Skoči na vsebino

Suzuki GSXR 600


PILY

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

živjo ali kdo ve kje se da najceneje dobit oljni filter za GSX-R 600 K7. In pa zavorne ploščice? katere so dobre glede na razmerje cena/kakovost. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Živjo a mi loh kdo svetuje kere svečke nej kupm za suzuki gsx-ra 600 in pa kje se jih da dost ugodno dobit? 

 

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo a mi loh kdo svetuje kere svečke nej kupm za suzuki gsx-ra 600 in pa kje se jih da dost ugodno dobit? 

 

hvala

 

Živjo a mi loh kdo svetuje kere svečke nej kupm za suzuki gsx-ra 600 in pa kje se jih da dost ugodno dobit? 

 

hvala

 

Odsvetujem NGK svečke, z njimi so zadnje čase težave...

 

Vzami DENSO IU27

 

Na forumih po tujini se pojavljajo ljudlje katerim so se pri odvijanju preprosto odlomile, del svečke pa je ostal zašraufan v glavo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odsvetujem NGK svečke, z njimi so zadnje čase težave...

 

Vzami DENSO IU27

 

Na forumih po tujini se pojavljajo ljudlje katerim so se pri odvijanju preprosto odlomile, del svečke pa je ostal zašraufan v glavo...

Če se svečka odlomi ni kriv proizvajalec ampak"hobi mehaniki",ki ko menjajo svečke pozabijo, da je potrebno nove namazat z bakreno mastjo in privt z kilo ključem !

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kolk se pa zategne svecke? Da ne bom meu se kksnga dodatnega dela :D

Svečko lahko stegneš tako,da jo priviješ z roko in nato z (podalškom ali račno) priviješ še za 1/4 obrata (90 stopinj)

Sicer pa te podatke najdeš v manualu ali včasih celo na sami pakungi.Svečke z standardnim navojen (14X1,25) se privije 2,5-3 Kg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ce jih privijes s kilo kljucem moras znat na kolk kg

na obcutek se tudi da

Na kolk kg pa se res zategne taka svecka ?

Popravljeno . Popravil stuhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

 

Zanimam se za nakup GSXR600 2006 letnik. Je mogoče komu znan ta motor? 2013-02-09-132251.jpg

 

Ročica za gas ima malo "lufta" in sicer, ko hočeš dati gas se najprej cca 1cm v prazno zavrti in potem šele zategne zajlo in motor pospeši. Kako bi se rešilo to težavo?

Plus še dodatno sem opazil, da ima motor luft v zadnjem vpetju kolesa, ker ko daš gas malo cukne preden potegne. Se da rešiti to težavo s tem, da bi menjal tiste gumice, ki so notri v platišču ali pa pač kako drugače? Motor je bil paden, kar je razvidno iz slik in tudi z vesolja ampak glede na to, da me ne zanimajo lepotne napake in me zanima samo motor kot motor sam mi je to nepomembno.

 

Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

 

Zanimam se za nakup GSXR600 2006 letnik. Je mogoče komu znan ta motor? 2013-02-09-132251.jpg

 

Ročica za gas ima malo "lufta" in sicer, ko hočeš dati gas se najprej cca 1cm v prazno zavrti in potem šele zategne zajlo in motor pospeši. Kako bi se rešilo to težavo?

Plus še dodatno sem opazil, da ima motor luft v zadnjem vpetju kolesa, ker ko daš gas malo cukne preden potegne. Se da rešiti to težavo s tem, da bi menjal tiste gumice, ki so notri v platišču ali pa pač kako drugače? Motor je bil paden, kar je razvidno iz slik in tudi z vesolja ampak glede na to, da me ne zanimajo lepotne napake in me zanima samo motor kot motor sam mi je to nepomembno.

 

Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore!

Sej so na ročici za gas je vijaki in z njim nastaviš zajlo, tako da nima nič lufta. Za un luft v zadnjem kolesu pa nevem kaj bi lahka blo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sej nevem, če je dejansko luft v zadnjem kolesu. Šel sem na en krog po ulici in se več kot do druge prestave itak nisem mogel peljati v takem vremenu. Ampak, ko sem imel v drugi prestavi in popustil gas in  potem spet malo privil gas se mi je zdelo kot, da cukne motor. Je pa res, da je ketna totalno v k****(popolnoma zarjavela) in še zategnjena mi je delovala mnogo preveč. Tako da to, da je luft v zadnjem kolesu je moja "diagnoza" :D Ali je možno, da bi bilo to zaradi ketne?

