Skoči na vsebino

Mošeja v Ljubljani - razlog zakaj NE !!!


Alla

Priporočene objave

Čist tko samo ugibam: A niso čevapi Turški izum---->muslimani--->nič svinjine

Srbi so pa samo piko na i dodali in primešali kralja živali?

Okusnost je pa pol itak stvar posameznika

narobe ugibaš

nakonc boste še rekli da je dimljena vješalica al pa srbska solata albanska zadeva :notworthy:

o čem se zdej sploh menmo o džamiji al o bureku :topic:

klimbra pa človek ti si to jedu kdaj? pred 20 leti pa ti se ne spomniš kater dan je dons pa mi boš o tem govoru da si četrt stoletja nazaj jedu najboljši burek v neki vukoje... v makedoniji :lol1:

js sm bil 2 tedna nazaj nazadnje v bg :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravi čevapi morjo met svinjino ker drgač so preveč suhi

bom pa ja vedu da je kajmak srbska zadeva če mi je fotr iz beograda pa sm prvih 10 let življenja sam ob doma delanmu kajmaku preživu

isto velja za burek če nisi jedu bureka v beogradu pol ga sploh še nisi jedu

kar boš dobrga od šiptarjev dobu je sam paradajz

tko da manuela nemoj da pričaš gluposti :ph34r:

Ćevapi so v originalu turška jed, ki od mesa vsebuje ovčje in goveje meso. Sočni so ćevapi od govedine,(salo). Tako Srbija kot Bosna (še bolj) so povzeli en kup turških jedi. tako, da , prepirati se o tem, se mi zdi isto, kot bi se dajali, ali je dunajski šnicel bolj slovenska , ali bolj hrvaška jed. Tudi burek je bolj bosanski, kot srbski. V glavnem ga največ spečejo pa Albanci (po celi bivši YU).

Svinjina-govedina pa je slovenska izpeljanka ćevapov (mogoče tudi srbska, ne rečem). S tem, da so to čevapčiči, oz. celo mesni svaljki za najbolj zagrizene domoljube. pa tudi pri tej mešanici, skrbi za sočnost govedina.

Kajmak, ki ga lahko kupiš v LJ na tržnici pa se ne more primerjati tako s srbskim, kot bosanskim kajmakom. Oba sta vrhunska.

Semželačenpress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O bureku, lepinji, kebabu, gyrosu, pljeski, ražnjičih ...

saj verjetn vam je jasno, da se Srbi, Turki in Grki ful kregajo, čigave so te zadevšine. .. resnica je zihr nekje vmes (pa ne geografsko), ampak pač v tem ... da so prbližno istočasno začel podobno stvar jest ... kdo bi vedu, kdo je prvi ... in s katerim mesom ... isto, kot se za pico (pizzo) kregajo Francozi, Italijani in zadnje čase skor ZDA (trdijo, da so njihove avtohtone jedi pica, hamburger in chinese :)).

skratka - pojdi z burekom or stay at home :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: dopuščam možnost, da so ćevapi in burek zašli na ozemlje Srbije med Turškimi vdori :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kura.....res me dajejo starčevske bolezni,spomin me zapušča.......samo okuse si pa blazno dobr zapomnem.

Le kako naj drugače(ob polovični slepoti) sploh še ločim ženske????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kura.....res me dajejo starčevske bolezni,spomin me zapušča.......samo okuse si pa blazno dobr zapomnem.

Le kako naj drugače(ob polovični slepoti) sploh še ločim ženske????????

...po vonju ?

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tko da manuela nemoj da pričaš gluposti :ph34r:

Aleluja! :notworthy: :notworthy: :notworthy:

p.s.

Med tem časom si si verjetno že prebral ostale poglobljene razlage o mesnih lulčkih in svežih sirih, tako, da se ne bom več matrala.... <_<

p.p.s.

O, ŠIT !!!!!! Neki sem se spomnla!!!!!! :kva2: :kva2: :kva2:

A potem je musliman Branko Đurić s filmom KAJMAK in marmelada delal reklamo njegovim omiljenim prijateljem Srbom? :hmm:

Se sm vedla, da s filmom neki ni vredu..... :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kokr js vem je đuro bosanski srb torej srb ki živi v bosni

sploh pa to nima zveze z ničemer sej đuro ni reku da je kajmak bosanski ampak samo da ga rad žre :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tudi pred pravoslavno cerkvijo so vsak teden nenormalne guzve in vsake toliko se obrne na trati kak pujs ali kaj podobnega....in..?

