Skoči na vsebino

Mošeja v Ljubljani - razlog zakaj NE !!!


Alla

Priporočene objave

moja poanta ni v kulturi ali drugacnosti islama,temvec o enostavnem faktu enakopravnosti; oni tukaj dzamijo,kristjani/budisti/whoever tam cerkev/katedralo/whatever.je to prevec zahtevano?!

Potem takem bi črnci še vedno lahko bili samo v Afriki :?: :shock: :?:

Jap! :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj se toliko razburjate in medebojno zmerjate, dokazujete, prepričujete, ko pa je stvar tako preprosta : že pokojna veličina slovenske kulture, Bojan Štih je davno, ko ste bili še večina vas zagretih in vnetih Titovih bodisi pionirčkov, mladincev ali članov CK-ja, jasno in glasno povedal : " ko bom jaz lahko v Sarajevu, pod njihovo Sahat kulo ali na Ferhadiji postavil štant z domačimi kranjskimi klobasami, pil vino, medico in šnops, ne da bi me kdorkoli preganjal, takrat naj muslimanski bratje kar zgradijo svojo đamijo, v centru Ljubljane, če hočejo ". In pa še nekaj : do njihovega centra, po njihovem mufinu ali muftiju, je iz Ljubljane slabih deset ur vožnje z avtom, skozi Republiko Srpsko do Sarajeva in tam lahko poslušate, kako njihov karkoližeje s pomočjo močnega ozvočenja poziva na boj proti nevernikom. Ljubi moji : ste pripravljeni to poslušati vsak dan petkrat, v imenu neke blesave enakosti in demokracije?

Gornje ni moje, mi je pa všeč.

Kdor želi zvedet več :

http://www.mladina.si/tednik/200304/clanek/trenja/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, ja... Vidim, da nam nestrpnosti ne manjka.

1) Pri nas džamijo in islam neposredno povezujemo z bosanci, kar ni nujno v redu.

2) Oviranje gradnje džamije ne bo ničesar spremenilo. Če nas hoče kdo zavojevati/požreti/prerasti, nas bo tudi brez džamije --> why bother then?

3) Zdja se kar naenkrat vi takoooo sklicujejo na RKC in dejstvo, da je "pri nas katoliška vera doma". Yeah, yeah, whatever... Če ne bi bilo razprave o džamiji bi se v glavnem vsi pofučkali na RKC bi enako nestrpnost kazali do RKC...

Skratka - naj bodo džamije, RKC, satanistične cerkve, kolosej, tivoli, BTC, WTC, lahko je tudi cerkev ljubiteljev bencina, K4 - cerkev homoseksualcev, lahko je cerkev luzerjev, klošarjev in drugih disfunkcionalnih pripadnikov družbe ---> dol mi visi, kaj je, vkolikor bo država vsaj približno organizirana tako, da me ne bodo te zadeve pretirano motile in posegale v mojo zasebnost. Če hočejo džamijo, naj si jo postavijo... Lahko si jo tudi v Vatikanu zaradi mene...

Toliko nestrpnosti, kot sem je videl v tej razpravi pa, hmmmm, "motoristom" ne bi pripisoval... Mislim - "motoristom", "popotnikom", "sodobnim beduinom", "moto-vitezom", "frajerjem", ... :) ---> ampak to je verjetno zgolj moja napačna presoja... Smo pač vsi pod kožo krvavi... In ja, vem - motor je samo prevozno sredstvo :)

Lep pozdrav, Simon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, ja... Vidim, da nam nestrpnosti ne manjka.

1) Pri nas džamijo in islam neposredno povezujemo z bosanci, kar ni nujno v redu.  

2) Oviranje gradnje džamije ne bo ničesar spremenilo. Če nas hoče kdo zavojevati/požreti/prerasti, nas bo tudi brez džamije --> why bother then?

