Skoči na vsebino

Med zimo bom..:)


Jebediah

Priporočene objave

ma ne ... na novo nism mu namena farbat ... bl tm k je počena zrihtat ... toj bl nujno

Mal pokitaš. mal poparvaš tm k si kitu eno nalepko čes pa bo kot nov :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker sm motor pred kratkim kupu zaenkrat še zarad starih nč na bo

menju sm pa glih spredne disk ploščice pa gor sm dal športni filter(sj vem sam da boli pa nikamor ne gre)

sm pa razmišlu:

ogledala dol

blatnik odrezat

zatemnitev luči mogoče

kak neonka pa če

ker prodaja zx a(al pa poceni polinija) 041502752cena okol 15 sit

avspuh si bom ziher nabavu sam ne bom nč reku starim na spomlad pa odkrijem skuto pa ko se bom pelu bo vrelo pa bo fotr pogledu :? ko si bo pa gor prš pa :angry:

na spomlad pa itak menjat zadno gumo pa dat na totalen servis da vidim kako je stanje

Popravljeno . Popravil nagajiček
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker prodaja zx a(al pa poceni polinija) 041502752 cena okol 15k sit

a ti to resno misls da ti bo kdo prodal polini izpuh za 15 jurejev........... :kva1: :wacko: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker prodaja zx a(al pa poceni polinija) 041502752

cena okol 15 sit

Jaz se mam enega ZX-a sicer ga ma kolega gor ko bi ga naj kupo samo ni videt da bi ga....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti to resno misls da ti bo kdo prodal polini izpuh za 15 jurejev........... :kva1: :wacko: :lol1:

Za 15 jurjov bos ravno dobil dusilec pa objemko za njega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj vem da z poliniju rablenmu ni pod 20 -25 jurjev sam za zx pa cifra je zgori sm

ču da bojda polini pokvari dele če nimaš športniga kitaka je to larifari al se je že zgodil

roba zdilaj mi zx-a za mojo runnerco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ču da bojda polini pokvari dele če nimaš športniga kitaka je to larifari al se je že zgodil

to je neumnost, to bi pa rd vidu tak motor :lol1:

lohk pa zaj. recmo evo cilinder in das ksnga zx-a gor.......delal bo, sam k bos dal pol gor evo izpuh ne bo to slo nikamor.....pa se ribne lohk..... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je neumnost, to bi pa rd vidu tak motor :lol1:

si ze slisal za izpiranje karterja??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si ze slisal za izpiranje karterja??

ja sm ja, in???? :? dej mal bl razlos kako pripravis orig. cilinder z recmo evo izpuhom do tega da zariba..... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi ti kao sportni izpuhi so bolj odprti, t.j. imajo vecjo propustnost plinov, in ko das tak auspuh na cist originalen scoot, se tlak v izpusnem sistemu zmanjsa, tako da se pretok plinov poveca, in ob izpusnem taktu gre v izpuh vec plinov, in to je to - spiranje karterja - ni vec dost plinov, ni vec dost olja, motor laufa bolj "na suho". tako da ce menjas izpuh, moras obvezno dat vecji uplinjac (recimo 17.5 mm je ze kr konkretno vecji :P , pomaga pa tud sportni filter + ustrezno vecja šoba). to je se en razlog, zakaj majo vsi motorji z majhnimi uplinjaci tak kur*eve auspuhe. :P :D tomosi, recimo. :)

zato recimo pri tunerjih velja, da ce mas odprt izpuh, mors odpret se uplinjac.

edited: aja, se to: masina ti ne bo kr tak, za brezveze zaribala ce mas drug izpuh, ti bo pa recimo ob hladnih jutrih pred potjo v solo z veliko tezavo vzigala, najvecja moc in hitrost pa bosta padli. to se najveckrat dogaja tud pri tunanih APNih, ki imajo se originalne uplinjace, priznam, tud pri meni je prislo do tega. :cry:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi ti kao sportni izpuhi so bolj odprti, t.j. imajo vecjo propustnost plinov, in ko das tak auspuh na cist originalen scoot, se tlak v izpusnem sistemu zmanjsa, tako da se pretok plinov poveca, in ob izpusnem taktu gre v izpuh vec plinov, in to je to - spiranje karterja - ni vec dost plinov, ni vec dost olja, motor laufa bolj "na suho". tako da ce menjas izpuh, moras obvezno dat vecji uplinjac (recimo 17.5 mm je ze kr konkretno vecji :P , pomaga pa tud sportni filter + ustrezno vecja šoba). to je se en razlog, zakaj majo vsi motorji z majhnimi uplinjaci tak kur*eve auspuhe. :P :D tomosi, recimo. :)

zato recimo pri tunerjih velja, da ce mas odprt izpuh, mors odpret se uplinjac.

