Skoči na vsebino

Sardinija


superblackbird

Priporočene objave

Karte kupljene preko http://www.traghettilines.it . Kabina za dva, dve osebi in motor z Corsica-Sardinia Ferries 284 €. To je ta moment najceneje kar sem našel.

 

Vse ostalo pa po Suzukijevem receptu. Glede na to, da so potopisi starejših datumov veselo upam, da obnavljajo ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

 Je kdo potoval na trajektu v kabini ? Kako izgleda, tuš, posteljnina, kdo da ključe........ :hmm:

 

Med 27.4. in 1.5. je na otoku skupinica TDM, GS, Varadero in Tenere. Nastanjeni v hotelu Cardedu. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A gre kdo dol 1.5. mogoče? Midva bova tavala po ovinkih do 10.5. predvidoma, pa se vidmo, če se srečamo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi bomo 1. že na poti proti domu.

Včeraj zjutraj prispeli na otok. Popoldne smo že okusili vse vodne radosti....ne v bazenu ampak v dežni opremi na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vremenska za naslednje dni je kar ok, tako da upam, da ujamete kaj sonca, nekaj ga pa lahko še za naju pustite ;).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam da mi spokamo domou pa bo prec lepš vreme. ob morju je sicer toplo ampak v hribih so pa lepše ceste in mraz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj prispeli domov.

Vtise še sestavljamo. Bilo je enkratno.

Pet tur po 300 do 400 km je dovolj , da smo si ogledali kar nekaj zanimivih točk in predelov otoka. Seveda nam je ostalo še precej neobdelanega, ampak to smo si pustili za drugič. Slike so v pripravi. Impresionirale so me ceste, ki so noro dobre, kar pomeni noro obrabo gum, tako sem bil najbolj srečen, da sem sploh imel dovolj gume do doma. Enkratna je bila odločitev za izbiro bajkerskega hotela kot izhodiščne točke na ture, saj bi polna obremenitev s prtljago pokvarila užitke v prekrasnih ovinkih.

Vreme nam je ponagajalo le na transferju preko toskanskih gričev na poti v Livorno in pa prvi dan ,ko smo vozili večino poti v dežni opremi zaradi rosenja in močnega vetra. Ostali dnevi so bili sončni in suhi, vendar v hribih temperature niso bile ravno poletne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po izkrcanju naredili turo proti Castelsardu in do slončka.

post-7695-0-76392500-1430683717_thumb.jpg

post-7695-0-02079100-1430683764_thumb.jpg

Hotelska garaža je prav ta prava štalca

post-7695-0-62377600-1430683857_thumb.jpg

mazanje ketne - ta cajt smo kardanarji mazal grla

post-7695-0-82162700-1430683833_thumb.jpg

hotelske sobe z izhodom naravnost na travnik

post-7695-0-33293700-1430683802_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po izkrcanju naredili turo proti Castelsardu in do slončka.

attachicon.gifcastel.JPG

attachicon.gifslon.JPG

Hotelska garaža je prav ta prava štalca

attachicon.gifgaraža.JPG

mazanje ketne - ta cajt smo kardanarji mazal grla

attachicon.gifketna.JPG

hotelske sobe z izhodom naravnost na travnik

attachicon.gifapp.jpg

 Dobrodošli doma,dopustniki :grim  Verjamem,da ste se naužili najboljših cest n asvetu,ali ne! :notworthy:   Mi pa odpotujemo v nedeljo,ampak za malo dalj časa :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo midva sva tudi uspešno oddrsala 10 dni sardinijskih ovinkov kljub nenormalnim temperaturam (v notranjosti par dni krepko čez 30 stopinj, pihljanje ob morju je bilo zakon ;)....uspelo nama je prevozit skor celo, za naslednjič sva si pustila samo jugozahodni del....300+ km na dan je na Sardiniji za cel dan glede na to da je en sam ovinek :P, pa še fotkat treba vmes. Slikice in poročilce pridejo, takoj ko malo uredim miljavžnt slik ;). Tonystx  vidm, d ste tud full trpeli kt midva ;).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bom šel še enkrat tja me noben ne spravi več iz vzhodnega hribovja ali gorovja. En dan v smeri urinega kazalca drugi dan v kontra smer. Men osebno to pomeni vrhunec motoriranja. Kraji so si podobni, zgodovina zanimiva vendar so ceste preveč dobre, da bi tisto malo časa porabil za kaj drugega kot vožnjo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ninči, un kuža je pa tooook cortkast, upam da si ga dam vzela!?  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda rahlo nepripravljena zadeva...ali?

Če misliš samo pot ni bilo nepripravljeno, z izjemo tega, da nisva imela gps-a, zemljevid sva imela pa dovolj natančen, ampak dejansko za manjše kraje oziroma lokalne ceste ni nobenih pametnih oznak, sploh po mestih, niti označb katera cesta je prednostna, da bi se vsaj tako človek lahko orientiral.

 

Ninči, un kuža je pa tooook cortkast, upam da si ga dam vzela!?  :OK:

A ne, cukr en je prlezu k nama in pomagal zemljevid brat....sm ga pa tam pustila, mi ni šu v torbo, k so bli še sendviči not :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sočustvujem z vama, ker se vama zgleda težko godi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!