Skoči na vsebino

Alarmi, ključavnice, zaščite


ak

Priporočene objave

Če se jih paket 10 vzame je to pol 15$ za en kos, jst vzamem 2, kolkr gledam je shipping max 10$ je pa processing fee 12$ :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se odločit za obliko, al stiker al navaden. No torej je za 10 kosov cena 150 + pošiljanje + process = cca 170 usz oz 17 usd na komad. Sicer jaz ne zgubljam motorja ampak marsikaj drugega bi tut enega naroču če bo pol naročilo v kompletu.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 28 June 2016 at 0:06 PM, Shark4109 said:

A je kdo kaj gledal tole?

https://www.thetrackr.com/

Sicer nimam pojma kako deluje, po njihovih beseda zgleda super :)

Na njihovi strani piše;

Connectivity: Bluetooth 4.0 (Bluetooth Low Energy)

Range: Bluetooth Range 100 feet.


Prevod;

Dela prek modrega zoba. Če je motor parkiran za hišo ali blokom ni povezave.

Doseg modrega zoba (100 feet) 30 metrov je izmerjen čez ravno teksaško pšenično polje.

 

Me prav zanima kdo bo šel iskat motor v Beograd k že znanemu policiskemu znancu? :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Bostjan Lapajne pravi:

Na njihovi strani piše;

Connectivity: Bluetooth 4.0 (Bluetooth Low Energy)

Range: Bluetooth Range 100 feet.


Prevod;

Dela prek modrega zoba. Če je motor parkiran za hišo ali blokom ni povezave.

Doseg modrega zoba (100 feet) 30 metrov je izmerjen čez ravno teksaško pšenično polje.

 

Me prav zanima kdo bo šel iskat motor v Beograd k že znanemu policiskemu znancu? :slap:

Kakor je že nekdo napisal v drugi temi ravno za ta izdelek... NO WAY !

GPS tracker s SIM kartico, šoker in alarm premaknitve ... pa še kakšno dodatno presenečenje :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

če maš hudo babo pesa ne rabš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

treba se je zavedati nečesa - veliko večino finančno dostopnih elektronskih naprav malo bolj profesionalni lopovi izsledijo že pred krajo .. in tudi vedo na kakšen način se jih blokira..ko je enkrat blokirana odpeljejo s kombijem potem pa imajo čas za onesposabljanje ali odstranitev .. 

kot v hiši - tisti lopovi , ki obvladajo onesposoblljenje alarma rabijo za sam fizični vhod vsaj nekajkrat toliko časa kot za alarm ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da so lopovi vedno korak pred tehnologijo je itak jasno. 

Jaz sem si kupil za najina motorja alarmno napravo, katero enostavno skrijem v motor (pod sedež - kjer je težji dostop,ker je pod ključem) in deluje na tresljaje. Napravo enostavno, ko zapustim motor vklopim z daljincem. Saj ne, da mi zaradi tega ne morejo odpeljat motorja, dejstvo pa je, da je većja verjetnost, da jih odvrne od kraje, ko bi zadeva začela tulit. V nekem mestnem središču, pred hotelom kjer je dokaj velika frekvenčnost ljudi bi bil ziher zaradi tega manjša tarča. Dejstvo je, da imam zadevo bolj za države kot so : Bosna , Srbija, ČG .... Imam pa na motorju tudi GPS Tracker , tako, da dokler lopovi ne najdejo naprave mi pošilja koordinate ... Dejstvo pa je, da so barabe vedno pred tehnologijo in se lastniki motorjev nikoli ne bomo 100% otresli dolgoprstnežev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 9. 2016 at 8:37, DL650 pravi:

To, da so lopovi vedno korak pred tehnologijo je itak jasno. 

 Imam pa na motorju tudi GPS Tracker , tako, da dokler lopovi ne najdejo naprave mi pošilja koordinate ... Dejstvo pa je, da so barabe vedno pred tehnologijo in se lastniki motorjev nikoli ne bomo 100% otresli dolgoprstnežev.

