Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred 4 minutami, sesir pravi:

Motor bo le lepše padal v ovinek in lažje dvigoval iz ovinka!

Hvala za odgovor, kako je pa z višino? A samo zamenjam in pustim pri miru, ali je potrebno še spustit sprednji del motorja oziroma dvignit zadnji? To me bolj zanima :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Mandlc pravi:

Lepo pozdravljeni motoristi, imam namreč eno vprašanje glede pnevmatik. Imam Yamaho R6, letnik 2003 in serijsko do letnika 2004 naj bi se uporabljala sprednja guma 120/60-ZR17. Od 2005 naprej pa 120/70-ZR17. Opažam, da se te dimenzije uporabljajo zelo malo in večina motoristov (po forumih sodeč) menja na "70". Kakšno je vaše mnenje o tem, ali je potrebno, če se odločim za "70" motor kaj spustiti spredaj, ali dvigniti zadaj, ali to načeloma ni potrebno in bi moralo bit ok?

Najlepša hvala za vaše odgovore in mnenja ter veliko lepih sončnih dni ;)

 

pred 3 minutami, shark90 pravi:

Mene pa zanima zadnja guma in sicer na prejšnjem motoru je bila homologirana 180/55/17 in 190/50/17. sedaj na drugem motorju pa je 180/55/17 in 190/55/17. Kakšne so razlike, glede vožnje? Je potrebno to homologirati,..? Meni je sicer bolj sedla 50 in še manj se je obrabla po sredini.

Na motorno kolo lahko natakneš gume tistih dimenzij, katere imaš vpisane v homologaciji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem in napisal sem vse, zato sprašujem za mnenja, ker sem prepričan da skoraj nihče ne uporablja več 120/60/17 in me zanima ali je v mojem primeru potrebno kaj spuščati/dvigovati motor, ali samo zamenjam in gas :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Borutt pravi:

 

Na motorno kolo lahko natakneš gume tistih dimenzij, katere imaš vpisane v homologaciji. 

Celo življenje vozil dimenzijo,ki je optimalna! Kar pa ni nujno homologirano! 190/50 je homologirano a jz vedno imel 190/55 ker ni primerjave v oprijemu,vožnji v,skozi,iz ovinka! Nikoli neben policist preverju ali na tehničnem!Tud če bi...jz sem vozil 55 konec zgodbe!Začel igrati z preizkušanjem na prvi 125,ki sem jo imel!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, shark90 pravi:

Mene pa zanima zadnja guma in sicer na prejšnjem motoru je bila homologirana 180/55/17 in 190/50/17. sedaj na drugem motorju pa je 180/55/17 in 190/55/17. Kakšne so razlike, glede vožnje? Je potrebno to homologirati,..? Meni je sicer bolj sedla 50 in še manj se je obrabla po sredini.

minimalne, 55 se lepše zvrne, sicer pa jaz bi dal take kot so homologirane, ker je že tako zračunano in nastavljeno, da je prav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4/7/2017 at 8:44 AM, discover0709 said:

mitas E07 je za kej guma?

Jaz sem sicer zaenkrat naredil sele cca 200km z njo, pol asfalt, pol offroad ampak sem zelo zadovoljen, lepo grabi na obojem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čas za nov komplet. Vedno nekaj kolebam potem pa n-tič vzamem najcenejšo robo - Mitas sportforce.

Spet bi rad probal Conti evo2. Kot sem pogledal kompletek cca 260 eur z njimi pa sem zadnjič naredu 7,5k. Na bokih se mi je naredil žleb da ni bilo za nikamor. Se je komu že zgodil .....20150723_143044.thumb.jpg.4d1d8d8688bc8528523b351179dee362.jpg20150723_143053.thumb.jpg.c88cc663e8b4ab7d0fcaf3424bf8fbc9.jpg20150723_143036.thumb.jpg.d92bb4a81bc488e0efd900fdc4fc886a.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

minimalne, 55 se lepše zvrne, sicer pa jaz bi dal take kot so homologirane, ker je že tako zračunano in nastavljeno, da je prav

Ok torej bo ostala 55. Sedaj pa katero gumo nataknit na s1000xr, razmišljam med metzeler z8 kot sem imel na prejšnjem motorju potem roadsmart 3, metzeler m7rr in še morda kakšna? rad bi da guma drži vsaj 8kkm ( z8 na k1200r so držale 9-12kkm 90% v dvoje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, shark90 said:

Ok torej bo ostala 55. Sedaj pa katero gumo nataknit na s1000xr, razmišljam med metzeler z8 kot sem imel na prejšnjem motorju potem roadsmart 3, metzeler m7rr in še morda kakšna? rad bi da guma drži vsaj 8kkm ( z8 na k1200r so držale 9-12kkm 90% v dvoje)

Metzeler Z8 ali Roadtec 01 za bolj turing voznjo, M7RR za malce bolj sportno voznjo. Na nemskem s1000xr forumu so dosti debatirali o tem in pravijo,da se s temi gumami XR zelo dobro razume ;)

Sam sem vzel M7RR in je v primerjavi z originalno Bridgekameno gumo kot noc in dan. Motor toliko lepse pozira neravnine in absorbira nase slabe ceste. Ce zelis probat razliko se javi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, vuk76 pravi:

Metzeler Z8 ali Roadtec 01 za bolj turing voznjo, M7RR za malce bolj sportno voznjo. Na nemskem s1000xr forumu so dosti debatirali o tem in pravijo,da se s temi gumami XR zelo dobro razume ;)

Sam sem vzel M7RR in je v primerjavi z originalno Bridgekameno gumo kot noc in dan. Motor toliko lepse pozira neravnine in absorbira nase slabe ceste. Ce zelis probat razliko se javi ;)

ja se obračam bolj v to smer za m7rr. me pa zanima kolko km delajo z to gumo? sem pa slišal da je tudi roadsmart 3 ok. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, shark90 said:

ja se obračam bolj v to smer za m7rr. me pa zanima kolko km delajo z to gumo? sem pa slišal da je tudi roadsmart 3 ok. :) 

Tu ti vse pise: http://www.s1000rr.de/forum/viewtopic.php?f=41&t=11603;) Splaca se pa se prebrat temo iz s1000r foruma.

8000 km se po mojem mnenju ne bo izslo;tam ene 6000 km pa bi slo skozi. Delajo pa eno 3000 km, drugi pa tam med 5000 in 7000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, vuk76 pravi:

Tu ti vse pise: http://www.s1000rr.de/forum/viewtopic.php?f=41&t=11603;) Splaca se pa se prebrat temo iz s1000r foruma.

8000 km se po mojem mnenju ne bo izslo;tam ene 6000 km pa bi slo skozi. Delajo pa eno 3000 km, drugi pa tam med 5000 in 7000km.

Ok hvala, to mi je premalo km :( bom vrjetno en komplet z8 natakno pa da vidim kako se na tem motorju obnaša :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, shark90 said:

Ok hvala, to mi je premalo km :( bom vrjetno en komplet z8 natakno pa da vidim kako se na tem motorju obnaša :) 

 

Tak: http://www.s1000rr.de/forum/viewtopic.php?f=41&t=13731

Dosti testov in primerjav pa najdes se tule: https://www.mopedreifen.de/ oz. na njihovem youtube kanalu: https://www.youtube.com/user/mopedreifende

 

Z Z8 definitivno ne bos falil, se iz tega razloga,ker si bil na prejsnjem motorju s to gumo zadovoljen. Na XRu se pa tudi obnasa super. Vec km kot na M7RR pa bos definitivno nardil.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

narocim mitas E07 in potem mi ob nakupu rece trgovec da je Mitas E07 plastična gume in naj si raje vzamem boljso gumo ker je to stara tehnologija in je to bolj tko kr neki.  Ali je to res? ko gledam slike   velikih endur je ogromno motorjev z Mitas gumami. No na koncu sva prisla do gume Michelin WILD ki je  enkrat drazja. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, discover0709 pravi:

narocim mitas E07 in potem mi ob nakupu rece trgovec da je Mitas E07 plastična gume in naj si raje vzamem boljso gumo ker je to stara tehnologija in je to bolj tko kr neki.  Ali je to res? ko gledam slike   velikih endur je ogromno motorjev z Mitas gumami. No na koncu sva prisla do gume Michelin WILD ki je  enkrat drazja. 

 

ti pomirjen, on odebeljen :) lepo eni strižejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@discover0709 Ni nič novega da so nekatere Mitaske prepoceni za naše trgovce. Pa krneki. Pa gume za kolečke. Btw, kater trgovec je to?

 

Mimogrede. Hoče kdo ugibat kaj vozi Chris Birch na svojem 1190?

