Skoči na vsebino

Mošeja v Ljubljani - razlog zakaj NE !!!


Alla

Priporočene objave

Pred letom 500 smo bili v večini na tem področju! Potem je praslovan preplaval tisto reko in se v mojih logih naselil!!! AUaaaaaaa, krivica bratje, osedlajmo konje in kopja v roke! Obglavimo sovraga in se napijmo njegove krvi.

Dejte ga mal manj Benko (-v+t)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No no ... Jelinčič v glavnem govori, Haider pa dejansko udejanja diskriminacijo in rasizem ...

ma ne......a res?! ......imas mogoce kaksen konkreten primer pri roki? ....tega tezkega "udejanjenja diskriminacije in rasizma"?

Ukinjanje dvojezičnih oddlekov in učenja slovenščine v šolah, odtsranjevalje dvojezičnih ozbnak krajev ... pa še kaj bi se našlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se dzamije tice...hmmmmmm...naceloma je treba upostevat, da so pac v Sloveniji krscanstvo in "zahodna" kultura tista, ki sta nas spremljali skozi zgodovino. In vsak priseljenec, ki pride v Slovenijo z drugacno veroizpovedjo, se ima vso pravico "pokloniti svojemu bogu". Mora se pa do dolocene mere tudi prilagoditi zivljenju v tisti drzavi kjer zivi. Anglezi pravijo : When in Rome, do as the romans do. Ce gre Slovenka v Egipt, tudi ne sme v dzamijo, je podrejena moskim, bo v restavraciji zadnja postrezena, mora zakrivati lase, vcasih tudi obraz, itd.

In ce nekdo pride zivet v Sloveniji, potem pac mora razumeti, da tukaj moski ne nosimo turbanov, da govorimo slovensko in da obstaja nek nenapisan konsenz kaj je zazeljeno. In se mi prav upira ko poslusam vse tisto o slovenski nestrpnosti. Poglejte: direktor Mercatorja je Srb, je tako? Donedavna direktorica Triglava je bila Crnogorka. Glavni sindikalist in borec za delavske pravice je Hrvat. V upravah Simobila, NLB itd. sedijo Avstrijci, Belgijci itd. Ameriski veleposlanik v Sloveniji je crnec. Torej prosim, kje je tukaj nacizem? In kje rasna diskriminacija???

Jaz nimam nic proti temu, da se v Ljubljani ali kje drugje v Sloveniji zgradi zaradi mene - molitveno sredisce za vse bogove, ampak slovenija je rasla s katoliskim izrovilom. In to, prosim, tudi enkrat upostevajmo.

Ice, kar se pa Haiderja tice in njegovega udejstvovanja v smeri nacionalizma itd. bi te pa spomnil, da je koalicija VP-FP skoraj razpadla, ko se je slo za referendum o Temelin-u. Se Schüssel je sam povedal, da ljudje mislijo, da gre za ref. proti Temelinu, v bistvu pa je slo za nasprotovanje Ceski. Da je Haider predlagal in uvedel v koalicijski sporazum kvoto priseljencev iz vzhoda, kar je gospodarstvo kritiziralo. Da do danes ni na Koroskem dvojezicnih tabel, tam kjer je 10% slovensko prebivalstvo in da je g. Haider sam sel snemati table z napisi Ljubljana in nadomestil s Slowenien ali Laibach. Da je spremenil zakon, po katerem ni vec potrebno v solah, ki se nahajajo na dvojezicnih obmocjih imeti ravnateljev, ki bi znali tudi slovensko, da je ukinil financiranje Radia Agora, da do danes niso odprti arhivi o referendumu leta 1918, da o kadrovski politiki in retoriki niti ne govorim. No, to so dejanja!!! In, Ice, ne pozabi da so Avstrijci tudi izvolili gospoda Waldheima, ki se danes zaradi svoje rasisticno-nacisticno-SS-ovske preteklosti ne sme v ZDA, kakor tudi ne v stevilne evropske drzave. Mislim, da ima Avstrija stevilne odprte racune do Slovenije, ki niso nikoli bili poravnani (uveljavitev 7. clena, itd.).

Kar se pa pravnosti Avstrije tice - lepo te prosim. Ta njihov Rechsstaat - ma to je floskula! Odlocbe ustavnega sodisca v Avstriji se ne spostuje - pri nas smo vsaj spremenili ustavo - v A se tega ne. Avstrija je cisto taka drzava kot vsaka druga - ne vem zakaj iskati neke posebnosti in lezti nekomu nekam.

Naj ti samo povem, da se je Drnovsek s Schüsslom lepo zmenil, da staroavstrijci morajo dokazati, da jim je bilo po drugi svet. vojni odvzeto premozenje. Oni morajo dokazati! Podpisan je bil sporazum itd. In pol? KO je bil Kucan na Dunaju, je Riess-Passerjeva zacela, da ni vse urejeno, da je Krsko treba zapret, da ta sporazum nima pravne veljave itd.