3) Zdja se kar naenkrat vi takoooo sklicujejo na RKC in dejstvo, da je "pri nas katoliška vera doma". Yeah, yeah, whatever... Če ne bi bilo razprave o džamiji bi se v glavnem vsi pofučkali na RKC bi enako nestrpnost kazali do RKC...  

Skratka - naj bodo džamije, RKC, satanistične cerkve, kolosej, tivoli, BTC, WTC, lahko je tudi cerkev ljubiteljev bencina, K4 - cerkev homoseksualcev, lahko je cerkev luzerjev, klošarjev in drugih disfunkcionalnih pripadnikov družbe ---> dol mi visi, kaj je, vkolikor bo država vsaj približno organizirana tako, da me ne bodo te zadeve pretirano motile in posegale v mojo zasebnost. Če hočejo džamijo, naj si jo postavijo... Lahko si jo tudi v Vatikanu zaradi mene...  

Toliko nestrpnosti, kot sem je videl v tej razpravi pa, hmmmm, "motoristom" ne bi pripisoval... Mislim - "motoristom", "popotnikom", "sodobnim beduinom", "moto-vitezom", "frajerjem", ... :) ---> ampak to je verjetno zgolj moja napačna presoja... Smo pač vsi pod kožo krvavi... In ja, vem - motor je samo prevozno sredstvo :)

Lep pozdrav, Simon

Dej si motor obrezat. :twisted: :evil:

:wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej si motor obrezat. :twisted:  :evil:

Ej, nisem műsli :twisted:

Pravzaprav ne pripadam nobeni _religiji_, ...

Ti si verjetno zadrt _katolik_ ali _krščan_ ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej si motor obrezat. :twisted:  :evil:

Ej, nisem műsli :twisted:

Jest mam pa rada sport musli pa mlek gor :oops: :? :shock:

Tut če ne hodim k maši :shock: :oops:

A je kej narobe z mano :?: :shock: :?

:lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej si motor obrezat. :twisted:  :evil:

Ej, nisem műsli :twisted:

Pravzaprav ne pripadam nobeni _religiji_, ...

Ti si verjetno zadrt _katolik_ ali _krščan_ ?

Vem kako cerkev od znotraj izgleda. To je pa tud vse.

Tvoja poza odpira vsem prišlekom, ki ne mislijo tako kot ti (in ti so v večini) manevrski prostor, da kmalu ne boš imel možnosti sploh kaj o tem razmišljat, ampak te bo nenadno spoznanje preletelo in ti bodo dali vedet, da ti je od sedaj naprej vse jasno. Tudi v cerkev ti ne bo treba it.

To je po črnem scenariju.

Blažji scenarij : vse isto, vendar bodo doživeli tvoji otroci.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka - naj bodo džamije, RKC, satanistične cerkve, kolosej, tivoli, BTC, WTC, lahko je tudi cerkev ljubiteljev bencina, K4 - cerkev homoseksualcev, lahko je cerkev luzerjev, klošarjev in drugih disfunkcionalnih pripadnikov družbe ---> dol mi visi, kaj je, vkolikor bo država vsaj približno organizirana tako, da me ne bodo te zadeve pretirano motile in posegale v mojo zasebnost. Če hočejo džamijo, naj si jo postavijo... Lahko si jo tudi v Vatikanu zaradi mene...  

symru brate :P . končno nekdo z pametnim pogledom na situacijo. VSAK NAJ BO KAR JE IN NAJ PRIPADA (ALI NE) KATERIKOLI VERI HOČE - DOKLER Z TEM NE MORI DRUGEGA.

