Skoči na vsebino

Mošeja v Ljubljani - razlog zakaj NE !!!


Alla

Priporočene objave

Delavski razred sem navedel kot en od primerov. BTW niso mogli vsi v šolo hoditi.

Npr, drug primer: otroška bolnišnica na Ulici Stare pravde: ...

Ne vem zakaj, ampak tema o Đamiji in Izbrisanih se mi nehote združuje. Oprostite.

Tadej

Eh, Tadej, kar je sedaj aktivne delavske populacije, so vsi lahko hodili v šole. Je pač v času rdeče diktature pri nas tako bilo. Šolanje je bilo praktično zastonj. Ajde, malco je blo treba plačat, pa zvezke kupit. Kdor ni imel, je lahko na sociali dobil pomoč. Tako, da tu ima Pervy čisto prav. Za trenutno neizobraženost si je narod kriv čisto sam in je lahko le posledica lenobe in umske zaostalosti.

Kar se tiče bolnice, ti pa dam prav. Velika barabija je, da država špara na račun bolnih otrok. In to ob tem da ima politika poln gobec besed o velikih družinah in zvišanju natalitete.

Đamija in Izbrisani se ti zdita nekako združeni temi??? Meni se pa zdi, da sta to popolnoma med seboj nasprotna tabora. Le midva nisva ne v enem ne drugem. Prvi tabor želi le tisto, kar imajo vsi verniki z ustavo zagotovljeno, drugi bi pa po svoji stari navadi radi prigoljufali čimveč za svoj žep. Poleg tega pri enih govorimo o državljanih Slovenije, pri drugih pa o tujcih.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je Kura... so te malo napumpal v Srbiji in v srpskih medijih.

Veš da pišejo, kar hočeš brat :lol1::lol1:

Čevapčiči pa so turški, izpeljanka z svinjino pa je "vaša".

Malo si še premlad, da bi vse vedel :lol1::lol1:

PS1: Pozdravi mi Beograd

PS2: S kolegi se že menimo, da gremo na otvoritev :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je Kura... so te malo napumpal v Srbiji in v srpskih medijih.

Veš da pišejo, kar hočeš brat :lol1::lol1:

Čevapčiči pa so turški, izpeljanka z svinjino pa je "vaša".

Malo si še premlad, da bi vse vedel :lol1::lol1:

PS1: Pozdravi mi Beograd

PS2: S kolegi se že menimo, da gremo na otvoritev :P

važn da ti vse veš sploh kar se tiče čevapčičev

pumpajo pa tudi slovenski mediji se upam trditi da clo mal bl

res je mlad sm kok si pa ti star? najbrž si še mlajši ko take bedarije o turških čevapčičih pišeš :BUA: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj ma kura.. đuro zveze s kajmakom pa sej to je slovenski film a je zato kajmak slovenski

ne mi srat da je kajmak bosanski od kod si to pobrala

evo ženskam daš volilno pravico pol se pa tole nardi :xx:

A ne da se ti sam hecaš ? :huh:

A ne da v resnici razumeš, kaj sem hotela povedat? :unsure:

Preberi še enkrat vse moje poste in mi, prosim, preden se spet začneš uganjat, označi, kje sem napisala, da je kajmak bosanski? in da film Kajmak in marmelada ni slovenski? :hmm:

Napisala sem samo, da sem ga jedla v lepinji, skupaj s ćevapi v Sarajevu , v ćevapdžinici blizu Careve đamije. In napisala sem, da ni res, da ćevapi ne morejo biti bosanski zato, ker je v njih svinjina, kot trdiš ti.. :)

Pa dajva še nekrat : " Dragi kura, to ni res, ker v bosanskih ćevapih so ovce in mal teličkov, lahko pa tudi ne telički, ampak potem se ćevapi bolj drobijo in niso tako sočni. In to so ti povedali tudi drugi. In ni res, da so ćevapi srbski, ker smo ugotovili, da imajo tako bosanski kot srpski kot slovenski ćevapi svoje korenine v Turčiji. In v bosanksih planinah ravno tako delajo odličen kajmak, ki prav tako ni srbska nacionalna jed. Je pa res, da o PREBRANCU, za katerega bi se lahko špičil, kar molčiš! To pa JE srbska jed. :)

In ne mi flancat in utemeljevat tvoje traparije s tem, da si ŽE BIL v Beogradu - SFW?! :doze:

Se znaš zapeljat po obvoznici do Železnika pri Beogradu?

Veš, da je bila v Železniku pri Beogradu nekoč velika tovarna, ki se je imenovala "Ivo Lola Ribar" ?

Ali sploh veš, da je zraven Beograda mesto Železnik?

Veš, kje v Beogradu je likovna akademija?

Ali veš, kateri arhitekt ima svoje prostore zraven Sava centra?

