Skoči na vsebino

Mošeja v Ljubljani - razlog zakaj NE !!!


Alla

Priporočene objave

Iščem Faq, pa ga ne najdem :? Kakšen moderator pa sem da ga ne najdem :cry:

Mi lahko kdo pomaga :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj lahko zamenaromo vse arabske filozofe in znanstvenike ki so svoje znanje prinesli v Evropo v srednjem veku in renesansi

tomaž akvinski se je recimo zgledoval arabskih filozofih.....

ne bi mi o kameni dobi... :rolleyes:

Muslimanski arabski svet je bil vezni člen med kulturo stare Grčije in Rima ter nato do vnovičnega razcveta zahodne kulture z renesanso.

Lokacija : Španija

Najbolj znano mesto : Cordoba

Po rekonkvisti - izgonu muslimanov iz Evrope sledi zaton.

Po rekonkvisti sledi izgon Židov iz Španije.

Za časa muslimanov je bila to cvetoča skupnost. Ko so kristjani pobedv, so jih pa izgnali.

Nismo Evropejci popek sveta.

Muslimanska vera podobnih stvari kot je inkvizicija ni nikoli v zgodovini počela.

Velja za bolj strpno, ki je toleriirala ostala verstva s tem da je Kristus eden od prerokov ki ga tudi Koran navaja.

Tako na hitro nekaj dejstev, za tiste ki mislijo, da se zaradi krščanskega pedigreja nekaj več.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mal neumna primerjava... Islam je popolnoma isti kot je bil v srednjem veku... ostali napreden svet pa je šel v razvoju naprej. Zdej edina varjanta da nas pokorijo, je ta da nam vzamejo ozemlja... Dejstvo je, da so tukaj in nas hočejo upravljat, nam vsilit svoj način mišlenja... In zdaj pravite naj bomo mi tolerantni do prišlekov? Še enkrat vas sprašujem... Tebe Ran v prvi vrsti... Kako opravičujete razpids nagrade na glavo nekoga, ki je naredil samo eno stvar - da je pisal s svojo glavo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bodo tujci pripeljali po severni obvozici in bodo videli minarete in bodo rekli FAK a tle je tudi že prodrl Islam. Pejmo domov. Pa bodo šli turistični Evri.

Tadej

a to uni nemci ,ki imajo že 10% turkov v deželi? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat naj povem, da ne sovražim muslimanov, kot to hočejo nekateri na forumu prikazai.

Sem pa odločno proti granji Đamije, ker le ta ne paše v Slovenijo.

Tako kot Ice se umikam iz tega topica, ostali se pa drkajte naprej.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uglavnem.... tiste boge reve tud ni noben nč uprašu če bi bla on pripravljena na en sex z njim al pa z njegovimi slugami. Zakaj pa jo nebi.... sej niso vse tlačanke zgledale kot pehte... lahko da je bla kaka tud mična gospodična in je gospod sam čakal kdaj jo bo lohka .... ko se bo poročila. Ran a ti misliš drgač... :hmm:

Kakšno je tudi. Nič ne rečem.

Tolstoj je bil grof ki je rad v svoje vasi zahajal.

Tudi kmetice so ga rade sprejemale.

Imel je ogromno potomcev na ta način. :D

Je rad širil pisateljske gene med ruski narod.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vale marsikje kjer so bili tako tolerantni do srednjega veka, gospe same veeč ne nakupujejo bureka... Sploh se mi pa zdi smešno, kako tolerantne so slovenke ko gre za nek sistem, ki že v osnovi krši pravice žensk... Malce pomislite kaka je vloga žensk v muslimanskih deželah...

in kako vzvišena je vloga slovenske trpeče matere v slovenski avtohtoni nacionalni podobi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kajser ko je bla evropa v srednjem veku je bil islam v kameni dobi...

sori, v srednjem veku je bil Islam way ahead pred vrhunsko nerazvito evropo, deželo umazancev, klavcev in kregajočih se med seboj pohlepnežev ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: pa koji kurac te je zdaj picil?! kdaj sem kaj omenil, da ne pase dzamija v LJ?! :wacko:

Ledeni ni letelo direkt nate ... ti imaš vsaj neke argumente ... eni pa pravijo da "to sem ne paše in pika" ... njim blo namenjeno ...

:afro1: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Symru nepozorno bereš in si preskočil moj popravek... Mogoče namenoma?

Vloga slovenske matere je bila približno enako trpeča kot vloga trpečega očeta ki je delal v tovarni ali na kmetiji... Ran izogibaš se odgovoru na moje vprašanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

isto kot spomladi!

DOVOLJ ZA DANES. KO SI BOSTE NAJBOLJ ZAGRETI PREBRALI VSE OBJAVE (SKORAJ 1000) SLEDI NADALJEVANJE. PREJ SI JIH MORATE OBVEZNO SHRANITI NA DISK IN TUDI KOT DOMAČO STRAN SI NAREDITE TA TOPIC :angry:

Sicer pa sym pa še kdo tudi še vedno lahko odklene :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat vas sprašujem... Tebe Ran v prvi vrsti... Kako opravičujete razpids nagrade na glavo nekoga, ki je naredil samo eno stvar - da je pisal s svojo glavo?

Pa kaj češ mene spraševat.

V obsodbi takih stvari najbrž delim mnenje s teboj.

Svojčas sem že opozarjal, da stvari niso enostavn, pa so me za versko nestrpnega proglasili.

Menim da smo kulturno in tudi sicer dovolj močni, da nas nove kulture lahko samo bogatijo ne morejo nas pa podredit.

Pa tudi zakonodaja je v rokah moderne slovenske države, ki bo morala skrbeti za ravnotežje.

