Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2004


Brrrm

Priporočene objave

Včeraj ob 14 sva se z mojo boljšo polovico odpeljala na krajši potep.

Iz Prebolda proti Celju, Štore, kjer je bila rahla ploha, pa sem jo izkoristil za postanek na bencinski in dolil 12 litrčkov.

Po dolivanju takoj naprej v smeri Šentjur, kjer je bila cesta suha, brez dežnih kapljic. Lepo turistično naprej do Podčetrtka, kjer sva se zapeljala do Jelenovega grebena na kavico.

Po polurnem postanku nadaljevanje poti skozi Bistrico ob Sotli, Bizeljsko, Brežice do Krškega - bencinska OMV. Scanje... :notworthy:

Nadaljevala sva pot proti Radečam, Zidnemu mostu, Celju in domov. Doma ob 18 uri, ko se je ravno začel sonček spravljat spat.

Vožnja minila z zanimivimi vtisi iz tega konca Slovenije, skoraj praznimi cestami, tam pa tam kakšen motorist in zadovoljnih 190 km za eno kratko popoldne. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... takoj naprej v smeri Šentjur, kjer je bila cesta suha, brez dežnih kapljic...

valjda B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeri do Grobnika pa nazaj. Je tko pihalo, da je kolega na pegasu premetavalo sem pa tja. :lol1: ...no se je srečno končalo z eno kavico in limonado :)

Na Grobniku pa bolj mrtvo...dva al trije motoristi so se podili po pisti...se pozna da se zima bliža...to je to.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj je padla odločitev za Izolo,in izkazala se je za dobro odločitev vsaj kar se tiče vremena,nič kaj neobičajnega se ni dogajalo na cesti razen tega da sva šla za nazaj čez tanov viadukt(nč posebnga)in pa tanov tunel je kr lep,kolkr je tunel lahko sploh lep pa še cestnino sva mogla plačat na izstopu kozina celih 130sit oderuhi sakramenski,najbl fajn pa so bli polnjeni kalamari na žaru,ja pa temperatura je bla ob 16h v izoli 20 stopin nato v kozini 15 in v postojni 10,ugorovitev naslednja:se bo treba na morje preselt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes z jax-om naredila en krogec Lj-Dobrova-Šentvid-Zbilje(obvezna kavica)-Smlednik-Gamelne-Lj.

Bilo je sicer samo 60km,vendar glede na temperaturo sem imel zadost...

PS:kam pospravijo Zbiljske labode preko zime :hmm: ...

Popravljeno . Popravil Black Knight
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj dragi posodil CBRo in padlo je dobrih 200 km.

LJ - Rakitna - Cerknica - Planina(pa na ovinke-je blo malo peska na "taglavnem") - nazaj proti Logatcu - zavila proti Stari pošti in Colu - Ajdovščina - Podnanos(na obisk) - Ajdovščina - Col - Godovič - Logatec - Vrhnika - Horjul - Ljubljana.

:D

BLO JE FAJN!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:: petek, 24. september 2004 ::

samo do celja in nazaj :angry:

:: ponedeljek, 27. september 2004 ::

samo do MB in nazaj :angry: (pa še bambija sem baje srečal)

pa še plani za vikend se zaradi vremena očitno rušijo.. imel sem namen skočiti v Pulo na kavico, pa me je zjeb*al..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes... popoldne... Matic in jaz... brez žensk... kombinezon :yea2: .. na gerovske ovinke... in na ride... :notworthy: Lepih 240 km, cesta držala, edino Matic me je nekam priganjal, da bi še bolj gnala motorje... jaz pa bolj počaaaasi... za cestni motor, seveda... ;) :P :D :yea2: Do konca tedna nimam več potrebe po motorju... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes... popoldne... Matic in jaz... brez žensk... kombinezon :yea2: .. na gerovske ovinke... in na ride... :notworthy:

to lahko tudi sam potrdim saj je gregs pošteno odpeljal planinske ride kot se za tak motor spodobi..... :OK: :notworthy:

drugače pa v dveh dnevih dve kratke vožnje....ko padse mrak je že pošteno mraz...popoldne pa je lep užitek se peljat, čeprav je na cesti občutno pomankanje motorjev....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeri popoldne štart proti novi gorici,čez rebrnice sem klela ko mađar cesta totalno v kurcu,dol je blo full lepo in toplo za nazaj pa je kr ohladilo no sej kaj češ druzga pričakovat ob 21h,skratka fajn tura

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet koncal eno dvodnevno furo...

