Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2004


Brrrm

Priporočene objave

mi smo pa do portoroza dns šli... pa je blo vse še kar ql... pol za nazaj smo grupnega udarli, k smo dol frende srečali... pol pa sta se dva opogumla (en je bil "moj voznik")... pa smo šli prow FUL Super Sportski... jst se še kr tresem... tko da bi najraj prostovoljne prispevke zbirala, da jima kupim par obiskov Grobnika, k če ne se bojim da zadeva ne bo fajn... no pa jst sm še živa in zdrava, hvala Bogu... :notworthy: :)

zdej pa čist potiho: (sej zdej k je vsega konc, sm vesela tega girota, k mi je našopalo adrenalina v žile 100/h... sam vmes ko gledaš tiste skale, nagnjen tolko da lih ne drsaš po cesti še ti k si zadi, ob misli da je sprednjo gumo motorja treba menjat, hitrost pa rajš ne omenjam... prpa... prpa ful... no pa sej konc koncu temu se tud reče adrenalin... ) dio buh!

no pa vseeno fantje in dekleta upam da vi tega po cestah ne delate... ker Grobnik je ena... tle pa nikol ne veš kaj je za ovinkom, pa kaj te lahko zmede oz. kaj se lahko zgodi in kam boš prletel, če zletiš s ceste... jst pa sovražm črno kroniko...

no pa današnji giro je mimo, jst pa sm še vedno :kva2: :kva2: ... dns bom dobro spala! :D

pa lp :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi moral kupit endurco :wacko:

Zjutraj iz Kranja proti LJ, po obvoznici do Škofljice, naprej v Grosuplje v megli in zmernem hladu. V Grosupljem vidim tablo Krka in se spomnim, da sem se pred ene petimi leti tu peljal, ko so ravno cesto štimal (mislil sem da so jo poštimal). OK gremo tlele pol pa naprej proti Žužemberku :OK:

Pol se pa izkaže da so poštimal 12 km MAKADAMA :kva2: :BUA:

No, to preživim in pičim naprej proti Žužemberku, krenem levo proti Dobrniču, spet sranje: vse ceste zasvinjane z zemljo (od traktorjev ki pridno spravljajo plodove matere zemlje). Ok, jebiga. Zavijem proti Mirni peči, se ustavim pri zidanici (preverim dozorevanje grozdja, da bo pozimi veselo :beer2:) USTREZA

S sosedi malo popametujem, enga prižgem in v upanju na

lepši povratek krenem preko Trebnjega proti Čatežu z namenom, da bom končal v Litiji. :yea2:

Do Čateža sem že našel, pol pa za 30 minut ne vem kje sem se vozu :? (ampak deloma spet po makadamu) mam občutek, da so se domorodci mal norca z mene delal pa se me pošiljal v vse možne vukojebine kar jih majo. :angry: Najbolj smešno od vsega je to da doma niti v atlasu slovenije ne morem ugotovit kje sem se vozil. :?

Nauk: KARTA!!! :doze:

No ja, naenkrat sem se znašel na eni cesti s črticami po sredi, pa menda (spet domorodci) je proti Litiji peljala. :unsure:

Hvala bogu se je izkazala za super cestico in do Šmartnega sem prav užival po tistih ovinkcih :yea2: do Trzina in OLP se pol kar znašel :doze: Kofi, Mengeš, Kranj 220 km.

PRELLEEEEPAAA DOOOOLEEENJSKAAAA! <_<

Ampak letina pa bo :yea2:

post-6-1096823374.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo danes pa nabiral kilometre in kolikor se je dalo ovinkaste. Krenil iz Velenja do Prebolda in potem uganite kam? Seveda Marija Reka :yea2: 2x. Sedaj pa sem jo že dobro naštudiral. Pogledam na uro in vidim da je še kar nekaj dneva pred mano. Ne bodi ga len spet nazaj do velenja, brez ustavljanja in naprej proti koroški. V dravogradu zavoj levo kratek postanek na becinski (avstrijski bencin mi ne diši tako kot naš). Potem pa malo za mejo desno in evo je: Route 69 in Golica. Odfural hitro kot še nikoli en ovinek me je kar dobro presenetil. Ampak dva koluta dobro opravita svoje delo. Pridem na vrh potem pa samo še na easy vožnja do Radlpassa in spust do Radelj ob dravi. Kavica z Alko, prvič da mi je minilo čakanje na njo zelo hitro. Razlog: Čedna kelnerca ki še vedno misli da je poletje (top pa tangice na pol gledale iz jeansa). Kar se mene tiče naj tako vreme še kar traja in traja. V glavnem malo prej parkiral utrujen, zadovoljen in zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po štirinajstih dnevih sem šel končno en giro.

Udeleženci:jst,gizmokak, EoS

Relacija:Ajdovščena(petrol-randevu)-Godovič-Idrija(pavza za želodček)-Godovič-Kalce-Postojna(avio pub-kofetek)-Kalce-Idrija-Most na Soči-Ng(gelato)-Dutovlje.

Vreme super, družba tudi, naredu 280 km :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je bil danes prav lep dan za vožnjo z motorjem sem se iz Maribora odpravo do Ptuja,Varaždin,Čakovec,Lendava,Murska ter zopet domov.Vseh kilometrov skupaj se je nabralo točno 203km.

Vreme je bilo celo pot idealno,rezen ponekot je bilo na cesti polno blata od traktoristov,katerih bo v teh dneh vedno več na cestah,zatoPREVIDNO :kva2: ,da nebo prepozno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lj-Brnik-Kranjska Gora-Vrsic (nisem nic placal, so pa za avtomobile se kasirali)-pes v polni bojni opremi do izvira Soce- trdnjava Kluze- Nova Gorica-Postojna- Lj

Celih 320 KM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:: sobota, 02. oktober 2004 ::

začelo se je takole: :BUA:

post-6-1096868689.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nadaljevalo takole.. <_<

post-6-1096868723.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

končalo pa... :notworthy: :OK: :notworthy: takole:

post-6-1096868804.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še zgodba:

ob 8h se vsedem na kravco in opazim, da je zadnja guma povsem prazna.. iščem krivca in ga najdem (3cm žebelj)..

odmontiram, zavrtim gumo in najdem še en vijak..

:SS

šibam do vulkanizerja, ki mi zadevšno poflika do 12h..

kosilo in :angry: :angry: :angry:

ob enih pa si rečem: zakaj pa kljub temu ne bi šel na kafe na morje?

pa sva šla...

in bilo je B)

p.s. pa še malo srečnega poziranja s polno zaflikano zadnjico..

post-6-1096869190.jpg

Popravljeno . Popravil Špilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cca 10h, Lady HHV, gvante gor pa marš na zic, greva! Vsa ostala banda zaspana ima izklopljene mobilce, torej Solo furca! :OK: :OK: Kam? Jasno čisto drugam, kot sva prvotno planirala. Če me pa na križišču zmeram neki krči v roke grabjo, pa drugam zavijem :P .

Torej najprej v Bazovico na odliiiičen kapučin, potem čez črnokalski viadukt gledat grozooooo od kovinskih ograj. Folk, ahtajte, pizde Darsovske so tam naštimali čez vse okuse preveč smrtnih pasti za motoriste!

Čez Buzet se vzpneva preko Učke, pokazat sredinčka proti nebu in se spustiva v Iko na frigane ribice. "Zbog bolesti zatvoreno" :cry: Ok, greva v Il. Bistrico, gasa proti Knežaku, kjer naju na vrhu čaka Fisherman. Ob vonju njegovih dišečih cigarilosev ogledamo okolico nakar pičimo nazaj preko Il. Bistrice in Podgrada spet v Bazovico še na en Kapučinček, Lipica, Sežana, Mantova, domov.

