Skoči na vsebino

Mošeja v Ljubljani - razlog zakaj NE !!!


Alla

Priporočene objave

Ravno gledam po televiziji oddajo Trenja. Tema je tokrat ali dovoliti izgradnjo džamije v Ljubljani ali ne.

Izredno razočarana sem ko vidim kako so Slovenci islamofobični....

Kakšno pa je vaše mnenje o tem?

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem proti novim cerkvam in džamijam in sinagogam in templjem in totemom in podobni šari.

Kar stoji, stoji, zgodovina, novo pa ne, hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bila tema, da bomo zgradili nov hotel kot turistični center, tema v Trenjih?!

Mislim, da ne!

Se bojimo, da bodo v džamiji molili?!

Mislim, da ne!

Bodimo odkriti: česa se bojimo?!!!

Pravico imajo do svojega prostora pod soncem, streho!

Svoj strah urejajmo drugače!

Sicer pa; a gremo tehtati kako demagoško škodljivi so lahko duhovniki v vsaki cerkvici, ki je v vsaki vasi?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem imel v svojem življenju kar nekaj neprijetnih izkušenj z ljudmi od tam doli sem proti! Pa ne me razumet kot kakšnega nacionalista! Če bi blo v sloveniji več tujcev leta 91 je vprašanje kako bi se tistega leta poletje končalo! Samo poglejte Hrvaško in bosno! Da kosova sploh ne omenjam kjer je imelo 10% srbov nadzor nad šiptarji! Zarad tega imam še vedno "nacionalistične" misli v glavi! Skratka imejte me za karkoli! Lahko ste si s temi mojimi besedimi predstavljajte čisto nekaj drugega kot sem jaz napisal! Pač ljudje smo si različni in mislim da ima vsak do svojega mnenja kajne SymRu :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. RIMSKOKATOLIŠKA CERKEV

