Skoči na vsebino

Gilera Runner


KaMiKaZe

Priporočene objave

Izpit za 50ccm končno imam. Dobil sem ga včeraj. Gledal sem malo za tega Runnerja in nikjer nisem našel 50cc rdeče barve! Barve, med katerimi lahko izbiram sta samo siva in rumena. Rdeč Runner pa pride šele čez 1 mesec, če sploh pride! Odločil sem se, da vzamem kar tega sivega. Meni je kar všeč. Mogoče je "neviden", ker sive barve se ne vidi tako, kot npr. rdeče. Po Runnerja grem v ponedeljek :D . Do takrat pa me bo počakal v Trgoavtu v Mercatorju. (center Koper)

Jure: če imaš čas ga lahko greš pogledat pa boš povedal če ti je lep. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Barvanje na rdečo pa pride okrog 6k SIT, tko da če si res želiš, ne bo kakšne panike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha torej bi se dalo prebarvat. Sej za pobarvat nebi bilo kaj dosti. Samo prednji dve plastiki. Ampak bom to še videl, če mi ne bo že kar tak všeč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No dunker, jaz sem eden od teh ki je manjal karburator. To je UPLINJAČ! Pa še sliko ti dajem zraven...

ed.jpg

Ti si verjetno razumu katalizator. :D :D :mrgreen: :mrgreen: Aja Andrej, čestitam za izpit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Glede Runnerja je pa tak - meni osebno je skuter old fashioned :wink: Preko tega ne morem. Ampak okusov je tolko kot je skuterjev zato je vsakomur odprta prosta pot. Če bi že imel katerega runnerja bi imel 180. Moti me, da je skuter ful šlampasto narjen, da se ga takoj ukrast (velik hitrej kot ostale), ker je potrebno samo neke žice spodaj zvezat (jih ima pa itak izpostavljene), zadnji amortizer se na vseh piaggotih in gilerah obesi na eno stran, prednje vilice so sicer up side down, ampak so pravtako narejene z niskimi stroški, 2 koluta ma vsak skuter, ki je vodno hlajen (dandanes), polaganje je tako, da moraš skuter dobesedno porinit v ovinek (verjetno zaradi rezervoarja, ki je nameščen spodaj) medtem ko nekateri drugi skuterji kar padejo v ovinek.

2. Meni osebno je X8R eden najlepših skuterjev.

3. Ogrevanje ne deluje (sem sprobal).

4. Lahko bi že vrgli novo obliko Runnerja ven.

5. To je to. Pa brez zamere lastniki Runnerjev. Okusi so različni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4. Lahko bi že vrgli novo obliko Runnerja ven.

Sej je ravnokar prišel nov model Runnerja ven, ki je MENI dosti lepši od ta starega modela!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej je ravnokar prišel nov model Runnerja ven, ki je MENI dosti lepši od ta starega modela!

Pa čeprav se minimalno razlikuje od starega. Različna sta le pokrov varovalk spredaj in držalo za sopotnika, ki je zdaj postalo kvazi spojler. No pa še nove bravne kombinacije so, pa nekaj karbon looka in klar glass žmigovci in zdanja luč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se ga takoj ukrast (velik hitrej kot ostale), ker je potrebno samo neke žice spodaj zvezat (jih ima pa itak izpostavljene),  

Pod zadnjim levim bokom so baje eni konektorji.

K sm to slisu smo na mojmu DIO-tu (Honda) vse zicke narazn dal

pa probal kej drugac povezat pa se zmeri ni zalaufu.

Mozno, da je pr tanovih runnerjih kej zavarvan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namest držala no koncu nek kvazi spojler? Dobro, samo da ni več tistega držala!

Tista plastika je pa men dajala tak cenen in nevaren občutek... groza... si malo prijel in se je že vse majalo. Pri Speedfightu2 lahko za spojler prestavljaš skuter kakorkoli hočeš, tam se pa vse maje... obup...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dunker se strinjam. ne samo da se zdi majavo ampak res je. en sosed je vleko enega na rolerjih po cesti in ta se je držal za ta ročaj. in ugotovite kaj se je zgodlo - ročaj mu je ostal v rokah :wink: drgač pa če kupiš gilero takoj vse šraufe privij ker je en zgubo dva že na poti iz servisa :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta ponedeljek sem dobil novega Runnerja! Zdaj ima že čez 160km :) Po ravnem gre nekje 45-50km/h v hrib pa mu zmanjka sape!!--30km/h. Da ne govorim, da ko sem šel na Markovec ni šel v hrib več kot 15km/h (STRM HRIB)...bo treba omejevalce dol vzet!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo... in kar preveč poznano.

Čeprav kolkor se jest spomnim, ni šel moj v hrib nič slabše z blokadami kot pa brez... Nekje do 50km/h sploh ni kakšne večje razlike med prej in zdaj, od tam dalje pa je prejšnjemu zmanjkalo sape... čeprav je šel okrog 68, seveda po števcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora je v tem, da niti po klancu navzdol ne gre! Najhitreje sem šel po dol 57km/h s polnim gasom! Če pa grem z ugasnjenim motorjem po istem klancu pride na 70km/h!