V torek zjutraj zaspal za sluzbo, sicer je pa bilo se boljse,do 11ih se je ze malce ogrelo. Ko stojim na semaforju na Topniski, mi je ena z avtom, ki je zavijala pomahala :blink: Avto mi je bil cisto neznan, v obraz je pa nisem dobro videl, ker je drzala mobitel k usesu...

No ja, najbrz je pa pomahala tipu v avtu, ki je stal zraven mene (ali je pa samo kaj razlagala po telefonu)... Saj je vseeno, fino se mi je pa vseeno zdelo :)

Potem se zapeljem skozi kamniti podvoz za progo pred Vodmatom... Me tisto grmenje vedno spravi v dobro voljo; saj teli originalni avspuhi imajo kar lep glas, samo ce bi bili bolj glasni... Mogoce bi si pa moral en tak tunelcek namontirati na motor :D Neee, bomo kar druge avspuhe kupili... :rolleyes:

Potem se pripeljem na parkirisce pred firmo... Aha, vidim, da so opazili, da se pri tistih stangah pred vhodom ponavadi drenja en motor in se nehali tam parkirati avtomobile :)

Pes skocim se iskati slike od moje najnovejse pridobitve... Dve z levega in dve z desnega profila :P

Poklicem Fismota, ce so ze prisli avspuhi... "Ja so, kar pridi iskat" Super, danes mi gre pa res vse kot po maslu... Povem sodelavcu, da pridem cez kaksno uro.... "Ja OK, samo da bos do sestanka nazaj..."

Se na pumpo tankat, nastavim dnevni stevec kilometron na niclo in potem po avtocesti do Smarja-Sap (kaj, ne gre vec kot 150 :o ), privezem avspuhe s pajki na prtljaznik in po stari cesti nazaj v sluzbo... Na sestanku nas je nova sefica pripravljala na to, da smo lahko cez tri tedne na cesti.... Gledam tiste zaskrbljene obraze okoli sebe, meni se pa samo smeji... :D Kaj me briga glede sluzbe (bojo ze tisti, ki so placani za to uredili, da bo vse OK); novi avspuhi - to bo sedaj ropotalo :D

Komaj cakam, da je konec sestanka in kmalu grem ze domov... Takoj ko zavijem na Litijsko vidim, da je na semaforju neka cudna gneca, ki je ponavadi ni... Ma ja, nek tovornjakar je izgleda zgresil odcep na obvoznici in sedaj dela gneco... Pocasi se premikamo proti Zaloski... Pa kaj je danes ljudem, kako vozijo? Sploh ne morem prehiteti...

In potem na semaforju zapeljem vstric s tovornjakom; kar naenkrat se odprejo vrata :blink: ...manjkali so centimetri, da me ni snel z motorja... Stojim na rdeci in v ogledalu gledam, kako je sofer stopil do drugega avta sprasevat (najbrz za smer)...

