Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

ja pismu jst sm ga pa glih namazala s 48, no pa drugo leto. kje pa ce ne prodajajo te maže? imajo pr pignolotu al pr fasistu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pismu jst sm ga pa glih namazala s 48, no pa drugo leto. kje pa ce ne prodajajo te maže? imajo pr pignolotu al pr fasistu?

Po mojem ja, vpraši za sredstvo za nego usnja. Sicer, pa je v začetku fajn pogosteje mazati, da se malo raztegne in zmehča usnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pismu jst sm ga pa glih namazala s 48, no pa drugo leto. kje pa ce ne prodajajo te maže? imajo pr pignolotu al pr fasistu?

Brez panike cikadina, priporočilo si dobila na podlagi navodil proizvajalca. Če bi bila potrebna specialna krema, bi jo že imeli v prodajnem programu.

lp

Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst ne gledam kaksne barve je kombinezon :D mam plav motor pa bel kombinezon dvodelni je pa rdec :D ....sm pa hotu met svetlo rumenega enodelnega pa je bil bel cenejsi :D veliko cenejsi :D torej....fajn je ce mas razlicne barve in cim bolj zive ....da te prej vidijo ne da si zlit kot ena kepa barvno in pol te nihce ne opazi....to je moje mnenje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je tolk važno da se kombinezon ujema z barvo mopeda?

Meni osebno kr neki, me pa zanimajo vaša mnenja :rolleyes:

Mislim, da vsak ki kupuje nov kombinezon kupi barvo oz. barvno kombinacijo, ki mu je všeč. Enemu je všeč črna, drugemu bela, tretjemu pa zelena. Vsak ima pač svoj okus. Eni dajo ali damo na to nekaj pozornosti eni pač ne kaj dosti.

Bistveno pri vsem tem pa je, da se ima vsak po svoje fajn.

Popravljeno . Popravil birdybirdy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče odpiram že predelan post ampak vseeno.Pred leti vozil z kombinezonom Dainese (8let pauze) pol po 8 letih kupim Tschule (menil sem da itak brezveze dati toliko denarja,če padeš z enim ali drugim pri 100 ni pomoči) zaradi puščanja barve na sedežu in tank nalepki zadevo reklamiral. Bil je naročen nov kombinezon (garancijska menjava) ker se mi ni dalo čakat kdaj bodo zadevo zamenjali sem kupil enodelca Dainese,trgovec je bil zelo ustrežljiv in vrnil denar.

Razlika v priznanih kombinezonih in kombinezonih kateri uveljavljajo svoje ime je očitna.Sama tehnologija zračenja kombinezona, prožnost je pri priznanih znamkah (Berik,Dainese,Alpinestars...) očitno boljša,da se o počutju ne pogovarjamo.Res da so cene več kot preveč navite ampak se splača dati malo več in imeti pošten kombinezon.

Moje mnjenje...Morda se bo našel kdo,ki se bo tukaj strinjal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez panike cikadina, priporočilo si dobila na podlagi navodil proizvajalca. Če bi bila potrebna specialna krema, bi jo že imeli v prodajnem programu.

lp

Boštjan

Boštjan hvala za skrb. Sm nrdila tako kot ste mi reku in kombinezon spi zimsko spanje v svojem brlogu :P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče odpiram že predelan post ampak vseeno.Pred leti vozil z kombinezonom Dainese (8let pauze) pol po 8 letih kupim Tschule (menil sem da itak brezveze dati toliko denarja,če padeš z enim ali drugim pri 100 ni pomoči) zaradi puščanja barve na sedežu in tank nalepki zadevo reklamiral. Bil je naročen nov kombinezon (garancijska menjava) ker se mi ni dalo čakat kdaj bodo zadevo zamenjali sem kupil enodelca Dainese,trgovec je bil zelo ustrežljiv in vrnil denar.

Razlika v priznanih kombinezonih in kombinezonih kateri uveljavljajo svoje ime je očitna.Sama tehnologija zračenja kombinezona, prožnost je pri priznanih znamkah (Berik,Dainese,Alpinestars...) očitno boljša,da se o počutju ne pogovarjamo.Res da so cene več kot preveč navite ampak se splača dati malo več in imeti pošten kombinezon.

