Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

mažem z 48 kremo, kombinezon in rokavice, pa tudi škornje po usnjenih delih.....nobenih problemov, se lepo vpije v usnje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako spucate kombinezon od znotraj? Je pač že kar prešvican. Mama pravi da bo usnje ratalo trdo če ga dam v banjo namočit v milnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako spucate kombinezon od znotraj? Je pač že kar prešvican. Mama pravi da bo usnje ratalo trdo če ga dam v banjo namočit v milnico.

Jest nebi prav močno milnico naštimal... če bi ga že mogu prat od znotraj, bi na začetku dal blago mešanico, potem pa samo z veliko količino vode spral, posušil v senci, pa po potrebi s 48 namazal.

PS: kaj pa, ko te dež ulovi... sej tut rata trdo usnje, samo ne tolk, da se ga ne da nosit .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V trgovinah v Italiji se dobijo proizvodi za suho čiščenje, s katerimi se notranjost kombinezona očisti hitro, temeljito in popolno (brez ostankov ki bi dražili kožo ali dišali po čistilnem sredstvu), brez da bi kombinezon razmakali v vodi (kar mu gotovo ne more koristiti). Toliko za tiste, ki ne želijo odvojiti denarja za čistilnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"brez da bi dražili kožo"..

a samo, če imaš to srečo, da imaš popolnoma neobčutljivo in indiferentno kožo na količino kemikalij, ki jih natrosiš nanjo. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"brez da bi dražili kožo"..

a samo, če imaš to srečo, da imaš popolnoma neobčutljivo in indiferentno kožo na količino kemikalij, ki jih natrosiš nanjo. :winkiss:

Sej... zato pa blago mešanco milnice narediš (pa vzameš PH neutral, da ni kake srbečice)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V trgovinah v Italiji se dobijo proizvodi za suho čiščenje, s katerimi se notranjost kombinezona očisti hitro, temeljito in popolno (brez ostankov ki bi dražili kožo ali dišali po čistilnem sredstvu), brez da bi kombinezon razmakali v vodi (kar mu gotovo ne more koristiti). Toliko za tiste, ki ne želijo odvojiti denarja za čistilnico.

Antares, stvar se sliši zanimiva, sploh zato ker naj bi šlo za suho čiščenje. :kva1: Lahko o tem izdelku poveš kaj več? Se ga ne dobi res nikjer drugje kot v Italiji?? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom jest kukr je Brdavsi reku naredu....

Se mi zdi še najboljš...

pol pa fejst s 48 namazat in mislm da bo ku nov... :worship: Dež me je pa tudi že parkrat dobu, pa ni blu take sile glih..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Antares, stvar se sliši zanimiva, sploh zato ker naj bi šlo za suho čiščenje. :kva1: Lahko o tem izdelku poveš kaj več? Se ga ne dobi res nikjer drugje kot v Italiji?? :?

Poglej v kakšni naši veledrogeriji, mogoče boš kaj našel. jaz sem tukaj tik ob Italijanski meji, tako, da sem leto nazaj kar tam kupil enega od izdelkov za suho čiščenje oblačil.

Čeprav moram priznati, da dvomim, da bi šel še kdaj sam čistiti.

Porabil sem bil namreč celo popoldan. Najprej sem moral kombinezon dati na mizo sredi stopnišča, nato pa se lotiti čiščenja, kar je zaradi slabe dostopnosti rokavov in hlačnic (notranjosti) zelo zamudno. Za biti siguren sem po končanem postopku še z vlažno brisačo otrl notranjost.

Potem pride na vrsto zunanjost; kombinezon dati na stoječi obešalnik, vse temeljito očistiti, nato pa usnje ponovno napojiti z hidratantno-mastno emulzijo, da je usnje dobilo pravo barvo in ostalo voljno.

Na kratko, drugič grem v čistilnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Antares, stvar se sliši zanimiva, sploh zato ker naj bi šlo za suho čiščenje. :kva1: Lahko o tem izdelku poveš kaj več? Se ga ne dobi res nikjer drugje kot v Italiji?? :?

Poglej v kakšni naši veledrogeriji, mogoče boš kaj našel. jaz sem tukaj tik ob Italijanski meji, tako, da sem leto nazaj kar tam kupil enega od izdelkov za suho čiščenje oblačil.

Čeprav moram priznati, da dvomim, da bi šel še kdaj sam čistiti.

Porabil sem bil namreč celo popoldan. Najprej sem moral kombinezon dati na mizo sredi stopnišča, nato pa se lotiti čiščenja, kar je zaradi slabe dostopnosti rokavov in hlačnic (notranjosti) zelo zamudno. Za biti siguren sem po končanem postopku še z vlažno brisačo otrl notranjost.

Potem pride na vrsto zunanjost; kombinezon dati na stoječi obešalnik, vse temeljito očistiti, nato pa usnje ponovno napojiti z hidratantno-mastno emulzijo, da je usnje dobilo pravo barvo in ostalo voljno.

Na kratko, drugič grem v čistilnico.

Popravljeno . Popravil antares
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nesel v eno čistilnico, ki posebej oglašuje storitev čiščenja usnjenih kombinezonov, tudi par folka mi je priporočalo, plačal 50EUR za kao kompletno čiščenje in kombinezon je bil zunaj res kot nov, ampak noter je pa vonj po švicu ostal praktično nespremenjen.. Tako, da ali sem imel smolo pri izbiri čistilnice ali pa se to ne da kar tako spucat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P182 je nekaj objav napisal, da je svojega že večkart nesel v čistilnico, ter da so bili rezultati odlični, oziroma, da je odnesel nazaj domov kombinezon, ki je dišal "po novem".