Jezen sem sam nase... Tocno sem vedel, da je izgubljen in bi moral to pricakovati... Ma ja, bo treba bolj paziti...Opazujem kaj ljudje delajo z avtomobili; kar nekaj skacejo levo-desno, zavijajo levo z desnim zmigavcem... Ja se bom raje pocasi v koloni cijazil, bo bolj varno... Doma samo oblecem vojaske hlace (delovna uniforma :P ) in takoj naprej; ni casa za hrano, se pocasi ze bliza vecer... V fotrovi garazi zamenjam avspuhe (ima vse orodje na kupu, za razliko od mene .) )

Potem se kratek klepetek, kjer ugotovimo, da bo kmalu polna luna in najbrz zaradi tega vsi vozijo kot kure.... In gremo naprej do Fajrstarterjev na eno pijaco, potem pa se v Twina na klubski sestanek... So me zaslisali ze kaksno minuto preden sem se pripeljal :rolleyes: Prezidente ima spet delo zame (vlogo za certifikat za mojega veterana je pa izgleda pozabil - ali je pa ni prinesel, ker sem nekaj sikal, da hocem ven iz kluba :( Aja, sem pozabil povedati, da sem se premislil O:-) )

In potem se ogled novih avspuhov in vesela debata, dokler ni prisedla Ona (smo bili zadnji gostje :) ) Jezik se mi je zataknil, samo smehljl sem se kot en bebec in nisem vedel, kaj naj ji recem... Ma ja, je imel Anubis kar prav; kdor ima mala jajca si ne zasluzi velikih josk ( :notworthy: ) In sem sel raje nazaj k Fajrstarterjem...

Tam sem potem ugotovil, da je viski zastonj... Kako pa to, da nisem to ze prej vedel :?

In ko nas vrzejo ven, nas gre par najbolj zejnih se v Carlija (ali kakorkoli se ze imenuje tisti lokal)... Pocasi me je ze zacelo zmanjkovati in grem domov... In takoj v prvem kriziscu se ze zvrnem; voznja je se kar nekako sla, ustavljanje je bolj problem, sploh ker imam gleznje mehke kot kuhane spagete... Poberem motor in gremo naprej... Na semaforju pri Kongresnem trgu se spet zvrnem in to direktno dvema policajema pod noge :o Se jima je kar smejalo (no ja, saj meni se je tudi... ) Poberem motor in potem skupaj padeva se na drugo stran... :P Pa je bil spet smeh... No, potem sta mi pomagala, da sem motor parkiral na plocnik... Ja, kar prijazna policaja...in sploh nista nic omenjala avspuhov :OK:

In smo se malo pogovorili in vmes opravili formalnosti, potem pa kratek sprehodek skozi center in nazaj do motorja... Super, sta ze sla :rolleyes:

Naslednje jutro se zbudim ob pol devetih in to na tleh zraven kavca... P...., sem luzer, vsaj na kavc bi se lahko zvrnil :blink: Potem opazim, da je na kavcu celada in jakna. Aha, potem pa OK, pac ni prostora za vse :P A gremo v sluzbo? Neee, gremo raje se malo spat (v posteljo)

Ko naslednjic odprem oci vidim, da zunaj sije sonce. Prva (in edina) misel mi je bila: Gremo na morje! Umijem si zobe in oblecem svezo majico potem pa se na WC, da vidim ce je res kar smo se prejsni vecer hecali o tistem metinem likerju (ce koga slucajno zanima; ni bilo zeleno :rolleyes: ) Ze hocem obleci usnje, ko se spomnim, da bo bolje ce grem najprej pogledati, kaj je z motorjem. No, da je vozen, sem vedel, ampak ce bo treba na brzino kaj popraviti...

Odprem vrata od garaze; stisnjena ob steno je stala Nevada, v ozadju pa je pocez grozece stal LeMans. Zacutim mravljince ob hrbtenici. "Ja ja, saj vem, da cakas name" sem pomislil. Kmalu, mogoce pa se letos. Drug teden dobis stange in nove rocke, potem pa se registracija in bova pripravljena. Pregledam Nevado; skrivljena rocka od sklopke in tacka od zadnje bremze, desni avspuh pa je snet visel samo na skrivljenem nosilcu, prav zalosten pogled...