Moje mnjenje...Morda se bo našel kdo,ki se bo tukaj strinjal...

:notworthy: :notworthy: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pismu jst sm ga pa glih namazala s 48, no pa drugo leto. kje pa ce ne prodajajo te maže? imajo pr pignolotu al pr fasistu?

Da ti pomagam na www.acmoto.si pod rubriko čistila moto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče odpiram že predelan post ampak vseeno.Pred leti vozil z kombinezonom Dainese (8let pauze) pol po 8 letih kupim Tschule (menil sem da itak brezveze dati toliko denarja,če padeš z enim ali drugim pri 100 ni pomoči) zaradi puščanja barve na sedežu in tank nalepki zadevo reklamiral. Bil je naročen nov kombinezon (garancijska menjava) ker se mi ni dalo čakat kdaj bodo zadevo zamenjali sem kupil enodelca Dainese,trgovec je bil zelo ustrežljiv in vrnil denar.

Razlika v priznanih kombinezonih in kombinezonih kateri uveljavljajo svoje ime je očitna.Sama tehnologija zračenja kombinezona, prožnost je pri priznanih znamkah (Berik,Dainese,Alpinestars...) očitno boljša,da se o počutju ne pogovarjamo.Res da so cene več kot preveč navite ampak se splača dati malo več in imeti pošten kombinezon.

Moje mnjenje...Morda se bo našel kdo,ki se bo tukaj strinjal...

Se strinjam. Malo dnarja malo muzike.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam kombinezon Tschul in zaenkrat nimam pripomb. Se nebi branila kakega alpinstars al pa dainese, ampak cene so res hude, tak da zaenkrat mi ta dobro služi.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam Tschul in je prav ok. Kompleksov na blagovne znamke itak nimam ker me boli k....c dokler ne gre kaj narobe. Verjamem, da so razlike med kombinezoni, ampak spet ne tako velike kot so razlike v denarju. Obstajajo znamke, ki poleg vrednosti blaga dodajo še 100% maržo na svoje ime. In obstajajo znamke, ki se morajo uveljaviti. No ja, nekateri bi se vozili tudi v kombinezonih, ki so pokriti s kristali svarovski, jaz pač ne.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja ma sej dobiš tudi te dainese pa astars za glih eno tako ceno. samo moreš kej počekirat kje so kake akcije, al pa met tko ku jst pač srečo. jst sm dala za mojga 400€. kar se mi ne zdi spet tolko. je pa res da nism neki ful gledala pa primerjala, pač z mojim sva šla v trgovino in ker ni blo nobene pametne turing opreme sm pristala v tem. čeprou bo treba zdej investirat še v eno turing jakno in hlače k me pomladi in jeseni zebe. pa upam da me več ku 250€ ne pride koštat. kupla sm pa tukaj, če kakega primorca zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja ma sej dobiš tudi te dainese pa astars za glih eno tako ceno. samo moreš kej počekirat kje so kake akcije, al pa met tko ku jst pač srečo. jst sm dala za mojga 400€. kar se mi ne zdi spet tolko. je pa res da nism neki ful gledala pa primerjala, pač z mojim sva šla v trgovino in ker ni blo nobene pametne turing opreme sm pristala v tem. čeprou bo treba zdej investirat še v eno turing jakno in hlače k me pomladi in jeseni zebe. pa upam da me več ku 250€ ne pride koštat. kupla sm pa tukaj, če kakega primorca zanima.

Vsaka informacija je dobrodošla.worship.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ProBiker kombinezon temeljito preizkusil - večkrat...

Močno dvomim, da lahko Dainese, M-Tech, Berik, ... v smislu zaščite delujejo kaj bolje, saj sem v vseh primerih bil popolnoma nepoškodovan (kakšnih modric ne štejem, ker teh tudi Dainese, M-Tech in Berik skupaj ne bi preprečili).

