Skoči na vsebino

Yamaha DT (vse verzije in letniki)


enduraš

Priporočene objave

Ja sej jst tut na vsake tolk cajta mal pelm z gasm pa je :D

Ja pa tut za Akrapoviča ste mel prou...ne izdelujejo izpušne sisteme za dvotaktne mutorje...sam kko je pa un moj frend zvedu d bi mu naredu Akrapovič auspuh za Gillero Runner???En ga je nalagou on pa varetn vs srečn d bi meu na skutrčku Akrapoviča :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa zanima me a je dobr d se z 2taktnim mutorjm(npr. DT125)k mašino sprot podmazuje pele u prestavi pu klancu dol brez gasa...k pu moji logiki č ne daš gasa ne nardi mutor mešance in se s tem bat ne podmazuje ubrati pa še zmer šibajo...al si pa sam jst mugoče narobe to stvar razlagam!

A bi vedu kdo razlužit?!? <_<

Ce je breg douh 50m ni panike sam ce je pa vec ga pa sigurn nesmes dat u visoko pristavo pa gas spustit da masina bremza k lohk motor zablokira(zariba), pa tut tko je to strup za motor, tko kot tudi da hladnega gons do konca. :) . Pa k gres z brega ga nesmes ugasnt k se pol neki deli ki so prisilno oljeni ne mazejo pravilno, pomoje je najbol da kuplngo stisns (al pa u ler das) pa se pels pa mal gasa umes dodajas :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ka vi cist brez gasa dol vozite?? jes mal bremzam z masino, pa ko saltam nizje mal gasa nabijem da ne cukne, pol ce je kaka ravninca kje se mal potegnem, najraj pod 5000-6000 rpm, da masina ne rabi velik mazanja, dam pa poln gas, pa ne potegne fejst, olja pa vseen velik dobi, itd. skratka, vozim dokaj dinamicno, in masina nima problemopv z mazanjem. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej jst tut na vsake tolk cajta mal pelm z gasm pa je :D

Ja pa tut za Akrapoviča ste mel prou...ne izdelujejo izpušne sisteme za dvotaktne mutorje...sam kko je pa un moj frend zvedu d bi mu naredu Akrapovič auspuh za Gillero Runner???En ga je nalagou on pa varetn vs srečn d bi meu na skutrčku Akrapoviča :lol:

ajajajajajj :D :D :D :lol:

-če vidiš na 2T akrapovič izpuh je to sam nalepka, jih je enih par takih pa tudi na 4t jih dajejo ........frajerji :)

-mazanje teh mašin pa ni odvisno od gasa ampak od obratov motorja, tako da lahko ti manj maže v 6 po klancu navzgor ko maš do konca odprt gas, kot pa brez gasa v 1 navzdol na 10000 obratih

-črpalka za olje je popolnoma ločena od karburatorja!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr men ne, k gre zajla iz rocke za gas na dva dela: en do uplinjaca, en pa do crpalke, in pod standgasom mesa 0,9 % (ni vazno od obratov), pod full gasom pa 1,9 do 2 %. aja, masina je pa Rotax 123 (aprilia).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se s klanca dol peleš pa motor ugasneš ni nč narobe!! B)

Lući se ne vid. Če pa voziš s kontaktom in prižganimi lučmi pa štrom trošiš. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja najbolš se mi š zmer zdi lepo dinamično vozt...mal bremzaš z mašino mal daš gasa mau pulš du konca...res pa je d ni dobra ne ena ne druga skrajnost :)

Pa š neki je...jst zdej in sm do zdej zmeri toču 95 v DTjko sam bi pa probu š kako gre č bi 98 natanku...a mislte d bi blo to pamtno pa a je treba kšno nastavitu mutorja spremenit d se tanka bencin iz višjim oktanskim številom???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-mazanje teh mašin pa ni odvisno od gasa ampak od obratov motorja, tako da lahko ti manj maže v 6 po klancu navzgor ko maš do konca odprt gas, kot pa brez gasa v 1 navzdol na 10000 obratih

no s tem se pa totalno NE strinjam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja a bi ti enduraš vedu mugoče za kolk prbližn števc ud DTjke kaže narobe pr končni...kaže 110km/h...u krampah.Pu moje more bit realnih ene 102-104.

Pa zanima me a je dobr d se z 2taktnim mutorjm(npr. DT125)k mašino sprot podmazuje pele u prestavi pu klancu dol brez gasa...k pu moji logiki č ne daš gasa ne nardi mutor mešance in se s tem bat ne podmazuje ubrati pa še zmer šibajo...al si pa sam jst mugoče narobe to stvar razlagam!

A bi vedu kdo razlužit?!? <_<

če maš krampe ti premalo kaže... jz mam spredi enduro kopetišn III in mi kaže 110 ... v resnici grem pa 130

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr men ne, k gre zajla iz rocke za gas na dva dela: en do uplinjaca, en pa do crpalke, in pod standgasom mesa 0,9 % (ni vazno od obratov), pod full gasom pa 1,9 do 2 %. aja, masina je pa Rotax 123 (aprilia).

mislm ,da je povsod povezano...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če maš krampe ti premalo kaže... jz mam spredi enduro kopetišn III in mi kaže 110 ... v resnici grem pa 130

Ja č je pa taka razlika bom pa jst lepo fotru reku pa me bo z avtom zmeru.