Iz kovcka potegnem sop kljucev (kdo me je ze zadnjic zafrkaval, da zraven Guzzija rabis orodje; evo, pa se prav je imel) Potem pa zame klasika, kljuca 13 nisem imel... Ma ja, saj bo slo tudi s 14ko... Nataknem avspuh na cev in zacnem privijati matice... Seveda kljuc spodleti in do krvi sem se usekal v prst. Ja, saj imas prav, kako pa ravnam s tabo. Vzgem in se brez celade odpeljem; vem, da se mi z Nevado ne bo nic zgodilo; LeMans mi je usojen. Ga je prejsni lastni prodal, ker je imel tezave s hrbtenico in tisti dan, ko je bilo jasno, da bo moj, so se zacele moje tezave s hrbtenico....

Pred blokom mi pogled pade na stevec: 66 km in 6 Pa kaj je to? Najprej 13ka, sedaj pa se ta stevilka? Malce prevec nakljucij...

Oblecem usnje. Ali obujem nove skornje? Nee, ti so za na LeMana... Pregledam denarnico, nekaj denarja je se notri, potrdilo da so mi vzeli izpit tudi, zraven je pa se zapisnik... O pismo, a 2.25 sem napihal. Pa bo sel izpit... Sicer pa, ubijem se lahko tudi brez izpita. Kakor mi seka, ze letos...

Vrzem brisaco v kovcek in gremo...Kako Nevada lepo ropota, dva cilindra in glasni avspuhi; pa to je zakon :yea2: Sploh ne vem, zakaj sem jo hotel prodati. Spomnil sem se kako sem jo kupil; to je bila ljubezen na prvi pogled :wub: Ko sem stopil v salon, je tam stala rdeca lepotica; osamljena med drugimi modrimi in belimi motorji...

Pocasi se vozim proti Vrhniki, uzivam v vsakem metru. Vsako speljevanje s semaforja, vsak prehiten avtomobil.... Ropot masine do 6K obratov... :yea2: Vsakic so se mi pocedile sline, v prsih mi je pa tako zganjalo... Pa to je najboljsi priblizek seksu, pa kar traja in traja :yea2: Edinkrat, ko sem kaj takega obcutil je bilo, ko sem LeMana ozel po Celovski..

Ropot je vedno glasnejsi; kaj, da je lahko se boljse? Kar verjeti ne morem... :D Pa je Fismo rekel, da so bolj zaprti avspuhi... Haha, ja pa ja da res...

Na sredini Vrhniskega klanca mi pa postane jasno, da nekaj ne stima...Da se ni spet lonec snel? Pogledam nazaj :blink: Ja, kje je pa avspuh? Pri tistih granitnih kockah ustavim... Levi avspuh je se gor, desni je pa komplet odpadel, samo cev je se... Saj se mi je zdelo v Vrhniki, da mi nekaj piha v nogo :P

Jah nic, ropotanje je eno, brez avspuha pa ne grem na morje... Obrnem proti Lj, malo me je sicer zanimalo, kje sem ga izgubil, ampak nisem kaj dosti gledal. Mi je bila voznja prevec v uzitek...Najbolj mi je bilo zal za sravfom in matico... Potem je pa se obratomer crknil...

Parkiram motor pred blokom, si skuham kavo in zacnem razmisljati kako naprej...Ali se bom kar vdal v usodo in ga sral, dokler mi ne bo LeMan pokazal cesa je sposoben? Od stevilnih kav in cikov mi je postalo slabo. Kaj se pa spet nalivam s kavo na prazen zelodec...Zazelel sem si malo glasbe. Na slepo vzamem s stojala CD... Pogledam naslov: No Surrender! Vol 1+2

V trenutku so mi bile stvari jasne...Dosti sem ga sral s to prekleto pijaco... Pa kava in ciki bodo tudi sli... Pa kondicijo bo spet treba dobiti...

Kaj pa z Nevado? Ja, original avspuhi bodo sli gor... Saj mi je pokazala, da ji tisti niso bili vsec. Je pac necimrna in se bom moral prilagoditi. Pa saj res niso bili za pogledati.

