Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

ODVISNO KAM SE KATERI AVTO ZALETI....Če je pa res to tako pol pa je vseeno če voziš avtomatika ali pa Yamaho mar ne...

Al pa Hondo ... mar ne ... če ne razumeš poante, ki sem jo napisal, jo ne citiraj.

Če bi vsaj malo nazaj prebral, sem nekje napisal, da sigurno obstajajo razlike v kvaliteti, kar se posledično odraža v ceni. Jaz kupujem (takrat ko imam denar) le preizkušene in priznane znamke.

Res pa je, da če ni denarja, kupiš pač tisto, kar si pač lahko privočiš. Ravno zato primerjava med avti, kjer udobnost in varnost se daleč ni enaka, čeprav služijo določenemu namenu; točka A - B. Sem ti malo pomagal razumeti poanto :?

Pa brez zamere, tista primerjava med avti je bila napisana malo provokativno, da je verjetno ni vsak razumel :P

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa Hondo ... mar ne ... če ne razumeš poante, ki sem jo napisal, jo ne citiraj.

Če bi vsaj malo nazaj prebral, sem nekje napisal, da sigurno obstajajo razlike v kvaliteti, kar se posledično odraža v ceni. Jaz kupujem (takrat ko imam denar) le preizkušene in priznane znamke.

Res pa je, da če ni denarja, kupiš pač tisto, kar si pač lahko privočiš. Ravno zato primerjava med avti, kjer udobnost in varnost se daleč ni enaka, čeprav služijo določenemu namenu; točka A - B. Sem ti malo pomagal razumeti poanto :?

Pa brez zamere, tista primerjava med avti je bila napisana malo provokativno, da je verjetno ni vsak razumel :P

kaj zdej maus, a hočeš povedat da drugi nimamo denarja :P ehhehehehe :topic:

da še svoje mnenje napišem.

Sem to leto kupoval svojo prvo opremo za motor in tudi delal kar lep čas in mi ni žal niti € da sem kupil dokaj drago opremo.

Jst bom takole povedu....preden izberem firmo, pogledam koliko je bilo kaj pritožb, če se kje pojavljajo ene in iste napake (cefranje šivov itd.), udobje, kvaliteta,izgled mogoče se še kej najde sam se ne spomnem trenutno in nazadnje ceno.

Bom rekel da če priletiš z 300km/h ti ne pomaga tudi 16 kombinezonov na enkrat.

Nekdo si bo vzel Dainese ker mu je preprosto bolj všeč kot Alpinestars nekdo pa obratno, nekdo bo kupil tschule ker nima € nekdo bo pa kupil tschule zato ker mu je vseeno za udobje izgled itd.

Ljudje smo si različni in vsi imamo različen okus....ni treba takoj nekoga obsojat da je pozer če se njegov kombi ujema z barvo motorja.

Meni je bilo tudi zelo čudno kajti nekateri so kupovali motorje NOVE za veliko € in potem eno opremo ki ni vredna pol Ku**a. Ampak vsak ma svoje.

Spremeniti ne moreš nič, ker vsak misli da je najpametnejši in da ima vedno prav.

LP

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj zdej maus, a hočeš povedat da drugi nimamo denarja :P ehhehehehe :topic:

da še svoje mnenje napišem.

Sem to leto kupoval svojo prvo opremo za motor in tudi delal kar lep čas in mi ni žal niti € da sem kupil dokaj drago opremo.

Jst bom takole povedu....preden izberem firmo, pogledam koliko je bilo kaj pritožb, če se kje pojavljajo ene in iste napake (cefranje šivov itd.), udobje, kvaliteta,izgled mogoče se še kej najde sam se ne spomnem trenutno in nazadnje ceno.

Bom rekel da če priletiš z 300km/h ti ne pomaga tudi 16 kombinezonov na enkrat.

Nekdo si bo vzel Dainese ker mu je preprosto bolj všeč kot Alpinestars nekdo pa obratno, nekdo bo kupil tschule ker nima € nekdo bo pa kupil tschule zato ker mu je vseeno za udobje izgled itd.

Ljudje smo si različni in vsi imamo različen okus....ni treba takoj nekoga obsojat da je pozer če se njegov kombi ujema z barvo motorja.

Meni je bilo tudi zelo čudno kajti nekateri so kupovali motorje NOVE za veliko € in potem eno opremo ki ni vredna pol Ku**a. Ampak vsak ma svoje.

Spremeniti ne moreš nič, ker vsak misli da je najpametnejši in da ima vedno prav.