Veš, na kateri "brod" se splača zaviti, če prideš do Ade Ciganlije?

Ali si že bil kdaj v kavarni Grad?

Mi znaš povedati, kje so najboljši žuri med polnočjo in drugo uro zjutraj?

No, lepo, da vse to veš. Jaz tudi.

Ampak zaradi tega čevapčiči in kajmak še vedno niso srbski. :nono: :nono:

p.s.

In prosim, ko boš velik, pameten in močan mož, ne mi vzet volilne pravice... :o

Tako zelo mi bo hudo. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal drgač ko Novice, ane??

mah debata je bolj tko, no, kako bi reku, "bosanska" ... v stilu vicev "zakaj ni bosanc prlaufal šprinta na 100 metrov? Ker se je zgubu" :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleti vas vse skupaj peljem v Bosanski Brod, kjer se vam bo obzorje čevapov odprlo v dosedaj neznane užitke in okuse :) ... tako so sočni, da ne veš ali grizeš lepinjo namočeno v zos ali čevap, ker se ti takoalitako vse skupaj stopi v ustih ...  :yea2:  :D

..koncno nekaj pametnega...iz kaksne politicne debate...Hockota za muftija... :kva2: :kva2: :yea2: :yea2: :kva2: :kva2: :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Hockota za muftija... :kva2: :kva2: :yea2: :yea2: :kva2: :kva2: :wub:

:yea2: Jaaaaaa, Hočko = car = mufti, pa Bubico in še en par komadov v harem..... :kva2: :kva2: :kva2:

Al ne.... :hmm:

Čak mal... čigavi so pa haremi? :?

Se mi zdi, da sem nekje brala, da jih imajo Arabci... :?

Ojoj, kaj pa če so srbski.... :huh: :wacko:

Pravzaprav, če prav pomislim, raje ne bi zdaj o haremih... :xx: :xx: :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

teta mi živi v železnikih, .)

ampak vse to še zmeri ne spremeni da so čevapčiči srbski in glih tako prebranac kar sm že napisal, in glih tako kajmak. :doze:

za volilno pravico pa ni treba skrbet ti je še nebom vzel

aja pa nehi te smilie z fuck off roko limat ker to krši pravila o komuniciranju

te bom tožu :BUA:

ps.: mogoče bi za čevapčiče še popustu ampak za kajmak pa nikol ne bom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa nebi še na to temo kej rekl.

Morda se pa ravno v tem skriva odgovor o "prevelikem" islamskem centru.Morda pa bo zaradi obilice dam,ki bodo v haremu posledično na tistem koncu nastala Ljubljanska "RDEČA" avenija.....................jooojjj kok bodo šele potem vredne nepremičnine.

Sicer pa je harem kaj pripravna reč.Sam neki mi ni čist jasn........a če dve ženske hočta istočasno,pol se mora muslim potrudt z obema(vidi,vidi....v TROJE),al lahko izbira ....pač tist k je bla bl pridna,al tista k bol miga......?????? :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa je harem kaj pripravna reč.Sam neki mi ni čist jasn........a če dve ženske hočta istočasno,pol se mora muslim potrudt z obema(vidi,vidi....v TROJE),al lahko izbira ....pač tist k je bla bl pridna,al tista k bol miga......?????? :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Tako pri vsakdanjih stvari, kot pri seksu so si žene(ženske) enakovredne.:notworthy:

Če dve ženski hočeta istočasno, pač dve naenkrat nabriše :kva2:

Tle ni ena pridna, druga ne.. obe moraš isto spoštovat, obe ljubit, skratka za obe mora isto skrbeti. ČE NE gre prizadeta žena na sodišče, kjer ji dovolijo da se loči. To pa je zelo sramotno za muslimana. To naj bi bila teorija.

Ko bom imel svoj harem vam še povem kako je v praksi :kva2: :lol1: :P :D

post-16-1074872820.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

teta mi živi v železnikih, .)

ampak vse to še zmeri ne spremeni da so čevapčiči srbski in glih tako prebranac kar sm že napisal, in glih tako kajmak.  :doze:

za volilno pravico pa ni treba skrbet ti je še nebom vzel

aja pa nehi te smilie z fuck off roko limat ker to krši pravila o komuniciranju

te bom tožu :BUA:

ps.: mogoče bi za čevapčiče še popustu ampak za kajmak pa nikol ne bom

Definicija besed čevapčiči in kajmak:

ćevap-tur. (kebap) komadić mesa pečen an žaru; umanj.ćevapče, -eta, mn. ćevapčiči....

kajmak - tur. 1. vrhnje, skorup, smetana, skrama, pavlaka, "obrst".

Vir: Bratoljub KLAIĆ, VELIKI RJEČNIK STRANIH RIJEČI IZRAZA I KRATICA, 1974

Že izvor besed bi ti lahko povedal, da ti dve stvari nista srpski.