2. EVANGELIČANSKA CERKEV

3. JUDOVSKA SKUPNOST SLOVENIJE-JUDOVSKA OBČINA LJUBLJANA

4. ZVEZA BAPTISTIČNIH CERKVA V REPUBLIKI SLOVENIJI

5. SRBSKA PRAVOSLAVNA CERKEV

6. ISLAMSKA SKUPNOST V REPUBLIKI SLOVENIJI

7. BINKOŠTNA CERKEV V REPUBLIKI SLOVENIJI

8. KRŠČANSKA ADVENTISTIČNA CERKEV

9. JEHOVOVE PRIČE - KRŠČANSKA VERSKA SKUPNOST

10. KRISTUSOVA CERKEV BRATOV V REPUBLIKI SLOVENIJI

11. NOVOAPOSTOLSKA CERKEV V SLOVENIJI

12. SVOBODNA CERKEV V REPUBLIKI SLOVENIJI

13. SKUPNOST ZA ZAVEST KRIŠNE

14. SVOBODNA KATOLIŠKA CERKEV

15. MEDNARODNA ŠOLA ZLATEGA ROŽNEGA KRIŽA - LECTORIUM ROSICRUCIANUM

16. CERKEV JEZUSA KRISTUSA SVETIH IZ POSLEDNJIH DNI

17. UNIVERZALNO ŽIVLJENJE

18. ZDRUŽITVENA CERKEV

19. NACIONALNA BAHAJSKA SKUPNOST V REPUBLIKI SLOVENIJI

20. ORDO TEMPLI ORIENTIS

21. REFORMATORSKA KRŠČANSKA SKUPNOST V SLOVENIJI

22. ŠRI RADHAKUNDA - SKUPNOST ZA ZAVEST ŠRI GOURANGE

23. MAKEDONSKA PRAVOSLAVNA SKUPNOST V REPUBLIKI SLOVENIJI "SVETI KLIMENT OHRIDSKI"

24. BUDDHA DHARMA - ZVEZA BUDISTOV V REPUBLIKI SLOVENIJI

25. SCIENTOLOŠKA CERKEV

26. CERKEV JEZUSA KRISTUSA "ŽIVA VODA"

27. KRŠČANSKI CENTER

28. EVANGELIJSKA BAPTISTIČNA SKUPNOST

29. MEDNARODNA KRČANSKA SKUPNOST

30. BELA GNOSTIČNA CERKEV

31. SAKRAMENT PREHODA

Naštete so samo verske skupnosti, ki so uradno prijavljene...in sedaj si predstavljajte, da bi vse te verske skupnosti "zahtevale" dodelitev lokacije za postavitev svojih verskih objektov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da ne bo pomote...nič nimam proti verskim skupnosti...naj živijo po svoje in opravljajo svoje obrede...lahko si gradijo tudi svoje objekte, ki pa se naj zlivajo s krajevno arhitekturo, ne pa da izstopajo kot tujki v prostoru...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj si kupijo zemljišče pa se uskladijo z urbanistiko glede džamije...

Kako pa cerkve gradi RKC? Kako je z novimi lokacijami - ali to sploh še delajo, ali samo retuširajo stare molilne bajturine?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj jih postavijo toliko kolikor bo tamle gor pozitivnih odgovorov, pod pogojem seveda, da bodo stale v oddaljenosti do 100m od domov tistih, ki so tako glasovali. :twisted: :P :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podret vse sakralne objekte, pa da ljudje zacnejo misliti s svojo pametjo, ne pa, da jim mozgane perejo... ehehehehehe.... :twisted: :D

Mal sem zloben... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Greks,

si mislil poleg cerkva tudu Citypark, Kolosej, Halo Tivoli, Mercator in druge objekte za _verske_ _fanatike_ ? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si mislil poleg cerkva tudu Citypark, Kolosej, Halo Tivoli, Mercator in druge objekte za _verske_ _fanatike_ ? :)

Jasno.... 8)

Povsod, kjer se nabira kriticna masa ljudi in to lahko vplivniki izkoristijo... tako mentalno kot potrosnisko... Potrosnik je tako ali tako samo ovca...

Halo Tivoli bi mogoce izpustil, ker je vseeno sportna dovrana, pa sport je koristen... :wink: :twisted: :D

Pa jasno, vse sakralne objekte tipa Motorjet, As domzale, Grobnik in podobne bi izpustil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Halo Tivoli. Ker sport, pri katerem ti gledaš, oni pa za tvoj denar igrajo, ni šport, ampak oblika zasvojenosti. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je tako Gregs in je tako Alla!

Vsem iste pravice, ali pa vsem odvzet te pravice. Samo ker se gremo demokracijo, imajo ovčke vseh barv isto pravico do štalc. Torej podret odpade in je edino prav in pošteno, da se Slovenskim državljanom islamske veroizpovedi (in seveda vseh ostalih veroizpovedi) omogoči da na svoje stroške postavijo verske objekte.

Pa ne mi kakat s krajevno arhitekturo dokler vidim vse sorte nemogočih arhitektonskih kreatur širom slovenije. Sicer me pa tudi to ne moti preveč. Naj se še arhitekti izražajo po svoje, če imajo naročnike. Važno da je dobro narejeno in nikomur cegli na glavo ne padajo.

Od vseh cerkva me ta Rodetova še najboj moti. Duhovne dejavnosti vseh veroizpovedi spadajo v njihove cerkvene objekte, ki naj si jih sami gradijo (VSI!) in vzdržujejo objekte in duhovnike, posvetno življenje in državo pa naj pustijo pri miru!

Ob včerajšnji oddaji sem bil spet globoko razočaran nad slovenčki. Celo tisti, ki so zagovarjali enakost, niso zmogli skriti svoje nestrpnosti do nasprotnikov! :shock: Bolan slovenski narod. Žal. :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...  

Halo Tivoli bi mogoce izpustil, ker je vseeno sportna dovrana, pa sport je koristen...  :wink:  :twisted:  :D

Pa jasno, vse sakralne objekte tipa Motorjet, As domzale, Grobnik in podobne bi izpustil...

