Skoči na vsebino

Problemi z avtomobili koncerna PSA.


sax

Priporočene objave

Kvaliteta bo pa sigurno 10x boljša kot pri Renaultu in Peugeotu skupaj.

ha...optimist...na podlagi česa ti to sklepaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lastnih izkušenj, izkušenj prijateljev, ADAC-a, ......

če bi jaz kaj po izkušnjah prijateljev sklepal bi ugotovil da nobeden avto ni dobr ampak so vsi en drek vredni...ker skoraj vsak prijatelj je imel že probleme s svojim avtom in to z različnimi firmami...zatorej je vsaka firma en drek vredna....temu ni tako....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi jaz kaj po izkušnjah prijateljev sklepal bi ugotovil da nobeden avto ni dobr ampak so vsi en drek vredni...ker skoraj vsak prijatelj je imel že probleme s svojim avtom in to z različnimi firmami...zatorej je vsaka firma en drek vredna....temu ni tako....

Iz tega sledi, da je tudi z vsakim osebkom nekaj narobe. Če raziskave v avtomohilski industriji prenesemo na ljudi, je z enimi bolj narobe kot z drugimi. Lahko jih sprejememo ali ne.

No, sem malo zabluzu..... zame spadaš v tisto kategorijo z več napakami! :ph34r:

Vsake oči imajo svojega malarja!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kvaliteta bo pa sigurno 10x boljša kot pri Renaultu in Peugeotu skupaj.

Se glih nebi strinjal s tem!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se glih nebi strinjal s tem!!!!!!!!

A te mama al pa tršica v šoli ni naučil, da ko rečeš JA ali pa NE, ali kaj podobnega, poveš tudi, zakaj JA ali NE?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A te mama al pa tršica v šoli ni naučil, da ko rečeš JA ali pa NE, ali kaj podobnega, poveš tudi, zakaj JA ali NE?

No, ne se delat zdaj pametnega ......

Aja, pa zakaj ne........Če samo po firmi pogledaš je Peugeot po mojem bolj kvalitetnejši od Nissana....Vsaj meni!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ne se delat zdaj pametnega ......

Aja, pa zakaj ne........Če samo po firmi pogledaš je Peugeot po mojem bolj kvalitetnejši od Nissana....Vsaj meni!!!

Kvaliteta ni nekaj, kar bi se spreminjalo glede na to, kdo jo ocenjuje. Kvaliteta, ki jih lepše rečemo tudi kakovost, je nekaj absolutnega...

Kakšne poglede in mnenje pa imajo posamezniki glede nekega izdelka, pa je seveda subjektivno in odvisno od izkušenj, izkušenj, izkušenj, in tega, kar povejo bolj ali manj objektivne raziskave. Glede na izkušnje posameznika ima potem njegovo mnenje tudi neko težo.

Tvoje flancanje zaenkrat zame nima teže.

No, pa še o Nissanu - mi je kr všeč. Od zunaj glih prav simpatičen kompromis med megančkom in 307-ico...

S katerim koncernom že sodeluje Nissan - z Renalutom ali Pegueotom? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če samo po firmi pogledaš je Peugeot po mojem bolj kvalitetnejši od Nissana....Vsaj meni!!!

Mislim, da samo po tvoje! Ko boš enkrat mel Peugeota v garaži, boš ves besen, zakaj nisi rajši denarja zagonu na čem drugem, ker to je ŠIT od avta!!! Ne mislim, da drugi niso brez napak. Ampak po lastnih izkušnjah in dveh zaporednik Peugeotih v garaži ti še vedno lahko DOKAŽEM mojo tezo. Tudi Renaulta sta bila dva v moji garaži (eden je še vedno).

Ga ni čez japonca, pa tudi glede garancije. Pa čeprav sem nor na BMW!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok a ni to malo brezveze se prepirat katera firma je dobra in katera ne? japonci zmagujejo po zanesljivosti v raziskavah (npr. ADAC), ljudje pa vsak po svoje, eni prisegajo na nemce (golf uber alles :P ), drugi japonce, tretji francoze,....pač glede na izkušnje in predsodke (o italijanih itak).

pri naši hiši so so roke podajali prvo citroeni, potem renaulti in BMW. citroeni in renaulti so vedno delali brez problemov (no edino pleh se rad zvije na kaki luči :hmm: :kva1: ), bmw se sicer ne kvari pretirano, crkujejo pa kake malenkosti (stikalo za luči - 15.000 sit :BUA: ). sam sem vozil tudi službene M-B, eden mi je plin iz klime butnil v kabino in me skoraj zadušil, šefu je v drugem crknila kompletna elektrika (niti daljniec ni delal).

torej bi lahko jaz trdil, da so francozi zakon in nemški ponos (bmw, merđo) - ŠIT!?!?

PA ne trdim, ampak...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sem vozil tudi službene M-B, eden mi je plin iz klime butnil v kabino in me skoraj zadušil,

Oj Pervy!