Blo mega luštn, samo prekratko :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz v soboto v svojo rdečo :devil: razdevičil črni :ph34r: kal..

nobene katarze, sploh nimaš občutka, da se voziš po biseru slovenskega mostiščarstva..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem ga pa včerja spucal v nulo in se potem odpelajl v Ljubljano na eno kavico mal pozirat.

Tud to je neki.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa imel virozo in sem ga v garaži dvakrat pogledal :P

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do Čateža sem že našel, pol pa za 30 minut ne vem kje sem se vozu :? (ampak deloma spet po makadamu) mam občutek, da so se domorodci mal norca z mene delal pa se me pošiljal v vse možne vukojebine kar jih majo. :angry: Najbolj smešno od vsega je to da doma niti v atlasu slovenije ne morem ugotovit kje sem se vozil. :?

Domorodci niso nič krivi, skoraj gotovo si se vozil po regionalni cesti med Čatežem in Litijo. Je žal taka, en del je še vedno makadamski, drugi na novo asfaltiran, a z nešteto znakov in zoženj ceste, od Moravč naprej je približno normalna. Poglej v karto: cesta pelje mimo vasi Tlaka, preko Moravč pri Gabrovki, Javorskega pila (580 m n.m.) in Cerovice do Litije. Ta cesta na avtokartah ni označena kot makadamska :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Domorodci niso nič krivi, skoraj gotovo si se vozil po regionalni cesti med Čatežem in Litijo. Je žal taka, en del je še vedno makadamski, drugi na novo asfaltiran, a z nešteto znakov in zoženj ceste, od Moravč naprej je približno normalna. Poglej v karto: cesta pelje mimo vasi Tlaka, preko Moravč pri Gabrovki, Javorskega pila (580 m n.m.) in Cerovice do Litije. Ta cesta na avtokartah ni označena kot makadamska

Ja po tej sem najprej nameraval, pa sem obrnil ko sem videl makadam in vprašal domačine kje je asfaltna cesta proti Litiji, pa tudi, če je zelo naokoli. Poslali so me po prvem odcepu desno, ko prideš iz vasi. (nazaj proti Veliki Loki) Sej neki časa je bla asfaltna, pol pa... :kva2: Predvidevam, da prvi odcep ni bil taprav :BUA:

Jebiga, sem pa zato luštne hribčke vidu, pa še za drugič vem. Naše karte so pa itak :SS Na novih izdajah popravijo tiste 10 km novih avtocest, to je pa tudi vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

vceraj (5.10): jesenice-beljak-bad kleinkirchheim-nockalmstrasse (7EU)-innerkrems in po isti poti nazaj. 270km

post-473-1097047105.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem si spet rezervirala motor... vsa vesela sem že ob 15h odrinila od doma. Z veliko žalostjo pa sem kmalu spoznala da to ni bil moj dan... Na Planini sem odpeljala tri kroge in vsak ovinek je bil kr nekaj... brez filinga... :(

Razmišljala sem da mi pač planina danes ne leži in se odpravila proti Stari pošti in Colu. No, zdaj sem VEDELA da z mano ni vse ok. Bolečine v nogah so bile vedno večje (da ne omenim bolečin v zadnji plati ;)), komaj sem se držala pokonci.

Iz ceste Črni vrh - Kalce sem skušala iztisnit vsaj malo motorističnega užitka, do Lj pa mi je ostalo potem samo še trpljenje... vožnja z iztegnjenimi nogami in z glavo naslonjeno na roko... Samo upala sem da preživim pot do doma.

V LJ je sledilo nekaj manjših incidentov. Med drugim me je skoraj zgazila ena mama, ki me ni videla PRED SABO! Najbolj srečna sem bila ko sem okoli pol šestih cel motor parkirala pred hišo.

V bistvu sem vam na malo daljši način hotela povedati DA SEM BOLANA :(.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.) Iz Bleda po stari cesti do Ljubljane, kamor sem ob poldne prinesel tudi nekaj sonca.

