Skoči na vsebino

Mošeja v Ljubljani - razlog zakaj NE !!!


Alla

Priporočene objave

motomanijak lepo to da si napisal tudi zadnji odstavek v objavi ob 21.20! S tem si potrdil da so povsod razlike! Tako pri Vas kot pri Nas! Sicer pa ne vem zakaj bi moral biti strpen do vas če vi niste do mene! Misliš da mi je bilo lepo biti v razredu kjer nas je bilo slovencev 5-7 "čefurjev" pa >20! Zato poznam kar nekaj "čefurjev" s katerimi se dobro razumem med njimi si tudi ti ker sva (vsaj upam) kar dobro se imela lani na busu iz Imota!

ne prenesem pa takih ki jim en Hanzi ustavlja ko štopajo in to ne enkrat ampak cel mesec ko pa mu enkrat nisem ustavil ker sem vedel da ne grem v njegovo smer sem pa naslednji dan ostal brez avtoradia! Pa sem 99,9% da se ne motim o lopovu!

V to temo sem se vrnil po namigu palačink! Upam da jih bom tudi jaz kaj deležen! bmw naredi palačinke jaz zrihtam pivo pol pa FS v bolnici :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V to temo sem se vrnil po namigu palačink! Upam da jih bom tudi jaz kaj deležen! bmw naredi palačinke jaz zrihtam pivo pol pa FS v bolnici :D

hanzi...dodaj še sestre za nas "hudo ranjene",pa sva zmenjena.......... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo tole...sem opazila da je v mlajših generacijah več deljenja pa "čefujre" in karkoli so ze uni drugi :x :x ............odrasla sem v naselju kjer je prihajalo do izrazitega mešanja slovencev in onih drugih, pa se nikoli nismo tako pogosto obregovali od nacinalnost in pripadnost religiji (ne recem da se absolutno nihce ni nikoli).....sploh pa ne otroci (menaning do 18 leta)

in kljub temu da je sosedove fante oče vsak vikend vsaj ob sobotah zvecer nalomil, in da so bili mozje v modrem redni gostje.....fantje niso bili s strani sosedov prav nič stigmatizirani (ne vem kako to, ampak hvala bogu)....dons so pošlihatli v glavah in so prav fini pobje s solami in sluzbami ki jim vec ali manj ustrezajo....aja..pa njihove zene in dekleta so baje prav tako zadovoljne z njimi, kot bi bile s slovenskimi deci....ceprav ne zivim v utopiji da jim vse tisto sranje ni pustilo posledic :x :x :cry:

mislim pa da moras biti delezen stigmatiziranja, da lahko veš kakšne občutke in posledice pušča....če si krasen in čudovit potem.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc, Ice, RAN, Hanzi in podobni so me v tem trenuku ožigosali za ČEFRUJA.

:?: :?:

Tole sem sel pa prav iskat - po avtorju "cyc" in kljucna beseda "cefur". Nasel je eno samo temo, kjer tega niza znakov sploh ni notri (huh?). Nic ne vem da bi jaz to uporabljal ...

Kar se pa pomena besede "cefur" tice, je pa Ice lepo povedal - in se - kot ze mnogokrat - z njim v celoti strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc, Ice, RAN, Hanzi in podobni so me v tem trenuku ožigosali za ČEFRUJA.

Tole sem sel pa prav iskat - po avtorju "cyc" in kljucna beseda "cefur". Nasel je eno samo temo, kjer tega niza znakov sploh ni notri (huh?). Nic ne vem da bi jaz to uporabljal ...

Kar se pa pomena besede "cefur" tice, je pa Ice lepo povedal - in se - kot ze mnogokrat - z njim v celoti strinjam.

Gre za širše pojmovanje problematike, ki se prekriva s ksenofobijo in stigmatizacijo, obenem pa še s sindromom slovenskega "slovenstva" in "čefurstva".

Izrazil si pač svojo nestrpnost. :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V to temo sem se vrnil po namigu palačink! Upam da jih bom tudi jaz kaj deležen! bmw naredi palačinke jaz zrihtam pivo pol pa FS v bolnici :D

hanzi...dodaj še sestre za nas "hudo ranjene",pa sva zmenjena.......... :D

to pa je samoumnevno! Mogoče kakšno še na pustno privlečem! :shock: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vam moram povedati nekaj ( pa ne to, da če me BMW povabi na palačinke, jih pridem povohat, ker jedla jih ne bom :lol: )...