Mislim, da ima kar dosti omejevalcev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ima kar dosti omejevalcev!

Res je, Runnerji so bili vedno (pre)hudo blokirani. Se spomnim človeka, ki je imel enega prvih Runnerjev pri nas - je rekel, da so ga po klancu navzdol še kolesarji prehitevali, mu je bilo malo nerodno, pa se je delal, da uživa v ogledovanju narave. Ampak, ko ga deblokiraš je pa druga pesem - stori to čimprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez skrbi, da bom. Ampak po 1000km.

Rekli so, da ima Runner nek tipo katalizator? oz. nek nadomestek. No gledal sem malo naokrog motorja in opazil, da avspuh pride iz dveh cevi. Ena cev pride z celinderja druga pa je nek podaljšek dolg caa. 35cm, ki ne vodi nikamor in se na koncu zapre.!? :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako kot pravi valerossi. Ravno tako blokado ima speedfight. To se samo odreže in zavari luknjo. To lahko narediš sam doma če imaš orodje za to. Ni nič posebnega. S tem boš pridobil tam okoli 10km/h. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa menjaš avspuh, pa boš imel 2 koristi:

- na hitrosti se bo več poznalo kot samo, če odstraniš tisto cev in zašvasaš nazaj,

- mogoče bodo postali zakoni strožji in tako boš lahko šel na tehničnega z original nedotaknjenim avspuhom.

Sicer je pa to samo moje skromno mnenje. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dunker nekaj si pozabil: na servisu ti za odstranitev blokade zaračunajo 3k, izpuh pa pride 30k, torej 10x več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pa da avspuh tudi tako lepo zrihtat da se sploh ne vidi da je kdaj blo kaj drugačnega. Mi smo na speedfight-u to odrezali in izrazali ravno tako velik kos pločevine kot je bila luknja. Vse skupaj smo zavarili, zbrusli in prebarvali. Zdaj se to vidi samo če prav dobro pogledaš. Da je bla ta stvarca na avspuhu pa na tehničnem 95% ne vejo. Tko da mislim da ne bi niti pogledal. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dunker se strinjam. ne samo da se zdi majavo ampak res je. en sosed je vleko enega na rolerjih po cesti in ta se je držal za ta ročaj. in ugotovite kaj se je zgodlo - ročaj mu je ostal v rokah :wink: drgač pa če kupiš gilero takoj vse šraufe privij ker je en zgubo dva že na poti iz servisa :D

:D :D :D :D :D :D :D

Realna šala tedna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora je v tem, da niti po klancu navzdol ne gre! Najhitreje sem šel po dol 57km/h s polnim gasom! Če pa grem z ugasnjenim motorjem po istem klancu pride na 70km/h!

Mislim, da ima kar dosti omejevalcev!

Jah sej meni Aerox tut ni šou. Pa dobro bi blo da ga nebi preveč teral po bregu navzdol dokler maš blokade noter, ker se zna zgodit da bo zaribal. To se je namreč zgodilo enemu na starem Runnerju. Tip je pravu, da se je skuter tako tresel od vibracij pri 60 km/h, ampak on ga je še kr nažigal po bregu navzdol dokler ni blo zadnje eksplozije v cilindru. Pol je pa jasno crknu. Z ugasnjenim motorjem jasno po bregu več leti, saj nima stika z motorjem. Isto kot, če bi stisnu sklopko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena stvar me moti in sicer števec za gorivo! Prostornina za tank je nekje 12l. V trgovini mi je dal notri nekje 1l. Nato sem šel na bencinsko, kjer sem dotankal še 10,5L (za 2000sit)-rezervoar ni bil poln. Števec je kazal F--torej plono. OK. Po 200km mi začne svetit lučka za bencin. Števec je seveda na nuli!!!?? Nato grem do prve črpalke in dolijem 2.73L(za 500sit). In glej to: Števec je na F--polno?!!!??!--čudno! Po naslednjih 80km je števec nazaj na nuli!? :shock:

Še nekaj: V trgovini motor ni delal oz. ga je dušilo in so ga odpeljali na servis, kjer so očistili dizo in je takoj začel delat!--ni slučajno dal večje dize oz. druge!?--...

Koliko km pa bi moral narediti z 12l?

:roll:

lp Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Andrej, jaz naredim z 6l 120km. To pomeni 5l na 100km. Noter pa imam kit in še vse kar spada zraven. To pomeni da bi jaz z tvojim rezervoarjem naredil 240km. Veš kaj ti rečem, daj blokede ven!!! Ker samo škodi tvojemu motorju. Če jih daš zdaj ti ne bo prav nič škodlo, razen če boš teral skuter do konca. Samo motorja ne boš dušil kot ga zdaj. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!