A kdo ve kaj je stalo prej na tem mestu ? In če se je kdo kaj pritoževal glede najprej rušenja in potem postavitev cerkve ? Ajde da vas slišim ? :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kura in ostali nejeverneži: najbolji čevapi so od Junetine i Janjetine ... (tele in ovca)

Pri nas jih žal vsi delajo iz svinjine in govedine, zato pa tako brezvezni. Poleti vas vse skupaj peljem v Bosanski Brod, kjer se vam bo obzorje čevapov odprlo v dosedaj neznane užitke in okuse :) ... tako so sočni, da ne veš ali grizeš lepinjo namočeno v zos ali čevap, ker se ti takoalitako vse skupaj stopi v ustih ... :yea2: :D

Sicer so pa turki dovolj dolgo "jebali" Srbe, da so tudi oni marsikaj od njih pobrali in prevzeli ... (besedo "taman" uporabi v Turčiji in vsi te bodo razumeli) ...

P.S. saj dunajski pa ljubljanski zrezek sta tudi slovenska jed, ker smo jih včasih za vsako nedeljsko kosilo jedli ... a ne ... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer so pa turki dovolj dolgo "jebali" Srbe, da so tudi oni marsikaj od njih pobrali in prevzeli ... (besedo "taman" uporabi v Turčiji in vsi te bodo razumeli) ...

Evo, končno eden zadel z glavico na žebljico!

Po stoletnem turškem "jebanju" je poleg ostalih posledic srbijancem ostala tudi hrana. A se je tega malo težko spomniti, če se noče. :P :P :P

(KraljevičMarkoKogaJebeMuftijaPress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kokr js vem je đuro bosanski srb torej srb ki živi v bosni

sploh pa to nima zveze z ničemer sej đuro ni reku da je kajmak bosanski ampak samo da ga rad žre :BUA:

Ti s pa res kura...ma prow kura....... <_<

sam zato, da se kregaš z mano, si si zmislu, da je Đuro " bosanski Srb "....

Jok, brate, odpade.... :nono:

Đuro je bošnjak - pa da zdaj vidimo tvoj umotvor :OK:

In kajmaka ni žrl, ampak si ga je s kupom nametal na dva tedna star kruh in ga mal pošnofal.... :P

Uf, kok uživam v razpravah o đamiji :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa pravite ne to:

levičarske stranke se ful zavzemajo za gradnjo islamskega centra, to so človekove pravice

pol se ful zavzemajo za izbrisane to so spet ne vem kakšne človekove pravice, nas navadne državljane obsojajo s ksenofobi, varuh človekovih pravic pa z nacisti.

Kaj, ko bi se ti zagreti zavzemniki za človekove pravice raje zavzemali za revne delavce, ki delajo za 50.000 SIT na mesec in še te dobijo z nekajmesečno zamudo.

Ne to pa ne! To pa ni in!

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa pravite ne to:

levičarske stranke se ful zavzemajo za gradnjo islamskega centra, to so človekove pravice

pol se ful zavzemajo za izbrisane to so spet ne vem kakšne človekove pravice, nas navadne državljane obsojajo s ksenofobi, varuh človekovih pravic pa z nacisti.

Kaj, ko bi se ti zagreti zavzemniki za človekove pravice raje zavzemali za revne delavce, ki delajo za 50.000 SIT na mesec in še te dobijo z nekajmesečno zamudo.

Ne to pa ne! To pa ni in!

Tadej

Spet ena noro dobra o đamiji.... :yea2:

:xx: :xx: :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... raje zavzemali za revne delavce, ki delajo za 50.000 SIT na mesec in še te dobijo z nekajmesečno zamudo ...

kapitalizem dragi moj ... sicer bi pa ti reveži malo dlje v šole hodili ... in bi jim bilo kaj bolje ... ne ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sploh ne bi blo tok problemov kot jih je če bi šlo za objek normalnih velikosti (tako kot je cerkev cirila in metoda-pravoslavna) zakaj tako enormne dimenzije? Zakaj je treba pri nas vedno tako pretiravat s stvarmi do katerih ima ogromno ljudi odpor? Se mi zdi da gre prov za namerno zajebavanje in za namerno vnašanje spora med ljudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti s pa res kura...ma prow kura....... <_<

sam zato, da se kregaš z mano, si si zmislu, da je Đuro " bosanski Srb "....