Ma sej se ne prepiramo. Je pa stvar, da sem bil jaz najbolj zadovoljen z Meganom Coupe letnik 96. Pri temu je vsakih 60.000 km spustilo tednilo od glave.

Vse ostale PSA in Peugeot pa res nismo zadovoljni. Preveč napak in predvsen takih, ki jih naši servisi ne znajo odpravit.

Avti s katerini smo imeli probleme, so samo za informacijo: Kangoo 1,9D, Peugeot 206 1.6, Peugeot 206 1.6 16v, Xsara 2.0 VTS.

Je pa res, da smo še vedno tretjerazredni trg in so avtomobili slabše kvalitete kot za ostalo Evropo. :devil:

Pa še to? Kako si zavohal Freon, saj nima ne okusa ne vonja? Mogoče te je le ustrašil plin pod pritiskom, ko je šprical ven, če je puščal. To o freonu pa vem, ker imamo doma servis za klime :P

Popravljeno . Popravil sax
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Freon sicer ni strupen, a umre te lahko vseeno.

Saj poznamo tisto, zrakec v pljučka, tam pa kisikec preko pljučnih mehurčkov v kri in malo okoli in kot ogljikov dioksid nazaj v pljučka, pa skozi stene mehurčkov nazaj v zrakec.

In freon nekako ne zna zamenjati kisikeca. In če delež kisika v vdihanem zraku zaradi razredčitve le tega, naprimer s freonom, preveč pade, se malo zadušimo. :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da samo po tvoje! Ko boš enkrat mel Peugeota v garaži, boš ves besen, zakaj nisi rajši denarja zagonu na čem drugem, ker to je ŠIT od avta!!!

To pravim ker imam Peugeota 406, letnik 98....moram pohvalit ta avto.....vozim ga že 1 leto, prej ga je imel moj fotr.....do zdaj še brez problemov!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to? Kako si zavohal Freon, saj nima ne okusa ne vonja? Mogoče te je le ustrašil plin pod pritiskom, ko je šprical ven, če je puščal. To o freonu pa vem, ker imamo doma servis za klime :P

vohal nič, v ustih sem dobil blazno sladek okus, malo za tem so me začele pečt oči in grlo, v plučih me le začelo bolet in nisem mogel vdihnit (ker je še bolj bolelo če sem vdihoval).

to vse je zgodilo v 30 sek . potem sem že stal ob cesti in se na dežju 5 m stran od avta poskušal nadihat in izkašljat. ko sem prezračil avto je bilo OK, pa tudi ko sem naslednjič vklopil klimo je delala normalno :hmm: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem sem že stal ob cesti in se na dežju 5 m stran od avta poskušal nadihat in izkašljat.

Ma ne, to je samo poskus atentata ki so ti ga pripravile uzaljene stajerske device :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :naughty: ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to vse je zgodilo v 30 sek . potem sem že stal ob cesti in se na dežju 5 m stran od avta poskušal nadihat in izkašljat. ko sem prezračil avto je bilo OK, pa tudi ko sem naslednjič vklopil klimo je delala normalno :hmm: :BUA:

To je bil ATENTAT!!! :D

Namreč. če bi šel ven plin, ki ga je sicer v MB avtih med 800-1200 gramov, ti klima več ne bi delala, ker bi presostat za nizek pritisk izklopil delovanje.

Bil je verjetno umazan mikrofilter, kateri je mogoče zaradi hitrosti ventilatorjev izpustil umazanijo v kabino.

Če bi res bila taka količina freona v zraku, potem klima ZIHER ne bi več delovala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da samo po tvoje! Ko boš enkrat mel Peugeota v garaži, boš ves besen, zakaj nisi rajši denarja zagonu na čem drugem, ker to je ŠIT od avta!!! Ne mislim, da drugi niso brez napak. Ampak po lastnih izkušnjah in dveh zaporednik Peugeotih v garaži ti še vedno lahko DOKAŽEM mojo tezo. Tudi Renaulta sta bila dva v moji garaži (eden je še vedno).

Jap, jaz sem imel veeeeliiiiiikooo slabi hi zkušenj s Peugeotom 206. No tudi kar nekaj dobrih :D

Aja, da ne govorim o P 205, ki mi je bil eden prvih avtov, s katerim sem nacepal cirka 30.000 kilotov.. .

Je pa res, da 307 CC bi me pa še vedno imel, pa 406 Coupe, ali pa celo kaka lepo zrihtana 607 :D

Glede zanesljivosti pa tud jaz pogledujem v Tokio :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse kar igra na slovenskem trgu je:

Razmerje med tem kaj ti ponuja ......in seveda CENO.

Vse ostalo je nepomembno!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse kar igra na slovenskem trgu je:

Razmerje med tem kaj ti ponuja ......in seveda CENO.