Po zadnjem preizkusu je kombinezon sicer bolj ali manj uničen, ampak se kar bolje počutim, ko pomislim, da sem uničil 200 in ne 1200 €... :P

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja ... eni v starmu fičkotu preživijo nesrečo, eni pa v najnovejšem mercedesu ne ... oba imata 4 kolesa, streho, sedeže ... služita istemu namenu - vožnja od točke A do točke B ... ko razbiješ starga fičkota si vesel, da nisi razbil najnovejšega mercedesa ... če bi imel veliko denarja, bi se jaz, odločil za najnovejšega mercedesa :P

primerjava, med kombinezoni, je zgolj slučaj ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika je tudi v kvaliteti izdelave, šivi, prožnost usnja, pa še kaj bi se našlo. Meni veliko pomeni da je kombinezon tudi udoben (beri: mehko in prožno usnje), saj naredim veliko kilometrov z njim. Sem pa tudi že videl kar nekaj poceni kombinezonov, ki so še po 1 letu uporabe "štrleli" kot da so na obešalniku, usnje se ni niti malo zmehčalo ali uleglo po telesu, pa češrav se je kombinezon mazal s kremo. Tip je pa ves čas jokal kako je neudobno to usnje. Kdor ne proba dober kombinezon pač ne bo nikoli občutil razlike v udobju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika je tudi v kvaliteti izdelave, šivi, prožnost usnja, pa še kaj bi se našlo. Meni veliko pomeni da je kombinezon tudi udoben (beri: mehko in prožno usnje), saj naredim veliko kilometrov z njim. Sem pa tudi že videl kar nekaj poceni kombinezonov, ki so še po 1 letu uporabe "štrleli" kot da so na obešalniku, usnje se ni niti malo zmehčalo ali uleglo po telesu, pa češrav se je kombinezon mazal s kremo. Tip je pa ves čas jokal kako je neudobno to usnje. Kdor ne proba dober kombinezon pač ne bo nikoli občutil razlike v udobju.

Se popolnoma strinjam.

Kot sem napisal nad 100km/h če vdariš v kak prometni znak avto in podobno je tako ali tako vseeno kaj nosiš.Gre za počutje in kvaliteto samega izdelka.Usnje je v dražjih kombinezonih neprimerno boljše,da se o notranjih podlagi ne pogovarjamo.Vsak si kupi opremo več ali manj glede na ceno.Roko na srce vsi bi imeli Dainese,Berik,Alpinestars...Pač vsak kupi tisto do koder se lahko pokrije.

Napisal sem samo,da je razlika med kombinezonom Tschule in Dainese 100 proti 1 glede same kvalitete in udobja.Trditev temelji na nošenju obeh najbolj pa na tem da sem z enim vozil še v petek z drugim pa v soboto.Tschul je bil dvodelen Dainese je enodelen.Dvodelni kombinezoni so bolj komot ampak tukaj je bila že razlika očitna.

Nov kombinezon in že zelo prožen.Pri Tschule-u je usnje bilo tako trdo,da se na motorju nisem mogel prav obrniti in kombinezon je po 6 mesecih zgledal kod da je star najmanj 3 leta.

Predvsem se pa gre za udobje,osebno če se v kombinezonu ne počutim dobro sem nervozen ,kar pa očitno vpliva na počutje na motorju.

V prejšnjem postu sem napisal da je bilo 8 let pauze in to zaradi prometne nesreče ker sem priletel v traktor (1 in pol leta bolniške).Kombinezon je zdržal kosti in ostale zadeve pa ne.Zato sem napisal,da mi je bilo ob nakupu kombinezona prav vseeno katerega bom imel.Ampak sem po pol leta začel razmišljati drugače.

Malo denarja malo muzike.Enako je z čeladami,škornji in ostalimi zadevami.

In če le imaste denar dajte reskirat malo več in kupiti boljšo robo ker je razlika več kot očitna.

Pa brez zamere.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja ... eni v starmu fičkotu preživijo nesrečo, eni pa v najnovejšem mercedesu ne ... oba imata 4 kolesa, streho, sedeže ... služita istemu namenu - vožnja od točke A do točke B ... ko razbiješ starga fičkota si vesel, da nisi razbil najnovejšega mercedesa ... če bi imel veliko denarja, bi se jaz, odločil za najnovejšega mercedesa :P

primerjava, med kombinezoni, je zgolj slučaj ;)

ODVISNO KAM SE KATERI AVTO ZALETI....Če je pa res to tako pol pa je vseeno če voziš avtomatika ali pa Yamaho mar ne...

Popravljeno . Popravil Samuell
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!