Skoči na vsebino

Sardinija


superblackbird

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Letos gremo zopet.

Predvideno v sredini septembra.

Zanima me ali so kakšne posebnosti oziroma ali je sedaj potovanje s trajektom normalno????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, tomash pravi:

Pozdravljeni!

Letos gremo zopet.

Predvideno v sredini septembra.

Zanima me ali so kakšne posebnosti oziroma ali je sedaj potovanje s trajektom normalno????

.

... vse normalno ... 👍👍👍

.. sam dnar morš met sabo 😮

 

 

ps.

... še zmer 🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, pik1 pravi:

. sam dnar morš met sabo 😮

...kar se tiče hrane in pijače, se da priti skozi podobno ali malo dražje, kot Hrvaška obala...spanje malo dražje,  gorivo dosti dražje...moj glavni nasvet,  še posebej ob visokih temperaturah bi bil,  da kupi osvežilno pijačo tam,  kjer vidiš trgovino. To velja še posebej za notranjost. Bencinske so namreč večinoma samopostrežne oz.  brez dodatne ponudbe kot pri nas. Pa še opoldanska siesta in ostaneš žejen ravno sredi največje vročine. Midva sva ponavadi čez  noč zamrznila par plastenk pijače,  ki je potem čez cel dan ostala hladna. Tako nisva bila odvisna od iskanja trgovine. Pa še nekaj,  v trgovinah je ohlajena pijača praviloma za 10 do 20 centov po plastenki dražja.

Kolega se je nedavno vrnil iz Korzike pa je poročal o bolnih cenah...razen za domače buteljke...te so baje spodobnih cen... 

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, siks pravi:

...kar se tiče pijače...  Midva sva ponavadi čez noč zamrznila par plastenk pijače,  ki je potem čez cel dan ostala hladna. Tako nisva bila odvisna od iskanja trgovine. Pa še nekaj,  v trgovinah je ohlajena pijača praviloma za 10 do 20 centov po plastenki dražja.

 

.

... stari, mal preračunavam tale tvoj "glavni nasvet" pri obisku Sardinije 😮

 

računam, da bi bil dol recimo ene 14 dni, in da bi v povprečju čez dan popil ene tri plastenke vode ... torej bi prihranil cca 0,3 do 0,6 evra na dan, kar bi zneslo v celem dopustu prihranka cca 4,20 do 8,40 evra 😁💪💪💪

 

... ne vem no .... če bi šel glih do Sardinije dol, da bom pol na konc privarčeval v vseh 14 dneh 4 do 8 evra ... in to pri življenski tekočini, kot je voda ... 😮

sicer pa ... ja, kot sem napisal ...  dol je vse "po starem" ... sam dnar morš vzet sabo 😁

... no, vsaj "en mal " ga je treba vzet sabo 😮☺️ 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kaj je za koga poceni, ampak meni se Sardinija zdi zelo poceni. Če začnemo pri kavi, jo v Sloveniji težko piješ ceneje, ko greš v trgovino, so cene enake, tudi hrana je tam tam.

Kar se spanja tiče, za cca 80m2 apartma v Tortoliju plačava 50€ na dan (2 spalnici, dnevna s popolnoma opremljeno kuhinjo, 3 klime, tri full size televizije). Soba v hotelu sredi istega mesta je bila 60€ z zajtrkom in bazenom. Soba v hotelu v Bosi med 50 in 65€, prav tako z zajtrkom in bazenom. 

Res ne vem, kje na Hrvaškem dobiš vsaj toliko za ta denar...

Je pa sosednja Korzika res nesramno draga...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, pik1 pravi:

.

... stari, mal preračunavam tale tvoj "glavni nasvet" pri obisku Sardinije 😮

 

računam, da bi bil dol recimo ene 14 dni, in da bi v povprečju čez dan popil ene tri plastenke vode ... torej bi prihranil cca 0,3 do 0,6 evra na dan, kar bi zneslo v celem dopustu prihranka cca 4,20 do 8,40 evra 😁💪💪💪

 

... ne vem no .... če bi šel glih do Sardinije dol, da bom pol na konc privarčeval v vseh 14 dneh 4 do 8 evra ... in to pri življenski tekočini, kot je voda ... 😮

sicer pa ... ja, kot sem napisal ...  dol je vse "po starem" ... sam dnar morš vzet sabo 😁

... no, vsaj "en mal " ga je treba vzet sabo 😮☺️ 

...ja, moj GLAVNI nasvet je prišparati par evrčkov...joooj,  a ti to resno?!

