Skoči na vsebino

Boost bottle


PSI_Hunter

Priporočene objave

iz www.scooter-center.com lahk u slo naročiš

tole sicer ni direkt na topic, pa vseeno,...........a lohk en ki bo prvi ugotovil oz. whatsoever zvedu tocni termin kdaj bo mozno narocanje v slo iz online trgovin www.tunescoot.de , oz. www.scooter-attack.com to tud napise.......

k jst bi si tole res hotu omislt.....<<=

ce pa to lih k ne spada sam me nej pa modernator mal osteje..... :notworthy: :ph34r:

Popravljeno . Popravil PSI_Hunter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hum.....spomladi se bo dalo to vse dobit v slo :OK: :) Jaz bom za eno predelavo zdaj od dopplera pa tak nekaj probal narocit pa se bom za tvoj boost bottle vprasal zraven

Aja pa malossi tudi ma boost bottle

Popravljeno . Popravil _Roba_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hum.....spomladi se bo dalo to vse dobit v slo :OK: :) Jaz bom za eno predelavo zdaj od dopplera pa tak nekaj probal narocit pa se bom za tvoj boost bottle vprasal zraven

Aja pa malossi tudi ma boost bottle

pa polini pa se ksn drug tud, sam tale od dopplerja mi nekak najbols zgleda....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hum.....spomladi se bo dalo to vse dobit v slo :OK: :) Jaz bom za eno predelavo zdaj od dopplera pa tak nekaj probal narocit pa se bom za tvoj boost bottle vprasal zraven

Aja pa malossi tudi ma boost bottle

Kje v sloveniji pa se bo dalo to dobit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk pa je kj kompliciran to za naštimat gor? A to je pol sam umesni člen, tko da ga lohk pol normalno stran uzameš, če ti seveda ni ušeč, brez kakršnekoli škode?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komercialno dosegljivih Boost Bottlov ne bomo imeli v programu ker so konstrukcijsko zgresene (gledano iz vidika Helmholtzovih resonatorjev).

Tako Doppler kot tudi trenutno večina komercialno dosegljivih resonatorjev ima bistveno preozko vstopno-izstopno grlo (idealne vrednosti so cca. 50-70% sesalnega preseka), zato ne delujejo kot idealni Helmholtzov resonator (Boost bottle), ampak le kot pomozna komora za razbremenitev tlaka goriva ob sesalnem taktu (torej kot zelo slabo preračunan resonator). Posledično so tudi prednosti ob uporabi zelo majhne (malce boljsa odzivnost agregata), kot bi bile ob idealno preračunanem resonatorju.

Je pa mi napisal da se da doma resonator naret pa mi dal tudi enacbe za izracun :)

Torej Boost Bottlov od Dopplerja nebo v slo bo pa zato vse ostalo od Dopplerja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komercialno dosegljivih Boost Bottlov ne bomo imeli v programu ker so konstrukcijsko zgresene (gledano iz vidika Helmholtzovih resonatorjev).

Tako Doppler kot tudi trenutno večina komercialno dosegljivih resonatorjev ima bistveno preozko vstopno-izstopno grlo (idealne vrednosti so cca. 50-70% sesalnega preseka), zato ne delujejo kot idealni Helmholtzov resonator (Boost bottle), ampak le kot pomozna komora za razbremenitev tlaka goriva ob sesalnem taktu (torej kot zelo slabo preračunan resonator). Posledično so tudi prednosti ob uporabi zelo majhne (malce boljsa odzivnost agregata), kot bi bile ob idealno preračunanem resonatorju.

Je pa mi napisal da se da doma resonator naret pa mi dal tudi enacbe za izracun :)

Torej Boost Bottlov od Dopplerja nebo v slo bo pa zato vse ostalo od Dopplerja :)

hmmmmm enacbe bi poprosil.......lahko tudi na PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uglavnm sm vceri mal studeru glede tega in najdu vprasanje,......ce ima 2T motor en cilinder in en frgazr, je kar se tega boost botla tice dokaj jasno vse......

kaj se pa zgodi v primeru da je motor 2 oz. vec cilindras.......ce ma isto stevilo frgazrjev kot cilindrov, bi pol lahko reku, da pride po en boost bottle na valj.... al ne :hmm: ce bi mel pa samo en fergi pa vec cilindrov, bi moral pa vrjetno upostevat pri izracunu kubaturo obeh valjev skupaj (ob predpostavki da sta 2 cilindra)......in ne tko kt v prejsnm primeru, da je vsak valj sanozadostn.... :? :hmm:

kaj vi mislte glede tega...... :?

Popravljeno . Popravil PSI_Hunter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no a je to za ditecha al ni

sej jst mam isto frgazer sam da je elektronski

NI za ditecha, ker ima le ta direkten vbrizg v cilinder tik pred delovnim taktom, kar pomeni, da ne mece bencina pri frgazarju ven. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj se pa zgodi v primeru da je motor 2 oz. vec cilindras.......ce ma isto stevilo frgazrjev kot cilindrov, bi pol lahko reku, da pride po en boost bottle na valj.... al ne :hmm: ce bi mel pa samo en fergi pa vec cilindrov, bi moral pa vrjetno upostevat pri izracunu kubaturo obeh valjev skupaj (ob predpostavki da sta 2 cilindra)......in ne tko kt v prejsnm primeru, da je vsak valj sanozadostn.... :? :hmm:

kaj vi mislte glede tega...... :?

Nekako tako bi naj blo ja :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uglavnm sm vceri mal studeru glede tega in najdu vprasanje,......ce ima 2T motor en cilinder in en frgazr, je kar se tega boost botla tice dokaj jasno vse......

kaj se pa zgodi v primeru da je motor 2 oz. vec cilindras.......ce ma isto stevilo frgazrjev kot cilindrov, bi pol lahko reku, da pride po en boost bottle na valj.... al ne :hmm: ce bi mel pa samo en fergi pa vec cilindrov, bi moral pa vrjetno upostevat pri izracunu kubaturo obeh valjev skupaj (ob predpostavki da sta 2 cilindra)......in ne tko kt v prejsnm primeru, da je vsak valj sanozadostn.... :? :hmm:

kaj vi mislte glede tega...... :?

pomoje moraš upoštevat kubaturo... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.........ima bistveno preozko vstopno-izstopno grlo (idealne vrednosti so cca. 50-70% sesalnega preseka), zato ne delujejo kot idealni Helmholtzov resonator (Boost bottle).....

tele 50 do 70% sesalnega preseka.....

a je to 50-70% pretoka v sesalni cevi?

al je to 50-70% premera cevi (sesalne cevi)?

k cifri sta zlo razlicni.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
evo kak se priklopi boost  :) baje obstajata 2 možnosti ve kdo za drugo ?

hehe, stari a si kerga prasu za avtorske pravice :P :D hehe, sam sm lepo narisu :D svaka mi čast :P :D :worship:

ja tko se prklop na eno moznost, druga močnost je pa da boost priklopš direkt na pumpco na fergiju za podtlak ;)

ta slikca pa ponazarja kako ga priklopt, če nimaš na fergiju pumpco za podtlak ;)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!