Skoči na vsebino

Alarmi, ključavnice, zaščite


ak

Priporočene objave

Lucky, hvala za nasvet, zal to za moj motor odpade. Nima akumulatorja, verjetno bi pa potreboval tudi prostor pod sedezem zanj, kar tudi odpade. Samo zunanja zascita pride v postev pri meni.

O fak, Cyc, se opravičujem, pozabu kakšno mašino imaš. :) A ma vsaj take diske, da gre Xena gor? Resno sprašujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O fak, Cyc, se opravičujem, pozabu kakšno mašino imaš.  :)  A ma vsaj take diske, da gre Xena gor? Resno sprašujem.

Hmm ... sem moral malo potelovadit, da sem prisel do tegale posta. <_< Z iskalnikom, iskal tvoje danasnje objave in prikazal zadetke kot objave .... :blink:

No - glede velikosti diska - se mi zdi, da je spredaj in zadaj 220mm, vsaj z Oxfordovim Magnum disk lockom ni tezav, verjetno bi moral pa za Xeno prej preveriti koliko prostora zavzame.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc, pejd na njihove strani. Mislim, da imajo dve velikosti.

Vem, ena je bolj za skuterje, ja. Ne vem pa a se tista dva modela kaj razlikujeta po vzdrzljivosti. Po drugi strani vem da sem na MS ze bral, da so Xeno odprli v casu velikostnega reda nekaj sekund.

Bolj me zanima - ti bi to verjetno vedel kot lastnik - kako se alarm obnasa. Ali neha tuliti cez cas ce ni vec tresljajev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CYC...večinoma uni k se z krajo mopedov bolj profesionalno ukvarjajo pridejo z kombijem in naložijo zadevo... :ph34r:

...boš mogu še kej druzga, kot pa disc lock gor na kobilco navesit... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DISCK lock--na motozboru vidla,k je en to gor pozabu pol se pa ,,odpeljal,,. Glede na to,da je bil kar uredu nakresan občutka glih ni imel in je mal bolj krepko štartal ključavnica pa je odletela kot knof. Ne vem sicer kaj je to imel za eno firmo, vem pa da je pizdil ,, pa je šlo 10 čukov v pi...,,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...boš mogu še kej druzga, kot pa disc lock gor na kobilco navesit... ;)

To pa tako ali tako ... Zraven obstojecega je se ketna :) Razmisljam o montazi sider in teh reci. Zadeva bo pa tudi pod alarmom ;) Kryptonite NY disk lock je tudi tak, da se zraven da se z verigo motor priklenit :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem sicer kaj je to imel za eno firmo, vem pa da je pizdil ,, pa je šlo 10 čukov v pi...,,

Tezava je verjetno bila v "samo desetih cukih" ;) Je pa disk lock prirocen za priklenit motor se z verigo kam; druga alternativa je U-lock.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojemu prijatelju so ukradli motor iz zaklenjene garaže, motor je imel še ključavnico z nekimi valjčki,da se je kao ne da precvikat stala je celo premoženje poleg tega pa še verigo priklenjeno na radijator oz cev.

Očitno so si fantje stvar ogledali in se na zadevo pripravili, ker --po mojem--mnenju težke motorje kradejo malo bolj organizirani tatovi in jih še isto noč odpeljejo čez mejo sploh pa, da gre za ,,rededek ,,primer. Tako,da če te vzamejo na piko...ne vem mogoče te reši sprememba lokacije garaže.

V glavnem odklenil--precvikal so vse v eni noči in tudi garažo so ,,lepo odprli,, saj na zunaj ni kazala znakov uloma.

Od tega je že nekaj let---jeza še nii minila motorja se pa tudi ni našlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem odklenil--precvikal so vse v eni noči in tudi garažo so ,,lepo odprli,, saj na zunaj ni kazala znakov uloma.

Od tega je že nekaj let---jeza še nii minila motorja se pa tudi ni našlo.