 

 

Mi lahko poveste strošek ketne+zobnikov za ta motor? Jaz sem našel na louis.de DID komplet za 175€, samo to je v nemčiji... Kako je pa s športnimi izpuhi? Gledam rabljene in najdem vse modele in vse letnike, samo za tega ne :D

 

Imam pa še eno vprašanje. Ko sem prestavil iz lera v prvo prestavo se mi je zdelo kot, da je motor zelo poskočil naprej. Bistveno več kot mi je poskočil na ninji zx6r 2004letnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če je ta filing ko cukne zaradi raztegnjene ketne?

 

edit: če je preveč zategnjena, je to najbrž zato ker je neenakomerno obrebljena, in pol nek špona nek ma pa ful lufta. Drugače pa jst nevem, tut da modr deklc mi je dost sumljiv, da ni še kit gor.

Popravljeno . Popravil logarr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej najbrž je zaradi ketne ja, ker ketna je res totalno zanemarjena- tako zanemarjene še niste videli :D

 

Na deklcu je bil karbonski pokrov(sej na levi strani je še vedno gor) ampak ko ga je dol dal je ostalo lepilo gor in ga ni mogel v celoti dol dobit, zato je pa pol pobarval še deklc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sej nevem, če je dejansko luft v zadnjem kolesu. Šel sem na en krog po ulici in se več kot do druge prestave itak nisem mogel peljati v takem vremenu. Ampak, ko sem imel v drugi prestavi in popustil gas in  potem spet malo privil gas se mi je zdelo kot, da cukne motor. Je pa res, da je ketna totalno v k****(popolnoma zarjavela) in še zategnjena mi je delovala mnogo preveč. Tako da to, da je luft v zadnjem kolesu je moja "diagnoza" :D Ali je možno, da bi bilo to zaradi ketne?

 

 

Mi lahko poveste strošek ketne+zobnikov za ta motor? Jaz sem našel na louis.de DID komplet za 175€, samo to je v nemčiji... Kako je pa s športnimi izpuhi? Gledam rabljene in najdem vse modele in vse letnike, samo za tega ne :D

 

Imam pa še eno vprašanje. Ko sem prestavil iz lera v prvo prestavo se mi je zdelo kot, da je motor zelo poskočil naprej. Bistveno več kot mi je poskočil na ninji zx6r 2004letnik.

 

Če je tako potem so verjetno lamele v sklopki že pri koncu  ;)

 

Za cukanje pa so lahko krive tudi stare, zanič svečke...

Popravljeno . Popravil speedfighttuning
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je s temi lamelami? Motor naj bi imel 27.000km, kok so realni je vprašanje. Zanima me, ali so te lamele kot potrošni material, se pravi se menjajo pogosto, ali načeloma so prve do "nedogled"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je s temi lamelami? Motor naj bi imel 27.000km, kok so realni je vprašanje. Zanima me, ali so te lamele kot potrošni material, se pravi se menjajo pogosto, ali načeloma so prve do "nedogled"...

Osebno dvomim, da so lamele. Na mojmu imam 28000km+ prevoženih pa nimam z nobenim cukanjem problemov, lahko pa da motor ni bil "šparan" in so res šle.

Izpuhi so enaki od 06-07 letnik, samo to verjetno veš. Novih je velik za rabljene pa ne vem :D. Jst sm na svojmu menjal zobnike s ketno in me je pršlo 150€ iz Nemčije (eBay), je pa DID-ov set. Točnih oznak ne vem.

Komplet lamele+vmesni člen pa prek ebay-a pridejo cca 150€ npr. EBC.

Popravljeno . Popravil macak333
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta motor bi mogu prvo peljat en ornk krog, da ga stisneš malo, pa boš vidu če so lamele fuč, če ga kej nese v kašno stran itd.. Pomojem ni lih neki motor, kjer bi ful zamudu če ga ne kupiš kuj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno dvomim, da so lamele. Na mojmu imam 28000km+ prevoženih pa nimam z nobenim cukanjem problemov, lahko pa da motor ni bil "šparan" in so res šle.

Izpuhi so enaki od 06-07 letnik, samo to verjetno veš. Novih je velik za rabljene pa ne vem :D. Jst sm na svojmu menjal zobnike s ketno in me je pršlo 150€ iz Nemčije (eBay), je pa DID-ov set. Točnih oznak ne vem.

Komplet lamele+vmesni člen pa prek ebay-a pridejo cca 150€ npr. EBC.

 

Sej za lamele nisem napisal da so krive za cukanje ;) Za cukanje sem napisal da bi lahko bile eden izmed možnih vzrokov stare, zanič svečke ;)

 

Obrabljene lamele pa so krive za to, da ko daš motor iz lera v prvo motor skoči naprej ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je s temi lamelami? Motor naj bi imel 27.000km, kok so realni je vprašanje. Zanima me, ali so te lamele kot potrošni material, se pravi se menjajo pogosto, ali načeloma so prve do "nedogled"...

 

 

Km so realni, za več info pa na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!