Če lahko še enkrat samo zate povzamem,  kar sem napisal, pa ti očitno nočeš razumeti, dvomim,  da res ne razumeš,  je to,  da sardinija ni tako zelo dražja od obmorske hrvaške.  Pa še to,  da vsaj v notranjosti otoka trgovina s hladno pijačo ni na vsakem vogalu. Bo tako šlo??? 

Da za ohlajeno pijačo v trgovinah računajo dodatnih par centov, pa sem navedel zgolj kot zanimivost,  ne kot glavni nasvet. Jaz tega, dokler nisem izkusil, nisem vedel. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, siks pravi:

...ja, moj GLAVNI nasvet je prišparati par evrčkov...joooj,  a ti to resno?!

Če lahko še enkrat samo zate povzamem,  kar sem napisal, pa ti očitno nočeš razumeti, dvomim,  da res ne razumeš,  je to,  da sardinija ni tako zelo dražja od obmorske hrvaške.  Pa še to,  da vsaj v notranjosti otoka trgovina s hladno pijačo ni na vsakem vogalu. Bo tako šlo??? 

Da za ohlajeno pijačo v trgovinah računajo dodatnih par centov, pa sem navedel zgolj kot zanimivost,  ne kot glavni nasvet. Jaz tega, dokler nisem izkusil, nisem vedel. 

 

.

... ja ja noooo ... ne vznemirjaj se tolk brez veze ... sej ti nč nočm 🤣

mal sem se zajebaval ... ampak ob resnem preračunavanju 🤣

...sicer pa, kljub vsemu hvala za tvoje resno pojasnilo 👍

... bom tudi sam v prihodnje poskušal upoštevati tvoje nasvete 😊

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi pa tiste,  ki vedo oz. imajo izkušnje vprašal, kako je s kaznimi za prometne prekrške,  natančneje prekoračeno hitrost...opazil sem polno kamer,  portalov s kamerami,  tistih obcestnih Kant,  kakršne so v Dolomitih in v Avstriji pa nisem videl veliko. Je veliko tega dejansko radarjev ali zgolj kamere? 

Čakam pozdrave iz Italije. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, pik1 pravi:

.

... ja ja noooo ... ne vznemirjaj se tolk brez veze ... sej ti nč nočm 🤣

mal sem se zajebaval ... ampak ob resnem preračunavanju 🤣

...sicer pa, kljub vsemu hvala za tvoje resno pojasnilo 👍

... bom tudi sam v prihodnje poskušal upoštevati tvoje nasvete 😊

...ni panike stari...sem mislil,  da neki podjebuješ,  kot še marsikdo tukaj...

Ja,če boš upošteval moj glavni nasvet,  boš znatno prišparal...računati pa res znaš 😉

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, siks pravi:

...ni panike stari...sem mislil,  da neki podjebuješ,  kot še marsikdo tukaj...

Ja,če boš upošteval moj glavni nasvet,  boš znatno prišparal...računati pa res znaš 😉

.

... hvala, včasih znam pa res ... 🤣

... mal 😮

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, siks pravi:

Bi pa tiste,  ki vedo oz. imajo izkušnje vprašal, kako je s kaznimi za prometne prekrške,  natančneje prekoračeno hitrost...opazil sem polno kamer,  portalov s kamerami,  tistih obcestnih Kant,  kakršne so v Dolomitih in v Avstriji pa nisem videl veliko. Je veliko tega dejansko radarjev ali zgolj kamere? 

Čakam pozdrave iz Italije. 

Ni Sardinija ampak predvidevam da je podobno, samo predvidevam ne trdim. 

Zagotovo pa trdim, da je bliskalo za mano kot da sem slavna osebnost. 