meni grejo trenutno krščani bolj na kurac kot muslimani iz preprostega razloga, z muslimani nimam skoraj nič stikov, medtem ko mi Rode in njegova pohlepna homoseksualno/pedofilna banda vsak dan serje po glavi kaj je najboljše za mene in moje potomce. krščanska cerkev bi se že zdavnaj morala umakniti za svoje zidove in samo skrajno zaslepljen ali pokvarjen človek lahko drugim vsiljuje mišlenje in omejitve, ki ga niti sam v praksi ne upošteva. če je res bog in vsa krščanska ideologija resnična, zakaj krščanstvo (njegovi pastirji in ovčice) ŠE vedno dela take svinjarije? :evil: :x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka - naj bodo džamije, RKC, satanistične cerkve, kolosej, tivoli, BTC, WTC, lahko je tudi cerkev ljubiteljev bencina, K4 - cerkev homoseksualcev, lahko je cerkev luzerjev, klošarjev in drugih disfunkcionalnih pripadnikov družbe ---> dol mi visi, kaj je, vkolikor bo država vsaj približno organizirana tako, da me ne bodo te zadeve pretirano motile in posegale v mojo zasebnost. Če hočejo džamijo, naj si jo postavijo... Lahko si jo tudi v Vatikanu zaradi mene...  

symru brate :P . končno nekdo z pametnim pogledom na situacijo. VSAK NAJ BO KAR JE IN NAJ PRIPADA (ALI NE) KATERIKOLI VERI HOČE - DOKLER Z TEM NE MORI DRUGEGA.

meni grejo trenutno krščani bolj na kurac kot muslimani iz preprostega razloga, z muslimani nimam skoraj nič stikov, medtem ko mi Rode in njegova pohlepna homoseksualno/pedofilna banda vsak dan serje po glavi kaj je najboljše za mene in moje potomce. krščanska cerkev bi se že zdavnaj morala umakniti za svoje zidove in samo skrajno zaslepljen ali pokvarjen človek lahko drugim vsiljuje mišlenje in omejitve, ki ga niti sam v praksi ne upošteva. če je res bog in vsa krščanska ideologija resnična, zakaj krščanstvo (njegovi pastirji in ovčice) ŠE vedno dela take svinjarije? :evil: :x

Ker jih že po "defoltu" delajo od nekdaj! Kes so že po "defoltu" od samega začetka vpleteni v politiko, itd. itd. itd. Nima smisla zgubljati besed :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka - naj bodo džamije, RKC, satanistične cerkve, kolosej, tivoli, BTC, WTC, lahko je tudi cerkev ljubiteljev bencina, K4 - cerkev homoseksualcev, lahko je cerkev luzerjev, klošarjev in drugih disfunkcionalnih pripadnikov družbe ---> dol mi visi, kaj je, vkolikor bo država vsaj približno organizirana tako, da me ne bodo te zadeve pretirano motile in posegale v mojo zasebnost. Če hočejo džamijo, naj si jo postavijo... Lahko si jo tudi v Vatikanu zaradi mene...  

symru brate :P . končno nekdo z pametnim pogledom na situacijo. VSAK NAJ BO KAR JE IN NAJ PRIPADA (ALI NE) KATERIKOLI VERI HOČE - DOKLER Z TEM NE MORI DRUGEGA.

meni grejo trenutno krščani bolj na kurac kot muslimani iz preprostega razloga, z muslimani nimam skoraj nič stikov, medtem ko mi Rode in njegova pohlepna homoseksualno/pedofilna banda vsak dan serje po glavi kaj je najboljše za mene in moje potomce. krščanska cerkev bi se že zdavnaj morala umakniti za svoje zidove in samo skrajno zaslepljen ali pokvarjen človek lahko drugim vsiljuje mišlenje in omejitve, ki ga niti sam v praksi ne upošteva. če je res bog in vsa krščanska ideologija resnična, zakaj krščanstvo (njegovi pastirji in ovčice) ŠE vedno dela take svinjarije? :evil: :x

Vse kar si napisal je res. In zato ker ti gre na kurac, moramo še enega podobnega trpet, da se bosta med sabo klala. Ne hvala, že eden je zadosti.

