Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

Ne mi zamerit, sicer bi bila debata bolj primerna za gume splošno, saj se to lahko zgodi na katerikoli gumi oziroma sploh mi ni jasno kako se tole lahko zgodi, ker roko na srce, kje vse se vozim in kaj vse počnem pa nimam take gume. Madona saj ti valjčki na tehničnem namensko režejo po gumi. 

Sori jaz skoraj ne verjamem da je to na tehničnem nastalo. Možno ne bom rekel, da je drsanje na tehničnem pripomoglo k že prej razbrazdani gumi. Sicer pa zaradi teh črtic nisi izgubil niti kilometrine pa niti oprijema.

 

premakni v primerno temo ...

ja .. to se dogaja na valjarjih na tehničnih pregledi .. in se ni zgodilo prvič .. in to je treba preprečiti ... ni stvar v rem, ali je zgubil oprijem ali ni ... guma je lahko nepravilna zaradi teh brazd ... nimajo pravice ti uničevat pnevmatike na pregledih .. morajo urediti tako, da se lastnina ne poškoduje ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, DAMI34 said:

Ne mi zamerit, sicer bi bila debata bolj primerna za gume splošno, saj se to lahko zgodi na katerikoli gumi oziroma sploh mi ni jasno kako se tole lahko zgodi, ker roko na srce, kje vse se vozim in kaj vse počnem pa nimam take gume. Madona saj ti valjčki na tehničnem namensko režejo po gumi. 

Sori jaz skoraj ne verjamem da je to na tehničnem nastalo. Možno ne bom rekel, da je drsanje na tehničnem pripomoglo k že prej razbrazdani gumi. Sicer pa zaradi teh črtic nisi izgubil niti kilometrine pa niti oprijema.

 

Pol pa nč ;)

Bom raje Borutu napisu na zs, verjetno ga bolj zanima (ali pa ne).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Bostjan L pravi:

Pol pa nč ;)

Bom raje Borutu napisu na zs, verjetno ga bolj zanima (ali pa ne).

se opravičujem nisem napisal da bi koga žalil, ampak da se sekiraš preveč. Tak al tak ne boš nič dobil, sicer imajo tehnični zavarovano če pozročijo škodo in lahko greš k njim pokazat, al pa vprašaš kje imajo zavarovano in vložiš zahtevek na njihovo zavarovalnico.

Ampak dokazat boš moral, da je to nastalo na tehničnem. Kar pa ni tako enostavno.

Recimo bom dal primer, ko se vrnem s kakega daljšega potovanja, kjer je bilo nekaj šodra in podobnih plezarij vmes ali kakih čudnih cest, je vedno kaka zareza ali poškodba na pnevmatiki, tudi steklo sem že vn pucal, ampak na življenski dobi se to ne pozna niti na oprijemu.

Edino kar je, da javno objaviš v čimveč medijih, da se folk (motoristi) izogibajo dotičnega tehničnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, maus pravi:

premakni v primerno temo ...

ja .. to se dogaja na valjarjih na tehničnih pregledi .. in se ni zgodilo prvič .. in to je treba preprečiti ... ni stvar v rem, ali je zgubil oprijem ali ni ... guma je lahko nepravilna zaradi teh brazd ... nimajo pravice ti uničevat pnevmatike na pregledih .. morajo urediti tako, da se lastnina ne poškoduje ;)

 

jop, se strinjam, sedaj mi pa povej, kako jim boš dokazal, da je poškodba nastala pri njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

sicer imajo tehnični zavarovano če pozročijo škodo in lahko greš k njim pokazat, al pa vprašaš kje imajo zavarovano in vložiš zahtevek na njihovo zavarovalnico.

Obrazlozitev zahtevka pa....

Ker sem žid in sparaven in se nimam rad sem si na motor kupil cunga lunga mitas gumo,pac najcenejso še gumo...in pridem na tehnicni in mi jo unicijo...Res je bla lepa ko sem tja prišu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, sesir pravi:

Obrazlozitev zahtevka pa....

Ker sem žid in sparaven in se nimam rad sem si na motor kupil cunga lunga mitas gumo,pac najcenejso še gumo...in pridem na tehnicni in mi jo unicijo...Res je bla lepa ko sem tja prišu..

lej sem ti odobril post, ker mi gre pošteno na jetra da moram skozi neki odobravat. Očitno si dobil malo premilo kazen.

Prenehaj žaliti in srati, ker ti bom onemogočil vsakršno pisanje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

grobi ali neustrezni valjčki ... 

