Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

ka pa si ga dal delat po meri? jaz imam tudi problem, da čez noge ne dobim praktično nič.

Po meri ti ga naredijo Alpinestars recimo (TSC Laba) ... sicer pa jih je včasih delal IMOB Borko, ampak je že v penziji ... tisti so bili tudi estetsko manj trendovski in marsikomu neudobni ... taki bolj retro oziroma old school ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal' gnarja, malo muske!

Je pa razlika v ceni, glede na to, kje se proizvaja. :yes:

Proizvaja pa se v veliki večini v vzhodni Evropi ali Aziji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka pa si ga dal delat po meri? jaz imam tudi problem, da čez noge ne dobim praktično nič.

Delat sem ga dal v Italiji in sicer Dainese(še dober teden pa bo pri meni :yea2: ) drugače pa poleg zgoraj omenjenega še Spyke na Vranskem in pa TC v LJ vendar nisem siguren. Seveda pa moraš vedet da je cena ustrezno višja.

LP Samo

Popravljeno . Popravil Samorai
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delat sem ga dal v Italiji in sicer Dainese(še dober teden pa bo pri meni :yea2: ) drugače pa poleg zgoraj omenjenega še Spyke na Vranskem in pa TC v LJ vendar nisem siguren. Seveda pa moraš vedet da je cena ustrezno višja.

LP Samo

Po meri ga lahko naročiš tudi v motobee v Mariboru, cena 300-400€. Nimajo slabih izdelkov...pač ne plačaš imena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po meri ga lahko naročiš tudi v motobee v Mariboru, cena 300-400€. Nimajo slabih izdelkov...pač ne plačaš imena.

daj ne moreš moto be kombinezona z dainese al pa alpinestarsom primerjat.......

kvaliteta usnja, kvaliteta ščitnikov itn.......

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj ne moreš moto be kombinezona z dainese al pa alpinestarsom primerjat.......

kvaliteta usnja, kvaliteta ščitnikov itn.......

lp

Se strinjam res ne po izgledu in ceni. Vsekakor pa razlika v kvaliteti izdelave in uporabljenih materialov ni takšna kot je v ceni in imenu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih sem se tolažil, da pri dražjih praviloma plačaš ime. Po mojih izkušnjah je kvaliteta v večini primerov povezana s ceno.

In kdor pravi, da med Vanuccijem za 400 EUR in npr Astarom Tech 1R ni ogromne razlike, mu ne verjamem, da je oba sploh sprobal(še manj pa z enim ali drugim naredil par tisoč km).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delat sem ga dal v Italiji in sicer Dainese(še dober teden pa bo pri meni :yea2: ) drugače pa poleg zgoraj omenjenega še Spyke na Vranskem in pa TC v LJ vendar nisem siguren. Seveda pa moraš vedet da je cena ustrezno višja.

LP Samo

in koliko te bo recimo stal?

a tam, kjer si ga dal delat, se da zmenit v slovenščini?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ne? Me zanima če je kakšna konkretna razlaga?

Tisto nekonkretno poznam.

naprimer rokavice M Tech imajo Knox ščitnike.. sprašujem se katere imajo Motobbe rokavice.. :hmm:

Moj Leder anzug ma Knox ščitnike.... kakšne ma moto be.... :hmm:

no debelina usnja , izgled itn... končna obdelava..... celoten izgled....

faktorji ki pač meni veliko pomenijo....

+++

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam res ne po izgledu in ceni. Vsekakor pa razlika v kvaliteti izdelave in uporabljenih materialov ni takšna kot je v ceni in imenu.

Dobro ne pomeni da moreš v Labi za polno ceno kupi... al pa dainese pri AC ju.....

so alternative ki je razlika 200€ takoj.....

malce se je treba znajt...

Drugače pa sem probač Vanuci, Tschul itn.... in definitivno je bila razlika v izgledu počutju......

preveč rad se imam da bi prišparal tistih nekaj 100€ .. ker se gre za mojo varnost.... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in koliko te bo recimo stal?

a tam, kjer si ga dal delat, se da zmenit v slovenščini?

Ja cena pride približno 30-50% višja od normalne. Dal sem ga delat v Sistianu, tam je ena moto trgovina. Seveda se da zmenit v sloveniščini, imaš prodajalko iz Kopra če se ne motim. Piši ma PM in ti povem vse podrobnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hilton, torej nimaš pojma zakaj :). Sej jaz tud ne vem kaka je motoBee roba, zato sem pa raje tiho, dok se ne prepričam.

Al so ščitniki knox al so noname nima veze, zato obstajajo atesti in razni certifikati, ki ti povejo koliko je stvar dobra/slaba. Cena tega ne pove.

