Skoči na vsebino

Mošeja v Ljubljani - razlog zakaj NE !!!


Alla

Priporočene objave

Tako je. Bravo. Ljubljano ljubljančanom, ostale prišleke pa ven.........!?

Iz kje si pa ti??

Ja, saj - receno je bilo precej grobo, ampak ce zadevo razsirimo v "Slovenijo Slovencem, ostale prišleke pa ven.........!?"

No - kar "ven" ne, ampak ce tako pogledas - nekaj smisla pa je v tem, kajne? Hocem rect - ne bodo se menda prvotni prebivalci na veliko prilagajali ostalim, ce nekam prides se moras tamkajsnjim prebivalcem prilagoditi.

Ampak ne, Slovenci si moramo drug drugemu ocitati taksno in drugacno nestrpnost, turbo toleranca do vsega mogocega je ze kar moderna ... Svicarji znajo dobro poskrbeti za svojo drzavo, jim ne pade na kraj pameti da bi se sli komu prilagajati - tu na soncni strani Alp pa se pletejo ideje o tem kako se moramo mi prilagoditi zadevi ki naj bi se sirila k nam :D Oziroma je tu ze sedaj ... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vi kar bodite tolerantni do vsega, medtem bo slovenija na razprodaji pokupljena. :P

sorry, samo jaz najprej zase poskrbim, potem sem lahko toleranten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se vedno trdim da to ne pase v ta del Evrope...

Pa kdo in kaj ste vi vsi, k govorite, da đamija ali karkol ne paše v določeno okolje. Od kje vam take veleumne ideje? Dej malo argumentiraj!

A ne paše zarad okolice? A ne paše zarad barve? A ne paše zarad višine? Kr naenkrat ste vsi esteti. <_< <_<

Al ne paše, k vas tolk moti v vaši krščanski nad-vzvišenosti, ne paše zarad tega, kr bo motila prelep pogled na vse nočno-osvetljene cerkvice???

P****, jst nisam kristjan, pa morm gledat cerkve, pa me prov nč ne motijo!!! Pa me tud đamija ne bo motila!

Kle nekej orgazmirate o terorizmu. Pizda, je vse to žalostn....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj napišem ob vsem tem pregovarjanju tule gor na motomarsu in ob situaciji ki se dogaja v zadnjih letih v Sloveniji.

Sram me je da sem Slovenec :(

Ne bom pisal zakaj, mislite si svoje :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roby :friend2:

Glih vse pa ni, no...... :rolleyes:

Hug. B) B) Evo še od mene, terorista al islamia: :004 :004 :004

Grem si postavt eno džamijo na vrt. Jo bom gojil, skrito od oči. :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj - receno je bilo precej grobo, ampak ce zadevo razsirimo v "Slovenijo Slovencem, ostale prišleke pa ven.........!?"

No, daj......poskusimo še malo razširit zadevo.......Zemljo ljudem...... :)

Sprijaznite se s tem, da čas prinaša tudi selitve narodov......in glej ga zlomka......tud v Slo se hoče kdo priselit..... :blink:

Kakor da se pa vrli slovenčki držijo svoje rodne zemljice ko pijanček plota. A-a....se mi zdi, da ne......

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsako ljudstvo, še posebej majhno, potrebuje reden dotok svežega genetskega materiala, sicer je obsojeno na propad in izroditev ... (habsburgfamily press)

... na nas je, kako bomo ta genetski material kanalizirali in uporabili v svojo korist ... B)

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor imam jaz izkušenj z ljudmi muslimanske veroizpovedi je stvar takšna. Ljudje iz bivših Jugoslovanskih držav nas zaničujejo in večinoma prikrito sovražijo. Čeprav živijo v Sloveniji se jim ne da naučiti Slovenskega jezika. Dokler ne znajo oni ceniti in upoštevati Slovencev in slovenskega načina življenja, ne vidim nobenega razloga, da bi jim mi ustregli v vsaki njihovi želji. Sploh pa jih veliko ne živi po njihovi veri (alkohol, pretepi, kriminal...) Zakaj si ne naredijo molilnic, kot je v navadi drugod po Evropi, če imajo takšno željo po svojem svetem prostoru. Mislim, da bo cerkev samo aparat za dokazovanje superiornosti in podpihovanja proti Slovenskemu narodu. Ampak to je samo moje mnenje.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak to je samo moje mnenje.....