GPS tracker ti ne pomaga - sem že parkrat napisal .. faraday-eva kletka ga onemogoči ko ga stlačijo v s to kleto opremljen kombi recimo v garaži , kjer nima signala..raztovorijo ga v prostoru kjer ni signala .. stran vržen denar .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, thumper pravi:

GPS tracker ti ne pomaga - sem že parkrat napisal .. faraday-eva kletka ga onemogoči ko ga stlačijo v s to kleto opremljen kombi recimo v garaži , kjer nima signala..raztovorijo ga v prostoru kjer ni signala .. stran vržen denar .. 

Res je, tukaj se moram strinjat. Kot vsaka druga stvar je namestitev alarma in GPS trackerja na motor samo placebo efekt, vse je v glavi, ampak, taki smo ...

Dejstvo je, da ko ti motor ukradejo se lahko od njega za vedno posloviš. Prvo kot prvo, se ga da enostavno v parih sekundah dvignit v kombi, pa če tudi ima alarm. Ljudje v okolici se itak nebi odzivali, ker vsi živijo s tem načelom "ah, saj to ni moja stvar" in gredo mimo.

Če pogledamo statistiko ukradenih avtomobilov je to lahko samo sramota za Policijo. Dejstvo je, da je avto dosti večji in ga je težje kam natovorit. Plus tega imajo avtomobili dokaj dovršene varnostne sisteme, pa jih kljub temu ukradejo, tako da pri motorju se dejansko lahko poslovimo.

Morda se bo kdo obregnil na besedo "sramota za Policijo" . Ja res, ker poslanstvo Policije ni samo pisanje kazni in cestna varnost, temveč je varovanje občanov in njihovega premoženja, torej preganjanje kriminalcev, razen, če v ustavi piše, da kraja motorja NI kriminalno dejanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj veš kaj bodo rekli ko boš ostal brez motorja .. opremo prodaj dokler je še vredna pr deset evrov pa pejd kobile jahat.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 28. 9. 2016 at 9:39 PM, thumper said:

GPS tracker ti ne pomaga  .. 

Vsaka stvar, ki do neke mere preprecuje ali otezkoci odtujitev motorja "pomaga". Ni nujno, da motor odtujijo ravno vrhunsko usposobljeni nepridipravi. Bolj je presenetljivo dejstvo, da je mnozici motoristov skoda denarja za kvalitetno in konkretno varovalo. Za dodatno varnost motorja, ki stane na tisoce evrov, imajo pomisleke pri varnosti in npr. kupujejo cenene disklocke za 40 evrov. Ali pa imajo varovala pa so "leni" in se jim jih ne ljubi uporabiti. V smislu: "saj bo motor parkiran le kratek cas". Spet drugi ne znajo smotrno uporabljati varovala (npr. zaklep verige za pol metra visok drog).

Jasno mi je, da profiji ukradejo katerikoli motor si zadajo za krajo. Ampak samo primer... v srediscu Ljubljane v blizini moje firme je vcasih parkiranih vec motorjev in je najpogosteje le moj ocitno in v dobrsni meri varnostno zavarovan (kvaliteten U lock na vilici in feltni na namensko verigo na ograjo, kvaliteten disklock z alarmom, zaklenjeno krmilo itn). Kateri mislis, da ima vecjo verjetnost, da izgine?

Pustimo znamko, tip, izgled, starost,.. motorja, a za vecino priloznostnih fanticev/lopovckov/dzankijev je to dovolj, da se raje spravijo na motor, ki je bolj goden za krajo - manj dela, krajsi akcijski cas, manj nevarnosti.

Prilagam, link, da se ne ponavljam:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 4. 2016 at 23:24, Slow pravi:

Jaz bi tole vzel :OK: samo me nemščina jebe in mi ne gre do konca, da bi naročil. Ne najdem v Ang.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, solorider said:

Jaz bi tole vzel :OK: samo me nemščina jebe in mi ne gre do konca, da bi naročil. Ne najdem v Ang.

