Skoči na vsebino

Yamaha DT (vse verzije in letniki)


enduraš

Priporočene objave

kocka, midva sma se pelala z best frendom do konca (ko naju je glih en civic zajebavu), pa sm sou se neki casa za njim (on KMX, js Futura), njemu je kazal 140, men pa 135. tak da ze med motorji so razlike. men kaze manj ko vsem ostalim - mogoc zato ko mam spredi gumo preseka 70 mm (110/70-17), sm pa studiru da bi dal raj 60 da bi bolj padel v ovinek... pa tud stevc bi vec kazu (139,9 namest 135 km/h)... :)

aja, seveda sm pol potegnu na 180 pa vrgu tizga civica dol... :rolleyes: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, proti laserskem merilcu hitrosti ti nuben detektor ne pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, proti laserskem merilcu hitrosti ti nuben detektor ne pomaga.

No sam tok za informacijo ne vem ker(bedn)detektor si ti meu u rokah samo nš(VEKTOR 985)ti prou lepo spuruči da te cila laser...edina razlika je da laser zazna detektor šele potem ko te polijcajček že ustreli in če maš dovolj hitre reflekse še pravočasno zabremzaš do konca in mu odbiješ laserski žarek neznano kam in ga enostavno zmedeš pri radarju pa ni potrebno d te strela da zazna detektor...to ti govorim iz lastnih izkušen k se je na poti iz Ljubljane v Velenje na avtocesti(puzabu ke)zgudil d je fotr mau prtisni na gas našega passata in je števec nemudoma padu na 200 in mu je radardetektor začeu zjt d je lasr in je fotr u trenutku do konca na ABS zabremzu in se samo lepo odpelu mem unih pičk :D :D :D Meru je pa skor 100% na ns k smo bli edini na cest...men se zdi d celo u ube smeri sam za našo smer sm 100prucentn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tist cas k detektor zazna, ma ze un lepo meritev opravljeno. stvar gre na dopplerjev efekt, kok pa js vem, je pa svetloba najhitrejsa zadeva na svetu (poleg elektrike in podobnega).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tist cas k detektor zazna, ma ze un lepo meritev opravljeno. stvar gre na dopplerjev efekt, kok pa js vem, je pa svetloba najhitrejsa zadeva na svetu (poleg elektrike in podobnega).

Lej sej nočm nč pametvt pa murit jst ti sam guvurim kaj vem iz svojih izkušn in ne vem jst čist nč o tem dopplerjevem efektu ...valda pa je svetloba najhitrejša na svetu...samo vem d nš radardetektor zazna lasr v tistm trenutku k te on ustreli in č si dos hitr in zabremzaš se njegov žark udbije drgm in te ne more takoj zmert...sej sm puvedu primer č mi pa kdo vrjame al pa ne pa to ni več moj prublem B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yamaha:a si ti ziher o onem detektorju????Pomoje če je laserski res nemoreš ga vnaprej videt!!! ;) ;) ;) ;)

ok!!Če pa že obstaja kolk pa pride tota stvarca??? :unsure: :unsure: :unsure:

Ja js sm zihr u unm detektorju k ga mamo duma u autu :) Ta nš je iz amerike(teta je bla u las vegasu in ga je tm kupila)in je model VECTOR 985...u amerik stane 80.000 naših tolarčkov dubit se ga pa ne da u sloveniji k je moj fotr en let ga isku pusod in ga čist niker u sloveniji nimajo(saj zasledil ga nismo d bi ga prudajal)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki me zanima k te radar u autu dobi te slika, sam koko pol motoriste prepoznajo kdo je k nimajo tablce ucpredi, a te pol se 1x slika oduzad. Pa a je res da mladoletni ne dobijo denarne kazni? :) , sam sodnika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koko te lohk slika ce ne vid ucpred tablce?!?!? <_<

Ja kva js vem...smrkci misljo d so tok pamtni...pu moje te slikajo ud uspred pa uzad pa itak im skoz kaže kok pelš...tut če te uzad merjo :( Bedniki plavi!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki me zanima k te radar u autu dobi te slika, sam koko pol motoriste prepoznajo kdo je k nimajo tablce ucpredi, a te pol se 1x slika oduzad. Pa a je res da mladoletni ne dobijo denarne kazni? :) , sam sodnika?