Garaže so problem, ker imajo tatovi ponoči časa na pretek, ni nikjer žive duše. Potrebna pa sploh ni cela noč, pač pa deset, petnajst minut.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Lucky. V garazah je potrebno imet alarm, ki ti sporoci ce zazna motnje. Vsaj s SMSjem recimo ... Sintal & Co. Na vikendu se je montiralo tako alarmno napravo - povod za to so dali z vlomom (uganili ste) ubogi od vseh strani tako ogrozani - cigani :angry: Ampak tega tisti, ki ste od njih dovolj oddaljeni tako ali tako nocete verjeti in imate neizmerno razumevanje do njih ... to je pa ze druga zgodba :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno, kjer imaš garažo. V BS-u na primer, te v podzemnih garažah živ bog ne bo porajtal. SMS pa tudi ne bo prišel ven. Vem iz lastnih izkušenj, ko sem sredi popoldneva v -2 montiral police in vrtal v železobeton. Celo uro ni bilo nikogar blizu! S flersarco bi bilo isto.

Popravljeno . Popravil Lucky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja, motor je itaq na vikendu. Ne v BS :lol1: :lol1: Vikend je pa sredi vasi, sosedje so pa tudi drugacni, ni to tako kot v LJ ko ti lahko izpraznijo celo stanovanje, sosedje pa - ce sploh opazijo - mislijo da gre za selitveni servis :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa samo v ameriki :huh: :o ... a mogoče zato, ker od tam vsi taki filmi prihajajo ... si pa res še majhen ... ;) B)

Ja res je da današnja mladina izvemo velik iz filmov...velik neresničnga samo mislm pa da je tm res najbl organiziran(tehnično)kriminal na svetu...mogoče se motim sam tm se da vsaka stvar dobit na črnm trgu...samo da maš veze pa maš useeeeeeee...za seveda mal dnarčka

Saj ves hec s kljucavnicami je samo v tem, da se lopov ko vidi priklenjen in veckrat zaklenjen motor, ne bo spravil na tvoj motor, pac pa na sosednjega/drugega. Bo pac ocenil, da bi matranje kljucavnic predolgo trajalo in ne bo tvegal.

To je pa res...valda da bo raj šu do motorj apa odščipnu eno zajlo pa se odpelu kt pa da reže trga lom use mogoče klučavnce z motorja po možnosti še kšn alarm da ma za onesposobt

@yamaha: Povej, ko se ti ne bo dalo zaklenit motorja, ga pridem iskat. Za pozimi bo 125 kublnov kar dovolj. Ti ga vrnem spomladi.

Ni problema ti kar pridi pa če boš meu srečo boš najdu motor pred hišo(če je v garaži je pod alarmom in če boš pršu v garažo boš meu 7 sec da onesposobš alarm po celi hiši drgač se sirena začne tolk tult d boš letu ko k....), če je pa pred hišo pa ne skrbi ga mam skos pod učom tko d ti ne prvošm bližnjega stika z mano če mi boš hotu motor ukrst ;) Drgač ga pa pred šolo ponavad zaklenm če ga kje ne zaklenem si lahko sigurn da usake 3 sec pogledam za motorjm...posledice če te opazm že prej opisane

Drgač sm pa pogledu...mam ključavnco od Black&Deckrja(saj mislm d se tko napiše)ne vem ker model...ključavnca menda kr močna :OK: :D :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problema ti kar pridi pa če boš meu srečo boš najdu motor pred hišo(če je v garaži je pod alarmom in če boš pršu v garažo boš meu 7 sec da onesposobš alarm po celi hiši drgač se sirena začne tolk tult d boš letu ko k....), če je pa pred hišo pa ne skrbi ga mam skos pod učom tko d ti ne prvošm bližnjega stika z mano če mi boš hotu motor ukrst ;) Drgač ga pa pred šolo ponavad zaklenm če ga kje ne zaklenem si lahko sigurn da usake 3 sec pogledam za motorjm...posledice če te opazm že prej opisane

Drgač sm pa pogledu...mam ključavnco od Black&Deckrja(saj mislm d se tko napiše)ne vem ker model...ključavnca menda kr močna :OK: :D :OK:

Očitno imajo tvoji starci več skrbi z varnostjo kot ti. Čeprav po napisanem menim, da si precej paranoičen glede motorja. Odloči se že!

B&D? Nkoli slišal, da bi delal kakšne dobre ključavnice za motorje. A je žabca?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

B&D? Nkoli slišal, da bi delal kakšne dobre ključavnice za motorje. A je žabca?