Gledam sliko...nekak...tisti valjcki nimajo grobost tako ozko in globoko....men se vidi napaka v materialu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

jop, se strinjam, sedaj mi pa povej, kako jim boš dokazal, da je poškodba nastala pri njih.

pomoje se da .... prideš z drugim motorjem in rečeš.. a pregledamo gume ... gremo na valarje in posnamemo ... a upate .. i me prav zanima kaj bodo rekl... lej prijatu, res mi gre na kurac k od tebe povsod zahtevajo izpravno  vozila sami pa najeftinije valarje, ki uničujejo tekalno površino ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

pomoje se da .... prideš z drugim motorjem in rečeš.. a pregledamo gume ... gremo na valarje in posnamemo ... a upate .. i me prav zanima kaj bodo rekl... lej prijatu, res mi gre na kurac k od tebe povsod zahtevajo izpravno  vozila sami pa najeftinije valarje, ki uničujejo tekalno površino ;)

 

se pravi imaš 2 uničene gume namesto ene :P

ja, lahko se greš to finto in snemaš...kdo se javi da žrtvuje prvo (pa še tehnični mora imet ravno takrat)

ps. pa si ti prepričan da valjčki lahko tako uničijo vsakršno gumo? Ker jaz nisem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

ps. pa si ti prepričan da valjčki lahko tako uničijo vsakršno gumo? Ker jaz nisem.

lej ... ne vem .. ampak sem resnično to že slišal in videl pnevmatiko po tehničnem .. in to prav na določenih tehničnih pregledih ...  ker se to meni ni zgodilo saj imam redko motor več kot 4 leta (nazadnje mislim da sem Yamaho pelju na tehničnega ... 2010, se mi zdi) ...

dokler se to dogaja, pa misli, da se je samo njemu zgodilo, so ljudje tiho, ko se pa razve, da se to dogaja več motorjem na določenem tehničnem pregledu, se je pa za vprašati ali imajo taprave merilne naprave ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, DAMI34 said:

ps. pa si ti prepričan da valjčki lahko tako uničijo vsakršno gumo? Ker jaz nisem.

Grobi valjčki vsekakor. Pogon valjev je močnejši od zavor na motorju. Predstavljaj si primer, da pri testiranju sprednje zavore hkrati držiš še zadnjo, ki cel motor drži na mestu, sprednjo zavoro pa imaš blokirano... valji zaradi večje moči zdrsnejo in naredijo točno to kar je na sliki. Rešitev,... spustiš zadnjo zavoro, da motor izvrže dol z valjčkov ali pa ustaviš valje (verjetno se avtomatsko izklopijo). Lahko gre za slučajno napako kotrolorja ali pa kakšno slabo napravo, če se to redno dogaja. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, maus pravi:

lej ... ne vem .. ampak sem resnično to že slišal in videl pnevmatiko po tehničnem .. in to prav na določenih tehničnih pregledih ...  ker se to meni ni zgodilo saj imam redko motor več kot 4 leta (nazadnje mislim da sem Yamaho pelju na tehničnega ... 2010, se mi zdi) ...

dokler se to dogaja, pa misli, da se je samo njemu zgodilo, so ljudje tiho, ko se pa razve, da se to dogaja več motorjem na določenem tehničnem pregledu, se je pa za vprašati ali imajo taprave merilne naprave ;)

 

jaz se pa vprašam, kaj za vraga in kako moraš početi in kaka mora biti podlaga da tako nareže gumo.

Izhajam iz neke logike, recimo zaviranje pri 180, ajd pa pri 130 na neki ne preveč lepi podlagi, z 2 potnikoma, z vso prtljago hard, na mrtvo...pa se na gumi nič ne vidi.

pred 25 minutami, XTR pravi:

Grobi valjčki vsekakor. Pogon valjev je močnejši od zavor na motorju. Predstavljaj si primer, da pri testiranju sprednje zavore hkrati držiš še zadnjo, ki cel motor drži na mestu, sprednjo zavoro pa imaš blokirano... valji zaradi večje moči zdrsnejo in naredijo točno to kar je na sliki. Rešitev,... spustiš zadnjo zavoro, da motor izvrže dol z valjčkov ali pa ustaviš valje (verjetno se avtomatsko izklopijo). Lahko gre za slučajno napako kotrolorja ali pa kakšno slabo napravo, če se to redno dogaja. 

ampak, kar sem jaz videl valje nimajo nožev, ampak samo narebreno površino.

ps. ko sem na tehničnih povprašal, so mi povedali, da ga lahko komot sam na valje zapeljem, da izvedejo diagnostiko

pss. poanta zgodbe je, da verjetno ne bo na vseh gumah postalo enako vidno pa čeprav valji res naredijo škodo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami34

Z lahkoto dokažem da so naredili na tehničnem pregledu.

 

Dami, plačam ti pivo v bifeju če se pripelješ z svojim motorjem na dotični tehnični pregled in ti ga mojster tehnično pregleda.

 

Gumi sprednjo in zadnjo si boš sam plačal.

Naprimer jutri dopoldne če imaš čas? Resno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Bostjan L pravi:

Dami34

Z lahkoto dokažem da so naredili na tehničnem pregledu.

 

Dami, plačam ti pivo v bifeju če se pripelješ z svojim motorjem na dotični tehnični pregled in ti ga mojster tehnično pregleda.

 

Gumi sprednjo in zadnjo si boš sam plačal.

Naprimer jutri dopoldne če imaš čas? Resno!

kje je ta tehnični? kaj imajo valje poškodovane? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Bostjan L pravi:

Dami34

Z lahkoto dokažem da so naredili na tehničnem pregledu.