Lah te uzad slika!

Pa č si mladoletn lahk dubiš manjše denarne kazni ker še nimaš svojih lastnih dohodkov drgač ti pa sam ukore pa upumina dajejo...tko d č res nauš banke ropu ti ne morjo nč :P :D :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej, <=YaMaHa=>, nocem se pametnga delat, sam sm mel lansko solsko leto (torej v 4. letniku gimnazije) seminarsko nalogo pr fiziki, naslov "merjenje hitrosti z dopplerjevim efektom", za vir informacij mi je pa pomagu bratranc, k je policaj. za foro sm sou tud zraun njega na cesto ko je lasersko meril hitrost, in ti lahk iz lastnih izkusenj povem, da v istem trenutku ko potegnes trigger, mas hitrost ze izpisano, sodec po tehnicni dokumentaciji pa laser deluje le med meritvijo, tak da NO WAY da bi ga detektor prej zaznal, pa ce je iz amerike, al pa albanije, k enostavni nimas casa poradirat niti delcka hitrosti, poleg tega pa upostevaj se reakcijski cas, da pogruntas kva ti piska + promet, ki ga mas zadaj! nekaj drugega je pa radarska kista, ki avtomatsko slika prekrskarje, ta pa deluje na podlagi mikrovalov, ki se razprsujejo veliiiiiko bolj kot svetloba, tisto pa ni problem zaslediti, ker magnetron dela prakticno neprekinjeno, in ko zazna pakete odbitih valov, ki so si preblizu (doppler!), izracuna hitrost, jo izpise na displeju, zraven pa se posname eno lepo slikco ritke tvojga avtomobila, na kateri je posnet tud displeja, na katerem je zapisana ura, datum in hitrost. s to kisto je tud moj mehanik z MOTORJEM (VTR 1000 F) dobil slikco ko se je 86 pelu skoz Smarje. sam motoristov ne merijo pogosto, vsaj js sm ze kakih 10x letu skoz radar cez omejitev, pa ni noben nc rekel (enkrat celo 155 km/h prek mostu v Smarju!!).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne nc vrtat sam filter bos unicu. Pjt na servis na vicu v lj je primec k ti bo vn pobral blokade za par jurjev pa ti ne bo nc vrtu. Men gre 95 TDR po stevcu sm zanc skor do 160prsov obrati pa okol 11 200 v resnic okol 140-145.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, pa ce ti bremzas ko te meri, tud ce bi meritev trajala 3 sekunde skupi (v resnic traja kako MILIsekundo, dve, mogoce tri - no way da bos sploh reagiru, ka sele prbremzu do omejitve!!), neb laserskega zarka nikamor drugam odbil, ampak bi bil dopplerjev efekt nekonstanten, tj. razmaki med odbitimi in sprejetimi paketi valov bi se vecali (ob zaviranju), fora pa je, da to sploh ni vazn, kr lahk dobra merilna naprava ze iz razmaka med dvema paketoma izracuna hitrost. in policija ma dobre merilne naprave, drugac neb mogl na take razdalje tak natancno merit + vse motnje iz okolice, soncna svetloba, IR + UV svetloba, itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej, <=YaMaHa=>, nocem se pametnga delat, sam sm mel lansko solsko leto (torej v 4. letniku gimnazije) seminarsko nalogo pr fiziki, naslov "merjenje hitrosti z dopplerjevim efektom", za vir informacij mi je pa pomagu bratranc, k je policaj. za foro sm sou tud zraun njega na cesto ko je lasersko meril hitrost, in ti lahk iz lastnih izkusenj povem, da v istem trenutku ko potegnes trigger, mas hitrost ze izpisano, sodec po tehnicni dokumentaciji pa laser deluje le med meritvijo, tak da NO WAY da bi ga detektor prej zaznal, pa ce je iz amerike, al pa albanije, k enostavni nimas casa poradirat niti delcka hitrosti, poleg tega pa upostevaj se reakcijski cas, da pogruntas kva ti piska + promet, ki ga mas zadaj! nekaj drugega je pa radarska kista, ki avtomatsko slika prekrskarje, ta pa deluje na podlagi mikrovalov, ki se razprsujejo veliiiiiko bolj kot svetloba, tisto pa ni problem zaslediti, ker magnetron dela prakticno neprekinjeno, in ko zazna pakete odbitih valov, ki so si preblizu (doppler!), izracuna hitrost, jo izpise na displeju, zraven pa se posname eno lepo slikco ritke tvojga avtomobila, na kateri je posnet tud displeja, na katerem je zapisana ura, datum in hitrost. s to kisto je tud moj mehanik z MOTORJEM (VTR 1000 F) dobil slikco ko se je 86 pelu skoz Smarje. sam motoristov ne merijo pogosto, vsaj js sm ze kakih 10x letu skoz radar cez omejitev, pa ni noben nc rekel (enkrat celo 155 km/h prek mostu v Smarju!!).