Vodka, s tabo se žal ne strinjam, ker si poenotil ljudi iz bivše Yu in muslimane. Še zdaleč niso ista množica ljudi. Med tistimi trdoglavci, ki po 30 letih ne spregovorijo slovensko pa je še vedno večina nemuslimanov (govorisrpskidaterazumecelisvet press).

Se bo pa to sčasoma spremenilo, saj vedno manj slovencev razume "srbskohrvatski" ... in tudi meje nso več odprte na stežaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da se sedaj zadnjic oglasam v tej temi. ker ce se nekomu ne da prebrati in razmisliti se meni ne da temu subjektu razlagati.

najprej slovenija in slovenci in potem vsi/vse ostalo. ce je to tako tezko razumeti ne vem dalje. nihce ni tukaj omalovazeval, zalil ali drugace kratil kakrsnekoli pravice kogarkoli. izmenjava mnenj pac.

osebno nimam nic proti muslimanom, jih kar nekaj poznam. cuden se mi zdi nacin razmisljanja slovenskih ksenofilov, kateri vidijo v tujcih vedno vse najboljse v slovencih pa samo najslabse. in ustrezno se vedejo. tujci in prisleki dobijo vse zastonj in takoj slovenci morajo prosjaciti in cakati na milost soslovenca. podoben problem je tudi v AUT.

v nobeni muslimanski drzavi tega fenomena ni. ce si tujec si komaj toleriran ali pa te odjebejo. kot je ze vodka povedal se velikemu delezu predvsem juzne brace sploh ne da ali ne zdi potrebno uciti ali spoznati slovenscine, saj zna vsak slovenec srbski, hrvatski ali kaj tretjega iz bivse juge. prilagajanje komunikacij je ze ok, vendar je to dvosmerno in ne one-way.

in seveda so kajmak, cevapi in pleskavica ja veliko boljsi od zlikrofov, prekmurkse gibanice ali domace potice. wrong, oboje je dobro.

"domace dobrine nic ne veljajo ?!" s to mislijo bi se poslovil iz debate ker ni ne konstruktivna in ne objektivna. predvsem se prevec pojmov pojavlja katere se potem mece in mesa kakor se komu zdi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No - kar "ven" ne, ampak ce tako pogledas - nekaj smisla pa je v tem, kajne? Hocem rect - ne bodo se menda prvotni prebivalci na veliko prilagajali ostalim, ce nekam prides se moras tamkajsnjim prebivalcem prilagoditi.

Ampak ne, Slovenci si moramo drug drugemu ocitati taksno in drugacno nestrpnost, turbo toleranca do vsega mogocega je ze kar moderna ... Svicarji znajo dobro poskrbeti za svojo drzavo, jim ne pade na kraj pameti da bi se sli komu prilagajati - tu na soncni strani Alp pa se pletejo ideje o tem kako se moramo mi prilagoditi zadevi ki naj bi se sirila k nam :D Oziroma je tu ze sedaj ... <_<

pa koji kurac vas to prilagajanje tolk jebe?

minimum prilagajanja je zagotovljen z zakonodajo, ki jo pač morajo vsi živeči v Sloveniji spoštovati, oziroma naj bi jo ... niti državljani Slovenije ne rabijo bit, pa jo morajo, če so v sloveniji, spoštovati ...

glede kulturnega prilagajanj in podobnih štosov pa - forget it ... mislim, halo: oni se ne abij prilagajati goveji župi in oberkrainerjem, pa ivotu godniču, pa ničemer, če jim to ni v interesu... tako kot nikomur od Slovencev ni treba hoditi v to džamijo...

gre pač za to, ali smo "odprti" ali pa "zaprti" v sodoben kulturološkem smislu ... saj vem, da večino boli kurac za globalnost in multikulturnost ... in jih celo razumem ... samo te razprave pa včasih privlečejo na dan tudi tako gnusne poglede, da mi gre na kozlanje ... ko bi se vsaj vsak toliko pobrigal pred svojim pragom, kolikor ga skrbi to, kako živijo "oni drugi, tam", bi bil to super svet.

pa ni. Jaz se zabavam ob teh paranojicah... A mislite, da če pa ne bo džamije, bo pa kaj boljše čez 10 let? You wish. ... but it's not gonna happen.

raje se mal zamislite, kako nam ZDA in druge "skupnosti" pod to isto idejo "globalizacije" turijo svoje izdelke in nas v komercialnem, pa tudi kulturološkem smislu, lepo analno nategujejo ...

