Skoči na vsebino

Yamaha DT (vse verzije in letniki)


enduraš

Priporočene objave

Motor je pa čist isti ko moj :OK:

Drgač sm pa jst današnji sliding po snegu doživu z avtom ko sm s ceste letu :devil: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne sej ga nism hodu le te tri reči morem zamenat pa uno plastiko mal z pasto pošmerklat pa bo ku nov.

Jezi me ka je motor star šele komi en dobr mesec,pa še novga sm kupu.Pa še fotr mi je pravu de naj ga ne zej pelem na servis (1000km) ka bo sneh padu.

Sam jst sm biu pač trmas,zej pa mam kar mam.Pa še jakno sm mal strgu pa tisto bo že tastara uredila eno fliko ok yamahe čes pa nou neč videt.

Za letos imam dost vožne z motorjem,ko bo kopno pa 15°C se pa spet pelem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ni nč še hudga .) k sm jest enkt čez tazadno letu u 3. pr ene 70km/h tist je blo veselo. zlomu balanco, odlomu štendr (ni mi jasn koko), potrgov 3 žmigovce, odtrgov nosilc za zadno luč in vse kr je zadej, zlomu nosilc za tablco, podrajsov lev bok, zlomu masko, odrajsov spredno strehco, skrivu geštel za 5cm ( zadej tiste rore okol airboxa pa pod sedežam) še bi se dal poj malenkosti naštevat... cena popravila 7000sit :OK: (6000 balanca od frenda, 1000 črna barva, ostalo sm pa sam naredu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je blo prov smešn k sm pršu dam z razsutmu motorjam ga zapelov u garažo. si naviv povoj okol rok tko k uni fajtrji u filmu k sm mu use odrgnene pa sm od 8h do pol 3h zutri šravbov pa švasov pa rezov pa glihov... nasledn dan še pobarvov pa balanco šu iskt. da sej use usušil...po 2h dneh sm se spet vozu ko da neb nč blo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr si! :OK:

Jst sm ga pa lih zdej lepo opucu pa pasušu ka je biu vs od soli pa zemlje,jutr grem pa tiste tri kose naročit da ga pol druh tedn lepo poštimam.

A kdo ve za kšno dobro polirno pasto???

Pa še neki me zanima.Kaj je una cromirana cev ka gre iz avspuha pa pol gor pred elektronik nekam??? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr si! :OK:

Jst sm ga pa lih zdej lepo opucu pa pasušu ka je biu vs od soli pa zemlje,jutr grem pa tiste tri kose naročit da ga pol druh tedn lepo poštimam.

A kdo ve za kšno dobro polirno pasto???

Pa še neki me zanima.Kaj je una cromirana cev ka gre iz avspuha pa pol gor pred elektronik nekam??? :?

pojma nimam... to majo tanovi neki... mogoče kšn senot notr alpa kej... razstav zadevo pa poglej kva je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jery ti si norc, a maš oporoko že napisano :D

Js mam motorček že kšne 14 dni lepo w garaž spucanga zrihtanga itd. pa seweda čakam na leto 2006 pa na weč ko 10 stopin celzija :BUA: :angry2: proklet sneg kdo ga je delow :hmm: :angry2:

Popravljeno . Popravil PESHY BOY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki strani nazaj ste mel full debato o oljih ki jih ulivate u rezervarje svojih motorčkov

Trenutno uporabljam TTS,pa sm prečitav de full masti avspuh,če svojga jeklena motorčka :) ne tiščiš pod visokimi obrati.

Čeprav mam DTx se bolj turistično vozm,6 brzina pa tam od 80 do slabih 100km/h,no ja včasih me prime pa ga tut bel tiščim sam mi je zaenkrat še preškoda motorja.

