Skoči na vsebino

Sardinija


superblackbird

Priporočene objave

ker vem da bo 10dni cist premalo-kere prelaze oz. keri del mi priporocate..a so kej dost razlike u ceni ferry glede na ladjarja -a placate na mestu al prek neta? ker nisem ziher kdaj bom dol prisel ce bom spotoma se mal po toskani kruzu..Je Civitavecchia-Olbia ferry najkrajs varianta?

Pohajac mi lahk uno prenocisce kontakt das?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker vem da bo 10dni cist premalo-kere prelaze oz. keri del mi priporocate..a so kej dost razlike u ceni ferry glede na ladjarja -a placate na mestu al prek neta? ker nisem ziher kdaj bom dol prisel ce bom spotoma se mal po toskani kruzu..Je Civitavecchia-Olbia ferry najkrajs varianta?

Pohajac mi lahk uno prenocisce kontakt das?

za trejekt ne rabiš rezervacije, karto lahko kupiš pred odhodom, tako vsaj nisi vezan na datum in uro odhoda, za motorje je vedno dovolj prostora, samo kakšne dve uri pred odhodom trajekta moraš biti tam, da v miru kupiš karto, eno uro pred odhodom se pa začne vkrcavanje, uživaj :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo da natrosim par cukrčkov.

Za vožnjo in odbito pokrajino najbolj priporočam Central pa East (glede na karto na http://www.sardegne.com/)

Skrajni jugozahodni del (od Cagliarija pa do Portoscuso) je ob obali zelo industrijski in mi ni bil všeč. Šele od Gonese severno postanejo pokrajina in ceste spet zanimive. Tik pred Goneso smo našli hudo všečen agriturismo (koordinate 39°15'44.19"N, 8°26'22.27"E, v Google Earth ti bo kurzor zapičilo točno v ta objekt). Se splača dogovoriti z lastnikom, da večerjaš z njimi. Njami. Pa tudi blizu je kar atraktivna plaža, če je želja si odpočiti od vožnje.

Jaz sem bil stacioniran v Cala Gonone od tam delal celodnevne ture, ki so se začele ali proti jugu do Baunei ali Tortoli potem pa na zahod v hribe. Ceste zavite, pokrajina divja. Lahko pa se gre še naprej proti jugu, znajo biti plaže v tem koncu kar atraktivne. Druga opcija pa je iz Cala Gonone do Noura pa potem od tam na sever ali pa severozahod. Oboje zanimivo. V centralnem delu imaš kraje kot so Tonara, Orgosolo, Seui, Isili, Mamoiada. Sami kraji niso nekaj hudo posebnega, jih pa povezujejo super ceste.

Pa še en zanimiv kraj: Monteleone Roca Doria, sem se po naključju peljal mimo in ga skočil pogledati. Posrečeno. (40°28'22.03"N 8°33'37.07"E)

Aha pa zanimiva cesta od Bosa do Alghero.

Evo par zadev, ki so mi ostale v spominu od septembrskega potepanja po Sardiniji nekaj let nazaj.

Popravljeno . Popravil KeC
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Oi, a kdo planira za prvomajske dol? Gledam za trajekt in najde samo eno varjanto iz Livorna....a samo se iz tam vozi al kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Dve TDM-ki se bosta od 21.7. do 24.7. potikali po Sardiniji, potem pa še dva dni po Toskani.

Če bo še kdo takrat tam, se lahko dogovorimo za kakšno pivo... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

Sardinija, konec maja, lepo...edino vreme, letos je bilo za njihove razmere precej hladno..okrog 15 stopinj v povprečju.

 

Pohajač: hvala ti za informacije o prenočišču v Torpe...blizu Calete( 40km južneje od Olbie). Frančeska je bila zelo prijazna, apartma poceni, lepo urejen, skratka super, pivo imaš v dobrem.