O kamerah govorim😁

Do danes nič dobil, pa je tega že 6 ali 7 let. 

Tudi letos obredel od Andore, Španije, Francije in Italije... nič dragih fotografij dobil, pa če ti zaupam, bi moral😏

Drugo je če te bo policaj trofil fizično, dejansko,tam ni pogajanj. 

Samo je tega malo, te države se ne zanašajo na polnjenje proračuna na takšen način, kot naša🤮

Ok.... v Andori me je snela provida... 200 evriča jbg... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No še malo lahko počakaš, ker nas štejejo med 3. države in imajo 360 dni časa. Potem pa res naj ne bi bilo več možno.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res se pokušava držati omejitev, vsaj v naseljih, pa je iz Italije že 2x prišel "pozdrav". Obakrat inkasantski, ampak to niti ni pomembno.

Res pa je, da iz Sardinije nikoli, čeprav tam zadnjih 6 let vsakič narediva po cca. 3.000, večinoma malo bolj razposajenih kilometrov. Ampak v naseljih tudi tam ne.

Je pa vsako leto več policijskih patrulj z radarji ob cesti. Pred par leti si jih videl le v vaški gostilni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, franc pravi:

No še malo lahko počakaš, ker nas štejejo med 3. države in imajo 360 dni časa. Potem pa res naj ne bi bilo več možno.

lp

.

... fajn 😪

... tole vsebino se bo počas lahko premaknilo kar v temo "Kaj vas je danes spravilo v slabo voljo" 😮

... ne vem sicer, kako je bilo na Sardiniji pred enim letom, dvemi ali več nazaj ... zelo dobro pa vem, kako je zdej ... torej govorim za par mesecev nazaj ... 😮

Praktično čist vsi kraji, mesta in tudi manjši kraji, da ne rečem celo večina čist navadnih vasi, imajo prav vsi po vrsti na glavni cesti ob vstopu v ta kraj in ravno tako na izstopu iz kraja, nameščene na nekakšnih visokih drogovih kamere ... načeloma mi delujejo u piko enako kot tiste na jadranki ...

... zdej, kaj pa merijo, in če sploh merijo, ali je to mogoče za kakšno drugo kontrolo, pa ne vem 😮

vem samo to, da sem se prvih par dni zelo razposajeno pripeljal v vsak kraj .... tudi iz njega sem bil že do tistega droga dokaj razposajen ... in čeprav sem čez sam kraj vozil običajno vseeno po omejitvah, imam malo nočne more, kaj pa, če so tisto vse skupaj bili res radarji za hitrost ... ker če je to tako, potem bom za tistih mojih štirinajstih razposajenih dni letos sigurno moral plačat špagetarjem še marsikateri evro 😮

 

 

ps.

... tko ... zdej sem pa slabe volje 😠😠😠🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rumeno/oranžni stebrički slikajo v obe smeri in pošta prihaja na naslov. To lahko trdim za obmejne kraje z Italijo. So fantje, ki vsakodnevno delajo dol, kmalu to spoznali. Za Sardinijo pa nimam pojma, lahko ma kasno paljenje. Vendar je Italija v istem sklopu kot Avstrija kar se tiče izmenjave podatkov in pošiljanja kazni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... kakorkoli že ... upam samo, da bodo za vročanje pošte z morebitnimi pohvalami za posameznike porabil več kot tri petke 🤣🤣🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, pik1 pravi:

.

... kakorkoli že ... upam samo, da bodo za vročanje pošte z morebitnimi pohvalami za posameznike porabil več kot tri petke 🤣🤣🤣

pa sj nisi tak diujak :P

Že postavitve omejitev in radarjev so bolj pametne kot pri nas ali pri CRO republjik. Nadalje, nimam vednosti da majo podobne kamere kot Hrvati. Italija ima natančno označena mesta z radarji. Ali je fiksni ali Tutoro (sekcijski). Razen ko te cepijo uradniki s trinožnikom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po Italiji (na Sardiniji še nisem bil) , te kamere pred naseljem (če je tabla za omejitev/prepoved vožnje) snemajo tablice in če nimaš dovolilnice, dobiš "pozdrav" po pošti. Precej oderuška zadeva, ker ti nabijejo še kup "stroškov" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, franc pravi:

Po Italiji (na Sardiniji še nisem bil) , te kamere pred naseljem (če je tabla za omejitev/prepoved vožnje) snemajo tablice in če nimaš dovolilnice, dobiš "pozdrav" po pošti. Precej oderuška zadeva, ker ti nabijejo še kup "stroškov" .

lp

.

