Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Ola!

Kje je največja izbira arlen ness kombinezonov?

...lepa hvala!

Eden izmed ponudnikov bi znal biti TC motoshop, trance_19_hmm.gif nevem pa če je največji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ola!

Kje je največja izbira arlen ness kombinezonov?

...lepa hvala!

Mogoče TC, sam ne bi vedel (drugače imajo zdej akcijo in se da zelo lepih kombinezonov-Berik, dobiti za solidno ceno) ...drugače pa če najdeš številko, ga lahko naročiš iz FC-moto.de.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

v planu imam kupiti kombinezon.

Ampak nevem ali bi 1 ali 2-delnega?

Imam pa doma že usnjeno jakno od prej.Kaj priporočate?

Ali mogoče pride vpoštev tudi jakna + hlače??

hvala,lp .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Mene zanima ali je kdo tukaj pripravljen prodati 1-delni kombinezon (št. 54) na obroke. Če ga prodaja, seveda... Ne moti me če bi bil malo popraskan.

Glih pred kratkim sem kupil preko bolhe enega pa mi je premali :( J... ga, mislil sem, da mi bo prav.

Prooooooooosim! Res ga potrebujem... ne za motor ampak za longboard (downhill). Thanks!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

v planu imam kupiti kombinezon.

Ampak nevem ali bi 1 ali 2-delnega?

Imam pa doma že usnjeno jakno od prej.Kaj priporočate?

Ali mogoče pride vpoštev tudi jakna + hlače??

hvala,lp .)

Glede na motor,ki piše,da imaš,nimaškaj študirat.Kombinezon-itak! Razliko med 1-2delcem pa mislim,da je v tej temi že dovolj napisanega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno zadnjič sem probaval dvo in eno-delca. Sem bil brihten in sem si reku, da bom naslednjega kupu enodelca.

Ko sem ga probal - enodelca - v stoječem položaju veže pri 'orodju' in na splošno ni krojen za razne kafe rejserje. Gre za kombinezon, ki je ulit v sedeči poziciji na motorju. To je to. Sem zaključil da ga enostavno ne rabim. Nisem 100% skoz na pisti, delam precej touring izletov in vmes se ustavim tudi na kaki malici, kosilu, ...

Dvo-delci pa so tudi pošteno narejeni, s tem mislim, varni. Priznane firme kot so Dainese, Alpinestars, Spyke, Spidi, Berik, ArlenNess in tako naprej zagotovo všijejo zadrge, ki zdržijo ob morebitnem padcu. Razne bojazni, da se dvodelci 'razparajo' pri zadrgi spadajo v prejnšnje desetletje, če ne še več nazaj. Tehnolgija varnosti gre naprej in takih felerjev si proizvajalci ne morejo in ne smejo privoščiti.

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno zadnjič sem probaval dvo in eno-delca. Sem bil brihten in sem si reku, da bom naslednjega kupu enodelca.

Ko sem ga probal - enodelca - v stoječem položaju veže pri 'orodju' in na splošno ni krojen za razne kafe rejserje. Gre za kombinezon, ki je ulit v sedeči poziciji na motorju. To je to. Sem zaključil da ga enostavno ne rabim. Nisem 100% skoz na pisti, delam precej touring izletov in vmes se ustavim tudi na kaki malici, kosilu, ...

Dvo-delci pa so tudi pošteno narejeni, s tem mislim, varni. Priznane firme kot so Dainese, Alpinestars, Spyke, Spidi, Berik, ArlenNess in tako naprej zagotovo všijejo zadrge, ki zdržijo ob morebitnem padcu. Razne bojazni, da se dvodelci 'razparajo' pri zadrgi spadajo v prejnšnje desetletje, če ne še več nazaj. Tehnolgija varnosti gre naprej in takih felerjev si proizvajalci ne morejo in ne smejo privoščiti.