Jok, brate, odpade.... :nono:

Đuro je bošnjak - pa da zdaj vidimo tvoj umotvor :OK:

In kajmaka ni žrl, ampak si ga je s kupom nametal na dva tedna star kruh in ga mal pošnofal.... :P

Uf, kok uživam v razpravah o đamiji :lol1: :lol1: :lol1:

pa kaj ma kura.. đuro zveze s kajmakom pa sej to je slovenski film a je zato kajmak slovenski

ne mi srat da je kajmak bosanski od kod si to pobrala

evo ženskam daš volilno pravico pol se pa tole nardi :xx:

čutim na vodi da bo zdaj zdaj počilo po meni O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj je treba pri nas vedno tako pretiravat s stvarmi do katerih ima ogromno ljudi odpor?

o ogromno bi lahko razpravljali ... po moje vas je le nekaj glasnih ostali pa s tem nimamo težav.

Sicer bodo pa džamijo zgradili iz lastnega denarja in v tem ni nič narobe. Hkrati bo to poleg verskega objekta tudi "Islamski kulturni center" s knjižnico in vso literaturo povezano z Islamom in to kulturo. Če te bo kaj zanimalo v zvezi z islamom, muslimani itd ... boš šel tja in prebral ... ali pa ne boš šel tja in ne boš prebral ...

v čem je težava ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trend Islama je trenutno slab---žal največ pizdarij po svetu je z ali okoli njega. Neislamski ljudje se ga bojijo sploh pa če ga (kulturnega centra) niso nikoli imeli v svoji državi. Nikoli niso slišali nič dobrega zakaj jih je treba nasuho posilt in to še s tako velikim....

Ja ogromno ljudi sploh pa na podeželju je proti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kapitalizem dragi moj ... sicer bi pa ti reveži malo dlje v šole hodili ... in bi jim bilo kaj bolje ... ne ?

Delavski razred sem navedel kot en od primerov. BTW niso mogli vsi v šolo hoditi.

Npr, drug primer: otroška bolnišnica na Ulici Stare pravde: stavba ista kot pred 25 leti, omet odpada, klopi še iz 2. svetovne vojne. V čakalnici gužva, ker dela samo ena zdravnica (zaradu varčevanja je sistematizirano le eno delovno mesto).

Ti pa čakaš uro, dve, tri dojenček joka, bolani otroci kašljajo v njega. A ni to osnovna človekova pravica možnost do normalnega zdravstvenega varstva.

Pol tri ure čakš - stoje, ker je premalo klopi omet odpada,... Gledaš bedo, ker ni denarja za obnovo, pol se ša spomniš, da si pred dvema tednoma v Trenjih gledal, da hočejo izbrisani od te iste države (ki nima niti za klopi v bolnišnici) po 80.000.000 SIT odškodnine po glavi. Mrak se ti naredi pred očmi!

Ne vem zakaj, ampak tema o Đamiji in Izbrisanih se mi nehote združuje. Oprostite.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kaj je stalo prej na tem mestu ? In če se je kdo kaj pritoževal glede najprej rušenja in potem postavitev cerkve ? Ajde da vas slišim ? :ph34r:

Tisto pravoslavno cerkev v LJ so postavili v Kraljevini Jugoslaviji kot darilo kraljevske hiše svoji kronski koloniji.

Na podoben način so tudi v CE eno manjšo cerkvico preuredili v pravoslavno cerkev, ki je to še dandanes.

Takrat niso nikogar vprašali, kaj si o tem misli. Rekli so, tako bo in pika, pa v LJ in niti v CE ni bilo neke velike kritične mase pravoslavcev. Bilo je le po nekaj oficirjev in najnujnejših državnih uradnikov. In pa v obeh mestih nekaj preobrnjencev, ki so začutili, da piha veter v jadra s pravoslavne smeri in so na ta način hoteli malo pospešiti svoje posle ali pa položaje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!