Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2004


Brrrm

Priporočene objave

Ehhh, ... Ljubljana - Brnik - Jezersko - Brnik - Ljubljana.

SKRET!

Ma hudiča, kaj se dogaja s to cesto, da je iz leta v leto večja luknja? Razcefran, Zlomljen asfalt, Luknje, GRADBIŠČA, semaforji in POLICAJI, ki malo pošrek sekajo ovinke brez intervencijskih modrih lučk??????

No ja v glavnem, za nastavitve vzmetenja preveriti je bilo čisto nice, ampak kot cesta (no ja razen zadnjih 3,5 km pred mejo) pa huh grozljivka.

No ja če ne drugega mi je postalo jasno zakaj ne maram Jezerskega in zakaj se mu tako lepo izogibam iz sezone v sezono.

ZtH! :blink:

P.S.: Tokrat preživel celo brez poljubljanja ceste in navijanja okoli ograj na mostovih. :OK: :lol1: :OK: :lol1: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S.: Tokrat preživel celo brez poljubljanja ceste in navijanja okoli ograj na mostovih.

Hehehe... sem srečen zate... ;)

Drugače pa sva včeraj s Climberjem popoldne šla preko Črnivca na Podmejo... in potem po njej 3x gor-dol... :yea2: Tam je bilo super, čista cesta (razen v vstopu v klanec nekaj blata po cesti od traktorjev)... potem pa preko Šmartna in Trebeljevega nazaj v LJ... Se vidi, da so kmetijska dela v polnem teku, tako da moraš res paziti, da te kje ne spodnese zaradi blata... pa tudi asfalt ne drži več tako, kot poleti, da je treba previdno sukati ročico pri izhodih iz ovinka... O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D

Bled - Kranj - Škofja loka - Železniki - Petrovo brdo. Nekaj kilometrov pred Petrovim brdom je cesta prav UUŽŽIIVAAŠŠKKAAAAA. Ovinek za ovinkom, asfalt pa nepoškodovan, nobenih flik, peska. Čez Soriško planino spust v Bohinj, (sranje na kubik, listja na cesti nenormalno veliko) potem pa "ubrzanim" tempom domov. Malo pred Bohinjska Belo srečal nekoga z rdečo multistrado (mislim vsaj). Kdo od motosvetovcev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja cesta čez Soriško planino je res ubitačna sem okusil v četrtek.no za romantike in opazovalce narave je pa še vedno primerna samo pazite na listje in senčne strani so mokre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj, v petek, sem po kosilu dobil družinsko dovoljenje za sprehod z motorjem.

Ker je bilo popoldne lepo, sem se odločil prevoziti vse ovinke v okolici Celja.

Najprej sem odfrlel skozi Marijo Reko, kjer me je napadel Spielferdirber, ki se je z motociklom naokoli drajsal že od zgodnjega dopoldneva. Me je povabil na pijačo tam gori v planinski dom, pa sva ugotovila, da sonce prelepo sije, da bi človek kozarec v roki držal, motor imel pa na stojalu.

Ga ni bilo potrebno preveč pregovarjati in sva se spustila dol in skozi Šempeter in mimo Žalca na Dobrno tako, da sva obvozila Celje in se v Vojniku usmerila proti Stranicam in potem ovinki Vitanje-Dolič-Huda luknja_Velenje.

Da je bila cesta odlična in vreme tudi in vožnja še posebej, odraža Spielferdirberjeva opazka pred semaforjem v Velenju :"Svetsko," je rekel.

Ker je bil že utrujen od celega dne na motorju, sem ga potegnil še skozi Velenje in Gorenje do Letuša.

V Celje sva zapeljala po avtocesti, kjer je zopet poskušal, Spielferdirber namreč, s kavo, pa sem ga lahko takoj nazaj zatolkel, da kave ne pijem in da sonce še vedno sije.

In mu ni preostalo drugega, kot da se je na cesto namontiral pred mene in sva šla čez Proseniško v Šentjur, kjer je on odnehal, jaz pa sem imel še 1/2 ure svetlobe pred seboj, da sem predihal ovinke čez Planino.

V Marijo Bistrico sem pripeljal ob 19. uri, ko je dneva zmanjkalo.