Cyc, ti se pa spravi na ene par potovanj po svetu. Strahu pred višino se namreč znebiš tako, da greš na kak zelooo visooook objekt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med tistimi trdoglavci, ki po 30 letih ne spregovorijo slovensko pa je še vedno večina nemuslimanov (govorisrpskidaterazumecelisvet press).

PS: vsa ta gonja pride par Slovencev v Argentino, pa tam jejo govejo župo, poslušajo govejo muziko, govorijo goveji podalpski jezik in so sploh goveda... pa jih nihče ne mara a ne ...

aja, saj res, tisto niso več Slovenci, so sloargentinci... valjda.

za kazen vsi na koruzo klečat pa štiri zdravamarije... in čist tko pogledano: saj islam in RKC molita istega boga... a se vam to kreganje okol musliji/slovenci ne zdi isto kot tisto, "al voziš plastično kanto al pa gasilsko cisterno"?

poglejte že malo čez svoj plot ... boste vidl, da ma sosed lep in zanimiv vrt... morda ga zalotite, kako on pogleduje na vašega, z istimi mislimi v glavi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med tistimi trdoglavci, ki po 30 letih ne spregovorijo slovensko pa je še vedno večina nemuslimanov (govorisrpskidaterazumecelisvet press).

Se bo pa to sčasoma spremenilo, saj vedno manj slovencev razume "srbskohrvatski" ... in tudi meje nso več odprte na stežaj.

Moj fotr že približno 30 let živi v slo. in dejansko misli da super govori slovensko. V resnici ga v 3 besedah spoznaš da nije slovenac, pa čeprav uporabla same slovenske besede če po pravic povem imam zarad njega tud sam dostkrat probleme z naglaševanjem.

Zdej pa ne vem kaj te tolk srbi če nezna dobr slo. govort, pa koga u ostalom boli kura. za slovenščino sej bomo čez 15 let itak vsi angleško govoril. Torej lahko plačuje davke pravic pa ne sme met enakih ker ne govori slovensko, a una Marlene Ottey al nekej tazga iz jamajke ona pa tekoče govori slovensko to te pa nč ne moti al kaj.

pa da vas uprasam veliki slovenoljubi nacionalisti, kaj sploh je slovensčina, govori jo 1.9milijona ljudi od katerih je vsaj 200 tisoč južnjakov ki se ne šteje za slovence.

torej 1.7 miljona ljudi veliko pleme stajercev, primorcev, gorencev..., kateri od njih zdej govori pravo čisto slovenščino? Ta naša država obstaja šele ušivih 10 let pa ste se že skor razpočl od nacionalizma, aja pa da nebo kdo pozabu da letos spet izgubimo samostojnost

Če pogledaš malo bolj široko smo v končni fazi vsi slovani, razlika je samo v tem da so se oni naselil malo južneje, korenine pa imamo skupne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ravno zato ker nas je tako malo imamo vse razloge, da pazimo kaj delamo z lastnim jezikom. Zacensi s pravilno rabo rodilnika in dvojine ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti bo to prineslo srečo v življenju in osebno zadoščenje, če se boš zaradi tega počutil kot boljši človek potem kar pazi da se boš lepo pravilno slovensko izražal

jaz imam tudi pomembnejše stvari v ževjenju ki me osrečijo skoraj toliko kot tebe pravilna raba slovenskega rodilnika in (seveda da ne pozabim ) dvojine

Popravljeno . Popravil kura
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ravno zato ker nas je tako malo imamo vse razloge, da pazimo kaj delamo z lastnim jezikom. Zacensi s pravilno rabo rodilnika in dvojine ;)

cyc, povprečn slovenc je tudi negativno nastrojen do motociklizma ... ("motoristi divjaki")... pa ne da se mu ravno delat pa zavist ga daje itd ...

a morš res vse svoje nauke vlečt iz tega "črednega" ideologizma?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj povprecen Slovenec tudi na jezik ne pazi kdo ve kako, ce smo ze pri tem :D Je pa zalostno to ...

ne vem ,zakaj žalostno: saj se lahk jeziš na bosance, muslimane, islamabadce, muftije, "one", "njih", cigote, džipsije, cigojnerje, ... rešitev je na dlani, mar ne? Vse izgnat, ostanejo pa samo tisti, ki pri Toporišiču opravijo preizkus slovenštine... (BTW: dvomim, da ga uspešno opraviš ...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne....dajmo rajši genske teste uvest in tisti, ki vsaj 5 kolen nazaj ni čistokrven slovenec, takoj izgnat!

