Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Jst mam dvodelen kombinezon od vanuccija pa nimam kj rečt čez njega! pa še za smešno ceno sm ga dubu u louisu ;) fajn stvarca

ajt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam dvodelen kombinezon od vanuccija pa nimam kj rečt čez njega! pa še za smešno ceno sm ga dubu u louisu ;) fajn stvarca

ajt

Jp, sj so kombinezoni k so čist kul ala Vanuči, Probiker, Tschul, First itd.. sam ni to to da bi se hvalu nek s firmo okol.

Če ti je pa še mal za firmo pol pa kej druzga kupš... Drugač so pa ti čist kul glede na ceno in uporabnost. :)

Jst pravm vseen boljš usnjen kombinezon kot nek tekstil!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, sj so kombinezoni k so čist kul ala Vanuči, Probiker, Tschul, First itd.. sam ni to to da bi se hvalu nek s firmo okol.

Če ti je pa še mal za firmo pol pa kej druzga kupš... Drugač so pa ti čist kul glede na ceno in uporabnost. :)

Jst pravm vseen boljš usnjen kombinezon kot nek tekstil!

ne gre se mi da mi piše alpinestars al pa berik itd. za to kar jst rabm tak kombinezon je za to ceno

več kot odličen! čez par let ko bo v garaži R1 si bom pa tud jst umislu "ta huj" kombinezon ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Halo!

Mogoče bi koga zanimal povsem nov eno-kombi Alpinestars Stage vel 58-60. Perforiran in seveda z vso potrebno opremo kakor se za Alpi spodobi.

post-18381-1220882876_thumb.jpg

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti ne,bi pa vzel takega št .52,pa za ene 250 eurčkov!!!!! :lol: :grim

Halo!

Za 250€ imaš veliko izbiro seveda manj kvalitetnih kombijev. Saj poznaš pregovor, ki sigurno drži!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, sj so kombinezoni k so čist kul ala Vanuči, Probiker, Tschul, First itd.. sam ni to to da bi se hvalu nek s firmo okol.

Če ti je pa še mal za firmo pol pa kej druzga kupš... Drugač so pa ti čist kul glede na ceno in uporabnost. :)

Jst pravm vseen boljš usnjen kombinezon kot nek tekstil!

Hmmm ni čist tko. Pustmo kroj, ko je stvar odvisna od tega kako te je narava obdarila :).

Sam mam Vanuccija in Dainese pa je razlika konkretna...najbolj opazna v teži samega kombinezona(Vannucci ima debelejše usnje)...in kako komot si v njem.

V poletnih mesecih je v Vannuciju npr bolj vroče....pri manj športnih motorjih te razlike niso tok opazne, kot pa če kak SS voziš...

Omenjeno opaziš šele ko probaš(sam sem tudi bil prepričanja, da so razlike samo v znamkah)...in zato se splača okol prechekirat...je pa tud res, da je razlika v ceni konkretna....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alpinestars S1 Supermoto Suit ima že vgrajeno (odstranljivo) želvo Alpinestars Race Tech- ali je kombinezon narejen tako da je s to želvo notri ravno tako tesen kot npr. RC-1 al je z želvo bolj tesen?

Upam da kdo razume :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alpinestars S1 Supermoto Suit ima že vgrajeno (odstranljivo) želvo A

lpinestars Race Tech- ali je kombinezon narejen tako da je s to želvo notri ravno tako tesen kot npr. RC-1 al je z želvo bolj tesen?

Upam da kdo razume :)

S1 je dejansko manj tesen kot RC-1, ker mora omogočati večjo svobodo gibanja. Med drugim je v RC-1 želva znotraj, v S1 pa "na pol" zunaj.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosil bi,da mi kdo pove,katera številka kombinezona bi bila prava za 171 cm in 70 kg visokega?Ima kdo kako tabelo mere človeka,kombinezina?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tabeli boš težko našel pravi kombinezon zase oz. pravo številko; saj se modeli zelo razlikujejo med sabo in ne moreš vedet, dokler ne probaš katera številka bo prava. Sam sem probal isto številko kombinezona parih različnih firm, pa mi je samo en odgovarjal oz. mi bil prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosil bi,da mi kdo pove,katera številka kombinezona bi bila prava za 171 cm in 70 kg visokega?Ima kdo kako tabelo mere človeka,kombinezina?