Potem pa stara taktika, najti dovolj hiter avto, se mu 50 m zadaj obesiti na rdeči luči in šibati proti Celju.

Motoristično popoldne, lepe ceste, lepi ovinki, toplo vreme, nič incidentov, nič napačno zarezanih ovinkov, pa še Spielferdirberja sem srečal.

Ker je človek pogoltno bitje, sem dobil prosto še današnje dopoldne. Sonce se je sicer skrivalo za meglicami, ki so bile na zahodu bolj temačne, kot na severu in vzhodu, zato sem se odločil še za jesenski ogled Drave.

Standardna: Celje-Arja vas-Dobrna-Vojnik-Stranice-Vitanje-Dolič-Mislinja-Sl.Gradec-Dravograd-Radlje-Rajbelj-Radlje-Maribor-Sl.Bistrica-Sl.Konjice-Stranice-Vitanje-Dolič-Velenje-Arja vas-Celje.

Na Koroškem in ob Dravi nekaj zemlje na cesti, a nič pretresljivega, severni ovinki na Radelj vlažni in cesta pred Mariborom tudi še vlažna.

Vožnja gladka in tekoča, braz incidentov, razen enega malega zdrsa.

Tokrat s prednjim kolesom. Vozim jaz tako lepo disciplinirano mimo kamnoloma v Veliki Pirešici in tam na izvozu iz kamnoloma tovornjaki na cesto navozijo peska in prahu. Dopoldne so bile kolesnice tam vlažne in sem rekel, grem po sredi, da ne bom ves blaten. In zapeljem na sredo, med kolesnici, sicer tam vozim po eni od kolesnic, ker je pač to edini čisti del ceste tam, ko je sprednje kolo malo oddrsnilo v levo. Tam nekje za 5 centimetrčkov, sem imel občutek. Na srečo držal kravo za roge sproščeno in primerno ohlapno tako, da se je kolo samo naravnalo in peljalo, z mano vred naprej. Torej, še ena izkušnja več. Sproščeno in ohlapno, ne trzniti in se zakrčiti.

Prišel domov in pričel peči ribe, ko me klical prijatelj iz okolice LJ in povedal, da pri njih že celo dopoldne dežuje. Očitno prava odločitev za sever in vzhod zjutraj. Čeprav sonca ni bilo kaj dosti, hladu pa tudi ne.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa sem ga lahko takoj nazaj zatolkel, da kave ne pijem in da sonce še vedno sije...

tebe na pijačo spravit pa je res problem.. počasi začenjam sumit, če si sploh primorc oz. naturaliziran štajerc (res pa je, da je bila na tapeti kava in ne kaj drugega) :D

šalim se.. brrrm, zahvala za fantastično vožnjo ter opravičilo vsem poklanim mušicam..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cez vikend zamenjal cev od avspuha, in danes je bila testna voznja (v sluzbo sicer, ampak OK :D )

Najprej pod zavgom ni hotela vzgati, v drugem poizkusu je pa potem usekalo :OK: Mater, kot bi en s pistolo ustrelil... Ampak vzgala je pa le...

In potem celo pot zadovoljno pokljanje v avspuhu (pa se malce grmenja skozi tisti tunelcek :D ) ...

Zaenkrat nisem se nic izgubil.... (Je pa rekla, da bo treba frgazerje nastimat O:-))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes naredu cca. 100 km. Relacija: Dutovlje-Kostanjevica na Krasu-Miren-NG-Ajdovščina-Vipava-Štanjel-Dutovlje

Blo je fajn, burjica je odpihala nadležni mrčes, tako da po stotih km-jih je bla šipca čista. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se prav počasi odpeljal iz LJ po stari cesti do Postojne in potem na avtocesto in domov. Zeblo me je kot psa, ker je bila ura že skoraj 18.30 zvečer, ko sem prišel v Postojno, a sem užival v vsakem kilometru. Brzina čez ride je bila ene 50km/h. Bilo ene 3 stopinje pa fuuuuuuuul burja... Ampak... bilo je lepo

Pa srečno vsem na cesti,

Lord

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek je bila moja zadnja vožnja letos. Od Solkana(GO) do LJ in nazaj. Prvo do Postojne pole na avtocesto. za nazaj po stari prek postojne. Lepa vožnja, razen gor po avtocesti tistih 200 ker se mi je mudilo(da ne govorim da sem bil eno samo veliko pokopališče muhc). Čez Postojno sem pa šel, ker so mi ovinki nad Planino čisti užitek. Črna CBR in kombinezon nedefiniranega odtenka oranžno-rdeče, hej to sem bil jaz! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dve urci sonca (vsaj priblizno) danes od 14h do 16h se je dal prov lepo izkoristit..

