Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Kupil Spyke na Vranskem spomladi, pa sem zelo zadovoljen z njim. No v glavnem če se bo kdo fural na Vransko po kombinezon naj upošteva dve dobronamerni opombi:

Nakup je možen samo z gotovino. Banke Celje na Vranskem je zaprta od 11.30-14.00. Na bankomatu pa se praviloma tut ne da dvignit večjih vsot orlov.

Prodajalna Spyke dela do treh.

So pa zelo prijazni :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So pa zelo prijazni :yea2:

S tem misliš na ga. Vido :naughty: Jap, tut moja dva strganca so lepo popravli :grim Priporočam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, če lahko kdo potrdi, da se 1-delni kombinizon ponavadi vzame 1 številko večji kot dvodelni? Dotično me zanima za Alpinestars in Dainese kombinizone ... Hvala za odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, če lahko kdo potrdi, da se 1-delni kombinizon ponavadi vzame 1 številko večji kot dvodelni? Dotično me zanima za Alpinestars in Dainese kombinizone ... Hvala za odgovor!

Mogoče redke izjeme potrjujejo dejstvo, ampak vseeno.

Firstov kombo imam cifro 48, Alpinestars pa 50. Mogoče je pa res kaj na tem :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa nekaj zanima. A morda kdo ve če se kje v trgovini dobi vsaj jakna s prsnim obsegom 145cm? Ker sem dal že vse online trgovine skozi pa ne najdem primerne. Če ne katerega mojstra priporočate za izdelavo jakne/kombinezona?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa nekaj zanima. A morda kdo ve če se kje v trgovini dobi vsaj jakna s prsnim obsegom 145cm? Ker sem dal že vse online trgovine skozi pa ne najdem primerne. Če ne katerega mojstra priporočate za izdelavo jakne/kombinezona?

Mislim, da so v Habat Moto Centru v Ljubljani en cajt prodajali ene zadeve velikosti XXXXL ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Ebayu sem našel tegale prodajalca kombinezonov:

http://www.motofashion.ro

ali z google prevajalnikom:

http://translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=sl&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.motofashion.ro&sl=ro&tl=en

Kombinezoni so baje profi, prav tako ga naredijo po merah in po želji za relativno majhen denar.

Seveda pošljejo tud v Slovenijo brez kompliciranja...

Ali mogoče že ima kdo takšno zadevo?

Kaj mislite o telih kombinezonih?

Lp,

Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kake so pa cene?

kako boš probal? kvaliteta usnja(barve)? šivi? zaščita?

dokler ne boš videl v živo ne boš vedel. ko boš videl v živo, boš lahko primerjal razmerje cena/kvaliteta!

velikost je tu še najmanjši problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 270€ če ti ga po meri naredijo je lahko iz papirja pa je še zmer dost ugodno xD

ja, sam morš bit prepričan, da ga ne boš potreboval za tisto, kar je v osnovi namenjen (sej veš 'zaščitni' pa to...)

dokler ostaneš v enem kosu na motorju so tud kratke hlače in mikica ok (pa morš priznat, da jih dobiš bistveno ceneje od 270€)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadeva sicer zgleda kvalitetna, proizvajalec trdi, da so čisto na nivoju dainese ali alpinestar.

za začetek se bom raje odločil za enega rabljenga dainese, za naprej bom pa še videl.

ima pa tale romun firmo čisto na vzhodu države, tako da je predaleč, da bi šel zadevo pogledat...

lp,

rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

finta kombinezona ni kako je krojen in zašit. vsaka malo boljša šivilja ti bo skopirala dainese ali kaj drugega do pike natančno.

finta je v uporabljenem usnju, načinu preforacije (luknjanja), streč materialu, zadrgah in ščitnikih!

boljše firme uporabljajo usnje od krave, kenguruja, koze, jelena in še in še odvisno od mesta v komibinezonu in potrebe. potem so tu še različne debeline predvsem pa kemična obdelava. vse to vpliva na ceno.

najbolj trpežno je usnje če je obdelano z težkimi kovinami (svinec in podobno) ampak takega usnja se v EU že dolgo ne sme uporabljati, če pa kje v afriki (egipt) kupiš leder pa se boš čudil ko se po 20 letih ne bo nič znucano.