hvala

Opozoril bi te, da nikoli ne glej preveč tabelic za velikost. Tudi enak komb. z enako številko se lahko razlikuje. Zame vedno velja pejd v trgovino in probaj. Seveda se mora komb. prilegati tvojemu telesu zato pejd v trgovino kjer ti omogočajo tudi da sedeš z novim komb. na motocikel. Sicer pa je bilo o tem napisanega že skoraj preveč. Pa LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Zgleda ok zadeva, cena tudi sprejemljiva, ampak odločiš se lahko pa šele po tem ko ga probaš in vidiš kako ti ta dotični model ustreza. Ni vsak kombinezon za vsakogar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosil bi,da mi kdo pove,katera številka kombinezona bi bila prava za 171 cm in 70 kg visokega?Ima kdo kako tabelo mere človeka,kombinezina?

hvala

nekje okoli 48 po mojem mnenju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda ok zadeva, cena tudi sprejemljiva, ampak odločiš se lahko pa šele po tem ko ga probaš in vidiš kako ti ta dotični model ustreza. Ni vsak kombinezon za vsakogar.

Thx!

Grem jutr tko al pa tko probat...

Pol pa sam še ene škornje pa gasa :)....po pameti seveda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mene pa zanima kakšna je razlika med dvodelnim kombinezonom in ločenim nakupom zgornjega in spodnjega dela (tako da se vseeno pritrdita skupaj, menda so jakne daljše pri tej varianti)?

In pa kako je s tiščanjem kombinzona? Ali mora res tiščat in se pozneje raztegne, ker če zgleda v trgovini ok bo postal prevelik? Je normalno da v stoječem položaju "zmanjka" materiala na trebuhu, na riti pa veliko ostaja?

thnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kakšna je razlika med dvodelnim kombinezonom in ločenim nakupom zgornjega in spodnjega dela (tako da se vseeno pritrdita skupaj, menda so jakne daljše pri tej varianti)?

In pa kako je s tiščanjem kombinzona? Ali mora res tiščat in se pozneje raztegne, ker če zgleda v trgovini ok bo postal prevelik? Je normalno da v stoječem položaju "zmanjka" materiala na trebuhu, na riti pa veliko ostaja?

thnx

Kombinezon je na začetku malo tesen. S časoma se poda po telesu. Ker je namenjen sedečemu položaju, je tako tudi krojen. Pri pomerjanju se obvezno vsedi na motor, da vidiš kako se počutiš v njemu.

Sam imam tako varinato Berika (hlače + jakna posebaj). Če primerjam z komletnim dvodelcem, je jakna res mogoče za 1cm dalša v spodnem delu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabil bi vašo pomoč, in sicer:

Kje bi lahko kupil "ježka"???

Namreč na svojem kombinezonu sem predrsal desni drsnik in tud več kot polovice ježka, kombinezon sem dal ušitmat, ampak nimajo tega "ježka" - imam pa m-tech, tako da je grobi del na kombinezonu, fini pa na drsniku...

Nekje sem zasledil link do louisa ampak ne dela link več tako da tu znova sprašujem če kdo ve kje se da dobiti tega hudičga "ježka" Najraje v Sloveniji če je možno:)

hvala in lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ježke bi se moglo dobit pri raznih šiviljah oz trgovinah s tekstilom, lahko pokličeš tudi v firmo ki šiva kombinezone pa se zdaj ne spomnim katera je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabil bi vašo pomoč, in sicer:

Kje bi lahko kupil "ježka"???

Namreč na svojem kombinezonu sem predrsal desni drsnik in tud več kot polovice ježka, kombinezon sem dal ušitmat, ampak nimajo tega "ježka" - imam pa m-tech, tako da je grobi del na kombinezonu, fini pa na drsniku...

Nekje sem zasledil link do louisa ampak ne dela link več tako da tu znova sprašujem če kdo ve kje se da dobiti tega hudičga "ježka" Najraje v Sloveniji če je možno:)

hvala in lp,

inde vransko oz( pošlji pm pa ti bom cifro od ene druge se dal)

tudi tam z blizine

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sem zasledil link do louisa ampak ne dela link več tako da tu znova sprašujem če kdo ve kje se da dobiti tega hudičga "ježka"

Louisov ježek je trd, tako da ti bo sigurno prav prišel (jaz sem se zaj**, ker imam ravno obratno situacijo od tebe - trd del na ščitniku).

Še LINK

Popravljeno . Popravil BolhA^
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!