LP

Jebenti, zdej me je pa prou mal sram k mam sam Tschul kombinezon. Še bolj pa me je sram k sm ga na aukciji kupu. unsure.gif Ampak 150 evirčkov sm pa le profitiral in jih drugače zagonil. Pa še zmeri mi je kr všeč kombi, kako se bo pa obnesel bomo pa šele videli.

Popravljeno . Popravil DAMI33
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še en primer: pred kratkim sem nabavil Ermaxov bug spojler. V redni prodaji je 280€. Tako pri nas, kot na ebayu. Pa sem našel podjetje, ki čisti zaloge in ga nabavil za 145€. Skoraj za pol cene. In tu se vprašam, kolikšna je realna vrednost artikla? Je to 280, ker ima Ermax pač dobro ime in fajn maržo? Ali je ta 145€, kolikor sem plačal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še en primer: pred kratkim sem nabavil Ermaxov bug spojler. V redni prodaji je 280€. Tako pri nas, kot na ebayu. Pa sem našel podjetje, ki čisti zaloge in ga nabavil za 145€. Skoraj za pol cene. In tu se vprašam, kolikšna je realna vrednost artikla? Je to 280, ker ima Ermax pač dobro ime in fajn maržo? Ali je ta 145€, kolikor sem plačal?

računaj na to, da je imel prodajalec še vedno kar lep profit od tega spojlerja...če je res, res kriza prodajalec spusti ceno na nabavno ceno artikla, kar pa tole ziher ni bila, ker praznjenje skladišča ni znak krize v podjetju, ampak namenjanje prostora za nove artikle oz. so se stroški skladiščenja približevali vrednosti artikla...verjetno je nabavna cena tam okoli 60€ :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

računaj na to, da je imel prodajalec še vedno kar lep profit od tega spojlerja...če je res, res kriza prodajalec spusti ceno na nabavno ceno artikla, kar pa tole ziher ni bila, ker praznjenje skladišča ni znak krize v podjetju, ampak namenjanje prostora za nove artikle oz. so se stroški skladiščenja približevali vrednosti artikla...verjetno je nabavna cena tam okoli 60€ :)

Točno tako. Isto velja za kombinezone, ki jim konec sezone cena pade tudi za 40%, ker se namenja prostor za nove serije. Tržno gospodarstvo. 40% od 600€ je pa že kar lepa cifra. Torej hočem povedati, da vrednost(kvaliteta) blaga ni premosorazmerna s prvo ceno. Je pa res, da če hočeš biti IN je potrebno takoj kupiti najnovejše.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako. Isto velja za kombinezone, ki jim konec sezone cena pade tudi za 40%, ker se namenja prostor za nove serije. Tržno gospodarstvo. 40% od 600€ je pa že kar lepa cifra. Torej hočem povedati, da vrednost(kvaliteta) blaga ni premosorazmerna s prvo ceno. Je pa res, da če hočeš biti IN je potrebno takoj kupiti najnovejše.

Ehh, kdo pa je še IN razen Damjan Murko :).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kej zdej to neka grozna debata o vrednosti in ne vem čem. Pač nekdo kupi stvari potem ko je razporodaja in potem hodi v lanski kolekciji na okrog, nekdo pač gre takoj k pride kolekcija vn. Ne vem kaj je narobe s tem. Jst sm misnla da je ta tema namenjena temu, da si povemo svoje izkušnje, in si pomagamo, ne pa zdej neki pluvamo vsepovprek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kej zdej to neka grozna debata o vrednosti in ne vem čem. Pač nekdo kupi stvari potem ko je razporodaja in potem hodi v lanski kolekciji na okrog, nekdo pač gre takoj k pride kolekcija vn. Ne vem kaj je narobe s tem. Jst sm misnla da je ta tema namenjena temu, da si povemo svoje izkušnje, in si pomagamo, ne pa zdej neki pluvamo vsepovprek.

:worship: Pravilno razmišlanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem dvodelca ampak imam eno veliko težavo in to so 'nabita' stegna plus tega pa še kratke noge. Zaradi tega nikakor ne morem dobit dvodelnega kombinezona, ki bi se mi prilegal. Ali je imel morda kdo kakšno podobno težavo? Kako si jo odpravil? Ali se mi bolj splača narediti kombinezon po meri ali naj hodim naokoli in poiskušam najti pravi model? Poleti sem bil v sistianu in mi je 'naša' prodajalka svetovala naj pridem februarja ali marca, ko pridejo novi modeli. Kako je z gospo iz Vranskega(če se ne motim). Kakšne so cene kombinezonov po meri?

Hvala za odgovore,

LP Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probej več znamk, ki imajo različne kroje. Tud pri isti znamki so razlike med modeli.