OKej vrjamm ti kar si reku...sploh č si pač use te raziskauce delu :) Čist možno d sm se motu sam pa mi razlož kako d ns pol niso že kr neki mescou nazaj ustavl na autocesti č sm blo čist sami na njej pa nm začne tist piskat in je fotr pr 200 takoj bremzu in smo šli samo lepo mem?!?

Lahk pa d ne puznajo smrkci številk čez 130km/h pa so misll d je kšna napaka na lasrju :D :D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahk tud da so bli sam kaki vajenci, pa so se sam ucil, na splosno pa so na AC bolj tolerantni ko pa v naseljih, ena kulegica je dobla poloznco zato kr je pelala 56 km/h!! :blink: :angry:

aja, ena teorija je se, da ce fejst bremzas da se avto naelektri s staticno elektriko, pa da je pol radarski merilnik zmeden (mikrovalovi pa to), sam to je sam ena teorija k sm jo slisu sam 1x v lajfu, pa se tist v osnovni soli od enga ucitla, pa ne vem ce cist drzi. sam na laserskega statika nima nobenga vpliva.

pa se eno je, kar pise tud v pravilniku, da mora bit radar med meritvijo naslonjen na trdno podlago (na vrata ali streho avtomobila), ker ce ni, pol meris vse okol avta, ki ga ciljas, k roke nimas nikol cist mirne, sploh pa ne med meritvijo, k mora bit 100% tocna, pa ves da bo kregarija ko tipa ustavis. lahk da clovk ni dobr naciljal.

vsekakor lucky you, za tako hitrost bi ze tocke kasiral, na detektor pa se le ne 100% zanasat, k NOBENA stvar ni 100%! ;) verjemi, se ukvarjam z elektroniko! :)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo zaj tu pr meni neki ku*ci merijo z radarjem!!!Pa nek čudn avto je zraven!!!

opis:temno vijolčna opel vectra, pa radar je postavljen zreven nje!!Iz njega pa greta 2 kabla v avto!!!Tak da je radar na treh stojalih!!!(čak mal grem jaz zaj to slikat pa ti bom pokazal!!) ;) ;) ;)

ajd!!! B) B) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahk tud da so bli sam kaki vajenci, pa so se sam ucil, na splosno pa so na AC bolj tolerantni ko pa v naseljih, ena kulegica je dobla poloznco zato kr je pelala 56 km/h!! :blink: :angry:

aja, ena teorija je se, da ce fejst bremzas da se avto naelektri s staticno elektriko, pa da je pol radarski merilnik zmeden (mikrovalovi pa to), sam to je sam ena teorija k sm jo slisu sam 1x v lajfu, pa se tist v osnovni soli od enga ucitla, pa ne vem ce cist drzi. sam na laserskega statika nima nobenga vpliva.

