Skoči na vsebino

Sardinija


superblackbird

Priporočene objave

bo morda še kako poročilce o prevoženi poti, ugodnih sobah, odličnih gostilnah??

Soba, gostilna in par fotk o slednjem je bilo že predstavljeno. Računamo nate, da maja tudi sam izkusiš to kar smo mi :P

Poročilo o prevoženi poti morda celo pride, če me prej ne pobere od dela :slap: (je treba zaslužit čim več, da lahko naslednje leto preživimo še več dni v raju :whistle: :wub: )

Baj d wej, če kdo sliši za prosto delovno mesto na tem prelepem otočku (ki naj ne bo lomilec marmorja ali pa kamjonist), naj mi prosim posreduje oglas. Prva ladja je moja :whistle: Varjanta..adijo kontinentalci :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Soba, gostilna in par fotk o slednjem je bilo že predstavljeno. Računamo nate, da maja tudi sam izkusiš to kar smo mi :P

Poročilo o prevoženi poti morda celo pride, če me prej ne pobere od dela :slap: (je treba zaslužit čim več, da lahko naslednje leto preživimo še več dni v raju :whistle: :wub: )

Baj d wej, če kdo sliši za prosto delovno mesto na tem prelepem otočku (ki naj ne bo lomilec marmorja ali pa kamjonist), naj mi prosim posreduje oglas. Prva ladja je moja :whistle: Varjanta..adijo kontinentalci :evilgrin:

Saj veš kaj tam delajo, asfaltirajo asfaltirajo.... :worship: Ko smo bili mi smo se vozili še po toplem, da se je iz njega kadilo.... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj veš kaj tam delajo, asfaltirajo asfaltirajo.... :worship: Ko smo bili mi smo se vozili še po toplem, da se je iz njega kadilo.... :worship:

Mi tut

post-9009-1193244529_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hol!

@ BolhA^: saj morda sem že... :)

@ KeC, guli: itaq da je jasno, hehehe... se vidimo gor za prvomajske 2008? SoloRiderji, seveda :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izzivaš ha? :evilgrin:

Hm suzuki tole poznaš? Autodromo Mores

Si zamisliš počitnice, kjer se preganjaš po čudovitih ovinkih, se namakaš v toplem morju, vsake toliko pa še skočiš na pisto. :wub:

Že razmišljam o kombiju :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Hola KeC,

pa da :)

sorry, 100x sem že pozabil odgovorit na tale izziv: postanek na Moresu (ki pa še nima določene fiksne dolžine) je že vkalkuliran v moj prvomajski (2008) izlet na Sardinijo; pred odhodom se bom seveda pozanimal kdaj imajo free-practice day (al pa dva, tri... :) )

moj kombi pa je že naročen :whistle: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@suzuki: Ti moram še odgovoriti na že izbrisane poste.. Ko sem nazadnje govorila, da moraš okusiti "tisto" doživetje, nisem govorila o Sardiniji (ker se še predobro zavedam, da si ti tisti, ki je med nami sprožil zanimanje za raj :whistle: ), ampak o hrani na omenjenem agriturizmu :D

Aja, pa še to.. Se ti zdi ful boljša varjanta kombi proti prikolici ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola BolhA^,

se razumemo, ni blema :) ker imam zelo rad dobro hrano, bom zagotovo poskusil :blush:

prikolica vs. kombi pa takole: vsak ima svoje prednosti in slabosti, predvsem pa je razlika v kešu: prikolica je veliko cenejša za kupit/najet od kombija, AC in trajekt zanjo pa sta dražja, in ker ne smeš tako hitro voziti je tudi "počasnejša" od kombija, pa v kombiju so motorčki lepo na suhem če dežuje :) zato je meni bolj všeč kombi, oboje pa je veliko boljše kot z motorčkom po dolgočasno ravni, gumožerski AC :yes:

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Lep pozdrav!!!

vidim da vas je že veliko prevozilo sardinijo in da ste kr bili zadovolni z dopustom!!!

Letos z mojo planirama dopust od 8.6.2008 do 22.06.2008 sardinija korzika

nekje 3 dni vožnje do rima in potem trajekt nekje 6 dni na sardiniji en dan na korziki in potem lepo počasi domov!

imam pa par vprašanj za vas če si mogoče lahko vzamete čas in mi pomagate:

zanima me glede zasedenosti kampov v juniju (bungalovi in prostori za šotor??)ali jih naj raje prej rezerviram al kr na licu mesta)

cene hrane mislim taka bolj cheep varianta??

temperatura morja??

Zakaj grete vsi na trajekt v livornu???