Da ti o t.i. "Konsenskonferenz" pri gospodu kanclerju niti ne govorim. Kako sta se Schüssel in Haider pri kosilu drla na Sadovnika, Sturma in Vouka. Schüssel je celo zahteval, da se sprejme kompromis - ne vem - 80 tabel in da manjsina podpise, da je Avstrija izpolnila vse obveze iz 7. clena dr.pog., na kar potem niso pristali. Ce ne - tako Wolfgang - bo on poskrbel zato, da se Slovenci ne bodo vec nikoli mogli 'buniti' na ustavnem sodiscu. Da ti ne govorim kaj je o Adamovicu povedal. Za kozlat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nimam nic proti temu, da se v Ljubljani ali kje drugje v Sloveniji zgradi zaradi mene - molitveno sredisce za vse bogove, ampak slovenija je rasla s katoliskim izrovilom. In to, prosim, tudi enkrat upostevajmo.

Ej srce, Slovenija ni rasla s katoliškim izvorom. Katoliki so so se prav lepo nasilno udomačili pri nas in zatrli protestante s tem ko so linčali Trubarja in še kup drugih, ki so želeli širiti slovensko besedo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bilo vse tako kot bi bilo treba, bi Slovenija že dolgo rastla z muslimanskim izročilom :idea: :shock: :twisted: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bilo vse tako kot bi bilo treba, bi Slovenija že dolgo rastla z muslimanskim izročilom :idea:  :shock:  :twisted:  :evil:

Pazi da ne boš obrezan.

:evil: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pazi da ne boš obrezan.

:evil:  :D

Pri vseh prostovoljcih, zakaj bi se kdo name spravljal... :wink: :lol: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si predstavljate džamijo sred lublane.

:shock: :evil: :0X:

Val'da, 'lih tolk k't cerkev sred lubljane...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašam vas tiste, ki tako nonšalantno z obilico razumevanja in strpnosti s tujim kurcem po koprivah mlatite, kdo nam daje garancijo, da do tega ne pride na naših tleh.

RAN ... *agree* 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAN,

sam ne mi potem nonšalantno glumit nekoga, ki je proti vojni in podobno :)

Če se _oni_ bolj množijo kot _mi_, in če se hitreje plodijo, če se bolj razseljujejo po svetu... Hmmm, a misliš, da jih bo odrekanje džamije v Ljubljani ustavilo na pohodu na planet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašam vas tiste, ki tako nonšalantno z obilico razumevanja in strpnosti s tujim kurcem po koprivah mlatite, kdo nam daje garancijo, da do tega ne pride na naših tleh.

RAN ... *agree* 8)

No Cyc, vidiš da ni potrebno, da se sortiramo na leve in desne.

Kakšenkrat tud taki, ki se scer ne strinjamo, skup pridemo.

Temu se pravi projektno povezovanje.

Ideološko je pa treba pokopat.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo mali komentar na Heiderja... A ni on politik v Avstriji? Zakaj potem ne bi imel v avstriji avstrijske napise. Ce pa nasim bogi izseljencem to ni vsec, naj se pa vrnejo.

Ce si na tujem teritoriju se moras domacinom prilagoditi.

Kar se mene tice, bi vse manjsine enostavno ukinil - ni jih vec... ne tujih pri nas, ne nasih v tujini, komur kaj ni vsec, naj se vrne domov.

Ce se lahko pritozujemo naj se ne-aklimatizirani neslovenci poberejo domov, se lahko tudi ne-aklimatizirani slovenci poberejo domov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAN,

sam ne mi potem nonšalantno glumit nekoga, ki je proti vojni in podobno :)

Če se _oni_ bolj množijo kot _mi_, in če se hitreje plodijo, če se bolj razseljujejo po svetu... Hmmm, a misliš, da jih bo odrekanje džamije v Ljubljani ustavilo na pohodu na planet?

Saj ravno zato ker sem proti vojni, tako pišem.

Ne želim, da pride do prilike, da bi vojna nastala, še posebej pa ne kakšni medetični spopadi, ki so ponavadi najbolj kruti.

Rad bi imel samo enega Rodeta na naših tleh. Pa še tega je preveč.

Pa kaj bi jaz razlagal. Sam zgodovino je treba prebirat in je vse jasno.

Lepe zgodbice veljajo samo za en presek časa, v imenu katerega me lahko na celi črti pobijete in imate prav.

Ko se pa lepe zgodbice nehajo, začne pa druga logika in ta je :

ko jači, taj tlači

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo mali komentar na Heiderja... A ni on politik v Avstriji? Zakaj potem ne bi imel v avstriji avstrijske napise. Ce pa nasim bogi izseljencem to ni vsec, naj se pa vrnejo.

Ce si na tujem teritoriju se moras domacinom prilagoditi.

Kar se mene tice, bi vse manjsine enostavno ukinil - ni jih vec... ne tujih pri nas, ne nasih v tujini, komur kaj ni vsec, naj se vrne domov.

Ce se lahko pritozujemo naj se ne-aklimatizirani neslovenci poberejo domov, se lahko tudi ne-aklimatizirani slovenci poberejo domov...

