Skoči na vsebino

Sardinija


superblackbird

Priporočene objave

mene pa zanima glede trajekta:

izbral bom nočni trajekt.. kako je s kabino?

Na SardiniaFerries je opcija Pullman.. kaj je to? so to sedeži ali kaj?

Katerega priporočate: Moby ali SardiniaFerries glede spanja na "hodniku" ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima glede trajekta:

izbral bom nočni trajekt.. kako je s kabino?

Na SardiniaFerries je opcija Pullman.. kaj je to? so to sedeži ali kaj?

Katerega priporočate: Moby ali SardiniaFerries glede spanja na "hodniku" ?

Mi smo bli Maja dol, obakrat nočna vožnja in obakrat spali izven kabine, ker je razlika v ceni zelo občutna. Cenejši je bil moby, za spat gor pa imaš kar precej placa, ampak vseeno je potrebno pohitet. Za dol, smo bli med prvimi na trajektu, ampak smo se neki muvali pri motorjih, tačas so že precej kavčev zasedli, smo pa vseeno dobili mesto na kavčih zadaj v baru. Spat je blo na njih odlično. Nazaj grede pa smo bli pozni, trajekt je bil že pol natovorjen ko smo se vkrcali, in smo spali na tleh, ker so bli kavči žal zasedeni. Jst sem si privleku noter zložljiv ležalnik, ki sicer spada na zunanjo palubo, pa na njem spal :) Ni blo glih preveč udobno, ampak za silo je blo.

Pullman pa pomeni avtobus, torej sedeži. Drugače pa mislim, da so kabine kaj hitro rezervirane, tako da je potrebno kr hitro rezervirat če se zanje odločiš oz. poglej, da ni že vse zasedeno!

Priporočam, da si pripravite prtljago že prej, ki jo boste imeli ob sebi, in se čimprej napotite rezervirat kavč! Najbolje je, če sta v paru, da takoj ko se vkrcate, eden z brisačami ali čem podobnem odhiti gor rezervirat, ko drugi motor pripravi, pa potrebno prtljago vzame. Da se tako prišparat precej €, spi se pa enako udobno. Razen, če potrebujeta kabino za kaj drugega, poleg spanja :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo bli Maja dol, obakrat nočna vožnja in obakrat spali izven kabine, ker je razlika v ceni zelo občutna. Cenejši je bil moby, za spat gor pa imaš kar precej placa, ampak vseeno je potrebno pohitet. Za dol, smo bli med prvimi na trajektu, ampak smo se neki muvali pri motorjih, tačas so že precej kavčev zasedli, smo pa vseeno dobili mesto na kavčih zadaj v baru. Spat je blo na njih odlično. Nazaj grede pa smo bli pozni, trajekt je bil že pol natovorjen ko smo se vkrcali, in smo spali na tleh, ker so bli kavči žal zasedeni. Jst sem si privleku noter zložljiv ležalnik, ki sicer spada na zunanjo palubo, pa na njem spal :) Ni blo glih preveč udobno, ampak za silo je blo.

Pullman pa pomeni avtobus, torej sedeži. Drugače pa mislim, da so kabine kaj hitro rezervirane, tako da je potrebno kr hitro rezervirat če se zanje odločiš oz. poglej, da ni že vse zasedeno!

Priporočam, da si pripravite prtljago že prej, ki jo boste imeli ob sebi, in se čimprej napotite rezervirat kavč! Najbolje je, če sta v paru, da takoj ko se vkrcate, eden z brisačami ali čem podobnem odhiti gor rezervirat, ko drugi motor pripravi, pa potrebno prtljago vzame. Da se tako prišparat precej €, spi se pa enako udobno. Razen, če potrebujeta kabino za kaj drugega, poleg spanja :evilgrin:

super info. Sem rezerviral Moby.

torej takoj najdit kavče :)

Kabine nisem vzel, ker mi je malo predrago.. pa še nevem, ali je cena na kabino ali na osebo??

grem pa 16/7

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super info. Sem rezerviral Moby.

torej takoj najdit kavče :)

Kabine nisem vzel, ker mi je malo predrago.. pa še nevem, ali je cena na kabino ali na osebo??

grem pa 16/7

zdravo,tudi midva z mojo nacrtujeva pot proti korziki,siciliji ,03.07.2009 do livorna in pol naprej,

bi mi pav prišel kak napotek ,javi mi na email kontaktno številko da kako rečeva

lp.matjaz

carhifi@siol.net

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre kdo na sardinijo nasleden teden pa bi mu druzba prav pršla?

Glede na to da se nisem bil bi se mogoče prvič raje s kom odpravil. Načeloma sem melvmislih odhod 7.7. ker mam v pondlek se en obveznosti katere pa načelomalahko tudi prestavim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre kdo na sardinijo nasleden teden pa bi mu druzba prav pršla?