To vam moram povedati... prebrala sem vse v tej rubriki, od začetka - do konca... še enkrat. Potem sem poklicala številko, ki jo že dolgo nisem...

začne se tako : 00387..33 itd..... Ja, Bosna. Sarajevo. Moj prijatelj. Spoznala sem ga mesec dni po uradnem koncu vojne v Bosni, ko sem bila službeno v Sarajevu, Mostarju in še kje... Bila sem na t.i. muslimanski in srbski strani Sarajeva... ki je še danes, seveda... aha, pa nisem hotela govoriti o tem, malce sem zašla...

Moj prijatelj je bošnjak, muslimanske veroizpovedi. V vojni je izgubil očeta, strica, teto, moža od sestrične, stričevega sorodnika v n-tem kolenu...itd... brez konca...Tudi sam je poskušal prispevati nekaj v vseh tistih letih obkoljenega Sarajeva... Pa je staknil le strel skozi nogo in psihične težave ( bil je odličen študent, perspektiven glasbenik, tudi eden od organizatorjev legendarnih sarajevskih skenderijskih in zetrskih koncertov...)....ups, spet sem zašla...

Velika večina od vas ne ve "od blizu" kaj pomeni biti V Sarajevu, če je po vseh planinah okrog in okrog na tisoče ( od rakije in nenadzorovanega besa ) ponorelih klavcev. Tudi jaz ne vem, kaj to pomeni. Ampak tudi po koncu vojne, občutek ni bil preveč dober, počutila sem se utesnjeno, nemočno, malce prestrašeno, na vseh tistih pohajkovanjih po ulicah, kjer je ni hiše, da ne bi bila zaznamovana... luknja, rdeča barva na pločniku v opomin, da je ravno tam nekdo izgubil življenje, ko je stal v vrsti za kruh.

Suadina rdeča pika na mostu čez skoraj presušeno Miljacko...Katedrala - veličastna in na vseh vogalih popraskana. Enako džamija na ćaršiji in zid okrog nje, enako narodna knjižnica, enako na srbski strani pravoslavna cerkev.... spet sem zašla....

Poklicala sem ga in mu rekla, da naj gre v študenstski klub, ali pa v Fis-a ( precej legendaren lokal v Sarajevu, kjer je pred leti novo leto praznoval Bono (U2) in naj se priklopi na internet ( doma nima računalnika, ker je po očetovi smrti moral - tik pred diplomo pustiti faks in dela, da preživi mamo, ostarelo babico in tri sestre, še vse v osnovni in srednji šoli) in naj si prebere to temo, na mojem priljubljenem portalu...in se potem kaj slišiva...

Poklical me je. In me je vprašal, kaj sem mu sploh hotela s to temo pokazati, povedati. Da pač tako je in da to ni nobena tragedija, da imamo različna mnenja okrog džamije, da ne vidi nobene ksenofobije, nobene hude nestrpnosti, da so to normalne reakcije normalnih ljudi ...

Tragedija pa je to, da "ovdje, kod nas, znaš malena, ovdje, neće nikad biti mira... nikad... uvjek ćemo biti MI i ONI, uvjek ćemo biti muslimani, srbi i hrvati... i šta da radim???? Čekam, da opet poćne... neznam kad... možda sutra, možda sljedeće godine, možda za trideset godina..."

Tako. Samo to sem vam hotela povedati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tragedija pa je to, da "ovdje, kod nas, znaš malena, ovdje, neće nikad biti mira... nikad... uvjek ćemo biti MI i ONI, uvjek ćemo biti muslimani, srbi i hrvati... i šta da radim???? Čekam, da opet poćne... neznam kad... možda sutra, možda sljedeće godine, možda za trideset godina..."

Tako. Samo to sem vam hotela povedati.

....res je tragedija, kar se je dol dogajalo...vendar se mi zdi tudi tragedija takšno razmišljanje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tragedija pa je to, da "ovdje, kod nas, znaš malena, ovdje, neće nikad biti mira... nikad... uvjek ćemo biti MI i ONI, uvjek ćemo biti muslimani, srbi i hrvati... i šta da radim???? Čekam, da opet poćne... neznam kad... možda sutra, možda sljedeće godine, možda za trideset godina..."

Tako. Samo to sem vam hotela povedati.

....res je tragedija, kar se je dol dogajalo...vendar se mi zdi tudi tragedija takšno razmišljanje....

ma ja, bmw.... dej no... razumi prav, ti moj posodilec spalnih vreč 8) ,

on ne čaka, da se bo spet začelo in da bo dobil lukno še skos drugo nogo, on se tega boji... in hkrati ve, da ne more popolnoma nič narediti za to, da do tega ne bi prišlo.... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

arabci imajo en pregovor:

....jaz in moj brat proti nasemu bratrancu.....

....jaz in bratranec proti prijatelju.....

....jaz in prijatelj proti sosedu....