 

Sedaj pa na kratko za vse ostale. Pot je bila sledeča: Po italijanskih avtocestah :(..do Bologne. Potem čez apenine, vzhodno...dosti lepša pot, kot zahodno, če se izogneš seveda avtocesti Firence-Bologna. Po vzhodni strani čez...tu so razgledi res veličastni. Nato so sledile Firence..."pameten" gps...me je zapeljal naravnost v center....adijo pamet...sem mislil, da ne pridem več živ nazaj....no potem, ogled Firenc. Dve nočitvi v eni prijetni hiški-starinski vili, na obrobju Firenc. Naslednji dan - Livorno, in pot mislim da okrog 13 ur..trajekt..na Sardinijo. Olbia lepo mestece...potem direktno v Torpe (vas). Potem pa dnevne ture okrog, v povprečju po 250-280 km. Nato premik direktno na jug do Cagliarija. Glavno mesto Sardinije, ogled palače na hribu...naslednji dan pa s Tirrenia lines do Cittavechie..mislim da spet okrog 13 ur. Izkrcanje v jutranjih urah...(nekje okrog 200 km nad Rimom). Potem pa direktno v srce Toskane, Arezzo. Ogled Arreza, dve nočitvi..in naslednji dan domov v enem kosu, po "fenomenalni" avtocesti Firence- Bologna. Pri Trstu, me naprere še dež in toča...no zato hitro v Izolo...počitek, nočitev....in naslednji dan domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Z mojo boljšo polovico se meniva za prvomajski izlet na Sardinijo (25.4 Livorno - Olbia 23.00  - 1.5.Olbia - Livorno 22.00)

Trenutno gledava ponudbo za mobylines - 208€ (Livorno - Olbia, 2 osebi, no accomodation, travel insurance). Je to ok ponudba? 

Kaj pa naj bi to pomenilo: Best Offer Moto:  offer subject to limitations. No camping on board! It is not permitted to stay vehicle during the crossing  ?

Če dobiva še kakšen nasvet, mogoče kakšno priporočilo, kje prespati, kaj nujno ne spregledati,...bo tudi kr uredu ;) 

Sej je verjetno že vse napisano, samo 41 strani...js pa čist blesav ratam po 20 minutah gledanja v ekran... :)

Popravljeno . Popravil ofc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz grem ampak 10.05.2015 ! Tule imaš cenejšo varijanto !  https://www.corsica-ferries.co.uk/resa/#/tariff/?YgoClColhollnhBnoEysJlJlJlcofyJlnSnHBrcHWsnngYoClCoDhlUlnjnjnjnjn

 

Za spanje priporočam Booking.com. Če  boš vsak dan drugje prespal,prejšnji večer rezerviraš in to je to!

Uživaj in srečno vožnjo ti želim! Sardinija ima najlepše ceste kar sem jih videl!

Ti kar malo zavidam !

Popravljeno . Popravil PERO58
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z mojo boljšo polovico se meniva za prvomajski izlet na Sardinijo (25.4 Livorno - Olbia 23.00  - 1.5.Olbia - Livorno 22.00)

Trenutno gledava ponudbo za mobylines - 208€ (Livorno - Olbia, 2 osebi, no accomodation, travel insurance). Je to ok ponudba? 

Kaj pa naj bi to pomenilo: Best Offer Moto:  offer subject to limitations. No camping on board! It is not permitted to stay vehicle during the crossing  ?

Če dobiva še kakšen nasvet, mogoče kakšno priporočilo, kje prespati, kaj nujno ne spregledati,...bo tudi kr uredu ;) 

Sej je verjetno že vse napisano, samo 41 strani...js pa čist blesav ratam po 20 minutah gledanja v ekran... :)

:grim Tudi mi - družba dveh ali treh motorjev- gremo tja. In sicer iz Livorna v nedeljo, povratek pa prav tako 1.5. zvečer. Glede na to, da bi radi bili čimbolj spočiti in da že v ponedeljek naredimo eno solidno turo, bomo najeli kabino . Ostale nočitve v okolici Arbataxa in od tam delamo dnevne ture. Ja........ se vidmo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kr jst teb zavidal...letošnja sardinija (vsaj za prvomajske) žal verjetno odpade...jbga

Čak mal, a že odpade al kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim Tudi mi - družba dveh ali treh motorjev- gremo tja. In sicer iz Livorna v nedeljo, povratek pa prav tako 1.5. zvečer. Glede na to, da bi radi bili čimbolj spočiti in da že v ponedeljek naredimo eno solidno turo, bomo najeli kabino . Ostale nočitve v okolici Arbataxa in od tam delamo dnevne ture. Ja........ se vidmo.