Jaz grem kar pakirat...... B)

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poanta ni v tem, da bi imeli kaj proti "ljudem od dol", kaj sele v muslimanski veri, vendar je dejstvo da ljudje prepogosto take stvari izkoristijo sebi v prid.........

zaradmene govori z naglasom, in te bom zaradi tega bolj spostoval, kot ce ne govoris slovensko, zakaj? ker se vsaj trudis, tko kt jst k grem nabavljat v nemcijo, morm tud nemsko govort, da se z prodajalcem zmenim..........ceravno mi to najbolje ne ratuje, trudim se pa vendarle po svojih najboljsih moceh..........

gre predvsem za on topic, in to je gradnja moseje.............

zakaj ne..........? zato ker je problem nekje drugje......... govorite o strpnosti? se mi zdi da smo jim v marsicem bolj ustregli kot bi jim morali! in to je bila nasa dobra volja!

fora je v tem da je mulsimanov v evropi precej.........kar pomeni da ce bo moseja postavljena, jih bo vsako leto (ob praznikih) vsaj 300x vec, kot bi jih bilo sicer, zaradi tega ker bi bil to najblizji tak objekt..............(in res mislite da se bojo kej sekiral za slovenijo, oz. slovence?)

drugic je keca v tem da je to kulturno obmocje ki pade iz zakona vn podobno tko kot ambasade, se pravi drzava v drzavi oz. ozemlje druge drzave oz. skupnosti......................

pa da ne bo kdo mislil da imam kaj proti njim/vam, ker to ne drzi, ne maram pa ljudi ki zivijo po BMK varjanti.........(tudi slovence)

torej glede đamije, postavte si jo tamo nekdje dole, ne pa na mojem vrtu!!!!!

molilnice imajo pa itaq ze sedaj............v sloveniji in se kje drugje.............

btw. jst grem na obcino podpisat proti gradnji moseje, in za vse ki se mi bojo pridruzili, se nej tam nacrtajo do 06.02. kar je rok....................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V resnici ga v 3 besedah spoznaš da nije slovenac, pa čeprav uporabla same slovenske besede če po pravic povem imam zarad njega tud sam dostkrat probleme z naglaševanjem.

Zdej pa ne vem kaj te tolk srbi če nezna dobr slo. govort, pa koga u ostalom boli kura. za slovenščino sej bomo čez 15 let itak vsi angleško govoril. Torej lahko plačuje davke pravic pa ne sme met enakih ker ne govori slovensko, a una Marlene Ottey al nekej tazga iz jamajke ona pa tekoče govori slovensko to te pa nč ne moti al kaj.

najprej si napisal da tvoj fotr govori slovensko pol pa da ne. kaj je zdj? mene motijo vsi, ki imajo državljanstvo pa ne govorijo slovensko, tudi Ottey.

in jaz čez petnajst let ne bom govoril angleško...

pa da vas uprasam veliki slovenoljubi nacionalisti, kaj sploh je slovensčina, govori jo 1.9milijona ljudi od katerih je vsaj 200 tisoč južnjakov ki se ne šteje za slovence.

torej 1.7 miljona ljudi veliko pleme stajercev, primorcev, gorencev..., kateri od njih zdej govori pravo čisto slovenščino? Ta naša država obstaja šele ušivih 10 let pa ste se že skor razpočl od nacionalizma, aja pa da nebo kdo pozabu da letos spet izgubimo samostojnost

miljon pa pol sploh ni majhna številka, odvisno kako gledaš in tudi nemalo ljudi govori lepo (pravilno) slovensko. to da država obstaja 10 let je daleč od resnice, je pa približno toliko časa samostojna in to niti ni tako malo časa... ne vem kaj je narobe z nacionalizmom in govoriš kot da obstaja samo pri nas...

Če pogledaš malo bolj široko smo v končni fazi vsi slovani, razlika je samo v tem da so se oni naselil malo južneje, korenine pa imamo skupne.

če pogledaš še malo bolj široko smo v končni fazi vsi ljudje s skupnimi koreninami in predniki... in kaj pol?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj napišem ob vsem tem pregovarjanju tule gor na motomarsu in ob situaciji ki se dogaja v zadnjih letih v Sloveniji.

Sram me je da sem Slovenec :(

Ne bom pisal zakaj, mislite si svoje :angry:

tudi mene je včasih sram da sem slovenec, ker imam isto državljanstvo kot kura oz. čefurji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!