Skoči na vsebino

Gilera Runner


KaMiKaZe

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Včeraj sem nabavil 17,5" vplinjač DellOrto PHVA. Prej sem imel gor PHVA 12, sedaj pa imam PHVA 17,5.....torej sta enaka modela. Vplinjač sem menjal, ker se mi je motor pregreval. Ko sem imel menjan samo avspuh mi je motor delal na max. +- 8500rpm, sedaj pa na ~11000rpm, ker sem dal brusit celinder, večja kompresija....ampak je še vedno 50ccm.

Ko motor vžgem z tem vplinjačem sploh ne vžge!- Moram nujno dati pol gasa in nato, če ga spustim zopet ugasne. Če dam poln gas, motor ne more niti kolesa na stojalu zavrtet;( Iz avspuha pa prihaja DIM. :hmm:

Diza je 65, ostalo je menda original, ker je bil vplinjač rabljen za 1 teden in je nato počival kar 1 leto!-seveda sem ga najprej spucal s bencinom in nato dal gor!

----zdi se mi kot da imam non-stop vžgan čok.

--sej mora delat 17,5-ka na 50ccm, rajt?

Kakšen predlog? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja to pa so 17,5 fergazerji nastaljeni ni kolk vem mas ti red sponge ne???86 dizo daj not,zavrti vijak za bencin cist not pol pa ga za 3 obrate ven odvij pa bi moglo delat

Aja pa se to kaj mas elektronski cok al rocnega???

Popravljeno . Popravil _Roba_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja to pa so 17,5 fergazerji  nastaljeni ni kolk vem mas ti red sponge ne???86 dizo daj not,zavrti vijak za bencin cist not pol pa ga za 3 obrate ven odvij pa bi moglo delat

Aja pa se to kaj mas elektronski cok al rocnega???

Ja imam RED SPONGE...Ta vplinjac je zadnji iz serije PHVA, ki ima še avtomatski čok.

Sem poizkusil z Dizo ampak nima vpliva.

Vijak za bencin??--ga ni :P -je od zraka ampak sploh ne vpliva na delovanje motorja :blink:

Cok verjetno ni kriv. Poizkusil sem odstraniti filter, da vidim ce dela bolje in res dela boljše ampak le toliko, da zavrti kolo :rolleyes: .

Danes sem nekaj ugotovil in sicer: Zraven glavne dize je še ena manjša za minimum, zraven pa še nek dolg vijak z luknjo na sredini in štirimi luknjami ob strani, ki so kar povrtane z svedrom od 1mm!-sem izmeril---pomoje zaradi teka ne dela prav!

DIM je BELE barve!

še slika tega vijaka:

fg.jpg

Popravljeno . Popravil KaMiKaZe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti ves kaj je ta vijak???Ti jaz povem zdaj ker mam fergazer na mizi :) Ta srauf pride z zauga dol....in spusca bencin not :) Pa iglo si si spreminjal kaj???Tako se reko srau ki je zraven sraufa za standgas ga zavi not do konca potem ap 3 obrate ven iglo na drugo pozicijo od zgoraj navzdol pa dizo 86 pa mi moglo deltat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti ves kaj je ta vijak???Ti jaz povem zdaj ker mam fergazer na mizi :) Ta srauf pride z zauga dol....in spusca bencin not :) Pa iglo si si spreminjal kaj???Tako se reko srau ki je zraven sraufa  za standgas ga zavi not do konca potem ap 3 obrate ven iglo na drugo pozicijo od zgoraj navzdol pa dizo 86 pa mi moglo deltat

Igla je na srednji poziciji 2 dol. Dizo sem že dal not 85 in tisti šravf zraven štantgasa, ki vravnava zrak sem dal not do konca in iskal optimalno pozicijo. -- sploh ne vpliva na delovanje motorja..ja mogoče za 1% <_< . Najboljše dela ko nimam filtra sploh gor ampak še takrat komaj zavrti kolo na tačkah, motor pa sploh nima moči, da spelje :cry: . Samo BEL dim se kadi in komaj sploh dela :angry: .