Ko leder luknjajo za boljšo zračnost so posebni postopki, drugače se lahko tam ob padcu raztrga.

skratka meni po teh malih slabih slikah zgledajo ti kombinezoni kot kopije dainese. edino kar me moti je, da ni videti (recimo pri CM101) perforacije, "original" jo ima povsod dosti. prav tako se ne vidi če je tisto črno po nogah in rokah streč material ali črno usnje. če je samo leder je zadeva dosti lažja za naredit in cenejša.

če pogledaš oklepe delujejo zelo "plastično", po rokah je plastika videti tudi zelo tanka. tisti CE certifikat pa tudi nič ne garantira.

skratka jaz ga nebi kupil dokler ga nebi temeljito pregledal, vseeno 270€+dostava ni tako malo, da bi se potem okoli vozil v leder žaklju brez ventilacije in z vprašljivimi sestavnimi deli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje, če se tolko splača, da se ne boš veš čas spraševal al si kupil usnjen ZAŠČITNI kombinezon al usnjen olupek.

Mislim da je bolje dati magari ×2 za nekaj preverjenega, pa še kroj je verjetno dosti boljši kot pri eni levi firmi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to kako poceni se da dobit razne kombinezone v Akciji od znanih proizvajalcev ala Dainese, Alpinestars, Berik, itd, ki so na voljo že od 400€ dalje (Fc Moto, Dainese shop v Kozini, itd), potem je res za premislit če se splača kupovat neko neznano firmo..

Po drugi strani pa lahko sploh ni slabo. Pa kroj verjetno ni tako problematičen, če je zadeva narejena direkt po meri, kot je zapisano višje v temi.

Jaz sratka kar na blef ne bi naročal, raje 200€ več in nekaj uveljavljenega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je, za Dainese enodelni kombinezon z grbo sem dal manj kot 500€. Ampak vsaj vem v kaki koži se vozim. Alpa mislim da vem :D Ampak hej, placebo tudi neki šteje, sam un "negativn" tolk več ;)

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pozabit, da tudi za velike in priznane firme šivajo nepoznani in majhni (poceni) krojaški mojstri. In kateri od teh se po propadlem poslu z velikim, tudi osamosvoji.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ne pozabit, da ko delajo manjše neznane firme za neke velike znane znamke imajo vedno neke pogoje glede izvedbe dela, uporabe materiala (kerega dobavlja pri določenih stvareh naročnik) in potrebno usposabljanje...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma dejte no a je kdo pogledal slike teh izdelokv?!?!?! najprej sm pomislil, da morda kdo kombinezone v nočni šiva. recimo če bi jih prodajal nekdo z Vranskega bi vedeli, da je to ukraden spyke. ker romuni šivajo za marsikoga, sem pomislil, mord pa je kakbalkanski podjetnež. ma če pogledaš slikce ti je takoj jasno, de je blo škoda krav k so umrle za te zadeve. Če se kdo spomni malih itakljanskih delavnic tipa Speed Corner in Record. . so ble stvari že na slikah vedet resno, ne pa tole. . .

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi, da je to na podobno foro kot naš IMOB. Tisti zgledajo še slabše, pa poznam par uporabnikov, ki so jih tudi na asfaltu stestirali in so se prav ok obnesli.

Tako da jaz ne bi kar na pamet sodil, da so zanič zadeve. Lahko, da so izdelki prav solidni in tudi če niso višek zadnjih modnih dognanj, so v tem primeru vseeno vredni denarja za katerega jih prodajajo. Sploh če kupi kombinezon kdo, ki ni standardnih mer in ima probleme najt v trgovini pravo velikost. Tu namreč sešijejo po meri.