Vse ostalo je nepomembno!!!!!!!!!!!!!!!!

...hmmm, pa tudi to kaj vozi sosed... :? O:-) :hmm: :naughty:

...je za Slovenca pomembn, za ostalo se pa strinjam :yea2:

Popravljeno . Popravil Max
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse ostale PSA in Peugeot pa res nismo zadovoljni. Preveč napak in predvsen takih, ki jih naši servisi ne znajo odpravit.

Avti s katerini smo imeli probleme, so samo za informacijo: Kangoo 1,9D, Peugeot 206 1.6, Peugeot 206 1.6 16v, Xsara 2.0 VTS.

Je pa res, da smo še vedno tretjerazredni trg in so avtomobili slabše kvalitete kot za ostalo Evropo. :devil:

Ni problem v tem da bi bili tretjerazredni trg ampak v tem da izbirate med najcenejšimi vozili. Kar pa ne pomeni da za normalen denar taisti proizvajalec ne zna narediti dobrega avtomobila.

Znamke, ki so zanič, se borijo za preživetje. In Peugeot in Renault nista med njimi (kot vem).

LP,

Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse ostale PSA in Peugeot pa res nismo zadovoljni. Preveč napak in predvsen takih, ki jih naši servisi ne znajo odpravit.

Avti s katerini smo imeli probleme, so samo za informacijo: Kangoo 1,9D, Peugeot 206 1.6, Peugeot 206 1.6 16v, Xsara 2.0 VTS.

Je pa res, da smo še vedno tretjerazredni trg in so avtomobili slabše kvalitete kot za ostalo Evropo. :devil:

Ni problem v tem da bi bili tretjerazredni trg ampak v tem da izbirate med najcenejšimi vozili. Kar pa ne pomeni da za normalen denar taisti proizvajalec ne zna narediti dobrega avtomobila.

Znamke, ki so zanič, se borijo za preživetje. In Peugeot in Renault nista med njimi (kot vem).

LP,

Klemen

Emmm, a se ti zdijo Kangoo 1,9D, Peugeot 206 1.6, Peugeot 206 1.6 16v, Xsara 2.0 VTS "najcenejši avtomobili"? Mislim, da je povprečna cena približno 3 milijone...

In tudi če bi najbolj tapocen modele našteli (Peug 106, Citroen AX oz. Saxo), se ne bi smele zadeve kar kvariti, a je tako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peugeot 206 je najcenejši aktualen Peugeotov avtomobil in po mojem ugibanju bi bilo s 106-ico bolj zadovoljni kar se zanesljivosti tiče (nima praktično nič od opreme, ki jo dandanes tako veselo tiščijo v mestne avtomobile).

Avtomobili tega ranga so namenjeni mestni vožnji, kar pomeni zelo malo prevoženih kilometrov in ni nobene panike če na 50kkm kaj škripne. Če se uporablja za normalno vožnjo, je pa jasno zanesljivost že problem (tako kot črički).

Ampak dokler se večina Slovencev odloča za avtomobile tega ranga ...

Xara VTS je pa 2.0 atmosferski motor s 167KM kar je recept za kake okvare če ni to motor kakega japonskega proizvajalca.

Kar pa ne pomeni, da bi se branil tega motorja v svojem avtu :)

Odgovor na tvoje vprašanje je da to niso najcenejši avtomobili (sploh, če pogledamo kaj se prodaja pri nas). Dodajam pa tisto, kar sem že izjavil prej, in sicer zaradi slabe kvalitete avtomobilov iz začetka ponudbe ne moreš obsodit cele znamke. Peugeot ima še 307, 406, 607 in 807 modele :)

To da se zadeve ne smejo kvariti je pa malo naivno, se ti ne zdi. Meni je jasno da za 2-3 Mio SIT ne moreš dobiti kvalitetnega avtomobila z avtomatsko klimo, 6-imi zračnimi vrečami, itd

Pa da bo še malo bolj povezano k temi.

Tisti Nissan se mi osebno zdi bolj podoben Meganu II. Je pa zelo "omiljena" varianta Megane-a II. Biti revolucionaren v tem rangu avtomobilov je prej recept za slabo prodajo kot obratno.

LP,

Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je jasno da za 2-3 Mio SIT ne moreš dobiti kvalitetnega avtomobila z avtomatsko klimo, 6-imi zračnimi vrečami, itd

ja za tak denar ne moreš dobit luksuznega avtomobila...za tak denar pa bi zagotovo moral dobiti avto ki naj bi bil vsaj načeloma zanesljiv=kvaliteten v zanesljivosti...nihče ne pričakuje za ta denar nekaj kar ponuja nek drugi avto za 6 mil. ampak tudi 3milj. sit ni sitnica in človek kdaj od avta dejansko pričakuje več....

zdej da bi na trgu veljalo da moraš za zanesljiv avto plačat 6 in več miljonov pa tudi ni realno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!