Skoči na vsebino

Alarmi, ključavnice, zaščite


ak

Priporočene objave

...ok... za 500€ pa ponoč nag spim na motorju...pa pol zih nau anbenga  lopova niti blizu...  :lol1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Zivnorc pravi:

...ok... za 500€ pa ponoč nag spim na motorju...pa pol zih nau anbenga  lopova niti blizu...  :lol1:

 

Roka......:D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Zivnorc pravi:

...ok... za 500€ pa ponoč nag spim na motorju...pa pol zih nau anbenga  lopova niti blizu...  :lol1:

 

Sam,če pride pa wana (tatica) in te zavede ...... ta čas ti pa moped odpeljejo :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... hja... lej... 500€ je le 500€ ...

... tut Đejms Bond se je mogu ukvarjat s takimi stvarmi... pa mu je nakonc zmeri ratalo...  :D    :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Super,sam še link ,kako se izognit policiji in alarmu ter kameram pa majo vse :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kmet2 pravi:

Super,sam še link ,kako se izognit policiji in alarmu ter kameram pa majo vse :P

moraš bit pa najmanj minister, pa se da izognit :P

Ne vem, če se ABUSovo tak enostavno odpre.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanima me za katero ključavnico bi se odločili vi (težek motor)?

1. ABUS veriga (kakšna dolžina?)

http://www.kljucavnica.si/kljucavnice-za-motorje/i_197_kljucavnica-granit-city-chain-x-plus-1060

ali 

2. ABUS disk lock

http://www.kljucavnica.si/kljucavnice-za-motorje/i_221_kljucavnica-granit-victory-x-plus-68

Kaj je varnejše? Tako ali tako imam vedno ruzak s seboj, tako da teža in velikost ni pomembna.

Moj namen ni oglaševanje. V kolikor so prepovedani linki trgovin se opravičujem.

Hvala za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bilo katera, fajn  je da ima vsaj 3d senzor, da tuli če že kdo tika moped. Pravih lopovov, pa žal nobena klučavnica ne ustavi.

jaz uporabljam disc lock https://www.louis.de/en/artikel/abus-detecto-7000-rs1-alarm-brake-disk-lock/10002704?list=149643689&filter_article_number=10002706

http://www.abus.com/eng/Mobile-Security/Motorbike-Scooter/Brake-disc-locks/GRANIT-Detecto-X-Plus-8077

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor!

Ketna je fina ker lahko motor še prikleneš (steber,luč..) je pa res težka zadeva..

Spodnji link, ki si mi ga dal za disc lock mi je kar zanimiv! Level 18.. Pa se ga kje dobi pri nas?

lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, denistilo pravi:

Hvala za odgovor!

Ketna je fina ker lahko motor še prikleneš (steber,luč..) je pa res težka zadeva..

Spodnji link, ki si mi ga dal za disc lock mi je kar zanimiv! Level 18.. Pa se ga kje dobi pri nas?

lp

 

naročiš iz Louisa, poštnina cca7€. (neglede kok robe nabaviš)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, denistilo pravi:

Malo  kratka bo za okoli kakšne ulične svetilke. Računaj debelino kolesa in debelino ulične svetilke - ne ostane več veliko. Če je steber izven cestišča si pa oplel. Simuliraj z enako dolgo vrvico.

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je potem ta ok? https://www.louis.de/en/artikel/abus-detecto-7000-rs1-alarm-brake-disk-lock/10002704?list=152771224&filter_article_number=10002706

Glede na komentarje.. 7 jih napise, da je alarm zelo glasen, 5 da je prevec tih, 1 da baterija zdrzi celo leto, 3 da zgolj dva meseca itd...

 

Slaba stran se mi zdi sprozanje alarma, ko zeli lastnik odkleniti motor. Namrec veliko jih komentira, da se jim pri odklepanju pogosto sprozi alarm. Kar zna biti precej motece za okolico in lastna usesa/zivce. Poleg tega se okolica (npr. sosedi) navadi, da non-stop piska in ob morebitni pravi kraji sploh ne reagirajo vec na hrupen alarm.