Kšno ole priporočate za tisto mojo povprečno vožnjo ko ne tiščim motorja na full,vozm se pa v 85% na relaciske vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možno da maš tisto lambda sondo...kokr vem je ta zadeva neki za merjenje čistosti izpušnih plinov al kwa(ne me za besedo držat ker še 10% nism prepričan ampak bolj ugibam) :hmm:

Ja za olje pa lih kokr sm par strani nazaj povedu...že 2 let pa pol vozm se relacijsko,vozm se do trgovine 500m stran,tiščim do konca,vozm počas,pozim,polet,off road,on road,po sprednm,po zadnm(ok mal že nabijam :P )pa sm dozdej čist zadovoln z motorex cross power za 2T motorje...pa tut moja lubica se čist nč ne prtožuje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lambda sonda je tipalo, vstavljeno v pretoku izpušnih plinov pred katalizatorjem. Sonda meri delež kisika v izpušnih plinih in na ta način posredno ugotavlja, ali je razmerje med vsesano in potrebno količino zraka ustrezno. Merilni rezultat lambda sonde je napetostni signal, ki ga sonda pošilja regulatorju elektronske krmilne enote. Krmilna enota nato signal izvrednoti in pošlje ustrezen signal ventilom za vbrizgavanje, da je dovedena količina goriva ustrezna.

Am I smart or what? :P :D Glede olja.. Tud js sm slišu od kolega da je Motorex zlo vredu.

Popravljeno . Popravil mjemec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

a mogoče kdo to zastopi :?

1.) Erstmal Tank, Verkleidung und die Sitzbank ab! Danach den Resonanzkörper (Nr.1) abmachen, indem man die Schelle (Nr.2) mit einer Kombizange zusammendrückt! Man bekommt den Resonanzkörper gut heraus wenn man ihn zur rechten Seite hinausklappt und daran zieht! (Es muss nichts weiter abgebaut werden!)

Dieses Teil (Nr.4) wird in den Ansaugstutzen gesteckt genau da befindet sich das Loch:

Dieses unter Nr.4 beschriebene Loch hat Standard einen Durchmesser von 7,5mm und ich würde es erstmal auf 10mm aufbohren (wenn noch alles am Vergaser original ist) Ganz wichtig : Der Resonanzkörpereinlass muss ganz glatt geschliffen werden, so das keine Plastikstücke mehr vorhanden sind, und mit Wasser ausgespült werden. Das Loch am Ansaugstutzen (Nr.5) ist groß genug also muss man es nicht noch zusätzlich aufbohren!

Achtung beim Zusammenbau: Der rote Pfeil (nachgezeichnet) muß richtung Zylinder zeigen!!!!!!

al pa to:

1. Wenn du dir einen Tuningauspuff kaufst, dann sieht der schon mal viel besser aus, als der Originale von Yamaha.

2. Dann bringt der Tuningauspuff zusätzlich Leistung und sorgt für mehr Drehzahlen im oberen Bereich!! Außerdem vibriert die DT nicht mehr so, wenn du sie mal hochtourig laufen lässt!

3. Der fast wichtigste Vorteil: Es entsteht ein echt cooler Sound!

Je nach Auspuff ist er entweder kreischend und laut (dies ist bei einem Rennauspuff der Fall), oder er ist tiefer und dunkler geworden.

Der Sound verbessert sich also auf jeden Fall!!

NEMCI SO ČUDNI :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Wenn du dir einen Tuningauspuff kaufst, dann sieht der schon mal viel besser aus, als der Originale von Yamaha.

2. Dann bringt der Tuningauspuff zusätzlich Leistung und sorgt für mehr Drehzahlen im oberen Bereich!! Außerdem vibriert die DT nicht mehr so, wenn du sie mal hochtourig laufen lässt!

3. Der fast wichtigste Vorteil: Es entsteht ein echt cooler Sound!

Je nach Auspuff ist er entweder kreischend und laut (dies ist bei einem Rennauspuff der Fall), oder er ist tiefer und dunkler geworden.

Der Sound verbessert sich also auf jeden Fall!!

1. Če kupiš tuning izpuh izgleda dosti lepše kot original Yamahin.

2. Ta izpuh ti poveča tudi moč in zvrti se v višje obrate. Moped ti tudi ne bo več toliko vibriral, ko ga boš vrtel v visoke obrate.

3. Skoraj najpomembnejša prednost, pa je da ima z njim kul zvok.

Od izpuha je odvisno ali je ta zvok piskajoč in glasen ( to velja za dirkalni izpuh ), ali pa zvok postane bolj zamolkel.

V vsakem primeru pa se izboljša.

Ne sprašuj me o katerih izpuhih je govora, ker znamke ni napisane, zgornjega teksta pa se mi ne da prevajat, tudi tale je zelo na hitro ampak bistvo je razvidno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne sej ga nism hodu le te tri reči morem zamenat pa uno plastiko mal z pasto pošmerklat pa bo ku nov.