8)

gremosenevarneigricepress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Džamija ne sodi v naš kulturni prostor in ne bi si je želela v bližini moje hiše. Nimam nič proti molilnicam---samo minaret in amam priključen na zvočnike---ne hvala. POleg tega pa --se spominjate kakšen halo so ljudje zagnali, ko je iranska reprezentanca na pripravah v SLO zaklala vola na ,,islamski,, način---Kako mislite pa, da bodo to počeli tukaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Džamija ne sodi v naš kulturni prostor in ne bi si je želela v bližini moje hiše. Nimam nič proti molilnicam---samo minaret in amam priključen na zvočnike---ne hvala. POleg tega pa --se spominjate kakšen halo so ljudje zagnali, ko je iranska reprezentanca na pripravah v SLO zaklala vola na ,,islamski,, način---Kako mislite pa, da bodo to počeli tukaj?

A si ti že bla na kakih domačih, pristnih slovenskih kolinah, ko so klali prašiča? :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne........zakaj? enostavno: dokler bo v muslimanskih drzavah veljal zakon,da se pri njih ne sme graditi zgradb tujih religij,sem za tisto po staropisemski zavezi: zob za zob,oko za oko...... ko bo katedrala v saudski arabiji,iranu,afganistan itd. se lahko pa naprej pogovarjamo.  

pozabljamo da živimo v demokratčni državi in da pri nas ni krivoverstvo (kaznivo s sekanjem glav ipd) če si agnostik recimo...kar za afganistan recimo ne veljal....

Pa upam da bodo potem uredili tudi prenose po radiju in televiziji. Vsaj tisto tuljenje z vrha "pershinga" bi bilo zelo primerno takole ob jutrih in večerih.

ja men grejo na jetra tud zvonovi rkc ob 8h zjutri v soboto hvala lepa :twisted: :twisted: ...se ne skladajo z unim odlokom o redu in miru pa vseeno nabijajo. :evil: :evil:

Džamija v Ljubljani bi imela samo eno funkcijo. Kakšno se lahko približno vidi v AlterMann-ovem avatarju:  

Barva kože tistega ki kaže fakiča bi bila seveda drugačna, pa skoraj zagotovo bi le ta imel tudi brke če že ne brade.    

_________________

a ni to malo ksenofobično gledanje na zadeve? od kje takšne ideje?.....panični strah pred neznanim zaradi prenizkega nivoja samozavesti???

Ko mi bo nekdo dal logično razlago, zakaj je za islamske vernike v Sloveniji tako važna ravno tista ena džamija, ki naj bi stala v Ljubljani, bom pa mogoče tudi drugače gledal na stvar.  

_________________

ker je za pripadnike islama izredno pomemben obisk njihovega sakralnega objekta....tako kot je vašim starim mamam pomembna nedeljska maša.....ker z obiskom đamije izkazujejo svojo ljubezen do Alaha in utrjuejo vezi z njim.....tako kot naj bi to počeli katoliki.....ljubljana je omenjena najbrž zato ker ima najbrž večjo populacijo muslimanov kot mojstrana .....

po izjavah sodeč je Ran hud katolik in vsako nedeljo pri maši ..lepo daruje v pušico in hodi po domovi za ostarele in starčkom razsvetljuje turobne dni s svojimi dobrimi deli....

pripadniki islama niso samo fanatični muđahidi ....so mame, dekleta, dedki, mularija in ostali ki lepo furajo svoj lajf v skladu z zahodno civilizacijo (ki je vam tako zelo po godu) in jim na ven sploh ni videt kateri religiji pripadajo.....vera je pač v srcu posameznika...a vsake toliko tudi ta vera rabi nek hram v meseni realnosti in to je za kristjane cerkev za jude sinagoga, za muslimane pa pač đamija...