Glede na to da se nisem bil bi se mogoče prvič raje s kom odpravil. Načeloma sem melvmislih odhod 7.7. ker mam v pondlek se en obveznosti katere pa načelomalahko tudi prestavim.

evo midva sva bila ravno na valovih po morju mi še kar mal črke plešejo sm ter tje no ja,sva se pa odločila da greva jutri ponoč do livorna z motorjem in pol na korziko in sardinijo do 11.7.2009 no če bo kdo tam dol tacajt se lahko vidimo,spusti kak sms (maš cifro u mojem profilu) greva pa z bmwk1200gt ,bo zihr kaka dobrodošla informacija

lp,matjaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Hoj

3. septembra odrineva iz Lj. na 8 dnevno potepanje po Sardiniji. Čeprav naju ne moti, da greva sama, se kakšne moto družbe ne bi branila. Torej, če je še kakšen kandidat (par) za omenjeno destinacijo - gremo.

Okviren plan: 3.9. - Lj. - Livorno in zvečer na trajekt

4.9. - 10.9. - Sardinija, Sardinija, Sardinija

11.9. - zjutraj na trajekt do Livorna in zvečer Lj. (varianta zvečer na trajekt in naslednji dan v Lj.)

Vožnja strogo turistična, bivanje kakor se bomo znašli (sobe, bungalovi), prehranjevanje v enakem stilu, vse ostalo pa uživanje in uživanje. V info: motor yamaha fjr 1300.

Odštevanje se je začelo!!

LP

Mac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

letos greva s punco na Sardinijo (18.6.-30.6.2010). Če ima kdo kake uporabne informacije, POI za Garmina, .... je dobrodošlo.

Lani sva bila na Korziki. Če kdo potrebuje kakšne informacije, na dan z vprašanji.

LP, Aleš

Popravljeno . Popravil ales79
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

letos greva s punco na Sardinijo (18.6.-30.6.2010). Če ima kdo kake uporabne informacije, POI za Garmina, .... je dobrodošlo.

Lani sva bila na Korziki. Če kdo potrebuje kakšne informacije, na dan z vprašanji.

LP, Aleš

Sardinija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

letos greva s punco na Sardinijo (18.6.-30.6.2010). Če ima kdo kake uporabne informacije, POI za Garmina, .... je dobrodošlo.

Lani sva bila na Korziki. Če kdo potrebuje kakšne informacije, na dan z vprašanji.

LP, Aleš

Sardinija II whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

letos greva s punco na Sardinijo (18.6.-30.6.2010). Če ima kdo kake uporabne informacije, POI za Garmina, .... je dobrodošlo.

Lani sva bila na Korziki. Če kdo potrebuje kakšne informacije, na dan z vprašanji.

LP, Aleš

Midva s tamalo bova šla tut letos. Najverjetneje okoli junija-julija. Spala bi v tistih hotelih, ki jih je OMV oglaševal, oz. si lahko kupil bone. Ma kdo kakšne podobne plane? Drugače naju pa precej zanima pot Lorda in Lady.

lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ali ima kdo plan iti čez 1.majske praznike 24.4 - 2.5 na Sardinijo?

Popravljeno . Popravil robberrt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Midva s tamalo bova šla tut letos. Najverjetneje okoli junija-julija. Spala bi v tistih hotelih, ki jih je OMV oglaševal, oz. si lahko kupil bone. Ma kdo kakšne podobne plane? Drugače naju pa precej zanima pot Lorda in Lady.

lp!

čas je določen -> odhod 12.6, nočni trajekt; povratek 19.6.2010, nočni + sobica.

gremo štirje... se še kdo pridruži?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ponedeljek 24.5. 2010 smo se vrnili z dvodnevnega potepanja po Sardiniji.Pot dol in gor dva dni ni všteta.

Vse je res,ceste in narava,ter domačini vse prva liga,toplo priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25.6 odrineva z punco na Sardinijo. Vsak greva s svojim motorjem in glede na to da je ona novopečena motoristka me malo skrbi pot od Ljubljane do Piombina (Livorno) cca. 730Km. Kakšnih je kaj teh 730km po avtocestah? A se da zdržat v enem kosu? Če bi se odločila za pot do Piombina v dveh kosih, kje priporočate prenočiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25.6 odrineva z punco na Sardinijo. Vsak greva s svojim motorjem in glede na to da je ona novopečena motoristka me malo skrbi pot od Ljubljane do Piombina (Livorno) cca. 730Km. Kakšnih je kaj teh 730km po avtocestah? A se da zdržat v enem kosu? Če bi se odločila za pot do Piombina v dveh kosih, kje priporočate prenočiti?

Ja ne vem kok je kaj vajena vozit, malce potrenirajta prej po kakšnih 400km na dan po SLO pa bo menda že držala balanco tud tistih 700km. Sicer pa če greš 2 dnevno bi jz spal pač nekje malo pred Bolonjo, potem pa po cesti SP65 do Firenc pa pol lepo še samo do Livorna pa je. Baje je ta SP65 daleč najlepša in uživaška v celi Italiji - še nism dal čez, samo po enem dokumentarcu in prenekaterem prebiranju interneta se baje splača! :P

Sicer pa mi ni jasno kako si jih naračunal iz LJ do Livorna 730km - Google pravi da 570km, edino če mislita po navadnih cestah, potem resno svetujem 2 dni!