Oooo, pa ja de! Če je vojna, je vojna za vse, je že stara mama rekla! :wink: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj jih postavijo toliko kolikor bo tamle gor pozitivnih odgovorov, pod pogojem seveda, da bodo stale v oddaljenosti do 100m od domov tistih, ki so tako glasovali. :twisted:  :P   :wink:

Yeah! Tocno tako :D Sem ze v neki drugi temi napisal ... solidarnost narasca s kvadratom razdalje ... Tisti, ki so jim Romi tako pri srcu, so zagotovo precej dalec stran od njih. Vsekakor dovolj. :D Dovolj, da kraje v njihovi okolici niso kraje, pac pa vzdrzevanje narodne tradicije :twisted:

Tu pac ni govora o Romih (omenjam jih ker sem tisto zgoraj napisal ze v temi kjer se je o njih razpravljalo), ampak ... seveda, ni problema - zgradijo naj si to na mestu, kjer se sostanovalci s tem strinjajo. Verjetno bo to blizu Alle? Sklepam, no ... Edino ce Alla zelo zagovarja, da bi imeli dzamijo nekje drugje - ne v njeni okolici? :twisted: :D 8) :wink: :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, Cyc, jaz se javim, da lahko postavijo džamijo poleg moje parcele!

Brez skrbi, od vseh bivših bratskih narodov iz bivše juge nisem imel nikoli težav le z Bosanci in Šiptarji. Le enkrat z enim, ki pa je imel 1/2 plemenite slovenske krvi. Vse jasno?

Sploh pa ne vem, kako imate lahko ta mladi toliko na hudičevo veliko izkušenj s folkom iz bivše juge, ko se pa še osamosvojitve komaj spomnete? Vprašte nas ta stare jarce, ki smo z njimi skupaj po fabrkah delal, po oštarijah popivali in se pogovarjali, skratka skupaj živeli in se obiskovali! Pa ne mislim s tem samo mladinskih delovnih akcij. Tam je bil ta glaven politkomisar Janez Janša, meni pa ta oblika druženja ni nikoli dišala. ZSMS pač, iz katere sem se sam izpisal, ko se mi je zagravžala.

OK, za eno nadaljevanje zadosti. Če vas pa še kaj zanima, se pa še pišemo. :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. RIMSKOKATOLIŠKA CERKEV