Ja, kaj pa izpit? Jah nic, v cetrtek ga bom sel iskat na Trdinovo, potem pa bomo videli; preden bom dobil od sodnika bo mogoce ze pomlad; s tem se bomo ukvarjali ko bo cas za to, sedaj je treba druge stvari urediti...

Odprem predal z orodjem in prvi kljuc, ki ga zagledam je 13ka; mogoce se pa stvari res ze obracajo na bolje :OK: Snamem vijak z avspuha in s kolesom letim v trgovino po dva lepa nova rostfrai vijaka in matici, potem pa se po originalne lonce. Ko sem jih s pajkom pripenjal na prtljaznik, sem opazil napis Lafranconi. Pismo to sem pa ze cisto pozabil... Moja Nevada pa ze ne bo vozila s tistimi Lu Hao cevmi, zasluzi si kaj boljsega. In bosta imela oba od iste firme lonce :D

V vojski me je podporocnik naucil, da je puska vojakov najboljsi prijatelj. Ko mi je enkrat kalasnik padel po tleh, sem se mu moral opraviciti. Takrat se mi je zdelo butasto, danes pa...

Motor je motoristov najvecji prijatelj. Lonce sem umil s toplo vodo (so bili ze kar fino umazani) in se jim lepo opravicil, ker sem jih hotel zamenjati. Ampak, ce ne bi probal, ne bi vedel, kaj ne?

Namontiral lonce na motor in se odpeljal do garaze. Nevada je zadovoljno predla, se mi zdi, da je se obratomer spet zacel delati :)

LeMans ni vec izgledal tako grozec ampak bolj eleganten in pohleven. Vsedel sem se gor, dal noge na tacke in se naslonil na belanco. Haha, bomo videli kdo bo komu dal vetra, tako na lahko me pa ze ne bos...

Potem sem se se Nevadi opravicil in ji obljubil, da bom lepse delal z njo. Nezno sem jo pogladil po tanku in takoj sem imel cisto umazano roko...Pa ji res ne pridem do konca :rolleyes: Sicer sva si pa vedno bolj podobna; oba obtolcena in popraskana, ampak delava pa vedno boljse...

Ceprav glede tega mi pa ni najbolj jasno... Ali mi gre res na boljse ali pa se mi pocasi mesa :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceprav glede tega mi pa ni najbolj jasno... Ali mi gre res na boljse ali pa se mi pocasi mesa :hmm:

Recimo da ti gre na boljše...ko ne bo več nate vplivala luna... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uživam, ko berem takšne "dnevnike" in ni kej - ta stvar (pisanje) ti gre perfektno od rok. Edino kar me počasi začenja skrbeti je to, da nekega dne tvoja Nevada ne bo padla policajem pod noge, ampak meni in to ne pod noge, ampak na noge.

Ej stari, s takimi promili boš stvar pripeljal do tega, da ti še izpit ne bodo mogli vzeti, ker bo zakopan pol metra pod zemljo (v primeru žare) ali pa še globje.

Sicer pa ti gre definitivno na bolje, saj si že skoraj prepričan, da si u K...

Pa brez zamere

Mac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kruse.Kruse ..kruse...pa ti si Car :OK: najrajši imam flegma ljudi...kar pa dandanes težko srečaš(no pa vseeno malo bolj pripazi nase ) :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kruse.Kruse ..kruse...pa ti si Car :OK: najrajši imam flegma ljudi...kar pa dandanes težko srečaš(no pa vseeno malo bolj pripazi nase ) :grim

in na svoj desni ror .... :lol1:

pa še raport z današnje vožnje ... sem šel pozdravit Našo drago... in ji posvečam to pesem ...