Trditev, da so dvodelni kombinezoni mnogo bolj varni kot pred desetletjem, je popolnoma na mestu. Vendar pa v prihodnosti lahko pričakujemo prevlado enodelnih kombinezonov, saj so npr. v Italiji v mesecu maju tega leta sprejeli določilo, da se po pisti ni možno več zapeljati z dvodelnim kombinezonom, kar predvsem italijanskim proizvajalcem kaže smernice proizvodnje enodelnih kombinezonov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno zadnjič sem probaval dvo in eno-delca. Sem bil brihten in sem si reku, da bom naslednjega kupu enodelca.

Ko sem ga probal - enodelca - v stoječem položaju veže pri 'orodju' in na splošno ni krojen za razne kafe rejserje. Gre za kombinezon, ki je ulit v sedeči poziciji na motorju. To je to. Sem zaključil da ga enostavno ne rabim. Nisem 100% skoz na pisti, delam precej touring izletov in vmes se ustavim tudi na kaki malici, kosilu, ...

Dvo-delci pa so tudi pošteno narejeni, s tem mislim, varni. Priznane firme kot so Dainese, Alpinestars, Spyke, Spidi, Berik, ArlenNess in tako naprej zagotovo všijejo zadrge, ki zdržijo ob morebitnem padcu. Razne bojazni, da se dvodelci 'razparajo' pri zadrgi spadajo v prejnšnje desetletje, če ne še več nazaj. Tehnolgija varnosti gre naprej in takih felerjev si proizvajalci ne morejo in ne smejo privoščiti.

No, lahko ti potrdim, da ce zletis cez avto, se zadrga na dvodelcu mocno razpara oz. popusti (axo kombinezon - lastno probal).

Seveda je bil to polet cez avto, ce pa samo drsis po tleh, pa verjetn nebi zadrga popustila.

Bolj pomembno se mi zdi, da ob padcu - kakrsnemkoli, scitniki ostanejo na svojem mestu (kot v mojem primeru, zato trdim, da je moj kombinezon vseeno v redu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kakšne izkušnje imate s kombinezoni Held? Kak uporabnik?

Ogledanga mam namreč dvodelca omenjene firme, kombinezon mi je ulit, bi pa še rad slišal kako mnenje, preden ga nabavim...

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti je ulit, če ti je všeč, če se počutiš udobno, če ti odgovarja cena itd...Kupi

Nimaš kaj razmišljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar mam od Helda so kvalitetne reči in jih lahko samo povalim - a s kombinezoni nimam pojma, je pa kot je napisal Frips zagotovo najblš :)

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, je blo treba prej potipat, če bi mel kdo slabe izkušnje...

Sem pa učer po šihtu šel še enkrat pogledat pa probat in nakonc tud odkartal.

Zdej pa sam še vozt... trance_40_thumbup.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj me zanima. Zasledil sem en kombinezon, spyke cyber, ki pa se mu na pregibu komolca odlušča barva... Zanima me če se tak kombinezon splača vzeti za dobro ceno ali ne?! Slike bom še prilepil.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raje daj malo več in kupi katerega izmed ''vodilnih'' znamk aka. A*, Berik-biggrin.gif, Spyke itd.->glava je samo ena trance_44_wink5.gif Sam ti priporočam, da vzameš enodelnega-po možnosti grba, to pa zato ker je meni žal, da si nisem enodelnega kupil headbang.gif , bolj varen.

Pozdrav!

Morda bi lahko pogledal v test enodelca od Japonskega Komine v Avto magazinu št.4 feb.09.

Ni vse zlato kar se sveti ! Vse ti. znane znamke se šivajo globoko v Aziji in posledično jim je zadnja leta tudi kvaliteta zelo padla (preverjeno), cene pa rastejo čeprav za delo plačujejo veliko manj.

Potrebno je kaj prebrat ali preizkusit pa lažje ocenjuješ, ali ne ?

Lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Morda bi lahko pogledal v test enodelca od Japonskega Komine v Avto magazinu št.4 feb.09.