Zdaj sem dal gor že 12 ko (ker rabim motor jutri) in dela kot šus proti tistemu prej :devil: . Ampak vseeno bi rad naštelal 17,5 fergazer.

--Kaj če kupim nov vijak, ki je na sliki!?-na njem piše 45. Po mojem mnenju je tisto krivo, ker so luknje velike 1mm in spušča preveč benza v čok, zato primankuje zraka, ker tolk ga spet ne more bit in zato prihaja ven dim kot da bi imel čok...pomojem... :rolleyes: .

_Roba_--Kako velike luknje imaš ti na tem vijaku? so manjše kot te na sliki?

Hvala za odgovore! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem ugotovil, da so dize v tem fergazerju v Ku***.

Tista pod iglo je res velika 65, kot piše. Tista mala zraven za minimum, na kateri piše 82 pa je velika 120+ :blink: :blink:--zgleda, da je ta tip rad vrtal po dizah :? . Tisti vijak pa je itaq čuden, saj piše gor 42 (0,42mm) in gre not komot sveder od 1mm!

Torej je verjetno problem v tisti mali dizi, ki spišča "malo" preveč bencine v motor.

_Roba_: Narediš uslugo?-prosim preber vse tri velikosti diz-tisto pod iglo, tisto malo in na šravfu. (upam da imaš 17,5ko) Tako da bom jutri poizkušal kaj od tega nabavit...

Hvala!

lp Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta stangica ko si dal sliko se mi zdi da je malo povrtana kolk je videt oz.koliko sem jaz razbral....pa mogoce so se dize malo povrtane....

No dize na moji 17,5 se mel take

Glavna diza 100

Mala diza zraven glavne je 32 (ta mala diza je za olje in mislim da nebi smela met vpliva na delovanje oz.kakrsne koli nastavitve)

Ona stangica pa nevem koliko je velika :)

Igla pa je bila na 2 poziciji od zgoraj navzdol :)

In to je to....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že prejšnji teden iskal te dize povsot! - tudi v Italiji ampak nikjer ništa! :?

Dobi se samo tiste glavne dize, ki pridejo pod iglo, ta druge pa nikjer!?

Ima kdo kakšno idejo, kje bi jih lahko nabavil!?

p.s. _Roba_ prodaš? B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hum....ves kak je jaz bom zdaj mojo 17,5 menjal za gregejom za 19-ko...

Pa ce je na gregejovi 12-ki isti srauf pa diza mala velikosti mislim se bomo zmenli ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hum....ves kak je jaz bom zdaj mojo 17,5 menjal za gregejom za 19-ko...

Pa ce je na gregejovi 12-ki isti srauf pa diza mala velikosti mislim se bomo zmenli ne...

OK. - upam da cimprej. B)

Ampak vseeno, mogoče kdo ve, kje se dobi rezervne dele oz. dize za DellOrto-ve fergazerje?

lp Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak vseeno, mogoče kdo ve, kje se dobi rezervne dele oz. dize za DellOrto-ve fergazerje?

lp Andrej

timg (strelišče v ljubljan) tam imajo 88% tel:01 427 25 05

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem poklical v LJ in so mi rekli, da imajo samo ta glavne dize, ki pridejo pod iglo. Tistih drugih malih in drugačnih pa nimajo... :hmm:

Mogoče jih imajo kje drugje?

lp Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kaj pa izpit? To lahko šele pr 18 vozš :hmm:

Po zakonu ja :angry: Drugace pa ne :) :)

Ce ne pa kupi eno raunnerco ko je bla totalka mej njeno prometno daj stevilke na 125/180ko pa reg pod 50 al pa 180-ko pod 125 :) In to je to :)

Popravljeno . Popravil _Roba_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!