Rakitna - Naša draga,

zavita si ko špaga,

gor pa dol te ružim,

rad po tebi plužim,

grem na vrh na čaj,

ker sem moto-zmaj :)

ehh, naivnost je lepa nečednost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo kdo rekel, da ni bil opozorjen :rolleyes:

a zjutraj pa ne velja ! sem v momentu na pločnik podutiške splazil ko sem te zaslišal ! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvčerajšnjim: Preko Proseniškega v Dobrno, nato Črnova-Pirešica-Žalec-Marija Reka :OK: -Trbovlje-Kum. Bila je suha cesta tako, da je bilo uzitek se peljat čez te ovinke. Na enem ovinku spregledal mini pesek :kva2: ...uff me je zagrelo, še dobro da sem se mega hitro poravnal...odneslo zadnjo kolo za ene par dcm. Ko sem prispel na Kum sem bil razočaran, ker sem bil prikrajšan za čudovit razgled, ki ga ponuja Kum, zaradi nizke oblačnosti. Eh je*i ga, bo pa drugič. Ko se je začelo mračiti pa vrnitev domov preko Hrastnika-LAško-CE-Dobrna-Proseniško-Domek. No pa še nekaj presenečenj sem doživel. Druga je bila pri Novi Cerkvi (na novem asfaltnem odseku), ko sem hotel prehitevat 2 avta, a nasproti je bil eden kmet s kosilnico. Opazil sem ga zadnji trenutek. Komaj je bil opazen, pa še v črno oblečen in nobene luči ali vsaj odsevnika! Tretje, kar me je "zagrelo" srečanje traktorja na enem ostrem ovinku brez luči in odsevnikov pri popolni temi. Pa čisto počasi se je peljal. Mater ej... bo treba bolj previden biti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še raport z današnje vožnje ... sem šel pozdravit Našo drago... in ji posvečam to pesem ...

Rakitna - Naša draga,

zavita si ko špaga,

gor pa dol te ružim,

rad po tebi plužim,

grem na vrh na čaj,

ker sem moto-zmaj :)

Jst sm tut danes to pesmco mrmral :yea2:

Nazaj grede pa lepo kamnik pod krimom, tomiselj, ig.. ce bi blo se mal toplej, da bi se posusil vsi ovinki bi blo pa se boljse :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvic po dolgem casu sem se zbudil spocit in naspan. Pa saj ni cudno, ura je ze 3 popoldne. Nikamor se mi ne mudi, postopam po stanovanju... Vceraj sem dobil en PM, pa se vedno ne vem, kaj bi odgovoril. Sonce pa me vztrajno vabi na voznjo. No, pa pojdimo, vcasih med voznjo najlazje razmisljam...

Vzamem celado; iz garaze se odpeljem najprej do pumpe, potem pa parkiram pred blokom. Oblecem korduro; malce je se vlazno od vcerajsnjega pranja, ampak nic zato; saj se bo med voznjo posusilo...Res je bil krasen naliv, zaradi stevilnih luz po cesti je imel vceraj tudi Guci vodno hlajeno masino...

Smer: Primorska, kam pa drugam; tista polovica mojih genov je vedno vesela, kadar se vraca v domace kraje...

Cesta je bila suha vse do Grcarevca, vreme relativno soncno, srecal cel kup motoristov, ki so najbrz pocasi zaklucevali fure... Ride prazne, eden je ravno ustavljal (mogoce je pa speljeval?)...

Priblizujem se Razdrtemu... Nanos ima kapo, pa ne da bo slabo vreme?

Razmisljam, zakaj sem vedno bolj zalosten... Pa kaj je narobe? Saj je cesta dokaj prazna in ceprav je ponekod blatna in srecujem veliko traktorjev z grozdjem je voznja kljub temu tekoca...Res mi ni jasno...

Na pumpi v Ajsevici se ustavim. Komaj se zmorem nasmehniti kelnarci. Pokimam svabu, ki je parkiral svojo Goldwingo zraven moje. Ni mi do pogovora, na brzino zlijem vase kavo in radensko in svabu zazelim srecno voznjo. On pa meni nazaj "Nasvidenje in srecno!"

