Skoči na vsebino

Povojni poboji-dokumentarc


cyc

Priporočene objave

Za informacijo - zrtve belogardistov lahko dobijo odskodnino ker so formalno sodelovali z okupatorjem, zrtve partizanov pa odskodnine za zdaj se ne morejo dobiti. Je bilo povedano v onem dokumentarcu zadnjic. Tragikomicno.

Žrtve zmagovalcev v vojnah niso nikoli dobivale odškodnine. Žal so se belogardisti bojevali na strani okupatorja, se pravi poražencev.

Če pa misliš povojne poboje , pa jih je izvršila YU vojska, oz. kakor so se takrat že imenovali. Resda sestavljena v glavnem iz bivših partizanov, vendar, vsaj jaz , smatram partizanstvo , kakor obdobje med vojno povezano z NOB.

Sicer pa se tudi jaz strinjam, da je dobro videti več plati dogajanja in več različnih mnenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno je menjava družbenega reda kriva za oživljanje zgodovine, ki se je sedaj gledano, zgodila že v preteklem stoletju.

Francozi, pa Belgijci in Nizozemci so po 2. vojni takoj počistili s kolaboranti, sicer kakor v pravnem sistemu, ki pa z današnjimi očmi bolj zgleda kot hitra sodišča, kot pa kot uravnotežen pravni sistem.

Italijani in Avstrijci tega nikoli niso opravili, ker so oboji na podlagi interesov zmagovite četverice pridobili status žrtev.

Celotni, v 2. vojno zajeti Evropi, ki se je izvila ruskemu vplivu, je k obnovi pomagal ameriški denar v obliki Marshallovega plana. Nemci so obnovo plačali z razdelitvijo na Zahod in Vzhod in ta razdelitev se jim še danes menda močno pozna in plačali seveda s političnim utišanjem, do leta 1990 niso imeli prav nobene besede ne v svetu, ne v EU.

Tistim, ki so jih zajahali Rusi, se še danes pozna pomanjkanje Marshallovega plana, pa tudi tistim ponosnim in pametnim (kumrovški Joža) se še danes pozna, da so rekli ne rabimo, mi bomo to porihtali sami.

Prav dam obema stranema, pri nas.

Sam pa se ravnam in zagovarjam, vsaj 30000 let staro resnico, da zmagovalec s poraženci počne, kar hoče.

Lahko jih proda kot sužnje, lahko poje, lahko pobije, lahko malo muči, lahko spusti, lahko jim zagotovi vse človekove pravice, pač to, kar je trenutno najbolj v modi.

Menda ja Bush v Afganistanu zmagal. In sedaj ima tiste poražence zaprte na Kubi. Pa kaj. Če bi zmagali oni, bi enako naredili z Bushom, to je, z njim bi naredili kar bi hoteli.

No, dajte se še malo, je zanimivo brati, ko vas zagrabi univerzalnost in edinozveličavnost lastne resnice. :zzz:

No dragi Brrrm ti si navedel, kako je in kako ti stvari rezoniraš.

In tako kot jih, je na žalost tudi dandanes.

Mi pa včasih radi napišemo, kako bi bilo dobro da bi bilo.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vidim razloga, da bi tisti z evropskimi papirji prihajali v večjem številu v Slovenijo.

P.S.

Kdo so že v ZDA staroselci in kaj so priseljenci storili z njimi?

Sicer pa: vesel sem, da je nacionalka prikazala vsaj en dokumentarec "z druge strani". Vemo, da nikjer ni vse črno in belo. In prav je, da se pokažejo tudi sence "rdeče" strani.

Hotel sem samo reči, da se je s tem glasovalo tudi za različnost ljudi, jezikov, interesov, ver itd.

Vsaj pribl.tako piše v EU ustavi. Pa v naši menda tudi.

Pa sem spet skrenil s teme...

se bom poboljšal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ena malenkost o kreditih, ki jih je požrla inflacija---Pozabljate na dejstva KDO je bil kreditno sposoben oz. kdo je bil bolj in s tem dejstvom, več pridobil.