4 dni je veliko prekratko  za prelepo Sardinijo! Srečno vožnjo in lepo vreme vam želim! Ko se vrneš javi kako je bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čak mal, a že odpade al kaj?

Verjetno..sva misla, da dobiva varstvo za cucka (za dva mal mocnejsa je kr problem kam jih dat) pa se verjetno ne bo izšlo, tko da neki rezervirat zdej nima smisla.

Če ma kdo kakšno idejo kam ta dva bumbarja spravt... :)

2013_12_15_704_1.jpg

Popravljeno . Popravil ofc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno..sva misla, da dobiva varstvo za cucka (za dva mal mocnejsa je kr problem kam jih dat) pa se verjetno ne bo izšlo, tko da neki rezervirat zdej nima smisla.

Če ma kdo kakšno idejo kam ta dva bumbarja spravt... :)

2013_12_15_704_1.jpg

Pasji hotel Grahovo.

Lp,n

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj obstajajo taki, ki pse sprehajajo na domu, sploh ni treba nikamor dajati.

Lahko ti ju tudi jaz porihtam.

 

Ta slika je tako slika njune igre.  Stavim, da sta zaljubljena v ljudi.  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ni dvoma, kdo bi koga sprehajal - lovil  :) .

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj obstajajo taki, ki pse sprehajajo na domu, sploh ni treba nikamor dajati.

Lahko ti ju tudi jaz porihtam.

 

Ta slika je tako slika njune igre.  Stavim, da sta zaljubljena v ljudi.  :grim

 

ma itak da sta, bolj mačka k psa:) edin tamala (tastara) je tipična baba, pa ji zna kakšna psica na žulj stopt.. Zarad tega jih ne morem dat v hotel (tam se morjo psi razumeti z drugimi, js pa za mojo ne garantiram)

 

Ups, vidim, da planiraš za 1.maj, takrat tudi mene ne bo. Mogoče ti pa koga zrihtamo, sporoči po PS.

Pišem PS.

 

 

Zdej pa nazaj na temo Sardinija;)

Popravljeno . Popravil ofc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 dni je veliko prekratko  za prelepo Sardinijo! Srečno vožnjo in lepo vreme vam želim! Ko se vrneš javi kako je bilo.

:grrr Saj ne bodo samo štirje. Pet dni pet fur- :OK:  po cca 300 do 400 km. Za več pa cajta ni.

 

Mrzlično iščem kaj je za videti. Muzejev ravno ne iščem, kakšno zanimivo zadevo pa bi šli pogledat.Glavna zadeva zame osebno so dobre ceste, kaj dobrega za pojest, pa namakanje v kakšnem bazenčku bi dobro delo, pa krkej še.........

 

Če je tam kdo videl kaj nepozabnega pa naj le napiše tukaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr Saj ne bodo samo štirje. Pet dni pet fur- :OK:  po cca 300 do 400 km. Za več pa cajta ni.

 

Mrzlično iščem kaj je za videti. Muzejev ravno ne iščem, kakšno zanimivo zadevo pa bi šli pogledat.Glavna zadeva zame osebno so dobre ceste, kaj dobrega za pojest, pa namakanje v kakšnem bazenčku bi dobro delo, pa krkej še.........

 

Če je tam kdo videl kaj nepozabnega pa naj le napiše tukaj.

Zelo zanimivo,priporočam ogled!

https://www.google.si/maps/place/Neptunova+Jama/@40.576276,8.1567781,13z/data=!4m2!3m1!1s0x0000000000000000:0xc2b9ceb7b86dc2ac?hl=sl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr Saj ne bodo samo štirje. Pet dni pet fur- :OK:  po cca 300 do 400 km. Za več pa cajta ni.

 

Mrzlično iščem kaj je za videti. Muzejev ravno ne iščem, kakšno zanimivo zadevo pa bi šli pogledat.Glavna zadeva zame osebno so dobre ceste, kaj dobrega za pojest, pa namakanje v kakšnem bazenčku bi dobro delo, pa krkej še.........

 

Če je tam kdo videl kaj nepozabnega pa naj le napiše tukaj.

poročaj, ko prideš nazaj! Do Perotove jame boš še prišel pol pa počasi nazaj do trajekta!

Popravljeno . Popravil solorider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!