Lj - Medvode - Pirnice - Vodice - Brnik - Menges - Vodice - Tacen - Lj

80km - "kratko al' sladko" :P

Sm pa na celi poti srecu samo dva motorista, pa se to ob povratku v lj ob 16.10, enega na vecni poti (srebrn naked), pa enga z enduro ze tle na vicu, na Postonjski :hmm: Mraz dela svoje .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes naredil furo Kr-Tolmin-Kr.G.-Kr.

Čisti užitek. Prazne ceste, lepo vreme (razen na Vršiču kjer je bilo vse zamrznjeno), ušel vsem radarskim kontrolam, ki jih je bilo ko dreka, edino na pesek in listje je treba malo pazit, skratka: dan ko si vesel, da imaš motor. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj

ja jaz sem se pa podal v petek okoli dveh na pot proti Trogirju. Pot me je peljala iz Ljubljane proti Postojni, čez Knežak do Rijeke, nato pa po stari Jadranski magistrali vse do cilja. V soboto sem pa spoznal čare Hrvaških avtocest in nato preko Vince do Črnomlja in po Partizanki do doma na Ježico. Bilo je lepo malce oblačno vreme, drugač pa vse cool, razen boleče riti.

lp Primož

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno pod vtisom včerajšnje vožnje. Motor že predolgo stal v garaži tako da sem se odločil da ga popeljem malo na sprehod. Destinacija: Logarska dolina. Nase navlekel popolno bojno opremo vključno z termo perilom in pa toplim puloverjem. Vreme rahlo oblačno ampak suho. Na cesti neverjetno malo prometa. Še manj pa motoristov. Skupno število (vključno z mano): 1. Ugotovil, da so kočno asfaltirali še zadnji kos ceste pred Lučami :OK: . Še vedno pa obstaja nekaj sto metrov ozkega in slabega asfalta. V logarski se ustavil na planinskem čaju (temperaturi primerno) in se razlgedal po okoliških, že precej zasneženih, hribih. Na poti nazaj ugotovil da so rokavice, ki jih imam, očitno namenjene precej višjim temperaturam. Je dodobra zanohtalo ampak potem ko izgubiš ves občutek v prstih je bolje. V glavnem preživel super dve uri in pol na motorju in potem še kakšno uro ob odtajanju svojih prstov. But it was worth it. Je pa res da ob prvi priliki kupim zimsko kolekcijo rokavic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

D ne bo zledala tema tako zastarana :)

Danes lep dan. Že zjutro me je nekej vleklo ven...na mizi pa kniga in datum za kolokvij :blink: :fight2: Jah neč, bomo nrdili dve muhe na en mah, zjutro kniga, popoudne moped :OK: In lih tko je blo. Po kosilu se usedem po celem mescu in 8 dni nazaj na mojo miško in SEKAJ proti morju... Cesta skoraj povsem suha, sem in tje kšna mokra plika u senci, hop pa smo šli počez.... :kva2: Neč hudga, bridgestonka nazaj zagrizla u asvalt in gasa dalje. Prek limitou tudi ne gre ja. Čez Kozino Meka, po Kopru Medina :D Smejalo se mi je vn s čelade... Sončke je še zmeri nabivalo. Lepo lepo, kar tko dalje. Zeblo ni. U Snack baru spijem kapučinčk in pičim nazaj domu. Za nazaj se mi je prdružuše en motorist s FZR 1000 verjetno :? Lepo sva peljala do Kozine, kjer je on piču dalje js pa na hitro obrnu smer, ker se mi je zazdelo d sm vidu nekej poznanga v sivi barvi z eno rdečo pošastjo na boku. Grem nazaj...evoga, sm vedu. Gregs z CBR-ko, Teya s CBF, Suzuki z njegovo ljubico in Bladzo z....... :blink: ....varadero :blink: :blink: Nism navajen njega na takem konju :P Skupej smo šli še do postojne pole pa oni dalje v Mrzlo LJ js pa toplo Gorico :OK: Banda ta prava :OK: lepo je blo z vami, upam d se še kje kdaj vidmo. (suzuki, za gume pa pokličem jutri majstra in sporočim)

