Skoči na vsebino

Yamaha Aerox


Yamahaaa

Priporočene objave

živjo!

mene zanima nekaj o aeroxu. in sicer moja sestrična ga je kupila rablenga, 1999 letnik, prevoženih nekaj več kot 18.500 km, brez blokad, drugi izpuh in sicer......... hitrost naj bi bla cca 85-90 km/h.

cena je bila 200.000 sit.

ali se je splačalo kupit tega skuterja za takšno ceno ali ne ?

Zanima me če bi še lahko povedali če bi bilo treba menjati kakšne valjčke da bi moped bolj vleko saj se na kakšnem večjem hribu skoraj ustavi.

Pred nakupom je bil opravljen servis, pa so kljub temu z njim problemi. ( ko se malo segreje ugasne ko spustiš gas. )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo!

mene zanima nekaj o aeroxu. in sicer moja sestrična ga je kupila rablenga, 1999 letnik, prevoženih nekaj več kot 18.500 km, brez blokad, drugi izpuh in sicer......... hitrost naj bi bla cca 85-90 km/h.

cena je bila 200.000 sit.

ali se je splačalo kupit tega skuterja za takšno ceno ali ne ?

Zanima me če bi še lahko povedali če bi bilo treba menjati kakšne valjčke da bi moped bolj vleko saj se na kakšnem večjem hribu skoraj ustavi.

Pred nakupom je bil opravljen servis, pa so kljub temu z njim problemi. ( ko se malo segreje ugasne ko spustiš gas. )

Prvo kot prvo je treba na aeroxu(mnda ko že novega kupis) menjat variator z recimo multivar al pa kaj sličnega(to vsebuje tudi valjčke) pa frgazer naštelat(kar je pri nekaterih zaje8ano). Iste probleme sem jaz mel s tem

glede cene pa je odvisno kje ga kupis pa od koga, je pa recimo tam nekje med višjimi in srednjimi cenami(glede na km in ostalo kar je"narobe".

Probaj to porihtat pa bos vido

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Jst nameravam pomladi nabavit novo yamaho aerox...

....zdej bi VS pa lepo prosu da mi pomagate....

...jst bi ga tko ful predelu pa to sam zdej nevem kok km bi naredu da mi nebi po 2000km crknu al pa kej tazga.... ful bi dou na hitrosti pa pospeskih......

.....za zunanjo predelavo bi poskrbeu sam.....

Hvala ze u naprej

LP Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

splošno je znano tko: več KM ma (bolj navit) prej bo crknu, lahko pa tut ne

če misliš met za vsak dan pol naredi midrace predelavo, okol 15 ali pa še mal več KM, pa predelano do konca (menjano vse v mašini) pa bo šlo nekam in za nekaj časa bo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisn kwa hocs met 50 al 70. 70tka ti bo mn drzala udvisn kera kupi si ksn gus al pa kej tazga da nebo sou tok hitr pospeski so pa se auspuh pa priporocam frgazr kr aerox bo meu frgazr 12mm in to se od webbra kr je full premal za 70 pomojm tko da kup frgazrja 17,5mm al pa 19ko odvisn. Ja pa bols da si nardis mid race predelavo!!! good luck :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predelave se ločijo po močeh mašine:

-sport: okoli 9HP

-midrace: od 14 pa tja do 18HP

-high end: od 20Hp gor

kar je vmes je pač vmes :D

zdej sport te pride od oka 100k

midrace okoli 250k

high end pa ni dosti dražji od midrace, ker v glavnem je dražji samo cilinder, za kakih 30€ (če ne ciljaš res na tiste najmočnejše)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to morš vedt da vse predelave zmanšajo življensko dobo motorja oz. posameznega dela...

bol je predelano mn ti bo zdržou .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce bom nabavu mid race mi nebo kej doug zdrzu ane???

Flameu je držala 12k km :OK: Če gledam na kocijevo predelnco je mel on mid race

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce bom nabavu mid race mi nebo kej doug zdrzu ane???

bo ampak nabavi midrace gusa...se pravi ali TP due+ ali pa polini corsa

potem pa zamenjaš še gred pa ležaje, ter večji fergl (vsaj 19, še bolše 21), in redno vzdržuješ (pravo olje pa pred tiščanjem vedno ogret) pa bo še dolgo šlo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Imam eno težavo imam motor yamaha aerox. imam odblokiranega ravnokar zamenjan bat in e5 športni filt gor pa diza je pravilno naštimana da ga ne zamori. po ravnini gre lepo ampak ko zagleda klanec pa ga čisto zamori. to mi je tudi delalo ko sem imel navadn filtr gor in samo odblokiranega.

kje je težava, kaj naj storim da ga ne bo več strah klancev :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lažje valčke pa tršo povratno ;)

koliko težke valčke in kakšno povratno priporočate

lažje valčke pa tršo povratno ;)

koliko lažje valčke in kakšno povratno priporočate

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je tk ko loto :) Moreš probat več, pa met srečo da trofiš pravo :D Kupi set valčkov pa par fedr pa je ;) (če te zanima, mam doma za okras polini plavo ter modro)

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kr polini plavo IN modro mas :? :D

lazje valcke za ene pol g (original so 5,5 probi 5g)

povratna pa polini bela-je cist dost, lahk tud novo original. Al pa mallosi rumena

Sam bo dost ce menjas povratno ce ti sam u klanc ne gre

Moje priporocilo:kit 70,auspuh,... :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kašne avspuh pa priporočate glede na to da nimam nič prerihtano razn filtra pa da je odblokiran

Odvisno kolko denarja si pripravljen odštet. Tak najbol pogosto je LeoVince RR al pa kaj podobnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kašne avspuh pa priporočate glede na to da nimam nič prerihtano razn filtra pa da je odblokiran

šp. filter na original cilindru, in celo izpuhu je pa res največja bedarija :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!