....jaz in sosed proti sovrazniku.....

ali tako nekako..... v glavnem najblizja rit je se vedno lastna. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebiram različno literaturo, v kateri navajajo odstotek muslimanov v Franciji. Odvisno od vira, se ta giba med štirimi in osmimi odstotki. In kolikor sem videl je pri nas ta delež nekje tri % ali manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motomanijak-u Salam al ejkum! (pa oprosti če sem narobe napisal)

Pa še eno čisto brez veze za lahko noč: :lol:

Po zadnjih podatkih niso več črnci najbolj številčna manjšina v US,

ampak so to zdaj Hispanics, Buenas noches!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, vsem muslimanom čestitke za Bajram! Lp

Lepo od tebe, se pridružujem....

Motomanijak, vse naj naj... tebi in tvojim...iskreno :Fade-color

Ne vem zakaj mu čestitate, če je človek povedal, da je ateist ... tudi jaz ne rabim/nočem čestitk za božič, veliko noč itd...

Motomanijak, vse naj tudi od mene :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj mu čestitate, če je človek povedal, da je ateist ... tudi jaz ne rabim/nočem čestitk za božič, veliko noč itd...  

Motomanijak, vse naj tudi od mene  :wink:

Hočko - "bravo MI" :wink: :wink: 8) 8)

"Bravo NAŠI" 8) :wink: :wink: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj mu čestitate, če je človek povedal, da je ateist ... tudi jaz ne rabim/nočem čestitk za božič, veliko noč itd...  

Motomanijak, vse naj tudi od mene  :wink:

Hočko - "bravo MI" :wink: :wink: 8) 8)

"Bravo NAŠI" 8) :wink: :wink: 8)

Končno eni NAŠI. Se prec bolš počutim. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabiramo predsodke (tudi jaz) zaradi aberacije posameznih devijantov iz

določene kulturne populacije. Te odkloni nam vnaprej zjebejo vtise o

sredini iz katere izhajajo. Smočnica! bi blo pa res dolgočasno brez

multikulture ane? A ni fino iti ven jest, pa imet na razpolago nešteto

kulinarik,....pa glasba, vonji, barve.......? "Multiculti Anyday"

Za Đamijo mi je vseeno, saj imajo menda pravico!? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa vi mene dobesedno živcirate.

Sem kje omenil, da sem versko usmerjen musliman. Sem sploh rekel, da sem musliman. Ali sem rekel da mi je oče musliman. Ja pa tud če bi imeli muslimani zdianco tko ko moj fotr, tud ne bi bli muslimani.

Zame je vera ''opij za ljudstvo''. Tako krščanstvo, islam...idr. Smiljo se mi ljudje, ki prostovoljno hodijo v inštitucije poslušat pravljice. Če bi bile samo pravljice bi bilo super, tako pa je vse skupaj manipulacija. Kaj sem hotel povedat. Če si sam ne boš pomagal, ti tudi Bog ne bo. Iz te enačbe je razvidno, da tudi Boga ne potrebuješ.

Čestitk ne sprejmem. Bajram ni bil nikoli del mojega življenja in zaenkrat sem mnenja, da je najbolje da tako tudi ostane. Del življenja bo postal, ko se bom počutil ogroženega in iskal sebi enake. Se to že kje prebrali?

Zakaj etiketirate ljudi?

Hočko, zakaj mi ti čestitaš, saj si edini dojel da sem ateist?

Sej razumem da se ljudje motijo, da bi se vsi po vrsti motili tega pa ne razumem.

Vsem muslimanom pa : BAJRAM ŠERIF MUBAREK OLSUN

MM

PS: Sej nisem jezen... :lol: :lol:, pa upam da me tudi kdo nima za verskega fanatika, ki si bo okol pasa zvezal bombe in vrgel v zrak BTC. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočko, zakaj mi ti čestitaš, saj si edini dojel da sem ateist?

hec ... hec ... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

V zadnjem času je veliko govora o gradnji mošeje v Ljubljani...islamska skupnost naj bi na zemljišču ki ga je izbrala občina zgradili svojo mošejo....ljubljanski mestni svet z Danico na čelu je pobudo podpru...

Zdej so se pa oglasle neke liste(Lista za čisto vodo?) ki so predlagale da razpišejo referendum.....islamska skupnost kriči da je protiustaven, čeprav naj se ne bi odločalo ali lahko zgradijo mošejo, ker je referendumsko vprašanje postavljeno tako da naj ne bi bilo protiustavno....

moje mnenje je da je referendum odveč...če pa do njega pride bo pa zagotovo kratko potegnila islamska skupnost...

ljubljančani in ostali kaj menite......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!