 

Dami, plačam ti pivo v bifeju če se pripelješ z svojim motorjem na dotični tehnični pregled in ti ga mojster tehnično pregleda.

 

Gumi sprednjo in zadnjo si boš sam plačal.

Naprimer jutri dopoldne če imaš čas? Resno!

če z lahko dokažeš sploh ne vidim problema.

1. greš na šalter pri njih in povprašaš, kje imajo zavarovano odgovornost za škodo

2. greš na zavarovalnico in vložiš zahtevek

 

simpl. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Bostjan L said:

Ene dva meseca me je šef firme nategoval. Šel na njihovo zavarovalnico, ki jerekla da oni plačujejo škode samo nad 500e. Na moji zavarovalnici so me samo debelo gledali in naredili spis, kasneje poklicali po telefonu da nemorejo nič. Prijavil na državno direkcijo, za tehnične preglede vozil, jasno od njih nič.

 

@DAMI34 Glej zgoraj, verjetno ni bil dovolj glasen pa prepoceni gume ima. Jaz se s tem sploh ne bi ukvarjal, če guma ne trese. Sredina itak vedno ostane. Kontrolor je bil verjetno malo neroden in mu je to uspelo narediti. Glede omenjene primerjave na cesti.. to je bilo narejeno po zdrsu gume, ti pa običajno zaviraš do zdrsa. Poleg tega je še drugače razporejena teža,.. kontaktna površina gume....

Popravljeno . Popravil XTR
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, XTR pravi:

@DAMI34 Glej zgoraj, verjetno ni bil dovolj glasen pa prepoceni gume ima. Jaz se s tem sploh ne bi ukvarjal, če guma ne trese. Sredina itak vedno ostane. Kontrolor je bil verjetno malo neroden in mu je to uspelo narediti. Glede omenjene primerjave na cesti.. to je bilo narejeno po zdrsu gume, ti pa običajno zaviraš do zdrsa. Poleg tega je še drugače razporejena teža,.. kontaktna površina gume....

Jz se z tako gumo ne bi vozil niti s skuterckom do 50km/h...prevec boli,ce pades...pri pocasi boli,pri hitro pa te vec ni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, XTR pravi:

@DAMI34 Glej zgoraj, verjetno ni bil dovolj glasen pa prepoceni gume ima. Jaz se s tem sploh ne bi ukvarjal, če guma ne trese. Sredina itak vedno ostane. Kontrolor je bil verjetno malo neroden in mu je to uspelo narediti. Glede omenjene primerjave na cesti.. to je bilo narejeno po zdrsu gume, ti pa običajno zaviraš do zdrsa. Poleg tega je še drugače razporejena teža,.. kontaktna površina gume....

spregledal sem kar je napisal. Ampak to je točno to, kar sem si mislil. Jalova je borba inštitucijami, ki se jim jebe. Tudi Borutt je dokazal da so črte na Rakitni mal po svoje narejene, pa ga ravno tako nihče ne šljivi. Jaz nisem mogel dobiti uporabnega dovoljenja za naše podjetje, ga je pa dobil nekdo, ki je vse dobro poznal in podplačal...razen tega, da napišem žalostno, je to kar je. Verjetno če bi Jankovičev šofer imel tako podrsano gumo od tehničnega pregleda bi tut avto prebarvali...ampak..

Pa recimo tudi, da zavarovalnica povrne denar za škodo.

V njegovem primeru bodo obračunali amortizacijo in mu dali bon za kafe, recimo v stilu, imaš 80% izrabljeno gumo, škode je pa za 2 €..Tako je z zavarovalnicami. Eno samo pogajanje.

In če še špekulirava dalje. Če so enemu uničili gumo so jo verjetno še komu...torej imamo kup uničenih gum in enega jeznega lastnika? Pa nisem rekel, da mu ne verjamem, je pa lahko več vzrokov. Tudi Kmetu so po dolgotrajni vožnji po AC leteli štofelci ven iz nove gume. Naj jo reklamira, al misliš, da jo je prekuril? Razumeš 1000 in en izgovor lahko imajo, zakaj je guma podrsana, pa čeprav je nastalo pri njih.

pred 42 minutami, sesir pravi:

Jz se z tako gumo ne bi vozil niti s skuterckom do 50km/h...prevec boli,ce pades...pri pocasi boli,pri hitro pa te vec ni...

jaz pa bi, če se normalno pelje in ne trese

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, krucymucy pravi:

Po dolgotrajnem raziskovanju sem se odlocil katere pnevmatike bom nataknil na moped.

 

Pirelli diablo...spredaj S zadaj M ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, krucymucy pravi:

Po dolgotrajnem raziskovanju sem se odlocil katere pnevmatike bom nataknil na moped.

 

Zadrži zase :lol1:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato tudi nisem napisal. Sicer bo dami spet imel eseje o gumah ...

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, krucymucy pravi:

Zato tudi nisem napisal. Sicer bo dami spet imel eseje o gumah ...

Ti dej kar češ, zdej bo ja ok če si vzmetenje zrihtal :P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!