.....za vse tiste ki se še vedno bojio islama-če se bodo islamski extremisti odločili da nas pojejo bodo to naredili brez đamije v ljubljani ali v mojstrani.....

tisti ki se obešate na "nečloveškost" islama..koran v roke in berite!!!!

konec koncev je dobro poznati sovražnika...ampak kaj če se bo na koncu izkazalo da ni sovražnik...

za vzorec:

a veste da je islam "nadgradnja" krščanstva?

a veste da muslimani lahko uporabljajo kontracepcijo?

a veste da niso vsi muslimani turki, bosanci in arabci??

a veste da so bili veliki filozofi od katerih se je učila renesansa evrope v precejšnjem številu tudi muslimani

a veste da je slovenija eno krasno podorčje kjer se že celo njeno zgodovino mešajo narodi in religije?...nismo ne rasno ne versko čisti

a veste da smo slovenci izvirno pogani? ..kaj potem tu počne rkc???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka - naj bodo džamije, RKC, satanistične cerkve, kolosej, tivoli, BTC, WTC, lahko je tudi cerkev ljubiteljev bencina, K4 - cerkev homoseksualcev, lahko je cerkev luzerjev, klošarjev in drugih disfunkcionalnih pripadnikov družbe ---> dol mi visi, kaj je, vkolikor bo država vsaj približno organizirana tako, da me ne bodo te zadeve pretirano motile in posegale v mojo zasebnost. Če hočejo džamijo, naj si jo postavijo... Lahko si jo tudi v Vatikanu zaradi mene...  

symru brate :P . končno nekdo z pametnim pogledom na situacijo. VSAK NAJ BO KAR JE IN NAJ PRIPADA (ALI NE) KATERIKOLI VERI HOČE - DOKLER Z TEM NE MORI DRUGEGA.

meni grejo trenutno krščani bolj na kurac kot muslimani iz preprostega razloga, z muslimani nimam skoraj nič stikov, medtem ko mi Rode in njegova pohlepna homoseksualno/pedofilna banda vsak dan serje po glavi kaj je najboljše za mene in moje potomce. :evil: :x

:multi: :multi: :multi: :multi: :multi:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po izjavah sodeč je Ran hud katolik in vsako nedeljo pri maši ..lepo daruje v pušico in hodi po domovi za ostarele in starčkom razsvetljuje turobne dni s svojimi dobrimi deli....

za vzorec:

a veste da je islam "nadgradnja" krščanstva?

a veste da muslimani lahko uporabljajo kontracepcijo?

a veste da niso vsi muslimani turki, bosanci in arabci??

a veste da so bili veliki filozofi od katerih se je učila renesansa evrope v precejšnjem številu tudi muslimani

a veste da je slovenija eno krasno podorčje kjer se že celo njeno zgodovino mešajo narodi in religije?...nismo ne rasno ne versko čisti

a veste da smo slovenci izvirno pogani? ..kaj potem tu počne rkc???

Draga Tejka, če bi moje poste prebrala, tako kot jih nisi, do tega zaključka ne bi prišla.

Mnogokrat uporabljam besedo hvalabogu - pa vanjga ne verjamem.

Verjamem pa v iskreno željo in če je izrečena v tem pomenu - potem veš za kaj gre.

Pravzaprav, če bi vse to počel, kar si mi pripisala, ne bi bilo slabo, pa ni treba da bi bil katolik. Nobenemu ni prepovedano, da to počne in tud katolik ni treba bit.

Pa pustimo osebne zadeve.

Moč zgodovinskega spomina je res kratka.

Ali: vse generacije naj bi na isti bananin olupek padale, pa še na istem mestu je položen.

Pismo, 2 milijona nas je in nekaj deset tisoč čez mejo v Avstriji in Italiji in dva velika naroda ne moreta pokazat take strpnosti do ljudi, ki so že od nekdaj tam (naša nacionalna manjšina) vi bi jo pa velikodušno poklanjali tistemu, ki pač mimo pride.

A mislite, da Italijani in Avstrijci ne vedo za kaj gre in se po nepotrebnem bojijo pridnih in marljivih Slovencev ?

Prostor kjer je naš narod se vsakodnevno bolj in bolj oži, sedaj naj ga pa še od znotraj najedamo.

Vem sliši se paranoično, vendar je to zgolj skozi optiko urejenih razmer, ki se pa lahko preko noči obrnejo. Pa saj to smo nedolgo tega že skoz dajali.

