Skoči na vsebino

Yamaha DT (vse verzije in letniki)


enduraš

Priporočene objave

Ja bo kr to tvoje držal da bi jo kr odlopu(oz. zamašiv :? ),tut serviser mi je tako reku ko sm neki okol avspuha sprašavu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joj fajntje ne neumnosti govort...DTjka nima nikakršnga računalnika zato da bi labda sonda kej uravnavala mešanco...kolkr jst vem je edina fora lambda sonde v tem da v auspuh poleg izpušnih plinov ki so posledica izgorevanja bencina vleče še čisti zrak in potemtakem so izpušni plini ki pridejo na konc lonca ven bolj razredčeni in s tem bolj čisti in tko motor ustreza normativom EURO2,3,4...

Če sm kje zajebal me popravte :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kaj je lambda :D

Uglaunem za špice zategnt imaš orodje v motorju za to...

Če pa koga zanima prodajam svojo DT 125 RE (beri podpis .) )...in ne se ustrašit številke 36, ne porablja tolko kot si mislite da bi, gre pa neprimerljivo bolj ko original :OK:

Kolko pa stane? jst bi jo kupu! kolko pa ma kej kocno? :P :P :P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če s tem mislite uno cevko ki gre iz auspuha pred resonanco, uno vrži dol in zamaši luknjo .)

In končno ma pač do konca prestavnega razmerja kar je okoli +140 pa pospešek je v primerjavi z originalom doooosti bolji :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joj fajntje ne neumnosti govort...DTjka nima nikakršnga računalnika zato da bi labda sonda kej uravnavala mešanco...kolkr jst vem je edina fora lambda sonde v tem da v auspuh poleg izpušnih plinov ki so posledica izgorevanja bencina vleče še čisti zrak in potemtakem so izpušni plini ki pridejo na konc lonca ven bolj razredčeni in s tem bolj čisti in tko motor ustreza normativom EURO2,3,4...

Če sm kje zajebal me popravte :)

To pa pol sploh ni lamba sonda, lamba sonda služ temu kar sm napisou, se prav nadziranju mešanice v izpuhu. Jest nimam DT-jke, tko da ne vem al jo ma al jo nima, samo povedov sm kva pa zakva to je.

Se je treba zjasnt al se misle lambda sondo al tisto cev k vleče čist zrak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa pol sploh ni lamba sonda, lamba sonda služ temu kar sm napisou, se prav nadziranju mešanice v izpuhu. Jest nimam DT-jke, tko da ne vem al jo ma al jo nima, samo povedov sm kva pa zakva to je.

Se je treba zjasnt al se misle lambda sondo al tisto cev k vleče čist zrak.

Ni se kej jasnit, saj edina stvar ki je priključena na auspuh je una cevka...za dat gor đanelija to zamašiš, en nosilec obrneš (ni treba kej predelovat) in drugo paše...

BTW če niso dani dol omejevalci in odprta valvola drug auspuh ne doseže svojega potenciala...

Popravljeno . Popravil dr_lunatic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kk se losa tist ventil za izpusne pline. A je dost de sam avspuh dol snames pa tist pokrovck od ventila a mors se kej druzga odpirat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

štelaš ga z unmi dvemi zajlami k grejo vn, ne spounem se več točno ampak mislim da da se vevč odpre morš sprednjo navijat vn, zadnjo pa not...experimentiral malo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[attachmentid=95785]Evo ta vikend sm blokade vn z avspuha vrgu pa se home made zadni del avspuha sm naredu.

[attachmentid=95784]

[attachmentid=95783]

Akrapo wanna be:P .) :P .)

post-14982-1176828772_thumb.jpg

post-14982-1176828815_thumb.jpg

post-14982-1176828841_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons sm se mal z ventilom igrov pa me zanima kk se motor obnasa ce je ventil napacn nastavlen. Men se do 10k rp/m navija lepo pol ga pa zamori kt da bi mu strom vzev. A je mozn da je ventil?? Pa na 10k rpm lavfa v intervalih-kt da bi na hitr spuscov pa dodajal gas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. omejevalci mislim da so tud elektronski

2. če odpreš premalo vleče slabo, če odpreš pravilno vleče na visokih obratih, če odpreš preveč pa na nizkih

3. akrapovič nikoli biu tak in nikoli nebo

4. ti predlagam obisk mehanika

Popravljeno . Popravil dr_lunatic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons sm se mal z ventilom igrov pa me zanima kk se motor obnasa ce je ventil napacn nastavlen. Men se do 10k rp/m navija lepo pol ga pa zamori kt da bi mu strom vzev. A je mozn da je ventil?? Pa na 10k rpm lavfa v intervalih-kt da bi na hitr spuscov pa dodajal gas.

predn se polatiš tole štelat si zacahnek kok je blo prej nastauleno tko da če boš kej zajebou boš dau lahko nazaj pa kuk se tole štela in use predelave so na tej strani: www.dt125.de tle boš najdu slike in podobno sam mau pogled sam fora u tem k je u nemščini tko da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pr ventilu nimaš kj zajebat ubistvu. .) Mene zanima če kdo ve a je možna blokada na štromu? Motor Yamaha DT 125 R letnik 2001???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to na visokih obratih je tudi meni delalo. bilo pa je povezano z elektriko, ker sem imel zvito ploščo, na kateri je pritrjeno navitje (pri magnetu).

tale izpuh.. kaj pa vem. meni je grd. :BUA:

glede nastavitve ventila je bilo v tej temi že enkrat kar dobro razloženo, kako pravilno nastaviti. ne vem pa na kateri strani :hmm:

mislim da je to opisal hmm jerry junior???? ne vem, zdi se mi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pr ventilu nimaš kj zajebat ubistvu. .) Mene zanima če kdo ve a je možna blokada na štromu? Motor Yamaha DT 125 R letnik 2001???

sej res nimaš kej zajebat sam zarad tga recimo da ga posvoje nastavš pa se ti nedopada daš lahko nazaj a ne tko k je blo prej in s5 lepo vleče zato

ja majo blokado na štromu prou use to so men na servisu zrihtali nek na štromu se da nek mostičk al neki tacga in se pol bol vrti gre v večje obrate

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje imam priložnost dobit lepo ohranjeno Yamaho DT80 od kolega,ki ima sedaj 4 kolesca motor dela super pravkar je bil narejen servis ima pa smešno nizko ceno 140€ :D (kolega.press)

Zj pa me zanima če mi lahko kdo pomaga kako to zadevo mal "potjunat" da bi dobil malo na konjih za končno se mi nea gre,ker bom motor mel samo letos in samo za po gmajni :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!