Recimo moj kombinezon je "made in hong-kong", usnje je precej tanko(pa še čist pikčasto), ščitniki niso knox. Sem pa kar zadovoljen, gre za Arlen ness, nakano repliko. Zgleda da je sam še za stran vršt :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hahah :lol: kuk ste eni dobri :lol: mah sej ni čudno da se na večino forumih ne da nič pametnega zvedeti, namesto da bi napisali kaj je v redu z neko firmo oz. njihovimi izdelki in kaj ni, se "najpametnejši" spuščate na najnižji nivo in sicer na odgovor "kaj pa ti veš!", verjetno pa večino takih tudi videlo ni kombenizona MBR kaj šele probali... .)

sesir... verjem mi da sem probal dosti kombenizonov različnih proizvajalcev glede na to da ga nisem dobil zaradi moje višine... .)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hahah :lol: kuk ste eni dobri :lol: mah sej ni čudno da se na večino forumih ne da nič pametnega zvedeti, namesto da bi napisali kaj je v redu z neko firmo oz. njihovimi izdelki in kaj ni, se "najpametnejši" spuščate na najnižji nivo in sicer na odgovor "kaj pa ti veš!", verjetno pa večino takih tudi videlo ni kombenizona MBR kaj šele probali... .)

sesir... verjem mi da sem probal dosti kombenizonov različnih proizvajalcev glede na to da ga nisem dobil zaradi moje višine... .)

Kako si jih probal?Si skočil z balkona,so te vlekli po tleh,te je kdo vrgel v grmovje,so te obgrizli psi,si objel prometni znak ............?Namreč jaz imam kombinezon zaradi zaščite.Za kar ga uporabljam pa sem zaupal prodajalki,ki mi je strokovno svetovala kaj je najbolj primerno glede na razmerje cena kvaliteta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako si jih probal?Si skočil z balkona,so te vlekli po tleh,te je kdo vrgel v grmovje,so te obgrizli psi,si objel prometni znak ............?Namreč jaz imam kombinezon zaradi zaščite.Za kar ga uporabljam pa sem zaupal prodajalki,ki mi je strokovno svetovala kaj je najbolj primerno glede na razmerje cena kvaliteta.

Se strinjam povsem,

Aja definitivno sem videl Vanučija ze po tleh it, pa me je presenetil... pozitivno.

Sam ga ne bi kupil, ker se preprosto ne bi varno počutil v njem. Pač takšno mam razmišljanje...

Ampak vanuci, motorbike je množično proizveden in zato ugodna cena...... vizualno pa kakor komu....

Aja MBR , ne more po nobeni logiki bit enako kvaliteten od zgoraj omenjenih znamk...

Aja vizualno pa je tako , da .. no vsi imamo svoje okuse in finančne znožnosti..

upam da bo tistemu ki ga je kupil služil svojemu namenu

lp h

Popravljeno . Popravil hilton
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hahah :lol: kuk ste eni dobri :lol: mah sej ni čudno da se na večino forumih ne da nič pametnega zvedeti, namesto da bi napisali kaj je v redu z neko firmo oz. njihovimi izdelki in kaj ni, se "najpametnejši" spuščate na najnižji nivo in sicer na odgovor "kaj pa ti veš!", verjetno pa večino takih tudi videlo ni kombenizona MBR kaj šele probali... .)

sesir... verjem mi da sem probal dosti kombenizonov različnih proizvajalcev glede na to da ga nisem dobil zaradi moje višine... .)

no zaupaj nam koliko si velik da si imel težave...

ker en moj kolega tud ni ravno majhen anede bojč :whistle:

Popravljeno . Popravil hilton
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no zaupaj nam koliko si velik da si imel težave...

ker en moj kolega tud ni ravno majhen anede bojč :whistle:

No, jaz sem velik 192 cm, imam cca 100 kg, imam Dainese Laguna Seca, dvodelnega št 56 in mi paše v nulo. :rolleyes:

Okoli kvalitete raznoraznih "noname" znamk ne želim razpravljat, ker o tem ima pač vsak svoje mnenje, in tako ga imam jaz tudi. Pač, dejstvo je, da Dainese, Alpinestars,... in veliko je še zvenečih imen, so si ta sloves z nečim prislužili in sem prepričan da je pri tem velik del zraven dala tudi KVALITETA izdelkov. Vsak sam pa zase najbolje ve kaj si bo kupil. Okoli Motobee izdelkov, sem imel možnost poskusit samo ene kao ful hude racing rokavice. Po prodajalčevih besedah, oh in sploh najtaboljše in kaj vem kaj vse rokavice, za res malo denarja napram Dainese Full Metal Pro ali Alpinestars GP Tech... In glej ga zlomka, dam rokavice gor, in na prstih me po eni (1), ja SAMO ENI MINUTI začnejo boleti kot pes konice prstov. A jebiga, kao najboljše rokavice imajo notranje šive, ki so se mi zažirali v prste, preden sem sploh sedel na motor in prijel za ročke... Hmmmm, če še rokavice ne spravijo skupaj, ki jih je načeloma zelo lahko "kopirati", potem me v bistvu sploh ne zanima kakšna je ostala oprema... Ampak spet, to je samo moje mnenje! :evilgrin:

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vizualno pa so tak za bruhat... moje osebno mnenje....

