Skoči na vsebino

Mošeja v Ljubljani - razlog zakaj NE !!!


Alla

Priporočene objave

PS: Ice, kako je z džamijami v Avstriji?

nema......samo "molitveni prostori".sinagoga je ponovno zgrajena; je bila 1939 pozgana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nema......samo "molitveni prostori".sinagoga je ponovno zgrajena; je bila 1939 pozgana.

Na ponovno otvoritev Sinagoge v Gradcu pa je bil povabljen tudi Koroski dezelni glavar..............Haider :D :D :D :D

lp DTW 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo ga serjete, vi bi kr neke stvari uvajali in to takrat ko ženske ne delajo kot bi moškim pasalo :evil:

Ma, sam mal, glih tolk, da bi ravnovesje vzpostavili.

:lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Džamija??????????? Zakaj pa ne, če mi lahko Rode serje po glavi pa nočem met nič z njim, naj se rajši z muftijem krega - BOM JAZ MEL MIR!!!!!!

Pa saj je vseeno če imajo džamijo ali ne, prakticirajo lahko svoje stvari tako kot doslej ali v džamiji in se ne bo nič spremenilo.

SEVEDA POD POGOJEM DA DRŽAVA NE DA NIČ DENARJA IN SI VSE FINANCIRAJO SAMI!!!!!!!

tisti, ki pa mislijo da bo zaradi tega naenkrat nevem koliko več muslimanov in da bojo kaki problemi pa so utopisti, islam ni stvar džamije ampak vzgoje in porekla torej bodo muslimani še naprej obstajali.

sicer pa mi je prav všeč kako je rode popizdil, končno je pokazal "strpni krščanski" obraz in pa tisto sranje o "ljubi sočloveka" (zgleda da le dokler je vzoren verni kristjan ki zraven še denar daje),

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podrejo naj cerkev na Rožniku in sezidajo eno nebotićno đamijo,

pol se pa lahko organizirajo maratoni "od prave slave do turške baklave"

bi pa še uvedel bungee jumping iz stolpa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kako džamijo. :evil: Dovolj majo molitveni prostor.Če pa jim to ne paše, pa marš ...................................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi pa bilo mogoče praktično kakšno malenkost potegnit iz Šeriatskega prava. Npr. položaj, odnos ženske do moškega. Ker mam večkrat občutek, da današnje ženske velikokrat se ne znajdejo oz. najdejo in bi jih kakšna direktiva bila v pomoč.

Mislim, da bi iz tega lahko potegnili še kakšno 'malenkost' ... npr. odnos moškega do ženske... zelo poznana mi je situacija, ko je moški tisti, ki ne ve, kakšen naj bi ta odnos bil - na kakršnemkoli nivoju že (če sploh dojema, da obstaja več kot en nivo)... pa se sprašujem, ali ta lastnost, pri nekaterih že hendikep, izvira spet kje iz otroštva ali samo iz pomanjkanja nekaterih 'vitalnih delov' (hrbtenice, jajc..)? :twisted: :twisted:

(pa brez zamere, ne posplošujem na cel moški svet... na srečo se to ne da)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kako džamijo. :evil: Dovolj majo molitveni prostor.Če pa jim to ne paše, pa marš ...................................

Kratko, jedarnato, konkretno.

Končno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi pa bilo mogoče praktično kakšno malenkost potegnit iz Šeriatskega prava. Npr. položaj, odnos ženske do moškega. Ker mam večkrat občutek, da današnje ženske velikokrat se ne znajdejo oz. najdejo in bi jih kakšna direktiva bila v pomoč.

Mislim, da bi iz tega lahko potegnili še kakšno 'malenkost' ... npr. odnos moškega do ženske... zelo poznana mi je situacija, ko je moški tisti, ki ne ve, kakšen naj bi ta odnos bil - na kakršnemkoli nivoju že (če sploh dojema, da obstaja več kot en nivo)... pa se sprašujem, ali ta lastnost, pri nekaterih že hendikep, izvira spet kje iz otroštva ali samo iz pomanjkanja nekaterih 'vitalnih delov' (hrbtenice, jajc..)? :twisted: :twisted:

(pa brez zamere, ne posplošujem na cel moški svet... na srečo se to ne da)

Ja, se mi je kar zdelo, da bo le kakšen odziv.

Punce čakajo princa, ki naj bi imel vse, kar mora imet, predvsem pa hrbtenico in jajca.

Obstajamo pa čisto navadni ljudje, z vsemi svojimi pomankljivostmi, bojaznimi in strahovi, nevednostmi, kar vse poraja neodločenost, negotovost in nezmožnost.

Ampak kar veš, kar hočeš in kar zmoreš - moraš narest.

:wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: Ice, kako je z džamijami v Avstriji?

nema......samo "molitveni prostori".sinagoga je ponovno zgrajena; je bila 1939 pozgana.