Ein, kot že mnogokrat - tudi jaz se z veseljem podpišem pod tvoje pisanje :)

Saj problemi so vedno posledica raznih _teritorialnih_ konfliktov. Ta jebena multikulturnost je pač prinesla neko čudno razlago, da je vse od vseh... Dokler nekdo ne ugotovi, da se mu nekaj _jemlje_ --> takrat zapoje drugo pesmico...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si predstavljate džamijo sred lublane.

:shock: :evil: :0X:

..a si predstavljate pravoslavno cerkev sredi bele Ljubljane...?!

Pravoslavna cerkev že stoji sredi Ljubljane! :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si predstavljate džamijo sred lublane.

:shock: :evil: :0X:

..a si predstavljate pravoslavno cerkev sredi bele Ljubljane...?!

Pravoslavna cerkev že stoji sredi Ljubljane! :?

Ma ne :shock: , ti to čisto resno :shock: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravoslavna cerkev že stoji sredi Ljubljane! :?

Ja res ... u Tivolama :twisted: :lol: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No no ... Jelinčič v glavnem govori, Haider pa dejansko udejanja diskriminacijo in rasizem ...

ma ne......a res?! ......imas mogoce kaksen konkreten primer pri roki? ....tega tezkega "udejanjenja diskriminacije in rasizma"?

Ukinjanje dvojezičnih oddlekov in učenja slovenščine v šolah, odtsranjevalje dvojezičnih ozbnak krajev ... pa še kaj bi se našlo.

hotschko......tole diskriminacija in rasizem?! get real.... bos sedaj se v nemciji ali argentini ali..... zahteval dvojezicne table,ucenja slovenscine v soli..... daj bodi vsaj malo realen.ravno tako lahko nemska manjsina zahteva dvojezicne table na slo-koroski,-gorenjski in -stajerski.... da ne govorimo o solah.... :wink:

ves,ce zivis v neki drzavi,kjer govorijo drugacen jezik od tvojega materinskega se ali nauci jezik ali spokaj domov.enakega mnenja sem tudi za vso juzno braco "sa svojem raztulumacenjem slavenskog jezika" v slo.do neke mere se je nujno prilagoditi - ali mislis,da se bo vecina prilagodila manjsini?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater ste težki! Boste ga kr en drugemu srali po glavi, ker ma kdo kaj kontra za povedat?

Tukaj bomo pa težko prišli stvari "do dna", kaj! :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo mali komentar na Heiderja... A ni on politik v Avstriji? Zakaj potem ne bi imel v avstriji avstrijske napise. Ce pa nasim bogi izseljencem to ni vsec, naj se pa vrnejo. Ce si na tujem teritoriju se moras domacinom prilagoditi.

Kar se mene tice, bi vse manjsine enostavno ukinil - ni jih vec... ne tujih pri nas, ne nasih v tujini, komur kaj ni vsec, naj se vrne domov.

Ce se lahko pritozujemo naj se ne-aklimatizirani neslovenci poberejo domov, se lahko tudi ne-aklimatizirani slovenci poberejo domov...

Ein sorry ampak mislim da so bili slovani prej tam kot pa germani (spomni se na karantanijo) ampak so potem okol leta 1920 šli rajš v evropo kot pa na Balkan! Seveda če je to res! Me prav zanima koliko je bilo ex jugoslovanov na ozemlju današnje slovenije pred 2. svetovno vojno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater ste težki! Boste ga kr en drugemu srali po glavi, ker ma kdo kaj kontra za povedat?

Tukaj bomo pa težko prišli stvari "do dna", kaj! :?

Nikoli, nikjer, nikdar! :D Motosvet bo zakuhal kake demonstracije! :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo mali komentar na Heiderja... A ni on politik v Avstriji? Zakaj potem ne bi imel v avstriji avstrijske napise. Ce pa nasim bogi izseljencem to ni vsec, naj se pa vrnejo. Ce si na tujem teritoriju se moras domacinom prilagoditi.

Kar se mene tice, bi vse manjsine enostavno ukinil - ni jih vec... ne tujih pri nas, ne nasih v tujini, komur kaj ni vsec, naj se vrne domov.

Ce se lahko pritozujemo naj se ne-aklimatizirani neslovenci poberejo domov, se lahko tudi ne-aklimatizirani slovenci poberejo domov...

Ein sorry ampak mislim da so bili slovani prej tam kot pa germani (spomni se na karantanijo) ampak so potem okol leta 1920 šli rajš v evropo kot pa na Balkan! Seveda če je to res! Me prav zanima koliko je bilo ex jugoslovanov na ozemlju današnje slovenije pred 2. svetovno vojno!

1. slovenci niso potomci slovanov,kakor vas je ucila mala sola in KPJ,temvec venetov

2. pred veneti so bili najbrz se kaksni neandertalci tam doma

3. najbolje,da se vecina indo-evropskih narodov pobere nazaj v indijski subkontinent.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!