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25.6 odrineva z punco na Sardinijo. Vsak greva s svojim motorjem in glede na to da je ona novopečena motoristka me malo skrbi pot od Ljubljane do Piombina (Livorno) cca. 730Km. Kakšnih je kaj teh 730km po avtocestah? A se da zdržat v enem kosu? Če bi se odločila za pot do Piombina v dveh kosih, kje priporočate prenočiti?

Do Livorna se da komot zdržat, avtocesta do dol je lepa in ni preveč utrujajoča. Morda bi se bilo edino pazit prometnih konic (ko grejo ljudje delat ali iz dela). Narediš postanek vsakih 100-150km , bencinske so precej pogoste, pa bari oz. restavracije zraven so kr fajn kjer za ne pretirano ceno dobiš fajn kavo. Včasih se je znalo zabasat pred benetkami, ampak odkar so naredili vzporedno hitro cesto, tudi tam poteka tekoče. Edini problem tega dela potovanja je ta, da ti gume po sredini fajn zradira, ampak boljše to, kot pa se po navadnih cestah furat do dol. Do piombina pa še nisem šou, ker kar sem sam računal, se mi res ne splača, ne zaradi časa kot tudi ne zaradi €. Pomoje je Livorno (nočna vožnja, spanje na kavčih) najboljša varianta. Motoristi gredo med prvimi na trajekt, in sopotnica (oz. v tvojem primeru druga voznica) naj takoj ko prideta z motorjem na trajekt, pohiti direkt gor rezervirat plac na kavčih (dve brisači položi gor) in to je to, spiš zelo udobno in poceni. Ti pa počasi zavežeš oba motorja in greš gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od Mbja do Livorna je preko 755km po avtocesti...

Z avtom sem bil brez gnece normalno dobrih 6 ur.

Glede na to, da je avtocesta, se to lahko komot pride v enem kosu do Pise oz. Livorna.

Gre za konstantno in mirno vožnjo, itak se na vsako urco malo ustavita pa bo.

Je pa "zanimivo" da gre začetnik s prve na Sardinijo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je ze kdo koristil parkiranje v Livornu (v pristanišču) namreč motorje bomo do Livorna peljali na prikolci in bi jo pustil tam.

Rad bi prevereril pa ne najdem kakšne delujoče številke na sonču pa tud ne vejo kje prevert.

Da ne bo tezava jutri zvečer :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa mi ni jasno kako si jih naračunal iz LJ do Livorna 730km - Google pravi da 570km, edino če mislita po navadnih cestah, potem resno svetujem 2 dni!

ajd

piombino je nekaj malega manj kot 100km naprej od livorna proti jugu... (ene 70km avtoceste, naprej pa lahko tud po polžje...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš namen delat se cca 100km dlje do Piombina, ti svetujem še eno varianto, katere se sam najpogosteje poslužujem, ko grem na dopust na Sardenijo. To pa je rimsko pristanišče Chivittavechija. Sama pot, do tega pristanišča je cca 90 km daljša, kot do Livorna, cenovno isto, saj imas AC le do Firenc (22,50€) od tu dalje pa hitra cesta (SS -super strada). Pelješ se pa po Toscani, mimo Siene, Poggibonsija in Grosetta, Lepa pokraina, hribi, doline ter snčnična in riževa polja. In lepa srednjeveška Siena.

Ko pa si enkrat na trajektu, je tudi plovba z njim krajša (traja cca 4 ure Chivittavechija-Olbia ali Golffo aranchi), iz Livorna pa cca 7 do8 ur. Največkrat je tudi cenovno, ta linija cenejša, neglede na ladjarja.

Čez dober mesc jo bom ponovno koristil.

Lp Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ne vem kok je kaj vajena vozit, malce potrenirajta prej po kakšnih 400km na dan po SLO pa bo menda že držala balanco tud tistih 700km. Sicer pa če greš 2 dnevno bi jz spal pač nekje malo pred Bolonjo, potem pa po cesti SP65 do Firenc pa pol lepo še samo do Livorna pa je. Baje je ta SP65 daleč najlepša in uživaška v celi Italiji - še nism dal čez, samo po enem dokumentarcu in prenekaterem prebiranju interneta se baje splača! :P

Sicer pa mi ni jasno kako si jih naračunal iz LJ do Livorna 730km - Google pravi da 570km, edino če mislita po navadnih cestah, potem resno svetujem 2 dni!

ajd

Za cesto sp65 se strinjam,da je ena boljših v Italiji,sem jo namreč prevozil 21.5.2010,na poti za Sardinijo.

Če ste namenjeni na Sardinijo ali pa na Korziko,bi bil vsekakor greh ne peljati se po njej.Torej do Bologne po

avtocesti,tam pa skrenete na sp65 proti Firencam.Ne priporočam med tednom je veliko tovornjakov in zgoščen promet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!