Skoči na vsebino

SKUTER vs. TOMOS


bOnZy

Priporočene objave

nekok sm delno razvozlal tvoj post... ...ki si se vidu d bi ti potrgal bremze zato ker se pri 80 km/h obesis na njih?? :? bod realn, no, s takimi bremzami so vcasih vozl na svetovnem prvenstvu GP! :doze:

:lol1: , pa smo spet pr bremzah... se s skutrjm mas pr realnih 80 kr "tezave" ce je treba hitr ustavt...da ne govorimo o tomosovih bobnih :doze: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno v kakem stanju so. tud tomosovi bobni lahko kr konkretno zavirajo - da o elektronikovem bobnu ne govorimo! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj se še en ne najde, ki bi reko, da kdor ni imel prvega mopeda skuterja, sploh ni motorist? :hmm:

evo samo zate:

Kdor ni imel prvega mopeda skuterja, sploh ni motorist! :kva2: :unsure: :P :D :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se pa zdi brez veze, da se skuteristi pa mopedisti med sabo :fight2: . Ker ne bo noben popustu :hmm: Vsak berač svojo malho hvali. Bistvo je pa samo v tem, da nihče noče razumet, da nekdo uživa na skuterju, nekdo pa na mopedu. Zdej pa al zato k mu druga stvar ni všeč al pa zato, k si ne more dveh stvari prvoščit.

Jest sicer mam moped in to Tomosa pa še starga povrh. Pa k se z družbo peljemo na daljši- večdnevni izlet, pa je brzina v povprečju 30- 40 na uro, v večji klanc pa pade tud na 15- 20..... Ma ni lepšega, pa še okol lahko gledaš, ne pa sam na števc pa cesto. :yea2:

K se mi pa zljub hitrej pelat, se pa na motor usedem.

To je sicer moj mnenje pa upam da nisem komu na žulj stopu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primerjava TOMOS vs. SKUTER - Mobikrog Cerklje (ravninska steza - 2050m)

Napisov bom average speed kroga .)

TOMOS: 82 km/h - Valden Paternuš #54

SKUTER: 102,2 km/h - moja malenkost #18

dirka9%20(9).jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni slabo, sploh ce gledas da gre pri tomosu za 50 ccm! :notworthy:

pa tud ti, beno, si pravi norc! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 30 let stare oldtimerje so precej dobro porihtani, da tak šibajo. Mobikrog je vsaj meni dokaj zahtevna proga, predvsem zato, ker ni drsnih površin peska v primeru padca. In, če se je tem veteranom uspelo peljat 82km/h je to že zelo dobro, NE PA PREKO 100km/h povprečne! Benco, a ti maš tri testise? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sploh ne pravim da so vsi levi....eni pač majo to v krvi in znajo vozit že od rojstva. Samo pravim da je težje met prvi moped skutera ker je malo težji,......itd. (predvsem če se še nikoli nisi vozil s čim drugim na 2 kolesi(kolo ne šteje :P )) Jaz vidim pri veliko voznikih skuterov da se še po kakšnem letu vožnje niso navadili na svoj skuter. Jaz sem se vozil s čebelo od 2 razreda. Zdaj mam DNA-ja pa sem se ga naučil v 1 tednu popolnoma obvladat. Čeprav ima čisto drugačen stil vožnje kot čebela. Saj pravim: 'eni majo dvokolesnike v krvi, drugi ne'

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj mam DNA-ja pa sem se ga naučil v 1 tednu popolnoma obvladat. Čeprav ima čisto drugačen stil vožnje kot čebela. Saj pravim: 'eni majo dvokolesnike v krvi, drugi ne'

A grema probat da vidima ce je to res? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

konjev mislim d ma okrog 25-26 (nepreverjene informacije), cas na krog pa je lani imel 1:12,9, ce se ne motim?? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja roba lahko grema probat. kakšen ride skozi mesto. Ponoči seveda. To je najbolj ql. :yea2:

Idita raje podnevi med delovnim časom, je vsaj asfalt topl, da gume primejo ;) Pa mest se bolj izogibajta, ker vozniki avtov in ostalih 4 kolesnih vozil ne pričakujejo, da bosta mimo križišča prišponala 120km/h. No, pa sej Roba to ve, tebe sem bolj hoto poučit o zadevi ;) Idita recimo dirko med Lenartom in Ptujem, skratka ena bolj poljska cesta z malo prometa ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

konjev mislim d ma okrog 25-26 (nepreverjene informacije), cas na krog pa je lani imel 1:12,9, ce se ne motim?? :hmm:

Lani tolk kot je reku Zok (brez šikane)

Letos pa z šikano na najdalši ravnini -> 1:12:213

Tomos (best) -> 1:29:621 (isto z šikano)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Idita raje podnevi med delovnim časom, je vsaj asfalt topl, da gume primejo ;) Pa mest se bolj izogibajta, ker vozniki avtov in ostalih 4 kolesnih vozil ne pričakujejo, da bosta mimo križišča prišponala 120km/h. No, pa sej Roba to ve, tebe sem bolj hoto poučit o zadevi ;) Idita recimo dirko med Lenartom in Ptujem, skratka ena bolj poljska cesta z malo prometa ;)

Nic mesto Race,nix ono...Pridi lepo na miting ce ze hoces tako hudo neucakano tekomovat grema na cas vozit 3 kroge okrog rondoja in je to to.Odlocitev je tvoja .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa kr velika razlika med skuterjem in d6-ko,skuter ima 25KM in 70ccm D6 pa 50ccm in 15KM.

Pa v teži tudi .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok kil ma dirkaln skuter(benotov v tem primeru),90 sigurno nima kvečjemu manj.

okrog 70

samo a niste enkt neki bluzil da gredo teli 50 ccm preko 200 ???? :blink: :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo a niste enkt neki bluzil da gredo teli 50 ccm preko 200 ???? :blink: :grrr

en prototip je leta '80 su 204 km/h (full so delal na aerodinamiki, uporabljal pa tud s pravilnikom prepovedane resitve - polno kolo, ogromen zadek, ki je nadaljeval silhueto riti dirkaca, itd. ), drugace pa je leta '78 su 175 km/h, leta '79 pa 158. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zok l.78 ni mogu it hitrej k 79

Vrjetno misliš od >158km/h

DMGP-1.jpg

pokal.gifDM GP (1980; verzija 4)

Št. izdelanih vozil izpopolnjeni predh.

Max hitrost >158 km/h

Št. prestav 6

Moč motorja 13,2 (18) KM @ 16000 /min-1

Skupna teža okoli 55 kg

Dosežki Državno prvenstvo (1.)

Evropsko prvenstvo (1.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en je su 175 km/h njegov naslednik pa >158 km/h - tak sm vsaj v tomosovi knjigi prebral... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!