Nazaj pa čez Smlednik, Mavčiče, Besnico, Jamnik in potem spust v Kropo. Ta spust v Kropo pa za motoriste že popolnoma out. Na ovinkih mokro, listje, storži, pesek. Že tako se te ovinke "jemlje" z rezervo, danes pa še z j..ci.!

Letos v glavnem sam še po soncu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja po tej sem najprej nameraval, pa sem obrnil ko sem videl makadam in vprašal domačine kje je asfaltna cesta proti Litiji, pa tudi, če je zelo naokoli. Poslali so me po prvem odcepu desno, ko prideš iz vasi. (nazaj proti Veliki Loki) Sej neki časa je bla asfaltna, pol pa... :kva2: Predvidevam, da prvi odcep ni bil taprav :BUA:

Moral bi iti skoraj do Velike Loke, potem desno preko Šentlovrenca in Velikega Gabra. Če pa si šel takoj desno mimo velike nedokončane hiše in po ozki poti v hrib, si res prevozil lepe hribčke - te ceste ni na avtokartah. Verjetno si šel mimo Primskovega, Mišjega dola do Sobrač. Torej niso bile vukojebine, ampak mišjejebine :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opravki v NM z motorjem včeraj takoj po šihtu. Relacija LJ - Iv. Gorica - Muljava - ob Krki v NM. Presenečen, da so nekaj ceste že porihtali, nekaj jo pa očitno še bodo.

Pazite, na cesti iz Dolenje Polje pred Stražo je kar naenkrat za vrhom vzpetine konec asfalta za kakšne 100m. Ni glih fajn prehitro tja prileteti in potlej žlajfat ko norc, ker je že prej pesek na cesti!

Nazaj sem fural po isti poti in je bilo kar uživaško. Na dolenjskem sem za nekaj časa videl celo sonce. :blink:

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predvčerajšnjim: zelo lepo turca preko Šentjurja na Planino, nato Sevnica (vmes malo lepega makadama)-Brestanica-Podsreda-Lesično-Virštanj-Golobinjek-Podčetrtek-preko Kamenc domov. Srečal 6-7 motoristov, od tega eden odzdravil. Ja ni kaj, kultura v qrcu.

Včeraj: gasa do CE-Šempeter-prispel do križišča za Prebold in premišljeval a bi šel na Marijo...ah grem jaz raje v veliko lepše kraje sem si rekel in gasa v Logarsko dolino.Se kar kasirajo...ne morem verjet. Eh grem probat, saj plačal tak ne bi. Pride ena mladenka do mene in po par minutnem pogovoru imam vstop total free, he he. Po slinjenju zaradi lepot narave, zavijem iz Logarske..kam kaj, ha?...ja itak, da na Pavličevo sedlo...se ustavim na Virnikovem izviru in natočim 2 plastenki vode...spust v dolino in gasa proti meji (Jezerski vrh)..spodaj se že tako veselim odličnih ovinkov, a kaj ko to veselje hitro mine... cesta na pol mokra (senčne lege), a sem vseeno sel do vrha z ful gasom... dunlopke se ful drzijo... pri pretiravanju mi tako lepo začne zdrsavat, da imam vse pod kontrolo...uf na dveh ovinkah sem tak zaslajdal kot na SM... sprva sem hotel čez mejo, pa krog naredit (Jezersko-Kamnik-Tuhinjska...), a sem si premislil...grem nazaj, sem si rekel... vmes pa še pogledat malo Robanov Kot...no na enem počivališču pred Pav. Sedlom pridrvita dva SLO čoperista...nato v troje spust v dolino, nato malo naprej od Solčave smo se razšli, ker sem šel na Robanov Kot...Vožnja po makadamu je kar trajala, a še niti do konca ceste nisem prišel, ko sem se odločil za povratek domov zaradi pozne ure. NeRadSeVozimPoTrdiTemiPress. Bilo je ful fajn! Danes bom mogoče tudi nekaj km naredil, a ne bo velik, ker ni časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!