Če ste jih izumili vi zakaj, jih niste še poimenovali? :? :wacko: Mogoče zato, ker jih je že nekdo drug pred vami ? :devil: :lol1:

Popravljeno . Popravil motomanijak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ćevap-tur. (kebap) komadić mesa pečen an žaru; umanj.ćevapče, -eta, mn. ćevapčiči....

kajmak - tur. 1. vrhnje, skorup, smetana, skrama, pavlaka, "obrst".

:OK: :notworthy: :yea2: :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko bo stala prva katedrala v dezeli meke se lahko zaradi mene naprej pogovarjamo. strpnost in toleranca imata tudi neke meje. mi vsi moramo biti tolerantni, muslimanom to ni potrebno. in zakaj bi to naj bílo tako?

res ne vidim potrebe po muslimanskem kulturnem centru s kemijskim laboratorijem v ljubljani - ali kje drugje.

vzajemnost. ze v koranu in bibliji pise da ne delaj drugemu kar noces da se tebi naredi.

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko bo stala prva katedrala v dezeli meke se lahko zaradi mene naprej pogovarjamo. strpnost in toleranca imata tudi neke meje. mi vsi moramo biti tolerantni, muslimanom to ni potrebno. in zakaj bi to naj bílo tako?

res ne vidim potrebe po muslimanskem kulturnem centru s kemijskim laboratorijem v ljubljani - ali kje drugje.

vzajemnost. ze v koranu in bibliji pise da ne delaj drugemu kar noces da se tebi naredi.

:hmm:

Dežela Meke je Saudova Arabija. Po podatkih iz CIA World Fact Book je v SA 100% muslimanov, oziroma je kristjanov 0,8%. Torej ni nobene potrebe, kaj šele zahteve za izgradnjo katedeale. Če bi bila bi jo najbrž zgradili, saj je SA izrazito proameriško obrnjena napram drugimi muslimanskimi državami. Pa najbrž tud je kaka cerkev.

V Sloveniji je malo več muslimanov kot 0,8% se ti ne zdi.

Muslimani so že v osnovi tolerantni, tako tudi Koran uči. Tisti, ki se ne drži Korana ni musliman. Čisto preprosto.

Na tisto o kemijsem laboratoriju ti sploh ne mislim odgovarjat, ker gre za provokacijo.

Še enkrat bom povedal: Pizdarij ne delajo muslimani, ampak TERORISTI. v IRA-i so tud muslimani?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr Ice, zdej te bodo pa za ksenofoba proglasili :cry: Tko kot so mene :lol1:

Sicer se pa strinjam ... hm. 25000m^2? Mar bi stanovanjske bloke tam zgradili ... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr Ice, zdej te bodo pa za ksenofoba proglasili :cry: Tko kot so mene :lol1:

Sicer se pa strinjam ... hm. 25000m^2? Mar bi stanovanjske bloke tam zgradili ... <_<

Jaz nisem še nobenega tu za ksenofoba proglasil.

Nekoč se je nekdo sam proglasil v mojem imenu, od kje mu to, mi še danes ni odgovoril. :?

Hočem povedat, da treba pri vsaki stvari ne samo od spredaj pogledat ampak tud od odzadaj, pa mogoče še z leve in desne.

Ker ni vse tako, kot se zdi.

Pa če že mate toliko za flancat v tej temi, bi prosil, da svoje flancanje tud argumentirate. Upam da nisem preveč zahteven. Hvala.

Če pa nimate argumentov, si pa to flancanje nekam porinte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nisem še nobenega tu za ksenofoba proglasil.

Hej, saj to ni nate letelo, brez skrbi ;) Lahko pa na nekaj straneh nazaj isces niz "ksenofob" pa tudi v sorodnih temah bi se kaj naslo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Đamija ?

Ja ali ne ?

Ne vem.

V ustavi lepo piše da ja.

Če hočemo našo vrhovno listino spoštovat tedaj đamija bo.

Ka je prav, bo prihodnost pokazala. Pa ne bližnja. Ta daljna 100 - 150 let.

Če bo drugače kot bi mi želeli, itak ne bo več nobenega, ki bi se zaradi tega sekiral.

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KSENOFOBIJA=ZASLEPLJENOST

Dokaz:

Ksenon-ksenofobija. Če ti ponoči nasproti pripelje avto z ksenonskimi žarnicami te zaslepi.

Potem si zaslepljen... Ksenofobičen....