Ni vse zlato kar se sveti ! Vse ti. znane znamke se šivajo globoko v Aziji in posledično jim je zadnja leta tudi kvaliteta zelo padla (preverjeno), cene pa rastejo čeprav za delo plačujejo veliko manj.

Potrebno je kaj prebrat ali preizkusit pa lažje ocenjuješ, ali ne ?

Lp

Se strinjam,

kar sem jaz dubu za mali denar od firme Ixs, za to bi mogu pri ekstra znanih firmah odštet še enkrat tolk pa ne be blo dost.

Komine je drgač precej znana firma!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj me zanima. Zasledil sem en kombinezon, spyke cyber, ki pa se mu na pregibu komolca odlušča barva... Zanima me če se tak kombinezon splača vzeti za dobro ceno ali ne?! Slike bom še prilepil.

Hvala

Evo še slke da boste lažje ocenili- kolikor se iz slik da ocenit.

Hvala Lp

post-19783-125379992413_thumb.jpg

post-19783-125379994824_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp,

Vozim endurco, in me zanima če bi smešno zgledalo če bi si nabavil usnjeni kombinezion. Nažalost me še zakon in finance zadržujejo da je ta motor samo s 35kw, vendar v ko preidem v višjo kategorijo bi menjal motor, in posledično ne kombineziona. Naslednji motor bo po vsej verjetnosti SM in me zanima kako bo tudi na njem zgledal usnjeni kombenizion.

Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp,

Vozim endurco, in me zanima če bi smešno zgledalo če bi si nabavil usnjeni kombinezion. Nažalost me še zakon in finance zadržujejo da je ta motor samo s 35kw, vendar v ko preidem v višjo kategorijo bi menjal motor, in posledično ne kombineziona. Naslednji motor bo po vsej verjetnosti SM in me zanima kako bo tudi na njem zgledal usnjeni kombenizion.

Hvala za odgovore.

Kaj nekaterim še vedno ni jasno zakaj je usnjen kombinezon...... ne da lepš zgleda; ni obvezen; rabš ga za takrat ko padeš!

Jst vsakmu rečem da je obvezna po zakonu sam čelada za vse ostalo boš prosu takrat ko boš z motorja dobr odletu! Tko, da odloči se sam...

Sreča al pa smola ne čakata na finance in čas ko si kuiš kombinezon primeren za vožnjo z bilo kerim motorjem.

Kelega ima usnjenga 2 delca na kroski pa je čist kul!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj nekaterim še vedno ni jasno zakaj je usnjen kombinezon...... ne da lepš zgleda; ni obvezen; rabš ga za takrat ko padeš!

Jst vsakmu rečem da je obvezna po zakonu sam čelada za vse ostalo boš prosu takrat ko boš z motorja dobr odletu! Tko, da odloči se sam...

Sreča al pa smola ne čakata na finance in čas ko si kuiš kombinezon primeren za vožnjo z bilo kerim motorjem.

Kelega ima usnjenga 2 delca na kroski pa je čist kul!

Vse zgleda smešno tudi čelada, men je še posebej SMEŠNO, ko se frajer pelje v majci,kavbojkah in brez čelade pa po gasu!!!! :headbang:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj nekaterim še vedno ni jasno zakaj je usnjen kombinezon...... ne da lepš zgleda; ni obvezen; rabš ga za takrat ko padeš!

Jst vsakmu rečem da je obvezna po zakonu sam čelada za vse ostalo boš prosu takrat ko boš z motorja dobr odletu! Tko, da odloči se sam...

Sreča al pa smola ne čakata na finance in čas ko si kuiš kombinezon primeren za vožnjo z bilo kerim motorjem.

Kelega ima usnjenga 2 delca na kroski pa je čist kul!

Hvala, nebom več premišljeval :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Vrjetn tema že obstaja,a je laži prašat rolleyes.gif

Kam bi lahko dal pršit našitke na usnen kombinizjon,pa če je možno nek z gorenske,lj....

Za Vido z Vranskega vem...

Kakšna številka bi bla dobrodošla!

hvala.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!