 

Popravljeno . Popravil Slow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Slow pravi:

Je potem ta ok? https://www.louis.de/en/artikel/abus-detecto-7000-rs1-alarm-brake-disk-lock/10002704?list=152771224&filter_article_number=10002706

Glede na komentarje.. 7 jih napise, da je alarm zelo glasen, 5 da je prevec tih, 1 da baterija zdrzi celo leto, 3 da dva meseca itd...

 

Slaba stran se mi zdi sprozanje alarma, ko zeli lastnik odkleniti motor. Namrec najvec jih komentira, da se jim pri odklepanju pogosto sprozi alarm. Kar zna biti precej motece za okolico in lastna usesa/zivce. Poleg tega se okolica (npr. sosedi) navadijo, da non-stop piska in ob morebitni pravi kraji, sploh ne reagirajo vec na alarm.

 

Ko bodo otroci v bloku ugotovili, da zadeva tuli - gremo stricu malo nagajati. Vsak, ki bo iz radovednosti se malo preveč naslonil na motor bo tulilo. Ko se bo zadeva sprožila parkrat sredi noči in boš zbudil pol bloka, jo boš vrgel v grmovje - brez baterije. Samo na glas razmišljam. Pa rado se zgodi, da štartaš z zaklenjeno ključavnico, potem pa gre disk ali pa kaj drugega. 

Scarabeo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Ko bodo otroci v bloku ugotovili, da zadeva tuli - gremo stricu malo nagajati. Vsak, ki bo iz radovednosti se malo preveč naslonil na motor bo tulilo. Ko se bo zadeva sprožila parkrat sredi noči in boš zbudil pol bloka, jo boš vrgel v grmovje - brez baterije. Samo na glas razmišljam. Pa rado se zgodi, da štartaš z zaklenjeno ključavnico, potem pa gre disk ali pa kaj drugega. 

Scarabeo

Sam uporabljam podobno zadevo od Xena-e in se ko motor zravnaš iz stranske tačke, takoj začne dreti, tako da ni bojazni, da bi se odpeljal z ključavnico zaklenjeno na disku ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Slow pravi:

Je potem ta ok? https://www.louis.de/en/artikel/abus-detecto-7000-rs1-alarm-brake-disk-lock/10002704?list=152771224&filter_article_number=10002706

Glede na komentarje.. 7 jih napise, da je alarm zelo glasen, 5 da je prevec tih, 1 da baterija zdrzi celo leto, 3 da zgolj dva meseca itd...

 

Slaba stran se mi zdi sprozanje alarma, ko zeli lastnik odkleniti motor. Namrec veliko jih komentira, da se jim pri odklepanju pogosto sprozi alarm. Kar zna biti precej motece za okolico in lastna usesa/zivce. Poleg tega se okolica (npr. sosedi) navadi, da non-stop piska in ob morebitni pravi kraji sploh ne reagirajo vec na hrupen alarm.

 

če poenostavim, motorja nimaš kaj imet pred blokom, ker bo slej al prej izginil. Žal tako je pri nas. Vsako ključavnico se da odpret in vsak alarm izklopit. Raje najdi nekoga, pa maš moped v njegovi garaži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

če poenostavim, motorja nimaš kaj imet pred blokom, ker bo slej al prej izginil. Žal tako je pri nas. Vsako ključavnico se da odpret in vsak alarm izklopit. Raje najdi nekoga, pa maš moped v njegovi garaži.

Dej ne strašite ga, saj ne veš kje stanuje. Jaz ga imam pred blokom že vrsto let, ups zdaj ga ni :D. Še malo pa bo. Odštevamo dneve :OK:.