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej jih nisem kupil ne ene  ne druge. Za enduro mi zgleda ta Mitas E07 odlicen pa se poceni ampak je vztrajal da te gume nimajo nic gume da je to samo za kros. :):) 

prodajalec je zelo znan ne bom delal reklame

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jskrablin pravi:

@discover0709 Ni nič novega da so nekatere Mitaske prepoceni za naše trgovce. Pa krneki. Pa gume za kolečke. Btw, kater trgovec je to?

 

Mimogrede. Hoče kdo ugibat kaj vozi Chris Birch na svojem 1190?

‘’My main reason for running Mitas tires is reliability. Because Mitas control every part of the manufacturing process the quality and reliability is well above that of their competitors and I know that Mitas tires will never let me down. They have a wide range of tires with a solution for every type of terrain.’’

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, shark90 pravi:

Ok torej bo ostala 55. Sedaj pa katero gumo nataknit na s1000xr, razmišljam med metzeler z8 kot sem imel na prejšnjem motorju potem roadsmart 3, metzeler m7rr in še morda kakšna? rad bi da guma drži vsaj 8kkm ( z8 na k1200r so držale 9-12kkm 90% v dvoje)

RS3 bi jaz probal.

pred 1 uro, discover0709 pravi:

narocim mitas E07 in potem mi ob nakupu rece trgovec da je Mitas E07 plastična gume in naj si raje vzamem boljso gumo ker je to stara tehnologija in je to bolj tko kr neki.  Ali je to res? ko gledam slike   velikih endur je ogromno motorjev z Mitas gumami. No na koncu sva prisla do gume Michelin WILD ki je  enkrat drazja. 

 

Kater trgovec?

Je gumo vozil?

Pozna koga, ki je vozil?

Fajn je vsaj prebrat pričevanja tistih, ki so neko gumo vozili, verjetno je tudi na yotube kak video, potem si pa iz tega ustvariš sliko, al trditev drži ali ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naročit bo treba a se nemorem odločit :rolleyes:

Najbolj se nagibam k Pireli Angel GT a me še zanimajo Dunlop RoadSmart 3  vs Conti RoadAttack 3 (a je sploh že v pordaji?) vs Michelin Pilot Road 4. Mnenja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, discover0709 pravi:

sej jih nisem kupil ne ene  ne druge. Za enduro mi zgleda ta Mitas E07 odlicen pa se poceni ampak je vztrajal da te gume nimajo nic gume da je to samo za kros. :):) 

prodajalec je zelo znan ne bom delal reklame

napiši, da nikoli ne grem tam, pršparal mi boš pot:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, discover0709 pravi:

sej jih nisem kupil ne ene  ne druge. Za enduro mi zgleda ta Mitas E07 odlicen pa se poceni ampak je vztrajal da te gume nimajo nic gume da je to samo za kros. :):) 

prodajalec je zelo znan ne bom delal reklame

 

Pomojem je pomešal E-07 (prva slika) in EF-07 (druga slika), ker je kekec. Primerjavo si poglej spodaj.

mitas_e07_tires_rear_zoom.jpg

 

mitas-ef07-140-80-18-riga-verde.jpg

 

Ta druga je FIM certified enduro guma. In ja, ta je res samo za hard enduro. Drugače pa je tako. Dual sport gume so pač malo specifične. Mono compound, večinoma malo trše. Po mokrem je treba z njimi pazljivo, po suhem pa praviloma držijo čisto ok. Pol pa je odvisno še od agresivnosti profila. E-07 po kakem blatu ne bo tako grabila, kot npr E-09.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, mladench pravi:

Naročit bo treba a se nemorem odločit :rolleyes:

Najbolj se nagibam k Pireli Angel GT a me še zanimajo Dunlop RoadSmart 3  vs Conti RoadAttack 3 (a je sploh že v pordaji?) vs Michelin Pilot Road 4. Mnenja?

Je v prodaji http://conti-moto.si/contiroadattack-3.html

Sem se skoraj zajebal in vzel te namesto SA3 :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, mladench pravi:

Naročit bo treba a se nemorem odločit :rolleyes:

Najbolj se nagibam k Pireli Angel GT a me še zanimajo Dunlop RoadSmart 3  vs Conti RoadAttack 3 (a je sploh že v pordaji?) vs Michelin Pilot Road 4. Mnenja?

conti in pirelli sta za odtenek bolj športni. Pirelli je majka v dežju. RS3 tut hvalijo (dobra kilometrina), mišelink nikol nisem maral. No zdj se pa odloči :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!