Nekaj malega se potem še uteče/razširi usnje. Če se recimo precej matraš da zapreš zadrge, to še ne pomeni, da ti čez čas ne bo prav :) (prevec se vseeno ne smeš). Vseeno imej v mislih da je to kombinezon in tko udobno kot v spalni srajci ne bo nikol.

Prav tako imajo nekateri kombinezoni bolj prožno usnje, več stretch materijala itd... Uglavnem probavaj, sem ziher da je kak kombinezon narejen po tvoji meri :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah vidiš meni se je pa zdelo da majo kombinezoni kratke noge :P. mogoče pa kake nemške znamke (to mi je kr tko padlo na pamet), k so bolj tko konkretni. sicer je pa res da se ti te hlače vseeno dokaj raztegnejo. jst k sm ga prvič dala gor sm si rekla, tle ni šans da grem kak dag gor, pa sm šla še kej več pa ni nobene panike. je pa tko da itak boš mogu met še ene tanke podhlače spodi in je potem lažje vse skupi oblačit, ker brez tega je ful kriza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Vranskem (šivalnica Spyke) se da marsikaj zmenit, ti ga lepo po meri not vzamejo če ravn to rabiš - se splača it tja!

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Vranskem (šivalnica Spyke) se da marsikaj zmenit, ti ga lepo po meri not vzamejo če ravn to rabiš - se splača it tja!

ajd

Jaz sem šla na Vransko (ga. Vida - imam njeno telefonsko če kdo želi) kjer izdelujejo Spykove kombinezone (jaz imam dvodelnega.

Nad njim sem več kot navdušena. Predvsem všeč mi je bilo to, da so mi ga prikrojili tudi po moji postavi. Morm rečt, da je vreden svojega denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem šla na Vransko (ga. Vida - imam njeno telefonsko če kdo želi) kjer izdelujejo Spykove kombinezone (jaz imam dvodelnega.

Nad njim sem več kot navdušena. Predvsem všeč mi je bilo to, da so mi ga prikrojili tudi po moji postavi. Morm rečt, da je vreden svojega denarja.

Pa še lepa si v njem. Babe in usnje, uh, kaka fajn kombinacija. trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem šla na Vransko (ga. Vida - imam njeno telefonsko če kdo želi) kjer izdelujejo Spykove kombinezone (jaz imam dvodelnega.

Nad njim sem več kot navdušena. Predvsem všeč mi je bilo to, da so mi ga prikrojili tudi po moji postavi. Morm rečt, da je vreden svojega denarja.

Te smem vprašat koliko si odštela zanj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te smem vprašat koliko si odštela zanj?

Samo za info..da ne bo kakšne pomote. Na Vranskem NE izdelujejo več Spyke kombinezonov. Že nekaj let nimajo več licence.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo za info..da ne bo kakšne pomote. Na Vranskem NE izdelujejo več Spyke kombinezonov. Že nekaj let nimajo več licence.

Licence mogoče res nimajo,delajo pa še :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo za info..da ne bo kakšne pomote. Na Vranskem NE izdelujejo več Spyke kombinezonov. Že nekaj let nimajo več licence.

A imajo licenco al ne tega res ne vem - vem le to, da so dobro založeni in imaš veliko izbire, ne samo kombinezone ampak tudi čevlje, rokavice, ledvične pasove...ma vse...Pa če se ravno odločiš kupit nekaj kar ne boš rabil samo eno sezono in da je narejeno še po tvoji meri - kaj si lahko še želiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem ti oporekati :D Če si tam in če imajo po tvoji meri in želiš kupiti..potem seveda kupiš :D

Želel sem samo povedati, da to pač niso več Spyke kombinezoni. Zakaj pa nimajo več licence pa ne vem (kvaliteta, cena,...ne vem) kolikor vem so novi original Spyke kombinezoni od 650 Eur dalje

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem ti oporekati :D Če si tam in če imajo po tvoji meri in želiš kupiti..potem seveda kupiš :D

Želel sem samo povedati, da to pač niso več Spyke kombinezoni. Zakaj pa nimajo več licence pa ne vem (kvaliteta, cena,...ne vem) kolikor vem so novi original Spyke kombinezoni od 650 Eur dalje

najvrjetneje si ti rirektor INDE, da ves da nimajo vec licence?

Aja smesno da so jih se pred 2 mesecoma izdelovali :hmm:

drugace si pa ful slabo informiran glede cen kombinezonov te doticne firme

Moja povezava

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugace si pa ful slabo informiran glede cen kombinezonov te doticne firme

Moja povezava

Ja in kaj je tle narobe pvedal? Če pogledaš redno prodajno ceno ni nikjer nižja od 650e. Stare modele, X številke itd., se da od vseh firm kupit dost ceneje, kot je bla dejanska prodajna cena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!