Scarabeo

pred 3 minutami, boych pravi:

Sam uporabljam podobno zadevo od Xena-e in se ko motor zravnaš iz stranske tačke, takoj začne dreti, tako da ni bojazni, da bi se odpeljal z ključavnico zaklenjeno na disku ... ;)

Start z zaklenjeno brez alarma se je meni zgodilo, nikad više ne zaklepam na potovanju. Če gre gre, pa še ni šel :D

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, DAMI34 said:

če poenostavim, motorja nimaš kaj imet pred blokom, ker bo slej al prej izginil. Žal tako je pri nas. Vsako ključavnico se da odpret in vsak alarm izklopit. Raje najdi nekoga, pa maš moped v njegovi garaži.

Ob branju prvega stavka dobim kar cmok v grlu.

Drugace pa sva se zacela s sosedom dogovarjati, da bi kar lastno "garazo" (hisico ala Bauhaus/Baumax, cca. 3 x 2 m) pred blokom postavili za 2-3 nase motorje. Sem v zacetni fazi pridobivanja soglasja stanovalcev in dolocitev natancne lokacije + se nekaj zoprnega, kar lahko vpliva na (ne)realizacijo projekta. Potrebno je tudi kupiti ustrezno "hisico" in razmisliti, kaksna tla je potrebno narediti, saj bi rad imel sidro za privez motorja.

Blok je manjsi in se med sabo poznamo in dobro razumemo, tako da bi vecino soglasij pridobil. Pa se lokacijsko je malenkost odmaknjen od glavne ceste, kar je tudi bolj varno. So pa v preteklosti ze kradli kolesa preko zaklenjenih vrat.

Skratka upam, da rata zastavljena ideja. Potem pa sledi: alarm, bodeca zica, jarek s krokodili, avtomatsko sledljivi laser, minsko polje + se par presenecenj. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večino ključavnic odpreš (polomiš) že z navadnim kladivom, od "izuma" baterijskih kotnih brusilk, pa nobena ne predstavlja več večje ovire (na žalost) . Po mojem so bolj "psihološki vtis" , odženejo kakšne "mulčke" in priložnostne lopove (kar ni ravno slabo/odveč) za kakšne bolj "resne" pa niso ovira.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, franc pravi:

Večino ključavnic odpreš (polomiš) že z navadnim kladivom, od "izuma" baterijskih kotnih brusilk, pa nobena ne predstavlja več večje ovire (na žalost) . Po mojem so bolj "psihološki vtis" , odženejo kakšne "mulčke" in priložnostne lopove (kar ni ravno slabo/odveč) za kakšne bolj "resne" pa niso ovira.

lp

Takšen k pride pred blok nažigat z kladivom po ključavnici in brusit  z kotno brusilko in po možnosti ponoči ko ni prisotno veliko ljudi ,vse mirno ,vsi spijo  tisti ta "resni" lopovi pa tolčejo in brusijo sred noči .......noben nč ne vidi nobeden nč ne sliši ....ja te so ta resni :lol1:.....a ti to resno .....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Abus Granit Detecto in TK-106...

... jbg, tut nune dajo gumo na svečo, baje :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Kmet2 pravi:

Takšen k pride pred blok nažigat z kladivom po ključavnici in brusit  z kotno brusilko in po možnosti ponoči ko ni prisotno veliko ljudi ,vse mirno ,vsi spijo  tisti ta "resni" lopovi pa tolčejo in brusijo sred noči .......noben nč ne vidi nobeden nč ne sliši ....ja te so ta resni :lol1:.....a ti to resno .....

Čisto resno.

Ni treba nič "nažigat" , če ve kam udariti je dovolj samo enkrat (videl) , če misliš da se bo kdo sekiral zaradi brusilke (več kot minute ne rabi) , še malo razmisli.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, franc pravi:

Čisto resno.

Ni treba nič "nažigat" , če ve kam udariti je dovolj samo enkrat (videl) , če misliš da se bo kdo sekiral zaradi brusilke (več kot minute ne rabi) , še malo razmisli.

lp

Aha ,prou .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!