Koliko ste kaj skupaj porabli za tako turo

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola frutek76,

v glavnem maš odgovore na vsa vprašnja že napisana, če boš pobrskal malce po zgodovini tegale topica

nahitro pa takole:

- v juniju IMHO ne bi smel imeti težav s sobami, bungalovi, prostorom za šotor

- hrana ni posebej draga, cena pa je odvisna od gostilne kjer se boš ustavil - fancy gostilne majo fancy cene :)

- temperatura morja je že kar OK za kopat, odvisna kolk si zmzljiv (in če je bila prejšnji dan burja, nevihta...)

- saj ne gremo vedno samo Livorna... je pa to najbližja luka s pogostimi zvezami

- moj lanski potopisek (kjer so opisani tudi stroški) je tule

veliko lepih in varnih kmjev po sanjski Sardiniji ti želim!

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Frutek76:

Junija verjetno res ne boš imel problema s prekomerno zasedenostjo kampov... ;)

Cene hrane so po supermarketih tam tam kot pri nas, na tržnicah, pri ribičih, na kmetijah pa zeeelo nižje. Hrana je tudi mnogo okusnejša, tako da ni za šparat pri tem :)

Na trajekt sva z mojim šla v Livornu, ker je bila to najcenejša varjanta ob naslednjih postavkah: cena avotceste, cena bencina, cena trajekta.

Za cel dopust (od 13.09.-1.10.) sva vključno s trajektom, avtocesto, bencinom, prenočevanjem, hrano, pijačo, spominki,... porabila približno vsak 650€.

Seveda pa sva si prala in kuhala sama, poleg tega pa sva bila stacionirana na enem mestu.

Popravljeno . Popravil BolhA^
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še popravek, ker mi ne pusti več modificirati posta..

Za cel dopust (od 13.09.-1.10.) sem vključno s trajektom, avtocesto, bencinom (cca.4,5kkm), prenočevanjem, hrano, pijačo, spominki,... porabila približno 650€, fant pa 750€ (zaradi razlike v porabi goriva motorjev).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!!!

vidim da vas je že veliko prevozilo sardinijo in da ste kr bili zadovolni z dopustom!!!

Letos z mojo planirama dopust od 8.6.2008 do 22.06.2008 sardinija korzika

nekje 3 dni vožnje do rima in potem trajekt nekje 6 dni na sardiniji en dan na korziki in potem lepo počasi domov!

imam pa par vprašanj za vas če si mogoče lahko vzamete čas in mi pomagate:

zanima me glede zasedenosti kampov v juniju (bungalovi in prostori za šotor??)ali jih naj raje prej rezerviram al kr na licu mesta)

cene hrane mislim taka bolj cheep varianta??

temperatura morja??

Zakaj grete vsi na trajekt v livornu???

Koliko ste kaj skupaj porabli za tako turo

Hvala!

LP

Z mojo lepšo polovico potujeva letos tudi dol, tako , da bi si lahko izmenjali številke v primeru kakšnih komplikacij.

Potujeva med 12.6 - 30.6.

Potujeva brez plana, brez rezervacij, vedela bova samo kaj si je potrebno ogledati.

Zanima pa me, če je kdo od vas slučajno spal že na Sardiniji na prostem(ne v kampu), kakšne so sankcije kazni,........

Popravljeno . Popravil tdm900k
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm.. če pomislim na "tiste" strele.. lov na zajce, fazane in divje prašiče.. am..ne bi hotela biti ena izmed preganjenih :grrr

Aja, pa btw.. imajo veliko gozdnih čuvajev, ki sicer več ali manj kontrolirajo potencijalne požarne nevarnosti in fauno, a vseeno dvomim, da bi bili veseli šotorov..

Sicer pa nimam izkušenj s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
LP

Z mojo lepšo polovico potujeva letos tudi dol, tako , da bi si lahko izmenjali številke v primeru kakšnih komplikacij.

Potujeva med 12.6 - 30.6.

Potujeva brez plana, brez rezervacij, vedela bova samo kaj si je potrebno ogledati.

Zanima pa me, če je kdo od vas slučajno spal že na Sardiniji na prostem(ne v kampu), kakšne so sankcije kazni,........

LP!!!

Tudi midva grema v tem terminu ker prej ne more punca vzet dopusta... lahko bi se res kje doli na kakšni kavici dobili al pa prej kako preko msn rečemo al pa skypa....na mesengerju sem: pustb@volja.net na skypu pa frutek76...

midva si bova že nasledni teden rezervirala karte za na trajekt ker so dosti cenejše kot pa da jih kupiš direkno na dan odhoda...

mislila sva it malo po italiji še prej tako da bova vozla 4 dni do trajekta potem pa na sardiniji 7 dni pa na korziko za en dan potem pa iz korzike nazaj v italijo pa 4 dni nazaj!! joj komaj čakam!!! danes sem že bil v louis-u v AT! nove hlače za punco pa stranske platnene kovčke sem vzel "30l več prostora!!! juhu juhu še 4 mesece!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje še imam!!!

glede kempov in bungalovov!!

kaj je mogoče dobit na licu mesta ugodnejše cene kot pa preko interneta, torej če se da v kempih kaj zmenit glede cene!! al raje za junij že kr preko interneta rezerviram....