Lep dan in novih niti ne mrzlih 240km :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in Bladzo z....... :blink: ....varadero :blink:  :blink: Nism navajen njega na takem konju :P

hm :hmm: :hmm: :hmm: , aha ponavadi sem na majcenem GS-u 1200 ali pa na drobni yamahi fazer 1000 :kva2: :kva2:

Skratka odličen dan. Primorcem kar zavidam tako vreme, ceste so kr držale.

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na drobni yamahi fazer 1000 :kva2:  :kva2:

tko tko, smo bol navajeni :grim ja sam k je pr nas dž pa tudi pada tko ku je treba en lep cajt, ne neha <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po nekajdnevni pavzi me je danes spet premamilo suho veme. Zajaham svojo Yohano, pa krenem po že tolikokrat prevoženi poti skozi Žiri v Logatec kjer me kar samo potegne do rid. Ride samevajo in kar ne znam se odločiti ali proti morju ali proti nazaj proti Cerknici in Kočevju. Pa kdo bo zdaj obračal, gremo dalje. Počasi postaja svetleje in megla v Rovtah se zdi že skoraj neverjeten privid, ko pripeljem v Postojno in pred sabo uzrem s soncem obsijano pokrajino. Brez razmišljanja se obrnem za soncem proti jugu, Knežak, Ilirska Bistrica.

Ko tu obrnem proti Podgradu srečam prvo večjo skupino motoristov ,ki so namenjeni proti Reki. Cesta proti Kozini steče kot sredi poletja, a ne za dolgo, saj takoj dohitim policaje :BUA: Pa so mi požrli nekaj ovinkov.

V Kozini levo, v Koper, kjer poližem sladoled in spijem kavo. Pokličem Vinkota, mu povem vse o cesti in o soncu, on pa meni zakaj mu nisem prej omenil načrtov :huh:

Zakaj že :xx:

Pogled na uro pove, da doma najbrž že diši po kosilu, zato skočim na Yohanco in jo korajžno odkurim proti domu. Po nekaj m v rondoju pa malo počez :o No sem jo še ujel, ampak pritisk mi je pa nabilo. No tele nerodno, najprej ogrej gume, potem pa.... Pot proti domu fina do vrha črnokalskega klanca, potem pa se je skozi bolj ohlajalo. V Postojni srečam večjo skupino motoristov, zvečine mladina, ki ob speljevanju iz križišča nima časa odzdraviti. Ride spet samevajo in ko se kasneje poslavljam od Logatca me v roke počasi pričenja gristi. Ovinki proti Rovtam in Žirem so še vedno vlažni, zato zravnam roko na plinu in povsem po pameti pridrsam domov.

Malo bo še tako lepih nedelj letos.

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, v nedeljo je bila res ena lepa fura... Samo do Postojne je zeblo, potem smo se pa začeli počasi ogrevati... :D V Piranu na Puntici je sicer "malo" vleklo, tako da smo se hitro pobrali nazaj proti domu, s postankom v Kozini in srečanjem s Suzukijem in Gizmokakom. Vmes malo preveril, kako se pelje z Varaderom (sploh mi ni všeč), veliko pa tudi s CBF 600 (sploh mi ni všeč). Na števcu moje "najlepšejše in najboljšejše enosledne lubice" (CBR 600F, da ne bo pomote :P) se je izpisalo 290 km... Zdaj pa brez tablice sameva v garaži... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem prispel z vožnje. Kljub nizkim temperaturam 4 - 8 je bilo super. Smer : Žalec - Marija Reka - Trbovlje - Zidani most -Krško - Brestanica -Senovo - Podsreda - Šentjur - Celje - Žalec cca 180 km. Cesta med Podsredo in Šentjurem se lahko primerja z Route 96. Asfalt je na nekaj mestih sicer poseden zaradi plazovitega terena in cesta malo ožja, je pa ovinkov da se ti zrola. V glavnem brez listja in suho samo pihalo je na nekaterih mestih močno ! SUPERRRRR :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej ko lahko spet premikam prste, jih morm mau ponucat. Zmrznli so u petek. Iz NG sm se vračau u Kočevje, začetek super, po zatišnih delih vipavske doline je šlo kr lepo, na odprtem burjica. Hehe, od Razdrtega pa mraz...Postojna, mokrota na cesti in mraz, Cerknca do Blok enako, pol pa še megla za rezat...skor do doma. Spotoma prestrašu dost avtomobilistov, ko sm jih od zadi u megli prehitu, nek nori motorist :OK: A sm biu edini :hmm:

Uglavnom, ponovim ko bo SILA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se tud jaz odloči it mal zmrzovat ;)

V bistvu mi niti ni bilo do nevem kakšnega izleta, zato sem se odpeljal na Vič, na parkirišče, kjer je končna postaja šestke. Tam sem malo vozil slalom, mal bremzal, malce vadil zaviranje v ovinku, izogibanje, itd.

Skratka, skupaj je naneslo celih 23 km :) Od tega na parkirišču kakih 10...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz v petek malce zmrzoval, približno v jaxovi razdalji, ampak je bilo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takoj po sluzbi nabral vse papirje na kup, sel v garazo, snel tablico in nalepko z Nevade, zasilno nataknil hupo na LeMana (tistih 500 metrov do tehnicnega bo ze :) ), navlekel nase vso opremo (razen rokavic, zaenkrat jih za po mestu se ne rabim .) ), odprl pipice za bencin, dal kontakt in...

Masina se je pocasi zavrtela, to je bilo pa tudi vse... No, dajmo, dajmo, ni se cas za zimsko spanje....

Po 5ih minutah se vedno nic. Ja, bo treba tole vziganje mrzle masine se malo natrenirati...Potem pa se je zver prebudila in zarohnela :OK: Juhu, gremo....

In po kaksnih 20 minutah voznje sem se spomnil, da sem v bistvu namenjen na tehnicnega :) Eh, OK...

"Vse dela tako kot mora?"

No, saj najbrz je bil motor bolj bogi za pogledat - brez speglov, brez zmigovcev, brez maske, diski zarjaveli...

Ja! Vse dela. In so mi verjeli na besedo :P

Potem pa se skok na zavarovalnico in nazaj na registracije. Enega odjaviti in tablico na drugega (tiste evropske mi niso vsec)

"Za cestnino potrdilo imate?"

Ja, se mi zdi...

In je potem raje skopirala, za vsak slucaj. Hehe super, vprasanje, ce bi nasel...

"Saj se vas spomnim, sem vam jaz to delala.... Kaj je ze bilo.... Aja, osebne niste imel s seboj.... :) "

In v tem momentu sem se spomnil, da sem doma pozabil pogodbo.... Se opravicujem, bom takoj nazaj :P

" No, naslednjic boste pa najbrz imeli vse. V tretje gre rado :D "

:OK: Najlepsa hvala.

Pa je res prijazna; bom se prisel sem .)

Tablico bom pa ze drugic prisravfal, danes ni casa. Je treba iti se na poskusno voznjo :D

Ua, kok to potegne...pa kako fino ropota... pa kaksne vibracije.... pa kako se upira... :OK:

In se nisem mogel premagati, da ne bi po Celovski spet en slalom usekal.... Cisto druga pesem kot Nevada. Glava mi je kar gorela od razburjenja....

Potem je pa na ovinkih ze pocasi zacela zdrsavati zadnja guma in sem raje sel parkirat.

In sele kaksno uro kasneje sem se spomnil, da sem pozabil kljuce v motorju, pa tudi pipc za bencin nisem zaprl. Ja, se bo treba spet pocasi navaditi na mehanske pipe :)

Kilometrov kaksnih 30 (se nisem stevca usposobil :P ) Ampak tisti obcutek; kot da bi jih bilo 300 (pa upam, da nisem hupe izgubil, sem tudi pozabil pogledati)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!