2. EVANGELIČANSKA CERKEV  

3. JUDOVSKA SKUPNOST SLOVENIJE-JUDOVSKA OBČINA LJUBLJANA

4. ZVEZA BAPTISTIČNIH CERKVA V REPUBLIKI SLOVENIJI

5. SRBSKA PRAVOSLAVNA CERKEV

6. ISLAMSKA SKUPNOST V REPUBLIKI SLOVENIJI

7. BINKOŠTNA CERKEV V REPUBLIKI SLOVENIJI

8. KRŠČANSKA ADVENTISTIČNA CERKEV

9. JEHOVOVE PRIČE - KRŠČANSKA VERSKA SKUPNOST

10. KRISTUSOVA CERKEV BRATOV V REPUBLIKI SLOVENIJI

11. NOVOAPOSTOLSKA CERKEV V SLOVENIJI

12. SVOBODNA CERKEV V REPUBLIKI SLOVENIJI

13. SKUPNOST ZA ZAVEST KRIŠNE

14. SVOBODNA KATOLIŠKA CERKEV

15. MEDNARODNA ŠOLA ZLATEGA ROŽNEGA KRIŽA - LECTORIUM ROSICRUCIANUM

16. CERKEV JEZUSA KRISTUSA SVETIH IZ POSLEDNJIH  DNI

17. UNIVERZALNO ŽIVLJENJE

18. ZDRUŽITVENA CERKEV

19. NACIONALNA BAHAJSKA SKUPNOST V REPUBLIKI SLOVENIJI

20. ORDO TEMPLI ORIENTIS

21. REFORMATORSKA KRŠČANSKA SKUPNOST V SLOVENIJI

22. ŠRI RADHAKUNDA - SKUPNOST ZA ZAVEST ŠRI GOURANGE

23. MAKEDONSKA PRAVOSLAVNA SKUPNOST V REPUBLIKI SLOVENIJI "SVETI KLIMENT OHRIDSKI"

24. BUDDHA DHARMA - ZVEZA BUDISTOV V REPUBLIKI SLOVENIJI

25. SCIENTOLOŠKA CERKEV

26. CERKEV JEZUSA KRISTUSA "ŽIVA VODA"

27. KRŠČANSKI CENTER

28. EVANGELIJSKA BAPTISTIČNA SKUPNOST

29.  MEDNARODNA KRČANSKA SKUPNOST

30.  BELA GNOSTIČNA CERKEV

31.  SAKRAMENT PREHODA

Naštete so samo verske skupnosti, ki so uradno prijavljene...in sedaj si predstavljajte, da bi vse te verske skupnosti "zahtevale" dodelitev lokacije za postavitev svojih verskih objektov...

Zakaj pa ne???? :?: :?: :idea:

Sam še država naj jim začne davke pobirat tko kot ostalim, da bomo enakovredni.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem za. in tudi ostalim verskim skupnostim je potrebno dovoliti gradnje če si to želijo. pa da rode dobi sogovornike in ne da nas posiljuje s svojimi izjavami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa cerkve gradi RKC?

misli da jih ne gradijo več...imajo še preveč dela z obnovo denacionaliziranih objektov

Napaka.....gradijo in to veselo , z močnimi krediti, s sponzorskim denarjem,z nerazumljivimi zahtevami do izvajalcev(kao,toliko in toliko je vaš prispevek RKC izplačan v delu)......itd......

Primer:nova cerkev v Podutiku(Podutiška cesta) v Ljubljani.......gradi se že cca 2-3 leta......gradnja trenutno stoji......zakaj,nimam pojma,sam ne mi rečt,da je Rodetu penki penki zmankal!!!!!!!

Đamija......pa ko voli nek izvoli......za te sem ziher,da bodo vse sami investiral.......do zadnjega tolarja!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj jo imajo, samo pod pogoji:

1. da jo zgradijo s svojim denarjem in ne z denarjem Slovensko govorecih Slovenskih drzavljanov

2. da se njihov sef tukaj v Sloveniji (pojma nimam kako se mu uradno rece :oops: ) prej nauci govoriti slovensko... ker mi, po pravici povedano, ni jasno na kaksni podlagi je dobil Slovensko drzavljanstvo... ker se mi zdi, da s svojim odnosom do Slovenskega jezika, ne izkazuje spostovanja Slovencem in Slovenski drzavi

3. naj najprej drzava poskrbi, da se na obmocju Ljubljane in tudi drugod po Sloveniji zgradi Pediatricna bolnisnica in ostale bolnisnice

.

.

.

.

.

Naceloma nimam nic proti tem ljudem, samo naj nam ne lazejo o svoji kulturi (oddaja na TVS o Muslimankah), ce hocejo imeti svoj "kulturni" center... javnost je premalo seznanjena z argumenti za ali proti... ampak je** ga tako se dela v nasi drzavi... :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne vem zakaj so sedaj dvignili toliko prahu zaradi tega. Jehovci že par let veselo gradijo svoje "cerkvice" po Sloveniji, prav tako jih imajo ostale verske skupnosti, zakaj zdaj zaradi muslimanov tak vik in krik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne vem zakaj so sedaj dvignili toliko prahu zaradi tega. Jehovci že par let veselo gradijo svoje "cerkvice" po Sloveniji, prav tako jih imajo ostale verske skupnosti, zakaj zdaj zaradi muslimanov tak vik in krik.

Zato ker so očitno nekateri slovenčki (žal jih je kar veliko) paranoični! :cry: In zato, ker se največja cerkev v SLO ne drži pravila da mora biti ločena od države in se bojijo, da bodo ostale počele isto. Vsako in vse cerkve v svoj kot, stran od posvetnega življenja in sploh države, pa bo vse v redu. Saj tudi jaz častim svojega motorističnega boga in mu za svoj denar žrtvujem na benz pumpah (torej državi še plačam, ne pa vlečem od njih) , pa nobenega zato ne posiljujem s svojim načinom življenja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!