Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred 25 minutami, Zok pravi:

Tudi jaz sem studiral na tiste. Res da nimas prikaza v realnem casu (sam imam telefon vedno pod sedezem), a po drugi strani nimas nikoli skrbi z napolnjenostjo baterije, kot tukaj, saj gres na moped vedno s telefonom, in le ta ima se vedno nekaj energije. Na tale samostojni prikazovalnik se pa zlahka pozabi - moram nekaj nagruntat, da temu ne bo tako.

Itak je tlak vazen samo ob startu, da vidis, da je pravilno nastavljen - tisto tenko nezno piskanje ob morebitnem puscanju je pri mopedu brezpredmetno, ce pride do puscanja pa prej zacutis kot pa preberes z displeja. Ta TPMS sem si omislil ker sem veliko prelen, da bi tlak preverjal pred vsako voznjo, kot bi bilo pravilno. Pa ce ze najdem denar za oslarije ki jih dejansko ne potrebujem, ga bom nasel se za nekaj, kar olajsa preverjanje (pred)pogojev za varno voznjo.

@Gladiac - sporoci kako delujejo ;)

... se podpišem pod tole.... sploh kar piše v drugem odstavku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo bo nekaj časa trajalo, da pridejo do mene :D

Vsekakor sporočim :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Gladiac pravi:

Samo bo nekaj časa trajalo, da pridejo do mene :D

Vsekakor sporočim :D

upam, da jin ne odfuka dol pri 300 km/h .. a imajo kj napisan do kok zdržijo gor ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahaha kje si pa upam tolk pelat.

Sploh pa motor ne gre tolk ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, maus said:

upam, da jin ne odfuka dol pri 300 km/h .. a imajo kj napisan do kok zdržijo gor ?

Saj jih centrifugalna silatišči na ventilčke.... nč bat

So na notranjem obodu...B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ja in pol centrifugalna sila pritisne ves pritisk od zraka po obodu gume, ob feltni pa nastane vakuum...in tisti težki pokrovček potem pritisne ventilček v notranjost gume...in potem vakuum posrka v gumo zrak iz okolice in gumo raz*uka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Zivnorc said:

... ja in pol centrifugalna sila pritisne ves pritisk od zraka po obodu gume, ob feltni pa nastane vakuum...in tisti težki pokrovček potem pritisne ventilček v notranjost gume...in potem vakuum posrka v gumo zrak iz okolice in gumo raz*uka.

 

 

Staaaaari. Dej mi cifro od tvojga dilerja. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, C eagle pravi:

Saj jih centrifugalna silatišči na ventilčke.... nč bat

So na notranjem obodu...B)

ne jih ne, ker imam kotne fentilčke :P

pred 45 minutami, Zivnorc pravi:

... ja in pol centrifugalna sila pritisne ves pritisk od zraka po obodu gume, ob feltni pa nastane vakuum...in tisti težki pokrovček potem pritisne ventilček v notranjost gume...in potem vakuum posrka v gumo zrak iz okolice in gumo raz*uka.

:eek:

a pr 300 :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zok pravi:

 

Itak je tlak vazen samo ob startu, da vidis, da je pravilno nastavljen - tisto tenko nezno piskanje ob morebitnem puscanju je pri mopedu brezpredmetno, ce pride do puscanja pa prej zacutis kot pa preberes z displeja. Ta TPMS sem si omislil ker sem veliko prelen, da bi tlak preverjal pred vsako voznjo, kot bi bilo pravilno. Pa ce ze najdem denar za oslarije ki jih dejansko ne potrebujem, ga bom nasel se za nekaj, kar olajsa preverjanje (pred)pogojev za varno voznjo.

 

lahko ti povem, da ko sem prerezal gumo pri senju, sem bil prej v safe modu in z velikim "halarmom" na displeju, kjer je jasno pisalo "puncture of tire", preden sem karkol začutil, guma je bila v minuti prazna. Tako da, glede varnosti je dokaj kul senzor, če pa crkne baterija senzorja na kaki dolgi furi, pa ni več kul.

pred 59 minutami, C eagle pravi:

Saj jih centrifugalna silatišči na ventilčke.... nč bat

So na notranjem obodu...B)

ne stavite težkih pokrovčkov na navadne gumijaste ventile, ker jih bo napokalo in znajo spuščat, tu ni problem centrifugalna sila ampak pozitiven in negativen pospešek, ki poriva ventil naprej in nazaj. Tako je meni pojasnil vulkanizer že pred leti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kdo prodaja al pa ce kdo ve kje kupis gume k jih fantje vozjo par krogov po pisti pa so se dobre za na cesto? Recmo kake supercorsa al pa gp racerke..vem da se jih da dobit sam ne vem kje.. Tnx ajde cao:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk vem ima oni škulj blaž al kaj je že celo zalogo teh gum..poglej na a.neti pa boš našel...se mi zdi da še cen nima groznih..v kakem stanju so pa po slikah težko ocenim ker je treba gumo pogledat.lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Miha1985 pravi:

Kolk vem ima oni škulj blaž al kaj je že celo zalogo teh gum..poglej na a.neti pa boš našel...se mi zdi da še cen nima groznih..v kakem stanju so pa po slikah težko ocenim ker je treba gumo pogledat.lp

Ok tnxB)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Ciko86 pravi:

Ce imaš fb..tony profil ima vse od sc do gp

Nimam fb, hvala vseeno B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce kdo rab za zvozt/roze sadit mu podatim michelinko street radial 110/70.. drgac gre jutr na kosovca. Dot 2913, gor sm jo meu pol sezone 2014, do zdej je stala u garazi..