pa se eno je, kar pise tud v pravilniku, da mora bit radar med meritvijo naslonjen na trdno podlago (na vrata ali streho avtomobila), ker ce ni, pol meris vse okol avta, ki ga ciljas, k roke nimas nikol cist mirne, sploh pa ne med meritvijo, k mora bit 100% tocna, pa ves da bo kregarija ko tipa ustavis. lahk da clovk ni dobr naciljal.

vsekakor lucky you, za tako hitrost bi ze tocke kasiral, na detektor pa se le ne 100% zanasat, k NOBENA stvar ni 100%! ;) verjemi, se ukvarjam z elektroniko! :)

Ja sej ti čist vrjamm sploh č si elektronik...je pa mnda tko d so stari mudeli lasrjev k te mnda zmerjo tko k si ti reku...u miljoninki sekunde te ta novi morjo pa menda neki časa...glih tok d zabremzaš mert pol pa točno puvejo...sicr pa lucky my father k je tok vozu pa čez pršu! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, pa neuradno obstajata dve vrsti policajev: eni k majo na piki slabse/starejse avte (kao mularija na cesti, dobre avte majo pa sam odrasli ljudje), pa eni k majo na piki boljse avte kar novejsi letniki Passata vsekakor so (so kao nevoscljivi pa to). seveda obstajajo tud nevtralni, sam ce bo policaj recimo vidu kakga APNa pa mulca gor v prekrsku, ziher ne bo tak prjazn ko ce bi enga poslovneza srednjih let ustavu zato k se je s sluzbenim avtom v naselju 65 pelu. subjektivnost pac.

aja, se neki: ce si prjazn, pa je policaj dobre volje, lahk zgasnes pred marsikatero kaznijo! js sn se 1x na zel. postajo na Ponikvi prpelu direkt pred policaja z avtomatikom s celado v roki, sn kr sam ustavu, pa se zacel opravicvat kao d me punca caka v Celu (takrat se vedu nisn ka je to punca :D ), pa da si ne smem frizure zmesat, pa je dokumente pa stevilke pa bremze pa signalizacijo pregledu, pa je reku "nej ti bo, naslednic pa celado mej". pa od best frenda starga fotra je ustavu policaj na neregistrirani APNki, brez izpita, brez celade, pa se ulit je bil mal (niti ne cist mal), pa je dobu za placat 5 jurjev, kao za celado. :blink: ITD...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja eni policaji so razumevajoči do mopedistov, kr so bli v mladosti prov tako mopedisti, se pa najdejo policaji k sovražjo vse kar je pod 125ccm in če te ustav zarad čelade ti že natepava z odblokirano mašino. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kuaj fora cez tadadn disk skriple ce se zlo pocas pels pa zabremzas, (ce se hitr ni problemow) . pomoje so ploscice pregrete an? <_< a b se to dal kej popravt ???

Popravljeno . Popravil McMatko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne skriple disk, ampak ploscice. najbrz so pregrete kot si ze omenu. to nemors popravt, lahko jih pa podres pa mal posmirglas, mogoce bo mal bols, alpa nc. edina pametna resitev so ti pa nove ploscice. uglavnm, pust tko k je pa se tko voz, brezzveze kr kol zdej menat, sej se bos navadu.

ps. pa mn na tazadno bremzej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ti bo nehal škripat... man je to tud delal pa je nehal čez neki cajta

sam sliš se pa res grozn :blink: mene je blo kr sram kdr sm mogu recmo pred prehodam ustavt k so šli pešci čez k mi je tok škripal da so me usi gledal <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ki pa ti je najbolj škripala???POmoje od zadi!!!Ker vsaj pr men prednja nena nič zadnja pa kak se ji zazdi!!!

dt: is out!!!

kmx-rulz!!!!

B) B) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!