Zanimivo, jaz pa slišim same pohvale za mojo MBR čebelco, kako sva lepi :)

post-20956-0-53964400-1304159419_thumb.jpg

post-20956-0-03413200-1304159483_thumb.jpg

post-20956-0-23264900-1304159513_thumb.jpg

Na srečo ga na asvaltu še nisem testirala, mi je pa zelo všeč, da imajo šive pri tistih rumenih trakih vzdolž kombinezona narejena tako, da gre en kevlar šiv čez vse tri kose usnja, moj oh in sploh Arlen Ness, ki mimo grede niti slučajno ni bil poceni, se mi je 3X ob padcu odpr na stegnu, l točno na mestu , kjer je bila v črn kombinezon všita 3 cm široka bela črta, plus uporaba usnjenega strecha na hrbtu, nad koleni in zadaj pri ramenih se mi zdi pravtako bolj varna, pri ANju sem jo (tekstilno) tudi uspela strgati pri padcu.

Čeprav upam, da ga ne bom kmalu in tudi ne prehudo testirala, pa definitivno poročam, kako se je obnesel. Zaradi nadstanrdne dimenzije (beri sem premajhna za svojo višino) mi je rahlo tesen v ramenih, tako da sem na pisti težko vozila, na cesti bp, to mi bodo popravili drug teden, na ostalo udobje nimam pritožb, edino kar se designa tiče, smo ugotovili, da pri zviranju na pisti poka tisti napis na usnju na strechu, baje mi bodo tud to drugač porital, pol pa sam še gasa! :yea1: :yea1:

post-20956-0-65169600-1304159454_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podarjeno stvar je treba hvalit....saj si podpisala v pogodbi, mar ne?? :naughty:

Nope, nisem. Najprej testiramo če je mi je oprema ok, pol pa pogodba pa gešenk roba. Kokr kaže pa v kratkem res bo B)

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nope, nisem. Najprej testiramo če je mi je oprema ok, pol pa pogodba pa gešenk roba. Kokr kaže pa v kratkem res bo B)

Ja dej še mal povej kako te stvari laufajo v slovenskem rejsing biznisu ... ko morajo dirkači biti zadovoljni že, če opremo dobijo ... namest da bi jim firme še plačale!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dej še mal povej kako te stvari laufajo v slovenskem rejsing biznisu ... ko morajo dirkači biti zadovoljni že, če opremo dobijo ... namest da bi jim firme še plačale!

Tko kot ne bom šla dirkat z sportouring gumam, pa če mi jih cel šlepar gratis pripeljejo, tako ne bom šla peljat z opremo, za katero mislim, da se ne bo obnesla v primeru padca. Kakor sem sicer zelo vesela vsakega, ki je pripravljen kakorkoli pomagat, se zavedam, da bom zaradi/z neprimerno opremo motorja in sebe ob padcu najebala predvsem jaz. In če mi bo nekdo sponzorsko podaril cordura jakno, jo bom z veseljem oblekla v zimskih časih za na motor, dirkat pa ne bom šla z njo. Tko da ne, če se mi nekaj ne zdi primerno za uporabo na dirkališču se bom zahvalila za izkazano podporo, se poskusila dogovoriti za kako drugo vrsto pomoči ali ob uporabo ob drugi priliki. So moje cele kosti in koža vredne daleč več kot taka sponzorska pomoč,čeprav čisto vsak evro prav pride. Če bi se pa o kakih motogp cifrah (ali sploh kakih cifrah :) ) pogovarjal pol pa ne rečem :P . zdej pa konc :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajde, da pove kaksen poznavalec, al pa vsaj kdo, ki prblizn pozna. AXO kombinezoni so v redu, al je treba Astars, Berik - ANess, Mtech in Dainese nujn nabavt??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Čeprav upam, da ga ne bom kmalu in tudi ne prehudo testirala, pa definitivno poročam, kako se je obnesel. Zaradi nadstanrdne dimenzije (beri sem premajhna za svojo višino) mi je rahlo tesen v ramenih, tako da sem na pisti težko vozila, na cesti bp...

hehe, jaz sem pa prestar za svoja leta :D

Ajde, da pove kaksen poznavalec, al pa vsaj kdo, ki prblizn pozna. AXO kombinezoni so v redu, al je treba Astars, Berik - ANess, Mtech in Dainese nujn nabavt??

AXO ni švoh znamka, sicer res da se je včasih bolj posvečala opremi za motokros...samo kakega RST pusti pri miru, saj se na avtonet prodajajo enkrat nošeni po 200€, potem že nekaj ne more biti v redu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!