Sam jst sm to že upazu k sm šu za enm frendom k ma skutrja pa je men kazal d gre on točno 63 km/h nemu je kazal pa 80 km/h...števc mu pa laže za 5 km/h(k je šu on 80 ga je mt iz autom merla d gre 75)tko d je men praktično pr 60 kaže 10 premau...a je to sploh možno???

A se da števc kako naštelat d bi pač kazu bl prou...recimo d bi kšno zajlo naštelu al pa kej pudobnga???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da števc kako naštelat d bi pač kazu bl prou...recimo d bi kšno zajlo naštelu al pa kej pudobnga???

Mislm da se to ne da! Ker zajle so odvisne kuk colov maš feltno! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da števc kako naštelat d bi pač kazu bl prou...recimo d bi kšno zajlo naštelu al pa kej pudobnga???

Mislm da se to ne da! Ker zajle so odvisne kuk colov maš feltno! :rolleyes:

Po moje so pa u stevcu ene fore dat lohk tut 1000 kaze :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vrtljaje zajle pretvori v lego kazalca preko zobnikov end stuffa... ne da se nč spreminjat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje je najbolš da si nabaviš števec!!?? ;) ;)

npr. takega ko ma zok!!(mislim da nek kolesarski računalnik)in ti ta vse pokaže najvišjo hitrost, povprečno pa nasploh hitrost in to je pomoje najbolj točn!!!Vsaj mislim da je tak!!!??? ;) ;) :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje je najbolš da si nabaviš števec!!?? ;) ;)

npr. takega ko ma zok!!(mislim da nek kolesarski računalnik)in ti ta vse pokaže najvišjo hitrost, povprečno pa nasploh hitrost in to je pomoje najbolj točn!!!Vsaj mislim da je tak!!!??? ;) ;) :) :) :)

Ja na kolesarski števc sm tut že pumislu sam k men sploh hitrost ne pumen tok d bi mogu du desetinke natančn vedt kok grem...je pa res d so kolesarski števci precej natančni...jst pa rabm sam d prbližn vem kok grem to mi pa ta števc čist uredu puve :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kolk ti bo pokazal na števcu daš -5km/h pa dobiš pribilžn vun kolk ti je šov!!! ;) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bi kupu kolesarsk stevc bi kupu brezicnga! Sam baje ce mas take jih mot iskra svecke in se jim zato zmesa ali narobe kazejo :(

Ja baje da brezžične števce štrom pr mutorju mot tko d morš kr met tazga z žico...brezžičnm se menda sfuka pa ti kažejo use drugo kt hitrost tkt k ti pa hitrost pukažejo je pa u kurcu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se s klanca dol peleš pa motor ugasneš ni nč narobe!! B)

Men pise u prirocniku ce to delas se prisiljeno oljeni prenosi ne podmazujejo prow in lohko pri extremnih pogojih pride do okvar ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če maš krampe ti gre motor manj, kot če maš cestne gume! tak, da enduraš, si siguren da si šel 130??

js sm mojega meru z gpsom pa mi je ko sem šel 130, na gpsu kazalo 124.9!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons se pelm z Dt-jm mem potokow prot zirovnc omejitew 60 pelm 80. Pa tm en cudn auto parkiran, se mal prblizam vidm not namontirano pistolo :angry: , pol pa sam gledam ket me bojo ustavl pa me niso :D tnx to god. a j mozn da te radar ne ujame na DT-ju??? :blink: Al pa kua je bla fora da me niso uatavl? Al pa so sele zacel mert :P

Popravljeno . Popravil McMatko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons se pelm z Dt-jm mem potokow prot zirovnc omejitew 60 pelm 80. Pa tm en cudn auto parkiran, se mal prblizam vidm not namontirano pistolo :angry: , pol pa sam gledam ket me bojo ustavl pa me niso :D tnx to god. a j mozn da te radar ne ujame na DT-ju??? :blink: Al pa kua je bla fora da me niso uatavl? Al pa so sele zacel mert :P

Ja valda d je možn d te na radar dubijo...vate namerjo pa si gotov...š laži te pa z lasrjm sunjo k tist pa sploh deluje sam na eni točki in lahk zmerjo mravlo kok gre hit...sam d jo zadanejo :) Drgač sm jst pa že razmišlu d č bi šou km na dalš relacijo bi sabo uzeu fotrov radar detektor pa ga nekam stlaču tko d me nebi tok skrbel za kerm uvinkom bo lizika vn pugledala :D :D :D sam je nastauk za u automobilski štrom tko d č ma gdo kšno idejo kako bi se to dal spedenat na DTjki mi naj lepo prosm posreduje kšno informacijo al pa nasvet kako se bi to dal spedenat!

Ja pa tut PuBeC ma lahk čist prov k so te lahk lepo slikal pa ti bo na dom sam slikco iz kilometri pa usmi pudatki pošlejo...pa valda puložnca al pa vabilo za h sudniku :P :D :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!