Jezi me ka je motor star šele komi en dobr mesec,pa še novga sm kupu.Pa še fotr mi je pravu de naj ga ne zej pelem na servis (1000km) ka bo sneh padu.

Sam jst sm biu pač trmas,zej pa mam kar mam.Pa še jakno sm mal strgu pa tisto bo že tastara uredila eno fliko ok yamahe čes pa nou neč videt.

Za letos imam dost vožne z motorjem,ko bo kopno pa 15°C se pa spet pelem!

ne se sekirat,... jst sm tud lani 1 mesec staro DT-jko položu na tla :angry: , DA, bil sem paničen! bodi samo srečen da si ti v redu. Jst sm dal plastike k avtokleparju, pa jih je z vročim zrakom zatopu, tako da odrgnin ni videt- no- plastika je čist mau mat. pa še neki- če maš sebe vsej kaj rad- se ne pelji po takem mrazu- samo nad 15°C. jst sm se tud tako vozu pa sedaj kolena škripajo in vrat boli :(. pa še guma pri takšni temperaturi nima nikakršnega oprijema ;)

lep pozdrav :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah važn de je motor cev,glava se že zaceli enkrat :D

Mah jst sm kr vse plastike nove naroču vse kar je blo podrsano itak se smešno poceni,razen maske sam tam se izak ne vid.Če ne veš da je biu razsut tut opazu neboš.

Včeri sm dobu plastiko pr rezervoarju+nalepko,ročko za sklopko,smerokaz,ročko za menjalnik pa me je vse skupi koštal 14.550 SIT (trgovc dav 4.000 popusta).

Druh teden pa dobim še nov spredni blatnik in zadnjo bočno plastiko+nalepko za 8.000

Pazi to:pulirna pasta je cca 3.500 + delo mehanika ti znese zihr več kot 10.000.Nov blatnik je pa 4.500 :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah važn de je motor cev,glava se že zaceli enkrat :D

Mah jst sm kr vse plastike nove naroču vse kar je blo podrsano itak se smešno poceni,razen maske sam tam se izak ne vid.Če ne veš da je biu razsut tut opazu neboš.

Včeri sm dobu plastiko pr rezervoarju+nalepko,ročko za sklopko,smerokaz,ročko za menjalnik pa me je vse skupi koštal 14.550 SIT (trgovc dav 4.000 popusta).

Druh teden pa dobim še nov spredni blatnik in zadnjo bočno plastiko+nalepko za 8.000

Pazi to:pulirna pasta je cca 3.500 + delo mehanika ti znese zihr več kot 10.000.Nov blatnik je pa 4.500 :yea1:

ma ja ???? samo tolko si dal ???? GOD DAMN !!! se strinjam s tistim k je izjavu da si lahko srecn k nis kupu cestaka ..... jst bi dal za tako popravilo garant za cel motor :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne se sekirat,... jst sm tud lani 1 mesec staro DT-jko položu na tla :angry: , DA, bil sem paničen! bodi samo srečen da si ti v redu. Jst sm dal plastike k avtokleparju, pa jih je z vročim zrakom zatopu, tako da odrgnin ni videt- no- plastika je čist mau mat. pa še neki- če maš sebe vsej kaj rad- se ne pelji po takem mrazu- samo nad 15°C. jst sm se tud tako vozu pa sedaj kolena škripajo in vrat boli :(. pa še guma pri takšni temperaturi nima nikakršnega oprijema ;)

lep pozdrav :OK:

ti se vozš pr 15°C al kaj joj nisi pol taprau motorist jest se vozm sam da ni dežja al pa snega pa še takrat se učash vozm :D za gumo maš pa prou da ne en klinc drži :cry: komi čakam da bo poletje 40°C da se bo guma limala na asvalt :devil: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej ZMEK .... a ti slucajno hods v novo gorico na strojno 3letno ??? in si sosolc od Pangrca ? :D sm slisu da si bil v nasih krajih parkrat ce si to ti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točn tako je,enkrat med prejšnimi počitncami na dan četrtka okol 12h sm pršu dol :D

a jaaa jaaa :D sej mi je pravu vceri ..... zej je bil pr meni sva dala mojo baterijo od aprilii polnit ... heheh ja nc stari .... zej castis biro v pondelk :DDDD heheheehe :) kdaj gremo kiro turco ??? :) no sej se bomo v pondelk zmenli :) da ne bo tle :topic: hehe :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!