Prevod :)

Jaz sem precej naroceval preko neta, ampak nemscine nisem prevec maral. Posledicno jo znam "tako-tako". Jo zna pa moja dobro in ti lahko pomagava. Ce si v okol. LJ, lahko skupaj naredimo narocilo, ampak ne pred nedeljo, ker je sluzbeno na Irskem.

Pa preveri dimenzije (tudi vizualno na YT). Lahko se npr. zgodi, da kupis drago obesanko potem pa debela veriga ne gre v obroc.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ve kdo kje bi se dobile kvalitetne verige "po meri". Rabil bi cca 2,5-3m. Teža in velikost oz. debelost členov ni pomembna, ne rabim zadeve sabo nosit, pač da gre nekje okrog okvirja in skozi gumo pa okoli stebra.

Pa še če kdo ve kako to enostavno prevlečt s kakšno zadevo. Plastika oz. guma ali pa tudi kakšen trpežnejši tekstil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam uporabljam za varnost kleti obešanko z vgrajenim alarmom. Obešanka je v celoti jeklena in deluje na tresljaje. Ko jo malo premakneš imaš par sekund časa, da jo s ključem odkleneš in na ta način izklopiš alarm. Ni mi jasno kako bi tako obešanko odklenil brez ključa, saj nimaš časa da bi po ključavnici čohal, ker se prej oglasi 110 decibelov glasna sirena. Moja draga ne upa v klet, ker je ponavadi malo nerodna in jo takoj sproži. :D 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, JamesTheMan pravi:

Sam uporabljam za varnost kleti obešanko z vgrajenim alarmom. Obešanka je v celoti jeklena in deluje na tresljaje. Ko jo malo premakneš imaš par sekund časa, da jo s ključem odkleneš in na ta način izklopiš alarm. Ni mi jasno kako bi tako obešanko odklenil brez ključa, saj nimaš časa da bi po ključavnici čohal, ker se prej oglasi 110 decibelov glasna sirena. Moja draga ne upa v klet, ker je ponavadi malo nerodna in jo takoj sproži. :D 

Kaj pa, če jo sproži sosed ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nima kaj tam za šlatat. :D Sicer imam pa zadnjo klet v prostoru, tak da bi res mogu mimo svoje it, pa okoli mojih vrat šlatat da bi jo sprožil. Sem hotel kupiti za motor od abusa disk ključavnico z alarmom (cena caa. 50eur) pa sem v trgovini mahal z njo ko zmešan pa se ni sprožila. Pride prodajalec mimo pa pravi da jo težko sprožiš. :( 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, JamesTheMan pravi:

Nima kaj tam za šlatat. :D Sicer imam pa zadnjo klet v prostoru, tak da bi res mogu mimo svoje it, pa okoli mojih vrat šlatat da bi jo sprožil. Sem hotel kupiti za motor od abusa disk ključavnico z alarmom (cena caa. 50eur) pa sem v trgovini mahal z njo ko zmešan pa se ni sprožila. Pride prodajalec mimo pa pravi da jo težko sprožiš. :( 

Disk ključavnica mora biti na disku da se aktivira. Samo mahanje po luftu je ne bo

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, JamesTheMan pravi:

Nima kaj tam za šlatat. :D Sicer imam pa zadnjo klet v prostoru, tak da bi res mogu mimo svoje it, pa okoli mojih vrat šlatat da bi jo sprožil. Sem hotel kupiti za motor od abusa disk ključavnico z alarmom (cena caa. 50eur) pa sem v trgovini mahal z njo ko zmešan pa se ni sprožila. Pride prodajalec mimo pa pravi da jo težko sprožiš. :( 

Blage veze nimajo, meni se sproži takoj, ko je na disku :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!