Skoči na vsebino

Honda CBF 600 S


Tuono 007

Priporočene objave

Zdravo!

Zanima me ali imajo teli motorji napis Honda na plastiki nalimano, ali je prelakirano?

Hvala!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje. Berem po tej temi in vidim: zalivanje svečk gor, zalivanje svečk dol, zalivanje sem in zalivanje tja. Kako je zdaj s tem? A gre tu za težave samo pri tistih, ki se jim ne zljubi tiste enkrat na mesec vžgat motor, ali gre za še bolj pogost pojav? A je komu zalilo svečke med samo sezono??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje. Berem po tej temi in vidim: zalivanje svečk gor, zalivanje svečk dol, zalivanje sem in zalivanje tja. Kako je zdaj s tem? A gre tu za težave samo pri tistih, ki se jim ne zljubi tiste enkrat na mesec vžgat motor, ali gre za še bolj pogost pojav? A je komu zalilo svečke med samo sezono??

Sosed je imel CBF-o in mu spomlad ni vžgal motor, zato ker mu je zalilo svečke. Vzrok je bil, da

ni motorja užgal niti enkrat med zimo.Med sezono ni imel problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj me pa zanima še kako je s kontrolno lučko od ABS. Ko daš kontakt, se rdeča lučka za ABS prižge, ko vžgeš motor, se lučka ugasne. Pravilno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj me pa zanima še kako je s kontrolno lučko od ABS. Ko daš kontakt, se rdeča lučka za ABS prižge, ko vžgeš motor, se lučka ugasne. Pravilno?

Pravilno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje. Berem po tej temi in vidim: zalivanje svečk gor, zalivanje svečk dol, zalivanje sem in zalivanje tja. Kako je zdaj s tem? A gre tu za težave samo pri tistih, ki se jim ne zljubi tiste enkrat na mesec vžgat motor, ali gre za še bolj pogost pojav? A je komu zalilo svečke med samo sezono??

Meni je zalivalo tudi poleti pri vsakodnevni vožnji, dokler se nisem navadil "pravilnega" vžiga, od takrat je blo vse OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je zalivalo tudi poleti pri vsakodnevni vožnji, dokler se nisem navadil "pravilnega" vžiga, od takrat je blo vse OK.

Oh. Jazst sem imel zdej ajnšpric pa z avtomatskim zaugom... kakšn pa je "pravilni" vžig??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Nuca kdo nov Yuasa akumulator za CBF 600 N? (YTX7L-BS)

Naročam iz tujine, pa bi si lahko stroške delili, če jih naročimo več. Pride baje v 1 tednu. Cena s PTT cca 60€!

PM! Čimprej! Danes bi rad naroču.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A gre še komu na živce da vsaka luža zaflaka ceu motor? Sem nabavil poliesterski zadnji blatnik, upam, da bo zdaj zadeva boljša.

Imam pa spet enga viška. Črn poliester, treba še mejčken pokitat pa pobarvat. Dam za 60€post-13206-1242194677.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Imam cbf 600 letnik 2008. Kupujem športni izpuh, ampak ne vem kaj naj vzamem. Kaksne ideje? Akrapoviča ni za ta letnik, tudi dosti drugih ko gledam so za letnik motorja 04-07. Tako da me zanima, kaj ste kej ostali dali na ta motor in kakšen je kej zvok?

Torej kater izpuh priporočate za ta motor?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah. Karkol boš gor nataknu nek agresiven zvok ven ne bo prišel, ker tudi ni agresiven motor. Jazst mam akrapoviča (2004), sicer lepo poje, ampak glede na to, da sem mel prej 1 cilinder z 2 akrapoviča (XT660), se mi zdi kot da zdaj vozim skuter, če upoštevam samo zvok.

Če ni Akrapota za ta letnik pa pač Leota vzem. Sej je vse en klinc. Važn da mal bl brunda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... a se pol sploh splaca na temu motorju menjat izpuh?