A nič ne zastopite ? :?:

A naj vam narišem ? :D

A ne zastopite, da tu gre za vzdrževanje nacionalne samobitnosti, brez katere je določen pripadnik lahko samo še bleda senca, sicer ustvarjalnega, zdravega pripadnika krepke nacije.

Ne bi rad gojil kače na svojih prsih in to je vse.

p.s.

Sploh pa ne razumem, da bi me o demokraciji lahko podučeval en mufti, ki prihaja iz okolja, kjer so nedavno 200.000 ljudi poklali, ustrelili ali kako drugače usmrtili zaradi stvari, katere ne bi rad, da bi se kdajkoli dogajale na naših tleh.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne moreš đamije enači z bosanci in muđahidi.

slovenski prostor se ne oži zaradi muslimanov... :!: :!:

...islam je religija...slovenci nismo verska veja rkc ampak narod!...smo bili tu v taki ali drugačni obliki že pred rkc!!!...

...zato islam ne more škodovat slovencem..slovenci smo lahko v celoti muslimani pa smo se vedno slovenci!!!! saj ne govorimo o srednjeveškem islamu..tako kot rkc se tudi islam spreminja!!!!

...lahko nam škodujejo taki in drugačni fanatiki, amapk tu potem ni več važno kateri religiji pripadajo!!

poleg tega ima rkc preveč politične moči oziroma vpliva (rečte kar čte) in je čas da dobi nekaj protiuteži... :evil: :evil:

nacinalne samobitnosti???' :?:

od kje boš potegnil korenine? iz časa ko so bili tu slovani, kelti, rimljani, avstrijci....??

dejstvo pač je da je slo prehodna in basta...in tu se mešajo kulture in konec.....in je treba pač it naprej....pa hodit k folklori če je komu to povšeči.....

sploh pa...neka narodna zavest buta slovencem ven samo ko se njim to zdi primerno...drugače pa sploh ne pozanjo svojega kulturnozgodovinskega ozadja!!! :evil: :evil:

poleg tega je potrebno delat razlike med religijo, vero in lokanimi običaji....v koranu nikjer ne piše da je treba ženske pretepat!!!!

tako kot kristus ni nikoli namigoval na to da so ženske samo v kuhinjo...pa so v rkc vseeno diskriminirane...vi tega seveda ne vidite :evil: :evil: :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnogokrat uporabljam besedo hvalabogu - pa vanjga ne verjamem. Verjamem pa v iskreno željo in če je izrečena v tem pomenu - potem veš za kaj gre.

A se ti zdi da iskrena želja ni univerzalna, tako pri ateistih, RKC, islamu, satanistih, cineastih... ? Torej - a ni vseeno, v kakšni obliki imajo svoje sakralne objekte - ali s špičasto, ali z okroglo streho, ali jih celo nimajo? Jaoo.... Saj imajo tudi muslimani iskrene želje (v povpreču verjetno prav tako človeške in lepe, kot katoliki in druga raja...)...

Moč zgodovinskega spomina je res kratka.

Ali: vse generacije naj bi na isti bananin olupek padale, pa še na istem mestu je položen.

Ej, ni nujno, da nosimo enake superge, ki ne bodo obvarovale pred padcem... Kr neki... :) Kaj si pravzaprav hotel povedati? Da so nas Turki zavojevali še pred nekaj desetletji? Ali to, da so križarji pohajali dol klat in se borit za povečanje "našega" ozemlja? Ali si hotel mogoče opomniti, kako smo veliki Slovenci že leta 1000 let p.n.š. imeli cel bližnji vzhod, ampak so nam ga zlobni musliji ukradli in poklali naše tako dobre prednike.. ?

Pismo, 2 milijona nas je in nekaj deset tisoč čez mejo v Avstriji in Italiji in dva velika naroda ne moreta  pokazat take strpnosti do ljudi, ki so že od nekdaj tam (naša nacionalna manjšina) vi bi jo pa velikodušno poklanjali tistemu, ki pač mimo pride.