Pazi, pazi! Svaba se je celo naucil nekaj slovenskih besed. Takoj sem bil malo boljse volje in postalo mi je malce zal, da ga prej nisem ogovoril. Sedaj se ze malce lazje (ali pa lepse) nasmehnem kelnarci, se enkrat se pozdraviva s svabom in startam proti Lj.

Na kriziscu v Ajsevci opazim, da krvavo rdece sonce pocasi zahaja... Bo treba pohiteti, vsaj cez ride bi rad prisel pred trdo temo. Sedaj sem ze dobre volje in vedno bolj navijam gas; zdi se mi, da sem se zadnji dve sezoni pripravljal na to voznjo po tocno tej cesti...Ne zanimajo naju omejitve, paziva samo na druge avtomobile... Nevada prede kot macka, se od ugodja zvija skozi ovinke in veselo maha z belanco. Izgleda, da ji ustreza nekoliko ostrejsa voznja...

Po nekaj kilometrih opazim, da se leva rocka vedno bolj premika in se je snela ze skoraj za centimeter... Kaj pa je to? Ali sem jo narobe razumel in se mi pravzaprav upira? Hitro razmislim, kaj bi bilo narobe: hitrost ni bila nikoli vecja od 140, obratomer ni nikoli rinil v rdeco, sicer pa v navodilih za uporabo pise, da je primerna dinamicna voznja z veliko prestavljanja (se mi zdi, da je tocno to pisalo tudi v navodilih zame, preden sem jih pred leti izgubil. Ampak saj se bom pocasi spet spomnil...)

Potem mi je kapnilo; seveda, rocka je podrajsana se od padca pri tistem skoraj srecanju s srno... Saj imam doma ze nove, ob prvi priliki ti jih dam. Zadovoljna je z odgovorom in spet navijem gas...

Malo pred Hrusevjem me zacne opozarjati, da je zejna... Saj sem res v Gorici cisto pozabil nanjo. Bos pa v Postojni ti pila, jaz pa ne bom nic...

Potem pa sem opazil, da je med nama se ena razlika... ona vedno po malem spusca skozi avspuhe, v meni se pa samo nabira. Bo treba malo hlace odpeti...

Ustavim se v Ridah na standardnem mestu, na parkiriscu pod "glavnim" ovinkom. Opazujem nebo, vedno bolj je temno. Vsaj do Grcarevca mi bo se uspelo priti pred nocjo...

Pritisnem gumb za start in Nevada zagrmi... Do Planine je se nekaj lepih ovinkov... Vsakic ko pred ovinkom spustim gas, ji od veselega pricakovanja kar zagrga v avspuhih, saj tocno ve kaj jo caka; nagib, potem pa pospesevanje do naslednjega ovinka...

V Planini me v levem ovinku z lucmi zaslepita dva avtomobila; vezir na celadi je ze malo razpraskan (in tudi umazan), pa leta buljenja v monitor se tudi ze poznajo... Dvignem sipco in luci me ne motijo vec tako mocno... in na tisti ravnini pred Kalcami jo nabijem do konca...

Na Vrhniskem klancu vidim, da je pogumnejsa kot jaz. Pocasi se je zacela spuscati megla in v trdi temi komaj vidim cesto. Ona hoce iti hitreje, jaz pa si ne upam... Pocakaj, saj bova, samo da bo malo vec luci, da vsaj vidim kako gre cesta...

Spet sva v Lj...Zdi se mi, kot da bi vsi stirje ventili ploskali: "To stari, to mi deli..."

Ampak pocasi se bliza konec najine poti in po Vecni poti jo se zadnjic pozenem...

V garazi stojim in jo obcudujem; edini zvok, ki ga slisim je tiho pokljanje v masini... Kot bi hotela reci "Lahko bi bilo bolje, ampak naj ti bo za prvic..." LeMans pa naju od strani ljubosumno opazuje...

Iz razmisljanja me zdrami praskanje krempljev mimoidocega psa...

"Lahko noc" zazelim vsem trem, ugasnem luc in tiho zaklenem garazna vrata...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!