Skoči na vsebino

Plastika, kevlar, karbon in druge smolnate stvari


fazerer

Priporočene objave

popravek..

hvala za info, vendar če imaš plastike samo za dirkanje se vseeno še splača poliester..

drugo je če si originale popolnoma uničil..

lp

Kar se tiče dirkanja je poliester sigurno cenejši - je pa to recimo dobra stvar za tiste ki hočejo met lepe nove plastike - za kar ugodno ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tuki si lahko sami pogledate da ne bo kdo rekel da hočem kaj zaslužit :) pa bi lahko :D

LINK

Od tega človeka sem že kupoval - brez kakršnih koli problemov - tudi odgovori na email so v roku 2 dni.

koliko cca. pride poštnina?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam poliestersko plastiko pa me zanima če bi jo lahko dodelal z epoksijem. Zadevo imam doma pa mi je mal brezveze kupovat poliester za en kvadratni decimeter, poleg tega se mi pa zdi da je epoksi bol prožen. Pa če je kej narobe če je epoksi star ene6-7 let. Na prvi pogled zgleda vredu, pa biv je dobro zaprt v steklenih kozarčkih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam poliestersko plastiko pa me zanima če bi jo lahko dodelal z epoksijem. Zadevo imam doma pa mi je mal brezveze kupovat poliester za en kvadratni decimeter, poleg tega se mi pa zdi da je epoksi bol prožen. Pa če je kej narobe če je epoksi star ene6-7 let. Na prvi pogled zgleda vredu, pa biv je dobro zaprt v steklenih kozarčkih...

škoda izdelka - sicer ne vem točno koliko ima epoxy življensko dobo - 6-7 let sem pa prepičan da je nima. Verjetno se nebi strdil!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi pride epoksi dober od pol leta do enega leta. Stestiraj in zamešaj manjšo količino, da boš videl kako se strdi. Verjetno trdnostne lasnosti niso več iste vendar, če ti bo izdelek služil le kot kakšen pokrovček,... bo čisto ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam poliestersko plastiko pa me zanima če bi jo lahko dodelal z epoksijem.....

Tega se po navadi ne dela. Poliester na poliester je najbolj varno (to že sam dobr veš, ane). Sm pa že sam probal enkrat eno malenkost zalimat in je držalo (seveda prej dobro pripravljeno). Če gre za večjo površino al pa kak bolj vitalen del, ne priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes sem nabavil material za poliestranje, ker bom naredil pokrov rezervoarja, kupil sem 4m2 steklenega prediva (300g), 4L smole ter ustrezno količino trdilca in pospeševalca...........zdaj pa me zanima s čim oz. kako zaščitit rezervoar da smola ne bo prišla do njega.....ali smola razžira polivinil? ali je dovolj samo ličarski trak in oblepit rezervoar?....prosim za pomoč

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se potem nič ne pozna na plastiki/tanku, ker važno mi je da se na tanku ne bo nič poznalo, ker od tistega ličarskega traka se bo ziher lim poznal, s čim potem lim dobim dol brez da poškodujem lak?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne reče se zastonj ličarski trak. :P

Tist rumen papirnat trak ne pušča nobenega lima in se fajn zalepi. Navaden selotejp pa pušča lim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a potem pa super, ta teden začnem, hvala :worship: .....aja še nekaj, smola se bo verjetno prijela na ta trak ne, rad bi pa da se da pokrov vedno stran vzet z rezervoarja, s čim moram premazat/presprejat ta trak da se pokrov pri izdelavi ne bo prijel na rezervoar oz. na trak poliman po rezervoarju :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš nalepil gor krep (avtoličarski trak) nalepi čez še gladki selotejp zaradi ločevanja.

Na selotejp se smola ne prime.

Najprej naredi poizkus na eni drugi površini.

Prav tako morš pazit, da ne boš zlaminiral " zaprtih" oblik, ker drugače ne boš dobil dol.

Za ločevanje pa probaj samo pod rob pihnt z kompresorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha razumem, čim bolj gladka je površina, manj se bo prijelo :worship: hvala

to zna biti še pestro...ni pomembno da je gladko....obstajajo posebni premazi za lažje ločevanje . ..pozanimaj se pri tistemu ki ti je prodal material.

Želim ti veliko sreče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se potem nič ne pozna na plastiki/tanku, ker važno mi je da se na tanku ne bo nič poznalo, ker od tistega ličarskega traka se bo ziher lim poznal, s čim potem lim dobim dol brez da poškodujem lak?

Odvisno koliko slojev boš lamineral. 2-3 se nebo poznalo (vseeno lahko pred barvanjem pokitaš s poliestrskim kitom, samo zaradi tega ker tako lepooo diši)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to zna biti še pestro...ni pomembno da je gladko....obstajajo posebni premazi za lažje ločevanje . ..pozanimaj se pri tistemu ki ti je prodal material.

Želim ti veliko sreče

sem dobil pasto za vzdrževanje nelakiranega parketa, taka rumena je in izgleda kot vosek, mi je prodajalec rekel da jo prav tako uporabljajo fantje tu, ki delajo poliestrske spojlerje v kalupih za ločevanje le teh od izdelka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem nabavil material za poliestranje, ker bom naredil pokrov rezervoarja, kupil sem 4m2 steklenega prediva (300g), 4L smole ter ustrezno količino trdilca in pospeševalca...........zdaj pa me zanima s čim oz. kako zaščitit rezervoar da smola ne bo prišla do njega.....ali smola razžira polivinil? ali je dovolj samo ličarski trak in oblepit rezervoar?....prosim za pomoč

Hvala!