Cyc , upam, da nisi zaradi tega mojga užaljen. To ni letelo na nobenega osebno.

to je bilo mišljeno na splošno in bolj , kot parodija na mišljenje večine, da ksenofobije pri nas ni, in da je to nekaj, kar se nikogar od nas ne tiče.

lpd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ motomanijak evo utemeljitve samo zate:

- v SA ne sme biti cerkev. lahko se sicer organizirajo verski obredi v privatnih prostorih vendar cerkve z zvonikom itd. ne sme biti. pika. imam kolega, ki je leta delal tam (sem ga tudi obiskal) in edini prostori kjer je "dovoljeno" prirejati katoliske verske obrede so privatne hise tujcev v getih (foreign compounds za strokovnjake ne-muslimane) za tujce. pa se to je semi-legalno, oz. se izrecno tolerira (tehnologija itd.).

- v SA ne zivi samo 0,8% tujcev ampak kaksna malenkost vec. factbook navaja samo tam prijavljene, ne pa tudi zacasno bivajoce tujce. in njim ni dovoljeno izvajati verskih obredov? WTF ne? samo zato ker jih je premalo?

BTW je nekaj okoli 5-7% tujcev (pakistancev, indijcev, crncev itd.) katerim tudi ne dovolijo izvajati svoje vere.

- ce so muslimani ze tako tolerantni kaj jim bo potem krona z glave padla, ce se postavi ena cerkev v SA (ali kaksni drugi muslimanski drzavi) ?

- zakaj je potrebno toliko papirologije in birokratizma, da lahko prides na obisk v SA? "uradno" vabilo nekoga, ki zivi v SA, zagotovilo o nastanitvi, zagotovilo o zadostnih monetarnih sredstvih itd. ce gres tja kot navaden civilist.

- ne mesaj evropske tolerance z orientalsko. ti si namrec odrascal v cisto drugem okoju in tisto malo kar si povohal okoli orientalskih muslimanov (tudi ce si sam musliman) je interpolacija tvojih izkusenj in dojemanja korana na vse muslimane. samo to ni to, kot si upam ze sam dozivel tudi v evropi. imas taksne in taksne. razmejujes ze sam. (muslimanski teroristi v IRA).

- laboratorij sem videl.

dovolj argumentirano "flancanje" ?

in se eno "flancanje": mogoce to ni tako zelo strasno znano, vednar ze desetetja razlicne teroristicne skupine sodelujejo druga z drugo. vecinoma se razmejujejo na vzven, medsebojno pa obstaja delno veliko sodelovanja. in da, tudi IRA ima muslimanske teroriste v svojih vrstah. tako kot je PLFO imela IRLA teroriste v svojih vrstah. ali JRB hezbollah-tehnike. al kaida je samo trenutni vrhunec v tem pocetju. ce ti pase lahko "terorist" zamenjas z "bojevnikom za svobodo".

ne vem zakaj ne zacnes s toleranco pri muslimanih. konec koncev moramo biti vsi tolerantni drug do drugega in ne samo _naivni_ in "prenapeti" bledolicniki na zahodu proti muslimanom. nam ze tako vtepajo v glavo, da moramo se drugo lice drzati.... in prosim ne zacni s krizarskimi vojnami in podobnim sranjem. argumentiraj v sedanjosti in ne isci razloge v 500 letih zgodovine (ceprav so ravno tam).

@ ran:

seveda je to v ustavi zapisano, da lahko imajo dzamijo. saj nimam nic proti njej kot taki. tudi proti veri nimam nic. imam pa veliko proti vsem vrstam skrajnezev, kateri iz vseh mogocih razlogov zlorabljajo vere v svoj namen.

drugo vprasanje: zakaj nekaj takega ni v kaksni muslimanski ustavi? oz. koliko muslimanskih drzav je demokraticno urejenih? in zakaj niso? in zakaj rinejo muslimani tako pospeseno na zahod? samo zaradi materialnih dobrin?

I wonder..... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

teta mi živi v železnikih, .)

................

aja pa nehi te smilie z fuck off roko limat ker to krši pravila o komuniciranju

te bom tožu :BUA:

Železniki so pri Škofji Loki, Železnik ( brez i-ja ) pa je pri Beogradu.

Ne moreš me tožit, ker ti ne limam "smilie z (pravilno bi se reklo s) torej, s fuck off roko, ker ta smilie, ki sem ga nalimala pomeni "nono" , če prevedem, bi se to nekako reklo...ne, ne....- lahko si prebereš v uradni obrazložitvi smajlijev če klikneš "prikaži vse" ... žugam ti s kazalcem, ne kažem ti sredinca. Prav? Le poglej, no....

Al ti kupim špegle? :devil:

p.s.

Zdej me pa lahko tožiš, ker sem rekla, da slabo vidiš????? Al kaj.... :hmm:

No ja, o komuniciranju in o pravilih le- tega pa kdaj drugič. Nocoj nimam časa. :doze:

p.p.s.

Pa pozdravi teto v Železnikih. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!