Ne, ni res. Ice, nimas prav. Na Dunaju je dzamija - in to zelo velika - z glavnim molitvenim prostorom in minaretom. Konkretno v 21. okraju (Floridsdorf).

Je pa res, da je v mestu, ki si je nekoc pridobilo ime "Stadt des Aufsdandes" ni mogoce pricakovati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Punce čakajo princa, ki naj bi imel vse, kar mora imet, predvsem pa hrbtenico in jajca.

Obstajamo pa čisto navadni ljudje, z vsemi svojimi pomankljivostmi, bojaznimi in strahovi, nevednostmi, kar vse poraja neodločenost, negotovost in nezmožnost.

Ampak kar veš, kar hočeš in kar zmoreš - moraš narest.

:wink:

Ran - posplošuješ. In če tako gledam, se čist strinjam s tem, kar si napisal. Si pa spregledal, da sem poudarila, da pišem o posameznem primeru.

Redke so tiste, ki iščejo popolnost.... jaz pravim samo: moški naj bo MOŠKI! :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi pa bilo mogoče praktično kakšno malenkost potegnit iz Šeriatskega prava. Npr. položaj, odnos ženske do moškega. Ker mam večkrat občutek, da današnje ženske velikokrat se ne znajdejo oz. najdejo in bi jih kakšna direktiva bila v pomoč.

Mislim, da bi iz tega lahko potegnili še kakšno 'malenkost' ... npr. odnos moškega do ženske... zelo poznana mi je situacija, ko je moški tisti, ki ne ve, kakšen naj bi ta odnos bil - na kakršnemkoli nivoju že (če sploh dojema, da obstaja več kot en nivo)... pa se sprašujem, ali ta lastnost, pri nekaterih že hendikep, izvira spet kje iz otroštva ali samo iz pomanjkanja nekaterih 'vitalnih delov' (hrbtenice, jajc..)? :twisted: :twisted:

(pa brez zamere, ne posplošujem na cel moški svet... na srečo se to ne da)

Ja, se mi je kar zdelo, da bo le kakšen odziv.

Punce čakajo princa, ki naj bi imel vse, kar mora imet, predvsem pa hrbtenico in jajca.

Obstajamo pa čisto navadni ljudje, z vsemi svojimi pomankljivostmi, bojaznimi in strahovi, nevednostmi, kar vse poraja neodločenost, negotovost in nezmožnost.

Ampak kar veš, kar hočeš in kar zmoreš - moraš narest.

:wink:

Ran se strinjam s tabo - ČIST :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eeemm.....nope..... tisto v ozadju je donauturm (TV z restavracijo) :) .

BTW: citat iz prej navedene strani: "...die islam. Religionsgemeinschaft... 62.300 Angehörige;..." 62.300 ljudi zivecih na dunaju se navaja kot pripadajocih islamu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se nekaj o islamu v AUT:

Islam, seit 1874 in Österreich gesetzlich anerkannte Religion. 1912 wurde die Anerkennung durch das "Islam-Gesetz" bekräftigt und erweitert, nachdem sich durch die Annexion von Bosnien-Herzegowina 1908 die Anzahl der Muslime in Österreich um zirka 1 Million erhöht hatte. Auf der Basis dieser beiden Gesetze erfolgte 1979 die Genehmigung zur Errichtung der Ersten Wiener Islamischen Glaubensgemeinschaft nach hanafitischem Ritus. Dadurch wurden unter anderem der Zugang zu Radio und Fernsehen sowie der islamische Religionsunterricht (seit 1980) ermöglicht. 1979 erfolgte die offizielle Eröffnung "Vienna Islamic Center" mit 2 Moscheen. Die Anzahl der Muslime, die größtenteils der sunnitischen Richtung angehören, betrug 1991 158.776 Personen (zirka 2 % der Gesamtbevölkerung). Herkunftsländer von Muslimen in Österreich sind vor allem das ehemalige Jugoslawien und die Türkei.

vir: http://www.aeiou.at/aeiou.encyclop.i/i927419.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Redke so tiste, ki iščejo popolnost.... jaz pravim samo: moški naj bo MOŠKI! :wink:

Popolnosti ni! In moški tako ali mislijo da so moški zato pa jih je na milione variant! :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ran se strinjam s tabo - ČIST :!:

Kako se ne bi, saj sva oba z O-BALE.

:D

No ja. Jaz sem "prišvercana" iz Koroške! :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Redke so tiste, ki iščejo popolnost.... jaz pravim samo: moški naj bo MOŠKI! :wink:

Popolnosti ni! In moški tako ali mislijo da so moški zato pa jih je na milione variant! :wink:

Kar jih je in kolkorkoli jih je, vse ste ve na svet spravle.

Večji delež tud naredile, kakršni smo sedaj :?

Pa še sprot nas popravljate. :roll:

Sam ne mi se pritoževat. :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!