Saj jih tudi ne ... ziher je zabica in ketna :D

Vsake 3s pogleda, ampak zaklepat se mu pa ne da, ker je itak vseeno :lol1: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problema ti kar pridi pa če boš meu srečo boš najdu motor pred hišo(če je v garaži je pod alarmom in če boš pršu v garažo boš meu 7 sec da onesposobš alarm po celi hiši drgač se sirena začne tolk tult d boš letu ko k....), če je pa pred hišo pa ne skrbi ga mam skos pod učom tko d ti ne prvošm bližnjega stika z mano če mi boš hotu motor ukrst ;) Drgač ga pa pred šolo ponavad zaklenm če ga kje ne zaklenem si lahko sigurn da usake 3 sec pogledam za motorjm...posledice če te opazm že prej opisane

Drgač sm pa pogledu...mam ključavnco od Black&Deckrja(saj mislm d se tko napiše)ne vem ker model...ključavnca menda kr močna :OK:  :D  :OK:

Očitno imajo tvoji starci več skrbi z varnostjo kot ti. Čeprav po napisanem menim, da si precej paranoičen glede motorja. Odloči se že!

B&D? Nkoli slišal, da bi delal kakšne dobre ključavnice za motorje. A je žabca?

Ja to ne glih da bi se za motorjm plazu sam recimo da ga pustim pred kafičm in se vedno usedm tko da ga mam skos al pa veliko večino časa na očeh kar mi po moje bol pomaga če ga mam na očeh nezaklenega(al pa še bolš...da je tud takrat zaklenjen)kot pa da se usedm v en vogal pa sam disclock k ga udtrgaš s pajsrjm gor daš!

Čeprov se mi pa od vseh varolval najbol zdi dober alarm...sploh če kupš kšn now motor za par milijonov k se 50-100tisoč ne pozna preveč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problema ti kar pridi pa če boš meu srečo boš najdu motor pred hišo(če je v garaži je pod alarmom in če boš pršu v garažo boš meu 7 sec da onesposobš alarm po celi hiši drgač se sirena začne tolk tult d boš letu ko k....), če je pa pred hišo pa ne skrbi ga mam skos pod učom tko d ti ne prvošm bližnjega stika z mano če mi boš hotu motor ukrst ;) Drgač ga pa pred šolo ponavad zaklenm če ga kje ne zaklenem si lahko sigurn da usake 3 sec pogledam za motorjm...posledice če te opazm že prej opisane

Drgač sm pa pogledu...mam ključavnco od Black&Deckrja(saj mislm d se tko napiše)ne vem ker model...ključavnca menda kr močna :OK: :D :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problema ti kar pridi pa če boš meu srečo boš najdu motor pred hišo(če je v garaži je pod alarmom in če boš pršu v garažo boš meu 7 sec da onesposobš alarm po celi hiši drgač se sirena začne tolk tult d boš letu ko k....), če je pa pred hišo pa ne skrbi ga mam skos pod učom tko d ti ne prvošm bližnjega stika z mano če mi boš hotu motor ukrst ;) Drgač ga pa pred šolo ponavad zaklenm če ga kje ne zaklenem si lahko sigurn da usake 3 sec pogledam za motorjm...posledice če te opazm že prej opisane

Drgač sm pa pogledu...mam ključavnco od Black&Deckrja(saj mislm d se tko napiše)ne vem ker model...ključavnca menda kr močna :OK: :D :OK:

....na tvojem mestu ne bi stavil vse na hišni alarm........in na tistih 7.sekund......

lahko pridem kdaj na obisk......in se boš čudil, ko me boš našel v dnevni sobi, kako pijem očetov viski in kabim njegove cigare...:D ....pa da ne bo pomote,nisem vlomilec......le malenkostno bolje poznam alarmne sisteme kot povprečen državljan..... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čeprou on sam montira alarme ne zna vdret v nastavljen alarm in ga nebi znau onesposobt v tako kratkem času!

To te je samo tolazil :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To te je samo tolazil :devil:

Ja kva pa vem a je resnico reku al kva?!?

Ključavnica ki mu jo je mama kupila bo pa ja držala 

No naj ti zaupam še to da mi je ni mamica kupila...ampak oči k se mčkn spuzna na te stvari in se je nemu za ta moj motor zdela kr fajna ključavnca...valda pa da bi si za kšno novo R1 nabavu tolk alarmov pa ketn pa usga d bi resno mogu sečt u žep za vse to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....brez zamere,ampak so stvari, ki niso za na forum......samo vprašaj serviserja, če je zamenjal tovarniško prednastavljeno srvisno geslo,s katerim ti lahko vdre v sistem.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!