BA7A7814-F321-43FB-B4D4-A3C9BC29E51A.jpeg

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ziv.. Mogoc mal butast vprasanje ampak a kdo menja gume v nedeljo zjutraj? Kak privatnik al pa kdorkol. Hvala lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

 

Za Suzuki Sv650s kupujem gume dimenzij 160/60 ZR17 in 120/70 ZR17     Ker se na motoristične gume ne spoznam me zanima kaj mi priporočate. 

Vožnja po cesti 2 osebi, ne mislim divjat(vglavnem):naughty:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Moto999 pravi:

Zdravo.

 

Za Suzuki Sv650s kupujem gume dimenzij 160/60 ZR17 in 120/70 ZR17     Ker se na motoristične gume ne spoznam me zanima kaj mi priporočate. 

Vožnja po cesti 2 osebi, ne mislim divjat(vglavnem):naughty:

 

optimalna guma v vseh pogledil bi bila Mitas Sportforce+, made in Slovenia

na mimovrste so ugodne cene, set dobiš za kakšnih 135 eur

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop rs3, Pirelli angel gt, Bridgestone t30 evo, Continental road attack 3.

Od vsake zname en model, vse cene skoraj enake.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snecer pravi:

 

Poceni so zelo. Samo kje je razlog, dejansko stane komplet isto kakor samo ena Dunlopka. Načeloma ne šparam na gumah(na avtu) vedno Goodyear/Cintinental.                             Da ni to podobno kakor SAVA, katero sem imel samo 1x na avtomobilu pa nikoli več..še zastonj jih nebi vzel.       Vem, da je mal cenej ker je "naša" in ne plqčaš firme. Drugače kokr sem poggoglal so Dunlop RS3 kar dobro ocenjene. Da nac slabš kokr te 3leta stare Meltzer Roadtec8 katere sem dobil zraven:hmm::naughty:

20180818_060321.jpg

Popravljeno . Popravil Moto999
Slika
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Moto999 said:

Poceni so zelo. Samo kje je razlog, dejansko stane komplet isto kakor samo ena Dunlopka. Načeloma ne šparam na gumah(na avtu) vedno Goodyear/Cintinental.                             Da ni to podobno kakor SAVA, katero sem imel samo 1x na avtomobilu pa nikoli več..še zastonj jih nebi vzel.       Vem, da je mal cenej ker je "naša" in ne plqčaš firme. Drugače kokr sem poggoglal so Dunlop RS3 kar dobro ocenjene.:hmm:

Mitaske niso slabe.. dalec od tega. Niso pa ranga supercorse ali gp racerk.

Jaz bi na tvojem mestu vzel RS3/RA3 ali pa Angel GT ker imajo trso sredino, ki jo bos kot zacetnik verjetno malo vec (po)rabil... in bo guma trajala vec kilometrov. 

Ce bos dal gor mitas bo sredina kar “izpuhtela”, boki bodo pa ostal.. kar je skoda ;)  

O taki mehkejsi gumi razmisljaj ko bos imel malo vec kilometrine za seboj.. in jo bos tudi izkoristil/potreboval. 

Je pa Snecerjeva kilometrina prej izjema kot pravilo.. naceloma se dela od 4-7k km z zadnjo Mitas ;) 

 

Aja se to, Mitas so poceni samo pri nas.. primerjaj cene na ebayu, bos videl da v tujini niso tako poceni. Zakaj? Nimam pojma, verjetno ker zelijo najprej prodeeri na domaci trg potem pa vn.. 

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, ukica pravi:

Mitaske niso slabe.. dalec od tega. Niso pa ranga supercorse ali gp racerk.

.Ce bos dal gor mitas bo sredina kar “izpuhtela”, boki bodo pa ostal.. kar je skoda ;)  

O taki mehkejsi gumi razmisljaj ko bos imel malo vec kilometrine za seboj.. in jo bos tudi izkoristil/potreboval. 

Je pa Snecerjeva kilometrina prej izjema kot pravilo.. naceloma se dela od 4-7k km z zadnjo Mitas ;) 

Ja tudi men invalidu izginja sredina...

Po 6500km nikakor ne zgleda,da bo se za 5500km kot naredi Sneci...S tem,da moj skutercek 50 kubicni,nikakor NE sune...

P.S 

ZA mopi,ki gre manj ku 45 so tud pocenske Mitas ok...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!