Verjetno je potrebno nesti v kakšno Ljubljansko čistilnico; tukaj na primorskem, kolikor mi je povedal Girox, ni nobena čistilnica sposobna očistiti notranjost kombinezona, zaradi česar on svoje vedno odnese nekam v Ljubljano.

Kar se mene tiče lahko povem, da sem imel s čiščenjem več truda, kot če bi šel v fitness; če ne bi bil to moj najbolj priljubljen T-age Dainese komebinezon, mi ne bi niti padlo, da bi ga šel čistiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si ga mogoče že nesel v čistilnico in če si, kakšni so rezultati?

Evo; objava P182; kateri je s svojo čistilnico zadovoljen. V kolikor se ne motim je nekaj članov celo napisalo par naslovov čistilnic s katerimi rezultati so bili zadovoljni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P182 je nekaj objav napisal, da je svojega že večkart nesel v čistilnico, ter da so bili rezultati odlični, oziroma, da je odnesel nazaj domov kombinezon, ki je dišal "po novem".

Antares ne vem kaj se ti plete v glavi in kateri forum bereš, vem pa da nisem tega nikoli napisal :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa kej kaka popravila? Zarad padca je mal raztrgan(po šivih samo). Inde Vransko? Je kje kaka podružnica v Lj ali pa kaka druga popravljalnica na Primorskem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kemična čistilnica tekstilekspres ti nadri full dobr men so lepo postima spuca inpregnela tako k je treba seweda izven sezone sm dav to narest tako da mam zdej čistga

tekstilekspres

Piše, da je to novo v ponudbi... mogoče se pa še učijo. Al pa je blo odkljukano samo zunanje čiščenje :hmm:

Glede na to, da je že eno leto nazaj s to isto čistilnico bilo zadovoljnih več članov motosveta, da imajo cel kup rednih motorističnih strank, ki nosijo čistiti svoje kombinezone, je lahko razlog tudi v Dexu, ne pa v čistilnici.

Verjetno še nimajo za okljukati polje "toxic" (potrebna specialna oprema) ali "biowaffe".

Popravljeno . Popravil antares
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolgo nazaj se je v tej temi pisalo; v katero kemično čistilnico

nosite čistiti usnjene kombinezone (notranje/zunanje čiščenje), pa bi bil full hvaležen, če

to ponovno kdo napiše, naj raje seveda Lj z okolico!

Sem iskal pa nikakor ne najdem :headbang:

Pa koliko to približno košta/stane?

THX

verjetno si imel v to čistilnico

Pero dobiš za :beer1:

THX

Antares ne vem kaj se ti plete v glavi in kateri forum bereš, vem pa da nisem tega nikoli napisal :wacko:

Le kako me lahko osumiš, da nekaj naklepam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da je že eno leto nazaj s to isto čistilnico bilo zadovoljnih več članov motosveta, da imajo cel kup rednih motorističnih strank, ki nosijo čistiti svoje kombinezone, je lahko razlog tudi v Dexu, ne pa v čistilnici.

Verjetno še nimajo za okljukati polje "toxic" (potrebna specialna oprema) ali "biowaffe".

Kako si ti brihten, for the record, moj kombinezon je (bil) med manj "usmrajenimi" napram ostalim, ki jih videvam in voham, tako da v tem ziher ni problem :winkiss:

Bi bilo pa fajn, če bi ti brihta končno začel tu na motosvetu komentirat in podajat mnenje na podlagi lastnih izkušenj ne pa samo nekaj lapat u prazno na podlagi tega kaj je kdo rekel, pa ne velja to samo za tole temo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej v kakšni naši veledrogeriji, mogoče boš kaj našel. jaz sem tukaj tik ob Italijanski meji, tako, da sem leto nazaj kar tam kupil enega od izdelkov za suho čiščenje oblačil.

Čeprav moram priznati, da dvomim, da bi šel še kdaj sam čistiti.

Porabil sem bil namreč celo popoldan. Najprej sem moral kombinezon dati na mizo sredi stopnišča, nato pa se lotiti čiščenja, kar je zaradi slabe dostopnosti rokavov in hlačnic (notranjosti) zelo zamudno. Za biti siguren sem po končanem postopku še z vlažno brisačo otrl notranjost.

Potem pride na vrsto zunanjost; kombinezon dati na stoječi obešalnik, vse temeljito očistiti, nato pa usnje ponovno napojiti z hidratantno-mastno emulzijo, da je usnje dobilo pravo barvo in ostalo voljno.

Na kratko, drugič grem v čistilnico.

Ah, ja; cena porabljenega sredstva je 8 eurov; prištejte še eno gobico (ki jo sicer imate lahko še za kaj drugega); skratka, skupaj z delom in porabljenim časom se ne izplača.

Drugič nesem v čistilnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le kako me lahko osumiš, da nekaj naklepam.

Kolega malo se umiri in ne omenjaj me v svojih nesmiselnih postih in kot je rekel Dex...

Bi bilo pa fajn, če bi ti brihta končno začel tu na motosvetu komentirat in podajat mnenje na podlagi lastnih izkušenj ne pa samo nekaj lapat u prazno na podlagi tega kaj je kdo rekel, pa ne velja to samo za tole temo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lejte, jst sm mal gledu u louisu kobinezone is sm vidu da imajo une vanuci kombinezone v akciji. Pa me zanima tisti, ki ste imeli ta kombinezon ali pa koga poznate ki ga je mel, če je kej dobr. Pa še to če ga naročm jst ne dobm drsnikov zravn, ane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naročevanje kombinezona preko interneta oz telefona je loterija. Obvezno ga moraš preizkusiti, razen če si imel isti model in številko že na sebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!