A mislite, da Italijani in Avstrijci ne vedo za kaj gre in se po nepotrebnem   bojijo pridnih in marljivih Slovencev ?

Prostor kjer je naš narod se vsakodnevno bolj in bolj oži, sedaj naj ga pa še od znotraj najedamo.

Ej, RANdžija, da ti ne mešaš malo politične države in verskega teritorija? Saj veš, religija je brez meja, država pa ima meje.

A ne zastopite, da  tu gre za vzdrževanje nacionalne samobitnosti, brez katere je določen pripadnik lahko samo še bleda senca, sicer ustvarjalnega, zdravega  pripadnika  krepke nacije.

Ne bi rad  gojil kače  na svojih prsih in to je vse.

Jebena narodna samobitnost... Saj v tem je glavni problem - v črednih nagonih in čutu pripadnosti.

Sploh pa ne razumem, da bi me o demokraciji lahko podučeval en mufti, ki prihaja iz okolja, kjer so nedavno 200.000 ljudi poklali, ustrelili ali kako drugače usmrtili zaradi stvari, katere ne bi rad, da bi se kdajkoli dogajale na naših tleh.

Ejjj, marsikdo v življenju te lahko marsikaj nauči.

In ne pozabimo - če bo džamija, in če bo v Ljubljani ali Sloveniji čez leta pač bistveno več muslimanov, to še ne pomeni, da ti ljudje ne bodo Slovenci.

In ja, hecno je, kako se vsi nasprotniki muslimanov/džemije :) kar naenkrat takoooo zeloooooo identificirate z Slovensko nacionalno enobitnostjo... Ok, če ste že vsi tako Slovensko enobitni, kaj potem rinete v EU, v NATO, zakaj kupujemo japanezerske/dojče/amerikaniše motorje, pa tko naprej... Hmm... Ja, saj vem, zahod je tako lep, vzhod pa tako grd... Pardon, bližnji vzhod, kjer muslimani koljejo zahodnjake, katolike... seveda, bad-bad Palestina, Izraelcem je pa bilo treba dati državo na silo, pa jih zdaj ZDA zagovarjajo... Jasno, shure...

"SLOVENCI na vpoklic... "

PS: vsi tisti Slvoenci, ki domujejo v Italiji, Avstriji, aRgentini ali drugje pa naj se pač sprijaznijo s posledicami plebiscita ali česarkoli že... Jaz jim nisem leta 1918 obkroževal ZA pot v Avstrijo... Če so takooooo Slovenci, so vedno dobrodošli v slovenskem gospodarsko-kulturno-politično-socialnem okolju. Lahko pridejo sem, ampak je tukaj štandard nižji, seveda, ni tako lahko priti do audija ali folcvagna, pa še "ogrožen" nisi, ker nisi "manjšina", ki potrebovala "privilegije"...

ah, še splošni provokacijski poziv vsem - get real...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se vedno se v veliki vecini islamskih drzav NE SME graditi zgradb drugih religij - to je poanta,zakaj se jaz ne strinjam z dzamijami po evropi (ja vem,sem bil v bih po dolgem in po cez); in _ravno zato_ ,ker je zahodna kultura & vera tolerantna to islam neizprosno izkorisca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, nič - pol pa verske vojne.

1) ZDA vs. Islam;

2) ZDA (w. Islam) vs. rižeki;

3) ZDA (+islam+rižarji) vs. Hindu;

4) ZDA (katoliki+islam+hindu+buda+šintoisti) ima vse---> začne se notranji razkol :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, a je mogoče kaj znano, zakaj se ne smejo RKC in podobni vgnezdit v islamskem svetu? Da ni mogoče to posledica tistih križarskih vojn pred stoletji? Just guessing... Mislim, takrat so jih "naši" vendarle orenk ... hmmm... klali, a ne?

Velika evropa, velika RKC, veliko _krščanstvo_...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, a je mogoče kaj znano, zakaj se ne smejo RKC in podobni vgnezdit v islamskem svetu? Da ni mogoče to posledica tistih križarskih vojn pred stoletji? Just guessing... Mislim, takrat so jih "naši" vendarle orenk ... hmmm... klali, a ne?