edited: aja, se to: masina ti ne bo kr tak, za brezveze zaribala ce mas drug izpuh, ti bo pa recimo ob hladnih jutrih pred potjo v solo z veliko tezavo vzigala, najvecja moc in hitrost pa bosta padli. to se najveckrat dogaja tud pri tunanih APNih, ki imajo se originalne uplinjace, priznam, tud pri meni je prislo do tega. :cry:

pol bi moral jst (na avtomatiku) tud fergazar menjat, če je že menan avspuh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam :hmm: kdaj in kako se odpre ksn port doloca cilinder, in ker je orig. ima pac toliko manjso prepustnost....tlak v karterju bi moral biti skoraj isti......vse kar bi z tem naredil bi blo pomoje samo to (razlika tlakov) da bi izpusni plini hitreje presli v izpuh, kar bi bil pa pomoje samo +, kajti s tem bi izpuh odvajal vec toplote cilindru...

morm tole se mal nastudirat, raj ne bom pametn..... :D zaenkrat..... :naughty:

Popravljeno . Popravil PSI_Hunter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kanali res ostanejo enaki, koti odpiranja tud, kolicina prehoda plinov se pa vseen poveca, ker je razlika med tlakom v cilindru in v izpuhu vecja kot pri serijskem izpuhu, in tako se pretok plinov poveca.

@den2: dobr bi blo. lahk pa tud filter pa dizo zamenjas - se dobr sound bos mel! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj bratranec je dal na stalkerja orginal gor polini for race in je v kratkem casu zaribal. zaj ma pa 70 sport.

ne vem ce je avspuh kriv (verjetno je) ali pa starost cilindra (30k km mislim da:))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj bratranec je dal na stalkerja orginal gor polini for race in je v kratkem casu zaribal. zaj ma pa 70 sport.

ne vem ce je avspuh kriv (verjetno je) ali pa starost cilindra (30k km mislim da:))

lahko je mu narobe nastelan frgazer (alpa 12ko po moznosti). razlog je lahko tut neredna menjava batov in uporaba narobnega olja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja itak da je mel 12ko.:)

ampak jaz pravim da je pac to potem izpuh kriv ker polini for race je malo prevec za navadno 50 masino in je ful obrate nabilo kar masina, stara kot je bla ni prenesla vec.

bata pa itak nikol ni menjal :) v 30.000 km:) jaz tudi ne na mojem s 20.000km. pol je 70ka prisla:) pa v 12.000km se nisem menjal bata. ga mislim to zimo menda:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je tud reku serviser da če bom dal gor drug izpuh naj menjam dizo na fergiju pa nabavim športni filter ampak za filter mi je priporočal naj ga malo zaprem (če je širok cca.4 cm okoli naj ga kak 2 cm zaprem ker je to bojda za 50 skor preveč lufta)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak za filter mi je priporočal naj ga malo zaprem (če je širok cca.4 cm okoli naj ga kak 2 cm zaprem ker je to bojda za 50 skor preveč lufta)

Pravi ti je povedal ja....ko sem se jaz mel na 50ki gor sportni filtersem eml skoraj celega dol zaljepljenega ker drugace ni delalo al pa si ga konkretno nasprejas pa bo tudi delalo brez da bi kaj mogo lepit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam jaz nisem dal večje dize gor se malo pozna na začetku ko ga pržgem ga duši tk da počasi povečuje moč.pol je pa pržgan kako minutko da se ogreje pol pa gasa do daske

v mislih imam dat drugo leto gor ostalo polinijevo pa malossijevo žlahto sam odvisno kk bo z denarjempa še to :kaj priporočate leovinci zx Vs. tehnigas next 50

prvega dobim za 19 jurjev še ma garancije 9 mescev drugega pa bi mogoče kr novga vzel(na scoter attacku piše da je 99 evrov cirka 23000 sit)ali to drži

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa nabavim športni filter ampak za filter mi je priporočal naj ga malo zaprem (če je širok cca.4 cm okoli naj ga kak 2 cm zaprem ker je to bojda za 50 skor preveč lufta)

ma to je isto pol ko da bi mel navaden filter gor, ce mas zadusenega sportnega. raje menjaj dizo z vecjo, moc bo narastla, soud tud, zal pa tud poraba. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!