Ampak kot sem zapisal že prej, glede na to, da ne poznamo te zadeve in da jo nismo videli, je verjetno bolje dat par € več pa kupit preizkušeno dobro zadevo.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3leta nazaj,je znanec dobil 'briliantno' idejo za uvazat kombinezone iz iste drzave...

Ker sem tem biznisu me je povabil v show room romunskih izdelkov ...da povem svoje mnenje oz.,da bi 'sodelovala'...

Ko sem prisla v stik z kombinezonom,ki naj bi bil TOP gamma...se mi je srce strlo... usnje je na dotik bilo kar vredu in lepo je tudi zgledalo..mehko,obdelan z obeh strani,pobarvan z metodo 'masten videz'...ampak ljudje moji...ko se loti nekdo nekaj sivati,ki ni nikoli SEDEL,kaj sele vozil motorja in ti zasije kombinezon,kot obleko za na poroko in da ne omenjam odrgnin od protektorjev,dokler sem se oblekla in slekla..

.....komoditeta:je ni!

....obcutek,da bi bili protektorji tam,kjer naj bi bili:so pozabili,kaj to je!

....in se oprijetost in obcutek,da imas eno zadevo,ki skoraj da ne mors dihat in scititi telo pred morebitnim drsanjem po asfaltu pri ??km/h::nikoli slisali za to!

....v polozaju ki mora bit kot ulit(na motorju):ostajalo v trebusnem delu za 7.mesec moje nosecnosti:),ramena spredaj,vezalo,da sem imela vse rdece,na kolenih drugi dan modrice itd itd....

skratka bilo je skoda takega usnja za takega defektnega krojaca....

Rokavice,pa jih ima ena moja stranka,ki jih je dobil za reklamo in smeh in posmeh na vse ...fant dela po 15.000km na leto in jih ima se danes,kaj pa en znan Duel model mu je trajal le 2sezoni....Pravi,da so mu te fajn mehke in lezelo na roko,kot plastika na clenkih.(cena teh naj bi znasala okrog 75eu)..skratka ni vse tako slabo,kot lahko clovek na hitro vidi in oblaja...

Za narediti dober kombinezon je potrebno najmanj 8 ljudi,ki obvladajo sceno...zadnji je tisti ki ga zasije...in glavni cenilec je pa lahko le test driver,ki ce je tko dober opazovalec,kritik in obenem zna razloziti kaj je narobe ne more biti drugace kot dober izdelek.(to je kot npr.Rossi,ki si zna nastimat motor,mislimwhistle.gif Yamaho)pa je ne sraufa on...he he

Zdaj pa racunica ...to pa prepuscam vam,ce je dosti 500eu za en izdelek,ki ima za sabo 27 let studije...Pa ne navijam,da so najboljsi v vsem!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabavil sem si 1-delni kombinizon Alpinestars model Monza in danes sem ga prvič preizkusil v vožnji .... navadil sem se, da pod čelado vedno nosim podkapo - trenutno nosim Dainese Volund 07, ki mi že nekaj časa (v kombinaciji z drugima dvema tekstilnima jaknama) služi dobro. Sedaj z novim kombinizonom pa se mi pojavlja težava, ker mi ovratnik kombinizona podkapo okoli vratu ne stisne dovolj in spodnji del podkape se mi zelo hitro izmuzne izza ovratnika, posledično mi podkapa prične plapolati, hkrati pa mi precej piha po vratu in zatilju. In če ob sončnem vremenu na kakšnem semaforju malce stojim in ko se v trenutku spotim in ko ponovno speljem, je to pihanje vetra občutiti še toliko bolj in je izjemno moteče, lahko pa mi pusti tudi posledice, kot so boleč vrat za prihodnjih nekaj dni, ali celo kakšne dolgoročne posledice, ko bom enkrat v letih ... Zato me zanima, kako mi priporočate da se lotim te težave?? Kombinizon je sicer super ... ne vem kako to, da nikjer ni najti kakšne podkape z bolj oprijetim vratnim delom, ali celo takšne, ki se nekako pritrdijo na ovratnik kombinizona, da ne morejo zlesti ven ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!