Kadarkoli bo pa začel kdo politiko zganjat v imenu vere, pa takoj po tintari.

Zato pa je civilna družba proti Rodetu nastrojena. Če bo treba pa tudi proti muftiju.

Zato pa ne sme verouk v šole.

Že na začetku je treba povedat, da muslimanski center ni exteritorialno ozemlje.

Tam je suverenost slovenske države enako močna kot v moji ali tvoji hiši.

Če bo drugače tedaj je to narobe.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ran izogibaš se odgovoru na moje vprašanje...

Pismo, a misliš da imam ne vem kakšne reflekse. :(

Prej kot kaj spalamudim pa tud traja.

Beri zgoraj.

:wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa odločno proti granji Đamije, ker le ta ne paše v Slovenijo.

Pa, zaboga mi, kaj pomen "ne paše"???? :wacko: :wacko: :wacko:

Dej povej kaj to pomen?

Pa zakwa mata Tadej pa Kaiser isti avatar? :rolleyes: B) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat ti povem, da nisem napisal, da sem več od Fate. Fata je bila sam primerjava.

Ne spreobračaj mojih besed in ne prikazuj me kot ksenofoba.

Tadej

Tadej, nisem te proglasila za ksenofoba.

Pa tisto, da smo vsi LJUDJE, je namenjeno vsem, ne samo tebi.... :004

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alahu hvala za to temo! :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Še urca pa pol, pa sem frej šihta! :D :D :D

Kaj bi se vleklo, če bi bilo treba samo delat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

venetska teorija je ravno tako klavrna kar se dokazov tiče kot slovanska..tako da jo lahko pustimo na miru in gradimo na drugih temeljih.....

Ne boste verjel, ampak meni so enkrat prodajal foro, da slovenci izviramo iz opic. Ergo : Africa unite !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v deželi Sloveniji ima Policija republike Slovenije vse pristojnosti povsod, tudi v prostorih ambasade ZDA recimo ... In nehite padat na ta štos ....

To seveda sploh ni res.

Položaj diplomatov in dipl. predstavništev ureja Dunajska (s strani RS ratificirana) konvencija o diplomatskih odnosih, ki jo najdeš tule. Člen 22. pravi:

1. The premises of the mission shall be inviolable. The agents of the receiving State may not enter them, except with the consent of the head of the mission. "

2. The receiving State is under a special duty to take all appropriate steps to protect the premises of the mission against any intrusion or damage and to prevent any disturbance of the peace of the mission or impairment of its dignity.

3. The premises of the mission, their furnishings and other property thereon and the means of transport of the mission shall be immune from search, requisition, attachment or execution.

Menda pa je vsem jasno da nobena cerkev ni diplomatsko predstavništvo in ne more uživati nobene ugodnosti iz tega naslova.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kajser ko je bla evropa v srednjem veku je bil islam v kameni dobi...

Upsssssssssssssss.....faker.....malenkost se ti je zapisalo a ne........

Takrat je bil islam daleč,daleč,daleč pred evropo.Samo kot primer.....TAM SO SE LJUDJE UMIVAL!!!! :P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti res misliš da jo je vzel ?

A misliš da ni imel drugih boljših izbir ?

A misliš da je bil tak pofukelj, pa je vse živo in še tlačanke, ki so se poročale.

Pravico prve noči je po pravilu pustil slugam na gradu, da so nesrečno žensko zlorabljali do zore.

Več o tem lahko tudi pri Krleži prebereš pa še kje drugje.

Natančno tako.....pa še kot zanimivost.......

marsikatera mladenka se ni nikoli več prikazala med živimi.Golo dejstvo!!!!!Žal. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vale marsikje kjer so bili tako tolerantni do srednjega veka, gospe same veeč ne nakupujejo bureka... Sploh se mi pa zdi smešno, kako tolerantne so slovenke ko gre za nek sistem, ki že v osnovi krši pravice žensk... Malce pomislite kaka je vloga žensk v muslimanskih deželah...

Jaz nobenega sistema ne zagovarjam ... niti nobene vere in religije ... samo sem proti temu, da nekateri ene tolerirate drugih ne :angry: In ti bom spet RKC vrgla pod nos, ki še bolj zatira od samega začetka ženske kot pa islam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne boste verjel, ampak meni so enkrat prodajal foro, da slovenci izviramo iz opic. Ergo : Africa unite !

Neverjetno a resnično .....naj bi to en Englez pogruntal!!!!! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mislim, da prej iz kokoši => jajca ... :hmm: kaj je že blo prej :? ... iz kje se je že Turjšaka Rozamunda vzela :? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ran ampak vendarle je večina slovencev katolikov.. Mar mi nestrpno bit proti večinski opredelitvi naroda? Tale civilna družba se ponavadi oglasi vedno ko je treba nastopat proti katoliški cerkvi in se zdi malce plačana... Zanimiva je bila tudi njihova edino zveličana in pravilna opredelitev pri vprašanju posega v Iraku... Pravzaprav smo se prav zaradi civilne iniciative znašli na seznamu držav katere ne morejo pobrati smetane pri poslih v Iraku... Koji kurac ste sploh vi? Kdo vas plačuje? Men se zdite kot skupek policijskih špicljev in v politiki vsesplošno uporabnih kadrov ali pa če hočeš hujskačev... Manjšine? Naj se prilagodijo... Človekove pravice? Saj jih nihče ne zapira ker so muslimani, vendar pa moramo zaščitit eno raven razvoja kero smo dosegli...sploh je pa brezveze... nimam dost časa polemizirat z nekom k je za to propagando očitno plačan in lahko cel dan piše ne da bi povedal en sam argument... mejte se...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!