Jah. Splača. A se sploh splača motor imet, glede na to da ni nujno potreben? Men je v veselje in ni mi težko dat za auspuh, ni mi težko dat za lepše žmigavce recimo, ni mi težko konec koncev kupit niti lepše nalepke ali pa prlimat samolepljivo rožico na šipo, če mi je to všeč. Relax. Če maš keš si kupi auspuh in boš bolj sladko zaspal v mislih da ma tvoj ljubljenček nov dodatek, če ga niamš ali pa če ti je vseeno ga pa raje zapravi kam drugam. Gotovo pa na tem motorju nekega hudga strupenga zvoka ni, niti ni blazne razlike v teži, ker je itak sam moped težak, od poskoka moči pa tut ne boš poletel. Za take zadeve so namenjeni razni RR-ji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to mi je jasno da ne bo sel nic bolj ali pa da bo opazno lazji ... men se gre samo za zvok ... saj ves kok hitr vsi obrnemo glave k se pripelje mimo kak motorcek z lepim zvokom... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehehe jst se tukaj zelo strinjam z Mattithyahu-jem... jst sem tud čisto nor na kakšen dober zvok. skoz gledam če bom kje našel kaj rabljenega za mojega horneta...brat je kupil nekakšen italijanski exan, ni neka firma, je pa zvok res dober, globok... superca :)

tudi jaz sem imel xtx in akrapote gor in res tisto je res nekaj posebnega, tako da si bom tudi na hornetu zamenjal izpuh (če se bom odločil da ga bom obržal). upam da dobim kje kaj po ugodni ceni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tako LeoVince je ze na motorcku. Zvok brez db killerja je odlicen :) me pa zanima, ce ste mel ze kdaj probleme z policaji ( ce vas je ustavu brez db killerja)? slisal sem da to bolj tezijo v tujini, kako je pa pri nas?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Da spet malo oživim tole temo.

Pri moji CBF 600SA l. 2005 z 20k prevoženih zadnje čase opažam neko "novost" :whistle: .

Pri bolj ostrem pospeševanju tja do 10 k obratov sem ob prestavljanju v višjo prestavo opazil en zoprn nekako "zvončkljajoč" zvok. Do tega zvoka prihaja recimo pri obratih nad 9k in tako sem poskusil še malo "mučenja" v 2. prestavi pri obratih med 9 in 10 k in je bil ta zoprni zvok vseskozi prisoten. Kot bi se kakšen kovanec nekje premetaval. Pri nižjih obratih, oz. pri normalni vožnji, katere je pri meni 98%, se ta zvok nikoli ne pojavi.

Ima kdo kakšno podobno izkušnjo? Kakšen namig kaj bi to lahko bilo? :?

lp, Aleš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšno podobno izkušnjo? Kakšen namig kaj bi to lahko bilo? :?

lp, Aleš

Najprej ugotovi ali ti zvončklja v mašini, kje drugje na motorju, ali v auspuhu... Pri meni se je po 20000 isti primer pojavil v auspuhu... po debati na forumu in ogledu serviserja je bilo ugotovljeno da do zvončklanja prihaja zaradi oblogem v auspuhu ali katalizatorju, ki se je verjetno na kakšnem mestu malo odlepila, odstopila od sten auspuha - ali kakšen košček satovja ki "plava" po izpušni cevi: Rešitev v mojem primeru je enostavna: pobrusit kovice, odpret auspuh in vzet tisti košček ven, ali ponovno zalepit "stekleno oblogo" v dušilcu auspuha... a bo rešitev očitno še lažja: Dobim nov auspuh! (garancija!) :worship:

Skratka, najprej ugotovi kja TOČNO zvončklja... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tako LeoVince je ze na motorcku. Zvok brez db killerja je odlicen :) me pa zanima, ce ste mel ze kdaj probleme z policaji ( ce vas je ustavu brez db killerja)? slisal sem da to bolj tezijo v tujini, kako je pa pri nas?

lp

So me parkrat ustavili brez dušilca in nikoli ni bilo problemov...Noben ni niti omenil ror..samo gume in dokumente pregledajo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!