... dovolilnice ??? 😮

... kakšne dovolilnice bi to lahko bile ??? 😮 ... če misliš na takšne dovolilnice, ki jih mesto podeljuje določeni populaciji za vstop v "zaprta" središča, te kamere to sigurno niso ... ker so postavljene prav povsod ... na mestih, kjer prav gotovo ni potrebno nikakršnih dovolilnic ... ker je pač vse zeloooo odprtega tipa ... RAZEN ... seveda teh "motečih " kamer 😮🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mislite to, kar je na sliki, potem je to radar. V kakšni obliki (ali kamera, ali radar) tega ne vem, so pa kar v veliki večini unešeni v Garminove sisteme navigacije in lepo upozarja nanje. Običajno taka škatla stoji takoj na začetku vasi  in na drugi strani ceste na koncu vasi in po potrebi še kakšna vmes. Običajno kar na istem drogu kot semafor. Če si prehiter ti prižge rdečo, če jo prevoziš, te še poslika in sledi "pozdrav" z dvema prekrškoma - prekoračena hitrost in neupoštevanje svetlobne signalizacije.

image.thumb.jpeg.4a84240a10d244058d980aa9c1a1d61b.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, raza pravi:

Če mislite to, kar je na sliki, potem je to radar. V kakšni obliki (ali kamera, ali radar) tega ne vem, so pa kar v veliki večini unešeni v Garminove sisteme navigacije in lepo upozarja nanje. Običajno taka škatla stoji takoj na začetku vasi  in na drugi strani ceste na koncu vasi in po potrebi še kakšna vmes. Običajno kar na istem drogu kot semafor. Če si prehiter ti prižge rdečo, če jo prevoziš, te še poslika in sledi "pozdrav" z dvema prekrškoma - prekoračena hitrost in neupoštevanje svetlobne signalizacije.

image.thumb.jpeg.4a84240a10d244058d980aa9c1a1d61b.jpeg

Ne,  teh na Sardiniji nisem videl. Sicer se skozi naselje držim omejitev,  izven pa ne striktno🤔...kar sem videl so kamere, raznih oblik, na magistralnih cestah veliko tega. Po par dneh nisem niti bremzal več,  ko sem jih opazil. Pa tudi kamere na portalih nad cesto izven naselij,  včasih sredi vukojebine,  podobno kot pri nas na AC.

pred 5 urami, Joker pravi:

inkasantski

Kaj to pomeni konkretno? 

Po koliko časa? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 8. 2022 ob 14:38, pik1 pravi:

.

... vse normalno ... 👍👍👍

.. sam dnar morš met sabo 😮

 

 

ps.

... še zmer 🤣

.

... tomash, mal morm popravit moj prvi odgovor in nasvet 😁

... 

"vse normalno ... 👍👍👍

.. sam dnar morš met sabo 😮

... še več dnarja morš imet sabo" 🤣🤣🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, siks pravi:

Kaj to pomeni konkretno? 

Po koliko časa?

1. Nekaj kilometrov pod vrhom Passo Giau z južne strani je tabla z omejitvijo 50km/h. Nekaj serpentin višje je na eni ravnini radar na kandelabru...

2. Kilometer ali dva iz Pistoie je industrijska cona z omejitvijo 70km/h na ekstremno široki in povsem ravni cesti in zopet stacionarec na kandelabru.

Kazen je za Giau prišla po 11 mesecih, za Pistoio pa približno pol leta.

Sem pa tole na Passo Giau letos bolj natančno pregledal. Po videnem bi rekel, da morajo imeti hudo veliko kartico, da zajamejo slike vseh prekrškov in se mi ne zdi čudno, da traja skoraj leto, da sprocesirajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!