(za nepoznavalce: to je zgolj retorično vprašanje)

Vsi zaposleni, beli, rdeči, plavi, zeleni, kodrlajsasti in brezbarvni so bili kreditno sposobni, ker so bili vsi zaposleni in vsi so dobili več kot naslednje generacije.

Hmmm, mogoče pa so bili ta "rdeči" bolj kreditno sposobni in so dobili nižje obresti..... :blink: :blink: :blink:

Lina, zdaj pa že mal pretiravaš, tudi z retoričnimi vprašanji. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tezka Breda a.k.a. M37

In ja, gre za lahki mitraljez (mitraljez pac ni ne jurisna puska ne brzostrelka in ce ga skusas naokoli tovoriti je dejansko tezak, ceprav spada med lahke :)).

Lahko da.

Ampak vseeno je bil težek k svina.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Demanti, zajeb. Moja napaka. Tezki mitraljez je bil. :)

Lahki je bil "šarec", ta se je potem menda se dolga leta uporabljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Demanti, zajeb. Moja napaka. Tezki mitraljez je bil. :)

Lahki je bil "šarec", ta se je potem menda se dolga leta uporabljal.

Ne mi tvojega predhodnega posta popravljat.

Ker potem izveni, da jaz klanfe serjem.

Sploh pa kako si popravil, da nič ne piše Cyc editiral dne tega in tega ob tej in tej uri.

Te vaše administrativne pravice so zaskrbljujoče, ker omogočajo manipulacijo. :cry:

Ampak zate dam roko nad ogenj (če ni plamen premočen ali če se ga prej ugasne)

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahki je bil "šarec", ta se je potem menda se dolga leta uporabljal.

Ta šarac še dandanes uporabljajo vojske po svetu. Če Švaba kaj naredi, to traja in traja.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi zaposleni, beli, rdeči, plavi, zeleni, kodrlajsasti in brezbarvni so bili kreditno sposobni, ker so bili vsi zaposleni in vsi so dobili več kot naslednje generacije.

Hmmm, mogoče pa so bili ta "rdeči" bolj kreditno sposobni in so dobili nižje obresti..... :blink: :blink: :blink:

Lina, zdaj pa že mal pretiravaš, tudi z retoričnimi vprašanji. :angry:

Tako, ja, odplacevanje vezano na dinar, temu je pa vrednost z inflacijo imenitno padala ... In kdo to placa? (tudi to je retoricno vprasanje btw.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak to, da so se takrat odločili za stran, ki je veliko vojno zgubila.

Ni slo za 50-50 oz. samo dve strani ... pa saj je Ice lepo opisal vse skupaj. Poleg tega pa - saj verjetno te narobe razumem, ampak tole se lahko bere tako kot "kaj pa niso pravi cas prestopili na pravo stran". Hm.

Precej je bilo "borcev", ki so se sli NOB tam od maja 1945 ali kako ze? :unsure: <_<

(da preidemo nazaj k temi ... )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina, zdaj pa že mal pretiravaš, tudi z retoričnimi vprašanji. :angry:

Hmmm, mogoče pa so bili ta "rdeči" bolj kreditno sposobni in so dobili nižje obresti..... :blink: :blink: :blink:

Horjo, dobr da nisi živel v shakespear-jevem času, ker bi mu uničil Hamleta. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žrtve zmagovalcev v vojnah niso nikoli dobivale odškodnine. Žal so se belogardisti bojevali na strani okupatorja, se pravi poražencev.

Mislim da si jaz tole napačno razlagam ampak vseeno bom napisal sledeče:

Moj dedek je bil 4 leta v NOB pa zato ker ni bil KP ni dobil Borčevske penzije. Babica je dobival kmečko penzijo ki je bila mogoče 1/5 Borčevske. Po njeni smrti je dobival dedek kmečko pokojnino. Znesek je bil res bolj pesek v oči kot kaj drugega. Sploh če jo primerjamo z Borčevsko.

Borčevsko pišem nalašč z veliko začetnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, ja, odplacevanje vezano na dinar, temu je pa vrednost z inflacijo imenitno padala ... In kdo to placa? (tudi to je retoricno vprasanje btw.)

ti si res en velik retorik ... šlogaš iz usedline na retorti? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!