Skoči na vsebino

Plastika, kevlar, karbon in druge smolnate stvari


fazerer

Priporočene objave

o hvala za linke :worship: sem že ugotovil da kalup ne bo šel stran od modela, bom moral narediti v dveh kosih, tako kot je original, se pravi rezervoar in pokrov airboxa bosta ločena, vmes pa nosilci za pritrditev

A potem boš naredil najprej kalup in nato dalje? (Nism vedu tega_nism mel predstave, kaj točno misliš narest) Reku si pokrov za tank, nisi pa omenu, da bo to dejansko kalup. :rolleyes: In pol mislš narest komplet nov gas tank za motor, al kko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, pokrov za rezervoar....glej sliko

post-9362-1229554284.jpg

nekaj takega bo..........samo da moj bo v dveh delih, ker bo iz poliestra, ta pa je iz ABS plastike pomojem, da se ga da zvijati, ker drugače ni šans da ga dobiš gor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetujem pa ti da delaš z epoxjem in ne poliestrom (ker je strupen in ga ni zdravo vdihavat)

Tud epoxi je zelo strupen, samo da za razliko od poliestra ne smrdi. Problem pri poliestru je stiren, vendar se ta zaradi svoje gostote, ki je večja od zraka "razdeli" po tleh...

Tko da mal bl boš moral zračit pa je. Uporabljaj lateks rokavice, ki jih dobiš v vsaki lekarni.

Tudi vlakna se povijajo, odvisno od materiala, ki ga boš naronal notr.

Če boš dal 2x300 ga boš pomoje glih tako nataknil gor enodelnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, pokrov za rezervoar....glej sliko

post-9362-1229554284.jpg

nekaj takega bo..........samo da moj bo v dveh delih, ker bo iz poliestra, ta pa je iz ABS plastike pomojem, da se ga da zvijati, ker drugače ni šans da ga dobiš gor

Ni enostavneje kupit pokrov?

Stane enako ali pa še manj kot si dal za materil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V primeru da kestl zbijem - me cenej pride če kupim drugega kot pa da tole gor vlačm :D

Ja tako razmišljanje ima veliko ljudi (le extremi mislimo drugače).

Zakaj bi nekaj kupil ko pa lahko narediš doma? Če te pride dražje kot originalen kos? Pa kaj potem. Kkšnim je mal težje to razložit. A bo imel k0ci velik veselje ob vsakem pogledu na njegov pokrov .)

Ti bi ga pa zbiu in kupu novga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sam še zmer me muči ker ne vem koliko se ta poliester kaj zvija, brez da bi počil :headbang: da vem ali delat v enem kosu ali dveh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj na kakšni drugi površini, ki je podobna linijam pokrova :rolleyes: lahko daš samo eno plast (da se lahko zvija_nevem če se) in nato ko odstraniš iz pokrova začneš nanašat ostale plasti. A lahko spremeni obliko in nebo pasal.

Popravljeno . Popravil Brejker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sam še zmer me muči ker ne vem koliko se ta poliester kaj zvija, brez da bi počil :headbang: da vem ali delat v enem kosu ali dveh

Poliester se velik ne zvija!sam sem mel ne R1 ta tankega in mi je pri je nad 4brzino blokada fuknalo ga ven iz raim air in je le tam počil!je pa sigurno odvisno kdo ga je delal!Jz bi absolutno to delal v dveh kosih!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sigurno odvisno kdo ga je delal

Odvisno je samo kolikšna je debelina in kakšna je oblika.

Naredi enodelnega, pa za probo samo 1 plast. Ko imaš tank zaščiten je to 10 min dela pa 1 dan čakanja.

1 plast vedno enostavno odlomiš, če slučajno ne bi šlo dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem veliko delal s poliestrom pa ti lahko že sedaj pvoem da tega ne boš dobil dol! RAzen v primeru če bi bil extremno tanek pa se to zelooo dvomim. Tako da ti ta postopek ne priporočam :krneki:

Popravljeno . Popravil aselak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker če ne bo šlo dol bo velik problem 1 način odlomiš drugi pa fleksarca :krneki:

Popravljeno . Popravil aselak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič bat, sem ugotovil da ne bo šlo nikakor dol, zato sem začel delati dvodelnega.......prvi nanos končan, zdaj bom počakal do jutri da se posuši in strdi, da vidim kaj bo nastalo :whistle:

post-9362-1229695966_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tako razmišljanje ima veliko ljudi (le extremi mislimo drugače).

Zakaj bi nekaj kupil ko pa lahko narediš doma? Če te pride dražje kot originalen kos? Pa kaj potem. Kkšnim je mal težje to razložit. A bo imel k0ci velik veselje ob vsakem pogledu na njegov pokrov .)

Ti bi ga pa zbiu in kupu novga...

Fnt tolk stvari kolikor sem jih jaz sam naredu doma jih ti še nekaj časa ne boš... Vsaj za moped ne. Kar se tiče kestlna se mi pa po pravici povedano zdi res brezveze to delat. Raj bi naredu kalupe za komplet oklepa- bi imel več od tega.

Koci zaenkrat zgleda da bo - upam da ti čimbolje rata.

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

isto iz poliestra, le da narediš negativ, potem pa pozitive (kopije) delaš v negativu...............bolj enostavno povedano: če bi jaz zdaj hotel delat rezervoarje, bi ta pokrov vzel dol in potem noter v pokrov vlival rezervoarje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha pol pa samo ta kalup poliester odznotraj nalepiš salotejp,da se kopije pol ne primejo not,kolk sem do zdaj prebral.Kolk pa te je prišlo tolk poliestra in kaj si še moral kupit.Zakaj pa nisi kupo v zeleni barvi?Al kak je to ko sem vidu na enem motorju poliester moder pa ni bil barvan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!