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje še imam!!!

glede kempov in bungalovov!!

kaj je mogoče dobit na licu mesta ugodnejše cene kot pa preko interneta, torej če se da v kempih kaj zmenit glede cene!! al raje za junij že kr preko interneta rezerviram....

hvala

to tudi mene zanima, a je na netu vse kar se ponuja, al je tako kot na Hrvaškem, precej več ponudbe kot na netu.

lepa in zdi se mi da uporabna stran za kampiranje/bungalove v Italiji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kampov je veliko več kot se jih najde na netu in tudi cenejši se najdejo, vendar je to še vedno v rangu 10€ na dan.

Moraš pa tudi malo pazit, so velikokrat cenejši kampi kjer pa moraš plačevati tuš in podobne stvari ki so drugje všteti v ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kampov je veliko več kot se jih najde na netu in tudi cenejši se najdejo, vendar je to še vedno v rangu 10€ na dan.

Moraš pa tudi malo pazit, so velikokrat cenejši kampi kjer pa moraš plačevati tuš in podobne stvari ki so drugje všteti v ceno.

Za en žetončič se lahko dva stuširata... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!!!

vidim da vas je že veliko prevozilo sardinijo in da ste kr bili zadovolni z dopustom!!!

Letos z mojo planirama dopust od 8.6.2008 do 22.06.2008 sardinija korzika

nekje 3 dni vožnje do rima in potem trajekt nekje 6 dni na sardiniji en dan na korziki in potem lepo počasi domov!

imam pa par vprašanj za vas če si mogoče lahko vzamete čas in mi pomagate:

zanima me glede zasedenosti kampov v juniju (bungalovi in prostori za šotor??)ali jih naj raje prej rezerviram al kr na licu mesta)

cene hrane mislim taka bolj cheep varianta??

temperatura morja??

Zakaj grete vsi na trajekt v livornu???

Koliko ste kaj skupaj porabli za tako turo

Hvala!

Za kampe ni problema, placa kolikor ces, tako da ne rabis nic v naprej rezervirat...

hrana v trgovinah, tako kot doma....

morje bo OK....bo pa verjetno dol ful vroce (vsaj lani je blo)......

vzami nekaj za odganjanje komarjev....

V naprej pa si razerviraj trajekt, ker dobis tudi za 50% nizjo ceno....

Poraba, pa je odvisna predvsem od tebe, se da porabiti tudi 100€ na osebo v kaksni restavraciji...

Tukaj je se nekaj od Pajerja http://www.moto-pajer.com/potovanja/sardin...-sardinija.html

Popravljeno . Popravil bica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Počasi se približuje datum mojega ponovnega odhoda na Sardo (19.4.). Vesel bom, če bom tam doli srečal ali se vozil s katerim od Motosvetovcev. Se ima v tem terminu (do 1.maja) kdo namen potikati tam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi se približuje datum mojega ponovnega odhoda na Sardo (19.4.). Vesel bom, če bom tam doli srečal ali se vozil s katerim od Motosvetovcev. Se ima v tem terminu (do 1.maja) kdo namen potikati tam?

1.5 se bomo na AC srečali, škoda na nasprotnem voznem pasu... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi se približuje datum mojega ponovnega odhoda na Sardo (19.4.). Vesel bom, če bom tam doli srečal ali se vozil s katerim od Motosvetovcev. Se ima v tem terminu (do 1.maja) kdo namen potikati tam?

upam, da se na korziki dobimo vsaj na kaki rundi. mi odrinemo 26.4. (27.4 zjutraj trajekt), potem pa gremo počasi iz severa proti jugu po zahodni strani. Če ne drugače, pošljem SMS, kje se nahajamo.

lp iz dublina

Popravljeno . Popravil Barth
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam, da se na korziki dobimo vsaj na kaki rundi. mi odrinemo 26.4. (27.4 zjutraj trajekt), potem pa gremo počasi iz severa proti jugu po zahodni strani. Če ne drugače, pošljem SMS, kje se nahajamo.

lp iz dublina

Fino, prav gotovo se bomo srečali. Kdaj bom iz Sardinije prišel na Korziko, je odvisno od vremena. Verjetno med 25. in 27.4. če bo vreme na Korziki OK, morda tudi prej. Lepo se imej v Dublinu, v pubu se spomni žejnih prijateljev :beer2: in prepričaj Irce, da nehajo pošiljati ciklone proti vzhodu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!