Če nebi bilo pretežko, a bi se dalo videti kakšno slikco al pa dve ko bo zadeva končana ?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem dobil pasto za vzdrževanje nelakiranega parketa, taka rumena je in izgleda kot vosek, mi je prodajalec rekel da jo prav tako uporabljajo fantje tu, ki delajo poliestrske spojlerje v kalupih za ločevanje le teh od izdelka

Obstaja spletna trgovina R&G kjer lahko naročiš ves material!

Svetujem pa ti da delaš z epoxjem in ne poliestrom (ker je strupen in ga ni zdravo vdihavat)

Kupi si kvaliteten ločilec ker v primeru da ločilec ni vredu imaš lahko cel šmorn! Oziroma boš imel kestel dodatno ojačan :)

Svetujem ti da si ogledaš tudi video reportažo na linku ki sem ga dodal - če ne drugega ti bo prikazal kako se psravit k delu - ko enkrat začneš laminirat moraš imet vse pri roki, ker drugač boš imel celo delavnico, sobo, spalnico, kopalnico, garderobo - al kjer kol bo že delal od steklenih vlaken in smole!

Delaj pa počasi in vse 6krat premisli!

Veliko sreče ti želim!

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dva uporabna linka

klik

klik

svetujem ti, da preden se lotiš dela na motorju probaš narediti kakšen manjši kos, da boš dobil občutek kako se stvar obnaša.

Pazi na potek negativnih ravnin, da boš lahko model potegnil iz kalupa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem dobil pasto za vzdrževanje nelakiranega parketa, taka rumena je in izgleda kot vosek, mi je prodajalec rekel da jo prav tako uporabljajo fantje tu, ki delajo poliestrske spojlerje v kalupih za ločevanje le teh od izdelka

formula five??

za poliester je to dejansko en boljših ločilcev, še vedno...

sam kot ločevalec uporabljam tudi od cibe tekoči vosek, tako za epoksi kot za poliester. ni potrebno vtiranje, samo namažeš s čopičem pa je!

svoje čase sem uporabljal tudi nekaj z amoniakom, ampak sem dobil v neoznačeni embalaži, tako da ne vem imena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

formula five??

za poliester je to dejansko en boljših ločilcev, še vedno...

sam kot ločevalec uporabljam tudi od cibe tekoči vosek, tako za epoksi kot za poliester. ni potrebno vtiranje, samo namažeš s čopičem pa je!

svoje čase sem uporabljal tudi nekaj z amoniakom, ampak sem dobil v neoznačeni embalaži, tako da ne vem imena.

Vidm da tako kot v modelarstvu tudi tukaj ni nič drugače - še vedno kupuješ tiste reči ki so kao najboljše :D

mal sem pogledal kater motor maš zato sem se oglasu!

Pa srečno se vozi in ne pozabi da to niso RC avtomobilčki!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nebi bilo pretežko, a bi se dalo videti kakšno slikco al pa dve ko bo zadeva končana ?

LP

bom, ni problema

Obstaja spletna trgovina R&G kjer lahko naročiš ves material!

Svetujem pa ti da delaš z epoxjem in ne poliestrom (ker je strupen in ga ni zdravo vdihavat)

Kupi si kvaliteten ločilec ker v primeru da ločilec ni vredu imaš lahko cel šmorn! Oziroma boš imel kestel dodatno ojačan :)

Svetujem ti da si ogledaš tudi video reportažo na linku ki sem ga dodal - če ne drugega ti bo prikazal kako se psravit k delu - ko enkrat začneš laminirat moraš imet vse pri roki, ker drugač boš imel celo delavnico, sobo, spalnico, kopalnico, garderobo - al kjer kol bo že delal od steklenih vlaken in smole!

Delaj pa počasi in vse 6krat premisli!

Veliko sreče ti želim!

LP Rok

poliester sem že kupil, stran ga pa ne grem zlivat sam zato ker je strupen, bom pač uporabil masko

dva uporabna linka

klik

klik

svetujem ti, da preden se lotiš dela na motorju probaš narediti kakšen manjši kos, da boš dobil občutek kako se stvar obnaša.

Pazi na potek negativnih ravnin, da boš lahko model potegnil iz kalupa!

o hvala za linke :worship: sem že ugotovil da kalup ne bo šel stran od modela, bom moral narediti v dveh kosih, tako kot je original, se pravi rezervoar in pokrov airboxa bosta ločena, vmes pa nosilci za pritrditev

formula five??

za poliester je to dejansko en boljših ločilcev, še vedno...

sam kot ločevalec uporabljam tudi od cibe tekoči vosek, tako za epoksi kot za poliester. ni potrebno vtiranje, samo namažeš s čopičem pa je!

svoje čase sem uporabljal tudi nekaj z amoniakom, ampak sem dobil v neoznačeni embalaži, tako da ne vem imena.

ni formula five ker je ni mel, mi je dal tako rumeno voskasto (podobno kot renapur za usnje) stvar za vzdrževanje nelakiranega parketa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!