Skoči na vsebino

Gilera Runner


KaMiKaZe

Priporočene objave

V kratkem bom kupil skuter Runner SP 50cc-nov model :P . Zato me zanima, če imate kakšne slike, ker na netu jih še nisem našel--samo od starega modela. Meni je lep rdeče barve, zadaj pa sive.

Koliko pa gre z omejevalci gor? - rekli so, da je treba naredit 1500km preden se vzamejo omejevalci dol! :(

Koliko pa gre, ko nima več omejevalcev??-končna hitrost.

hvala za odgovore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede slik ti ne morm nič pomagat...

Z "omejevalci", se pravi blokadami, pa je tako...

Tistih 1500km ti vsekakor priporočajo, da se naredi z blokadami. Če boš izrecno zahteval, da se blokade odstranijo, ti jih bodo odstranili tudi po 500km - ali pa po 10km.

Kočno hitrost pričakuj po ravnini nekje med 90 in 95 km/h. Vendar pa: PO SKUTERSKEM ŠTEVCU!!! Torej nekaj nad realnih 80km/h, če mene vprašaš...

Lep pozdrav, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko pa gre z omejevalci gor? - rekli so, da je treba naredit 1500km preden se vzamejo omejevalci dol!

Blokade so zaradi zakonov in ne zaradi vtekanja motorja in ni nobene potrebe da z njimi narediš en sam kilometer, če jih misliš enkrat vzeti ven.

Kar se tiče hitrosti ti je pa Dunker zelo realno napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roman ima popolnoma prav. Prvih 500km pa priporočajo da motor ne teraš dokonca ker je nov, tko da se malo ulaufa. Vsaj to so meni kadar sem dal gor kit. Blokade pa s tem nimajo nobene veze. :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa vsi vemo, da se je ravno prvih 500km najtežje nazaj držat...

Moj skuter je šel že prvih 16 km od trgovine do doma ves čas na "full gas". Pa ne zgleda da bi mu pretirano škodovalo. :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej kadar je bil moj nov je ravno tako. Samo kadar sem dal gor kit, sem ga rajši malo počasi ulaufavav, da ne bi blo kakšnih problemov (kit pač) :D :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj pa mene zanima? Zakaj si se pravzaprav odločil za ta skuter? Kaj ti je všeč na njemu, zakaj bi ga rad imel?

Firbec me daje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuter mi je še najlepši od vseh. Še posebej ta nov, ki ima prenovljeno masko pa še nekaj malenkosti na zadnjem delu. Poganja ga nov motor od piaggiota Hi-PER2 Pro 8) . Za zaviranje skrbita 2 diska in ima tudi vodno hlajenje. Rezervoar za gorivo je dokaj velik (12l, olje 1.8l) :!: . Ima tudi "ogrevanje". Nasplošno je bolj špotrene oblike od kakšnega NRG-ja npr. MC3-ja. Aprillia je tudi lepa ampak jaz bi raje vzel Runnerja.

x8r-x: Si to ti Jazbec?--Me poznaš?-dej ugani. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... osebno nimam nič proti Gilleram, celo kar všeč so mi, le dve stvari me motita:

75% vseh skuterjev v Slo je Giller. No mogoče malo pretiravam, ampak v Železnikih jih je, se mi zdi, 8. Za moj okus jih je preveč...

Tank na sprednjem delu skuterja mi ne daje preveč stabilnega občutka pri zalaganju. Zadnji del je povsem neobtežen, še posebno ko se pri športni vožnji držiš naprej in kaj hitro ti začne zadnja guma opletat...

Lep pozdrav, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Runnerja in sem zelo zadovoljen z njim. Ima odlično lego na cesti in z zadnje kolo mi prav nič ne opleta (razen če sam tako hočem pri zaviranjih). Mi je pa drugače zadek prejšnjega modela lepši (še posebej brez blatnika). Malo me res moti, da ga ma tolko ljudi samo takega kot jst ga nima noben (tako pobarvanega in polepljenega). Nekaj slik:

http://users.volja.net/mmejak/runner1.JPG

http://users.volja.net/mmejak/runner2.JPG

http://users.volja.net/mmejak/runner4.JPG

http://users.volja.net/mmejak/rrunner3.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe Ti tudi hodiš v STŠ koper v program Gimnazija :) ! Jaz sem v prvem letniku. No drugo leto bom v drugem:) Imaš Runner verzijo SP ali replico pogialli?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam samo 2 nalepki Malossi ki sem jim sam zrezal in imam vse original kr je manjša možnost da ti zariba :) . Meni je teh 80km/h (realnih) zaenkrat dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Kavrečič, jaz sem. Nisi ti neki govoru, da greš delat izpit za 125ccm? :!: :?: In, če te je Juha prepričal, da izpit tolko stane si poglej pod splošno (2 stran). :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej sem hotel delat izpit za 125ccm. Vse ok. Grem vprašat v Koper, koliko to kaj pride in koliko časa je potrebno.... Rekli so, da se moram najaviti na avtošoli za vožnjo, ki pride nekaj čez 75.000 sit z izpitno vožnjo vred ostali stroški pa nekje 100.000 sit (rdeči križ, plavi karton,..) Torej skupaj nekje 180k SIT in nekje 2 meseca to traja, ker je vožnja vsak drugi dan po 1 uro. Tako da opraviš vožnjo v enem mesecu. Lani je bilo še dobro ampak letos je drugače, ker se ti vsaki 2 leti zviša dovoljena kubatura in nato še neomejeno. Juha je šel tudi delat izpit za 50ccm. Jaz sem že opravil teorijo, jutri pa me čaka vožnja. Juha pa mora narediti še oboje. Če naredim jutri vožnjo bom šel v ponedeljek po Runnerja! 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vožnja pride res okoli 75.000sit, tistih tvojih 100.000sit za ostale stroške pa pozabi, ker plavi karton, prva pomoč in zdravstveno pride malo manj kot 30.000sit:

1. tečaj iz teorije s preizkusom znanja - 10.000SIT

2. zdravniški pregled - 7.000 SIT (Luka kp)

3. izpit iz prve pomoči - 9.000 SIT (rdeči križ)

4. praktično usposabljanje s preizkusom znanja približno 75.000 SIT (odvisno od ur ki jih imaš)

5. izpit pred komisijo pa ne vem kolko je (pozabu vprašat :D )

Preverjeno izpred 2 tednov nazaj. Kje si pa ti to vprašal (če smem zvedet)? :?

Glede motorja pa, samo ne kupit honde, ki ves kakšen dober občutek je imet motor ki ga ima malokdo. 8) Kdaj imaš jutri vožnjo? Boš dal tudi kakšen kit gor na runnerja? Če ga boš predelaval si preberi skuter - tuning, kjer je že veliko napisanega :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne...Honde ne bom kupil. Motor je verjetno dober ampak mi je sam dizajn skuterja dosti grši kot tisti na Runnerju. Tako, da bom 100% vzel novega Runnerja SP. Najprej bom vzel dol omejevalce nato bom čez ene pol leta dal gor kit, variomat, nov jermen, ležaje, novo drevo motorja, karburator,... Tako, da bo stegnu na vsaj 120km/h!. Za izpit sem vprašal tam pri gasilski postaji, kjer se dela za 50ccm. Najbolj smešno bo, ko me bodo automatiki in kakšne štirke prehitevale, ko bom imel še omejevalce gor. :x :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjemi, sploh ne bo smešno. :lol:

Je pa zato pozneje toliko bolj fletno, ko priletiš mimo s približno dvakrat večjo hitrostjo od njih. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valerossi, vse pohvale tvojemu skuterju. Res je fletno spedenan - malo tako lepih Runnerc je na naših cestah.

Samo tisto grdo reč, ki ji ti praviš avspuh, zamenjaj... nekako mi ne grejo v račun te vaše mikrovalovke... S PRAVIM avspuhom (Giannelli, LeoZX) skuter zgleda čisto drugače, pelje se nekoliko drugače in predvsem SLIŠI(!!!) se drugače...

Zadnjič sem se peljal s kolegovo Runnerco... mater, pr 80km/h ti veter preglasi zvok motorja... in to naj bi bila vožnja?!

Lep pozdrav, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... se mi zdi, da nas kar precej čaka na pojasnilo, kako zamenjat drevo motorja in kaj napravit s karburatorjem...

Lep pozdrav, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe Ti tudi hodiš v STŠ koper v program Gimnazija :) ! Jaz sem v prvem letniku. No drugo leto bom v drugem:) Imaš Runner verzijo SP ali replico pogialli?

Letos sm končal 4. letnik.Takrat ko sm ga kupu še ni blo Pogiali replice zato sm naredu Rossi replico :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

x8r, jako zanimivo. :)

Ampak meni se ne zdi kkšna razlika med Malossijevim drevesom motorja in navadnim... na kaj ima sploh lahko vpliv?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, nč. Sam ne poznam velik folka k bi pr skuterju menjal karburator... Natančneje: nobenga. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!