Velika evropa, velika RKC, veliko _krščanstvo_...

jah seveda se islam pri t.i. turskih vpadih sploh ni.... ma saj ni vazno kaj je bilo,temvec kaj je in kaj bo.iz zgodovine bi se naj ucili in je ne ponavljali. :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej če dovolimo gradnjo đamije v slo ne bomo ponavljali zgodovine...razen če ze ma slo kako đamijo za kero jest ne vem. :twisted: :twisted: ...

z gradnjo đamije bomo nardil točno to česart niso uni pred nami..

uni so se med sabo kall..mi bi zakopal sekiro....

...kje je tle ponavljanje zgodovine???' :?: :?: :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SymRu:

In kaj sedaj, naj grem posamezne citate ven trgat in se stabo pink ponk igrat.

Kar sem imel namen povedati, sem povedal. Nimam pa najmanšega veselja se s teboj prepucavati kdo bo koga.

Prepuščam ti bojno polje, lahko zapičiš zastavo zmage.

Symarđija, lahko iz konteksta vlečeš karkoli in provociraš do onemoglosti.

O lepih zgodbah me ne boš prepričal. Svoj čas je en Hren to delal, pa je pogorel na celi črti.

Škoda, ker določene stvari lahko samo čas dokaže.

Ni nujno da vsak vse zastopi.

Pridobivanje izkušenj je delanje napak, ima nekdo napisano.

Upam, da vas tako nabiranje iskušenj ne bo preveč koštalo.

Mene takrat ne bo več.

Vaši pogledi so reševanje enačb z več neznankami, ki opisujejo zapletene sisteme in katerih robne pogoje si postavljate kakor vam trenutno paše, še najraje tako, da bi lepi izpadli.

Robni pogoji se pa vsakodnevno spreminjajo in sploh ne tako, kot bi si vi želeli.

8)

Pa še diktirajo jih drugi, na katere imate toliko vpliva, kot jaz tle na forumu.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vaši pogledi so reševanje enačb z več neznankami, ki opisujejo zapletene sisteme in katerih robne pogoje si postavljate kakor vam trenutno paše, še najraje tako, da bi lepi izpadli.  

Robni pogoji se pa vsakodnevno spreminjajo in sploh ne tako, kot bi si vi želeli.  

po drugi strani pa ne moremo predvidevat izida vedno pa najbol črnem scenariju in imet nekih bizarnih pogojnih refleksov....in ja...človek ki nima težav s sami seboj je optimist in gleda na zadeve pozitivno.....to ne leti na nobenega posebej izbranega posameznika ampak pomeni da je nekaj narobe z vsemi tistimi ki se tako panično otepajo đamije, mirno in lepo pa sprejemajo rkc....in ne vem v čem je težava če lahko napišete da niste kristjani pa vseeno tolerirate rkc...zakaj ne gre potem tako tudi z muslimani....

....aja pa zakaj se nikol noben ne spotakne ob pravoslavce....to so pri nas večinoma srbi!!!! tudi oni imajo nekaj masla na glavi.....in to bistevno bolj recentno kot muslimani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa upam da bodo potem uredili tudi prenose po radiju in televiziji. Vsaj tisto tuljenje z vrha "pershinga" bi bilo zelo primerno takole ob jutrih in večerih.

ja men grejo na jetra tud zvonovi rkc ob 8h zjutri v soboto hvala lepa :twisted: :twisted: ...se ne skladajo z unim odlokom o redu in miru pa vseeno nabijajo. :evil: :evil:

Tud men gredo na živce zvonovi, ki me zbujajo, SAMO SI PA NE ŽELIM ŠE TEGA KRIČANJA!! Sem bil v islamski državi in sem poslušal to večkrat na dan. Skrajno neprijetno za ušesa.

Ostalo so že drugi komentirali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!