Skoči na vsebino

Yamaha Aerox


Yamahaaa

Priporočene objave

c00L3r hvala, zdaj mi je bolj jasno :) Bom vprašal tistega od katerega kupujem če je izpuh homologiran.. A drugače na tehničnem samo pogledajo luči pa to, pa hitrost, nič ne gledajo če bi mel kak omejevalec obratov not? :) Pa tudi glede valčkov pa izpuha nič ne preverjajo npr. če je originalen izpuh homologiran - čeprav ga ni več gor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

c00L3r hvala, zdaj mi je bolj jasno :) Bom vprašal tistega od katerega kupujem če je izpuh homologiran.. A drugače na tehničnem samo pogledajo luči pa to, pa hitrost, nič ne gledajo če bi mel kak omejevalec obratov not? :) Pa tudi glede valčkov pa izpuha nič ne preverjajo npr. če je originalen izpuh homologiran - čeprav ga ni več gor?

Na tehničnem je tak, če maš srečo, ti niti hotrosti nebojo merli, če pa nimaš sreče pa ti lahko še zaradi obrabljenih gum teži...

Če maš homologacijo od izpuha, potem daš to vpisat v homologacijo od skuterja. Če pa maš orginal izpuh, pa tak ne rabiš nobene homologacije, ker je orginal.

Valčkov, omejevalcev obratov, uplinjačev, cilindrov in nasploh delov motorja ne gledajo, saj se večinoma niti ne vidijo. Izpuh pa se (žal) takoj opazi. Vsi drugi "predelani" deli pa tak zgledajo enako kot orginalni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A homologacijo potem rabim za športni izpuh? Kaj sploh točno je homologacija, če smem vprašat?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Homologacijo ponavad dobiš zravn. Homologacija je potrdilo, da je nekaj (izpuh) primern za uporabo v prometu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No v glavnem me zanima zaradi tega, ker se spomnim da je njekje pisalo da na 50ccm ni dovoljeno dajat karkoli kar bi spremenilo končno hitrost.. Me zanima če daš podložko v izpuh in ima homologacijo, če je potem na tehničnem vse OK

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons sm meu popovdne dost cajta zato sm se odloču, da grem mau na motor. Pelu sm se pol je bla pa na cesti ful kolona, ker je en zaviju na levo. Jst sm veselo prehitevu avtomobile,ki so čakal pol sm se pa ukluču za enim avtom, ki je vozu prbližn okol 10km/h . Kr naenkat je zabremzala da jo je skor na havbo vrgl, jst pa nism dost hitr ustavt in sm naletu u zadn desn konc avta z levim koncm motorja. Mene je vrgl na desno stran po tleh ampak mi h sreči ni blo nč, ker sm meu čelado pa še jakno iz ščitniki oblečeno, motor pa se je prevrnu na desno stran. Avtu ni blo skor nč, moj motor je pa kr dobr počen. Vilce se niso zvile ampak mi je počla plastika, pa ene par prask mam. Zanima me kje bi lohka kupu te plastike, pa da bi ble dost pocen???

Jutr dobite slike plastike k jo rabm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

pozdrav..

danes sem na mojmu aeroxu opazu da me zezajo zmigavci.. ce mam samo kontakt in dam zmigavc desno, lucka utripa hitro (na armaturi) in desni zmigavec hitro utripa. Zadnji desni pa sploh ne dela. Za levo delata obe lucki bp.

Pol ko se vozim ene 5 min, zacne zacudoma vse delat bp, tudi v desno.. Kaj je tle fora? kje je una skatlica za zmigavce, da precekiram?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi kdo zna povedat kje v tej nasi kokoski nej dobim oranzno zarnico za zmigovc? majo orazne za avte in vse.. sam za motorje pa ne.. tko da mam zdj en zmigavc bel, drug pa un.. oranzen. nucam zarnco..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

MoNgL, jst sm zanč se neki na makedamu prevrnila, in imam praske na tistem delu kot ti. A mi lahko prosim poveš, kak si to zrihtov in kok te je to kej stalo?

A kdo ve, kje bi lahko dobila nalepke za Rossi Replico, tam ko piše Y A M A H A(glej sliko od MoNgL-a). Dol se mi je odlepil A, pa ne vem kk naj zdej to poštimam... :unsure:

Aja, nekje na forumu sem brala o ročkah za Aerox-e. A kdo ve, kje se jih dobi, oz. če mi kdo da link na tisto temo(na iskalniku je nisem našla)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MoNgL, jst sm zanč se neki na makedamu prevrnila, in imam praske na tistem delu kot ti. A mi lahko prosim poveš, kak si to zrihtov in kok te je to kej stalo?

A kdo ve, kje bi lahko dobila nalepke za Rossi Replico, tam ko piše Y A M A H A(glej sliko od MoNgL-a). Dol se mi je odlepil A, pa ne vem kk naj zdej to poštimam... :unsure:

Aja, nekje na forumu sem brala o ročkah za Aerox-e. A kdo ve, kje se jih dobi, oz. če mi kdo da link na tisto temo(na iskalniku je nisem našla)...

Kupi si kar original, te nalepke niso sploh tok drage...pošlji mail kakemu moto centru pa se pozanimaj...če rabiš kak predlog, pošlji p.m.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to misliš tiste nalepke z napisom Y A M A H A? Kje pa bi to dobila, in kolk bi to kej stalo?

Kaj naj naredim pa tam, ko imam opraskano(na tistem delu, kot je označena Monglova slika)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej pa punce znate to lepo retusirat :D :D Ne sej nimas kaj al da s da ti nekdo spricne in vse kaj je potrebno pred tem naret al pa pustis ce ni glih nekaj stran zlamano....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MoNgL, jst sm zanč se neki na makedamu prevrnila, in imam praske na tistem delu kot ti. A mi lahko prosim poveš, kak si to zrihtov in kok te je to kej stalo?

A kdo ve, kje bi lahko dobila nalepke za Rossi Replico, tam ko piše Y A M A H A(glej sliko od MoNgL-a). Dol se mi je odlepil A, pa ne vem kk naj zdej to poštimam... :unsure:

Aja, nekje na forumu sem brala o ročkah za Aerox-e. A kdo ve, kje se jih dobi, oz. če mi kdo da link na tisto temo(na iskalniku je nisem našla)...

Jst sm use zrihtu pr pooblaščenem serviserju na dolgem mostu. Nalepke morš naročit, plastike dač pa enmu za zbrust pa na novo pofarbat.

p.s. jst sm meu to plastiko počeno tko da sm mogu novo nabavt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, jst nimam na srečo nič počeno. Kok bi pa to mene stalo, če bi tak ko ti naredila(samo brez nove plastike)? Kok si ti plačal, in kolk bi če neb blo treba nove plastike kupit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če rabiš to nalepke jih boš dobila pri Avtotehni VIS (verjetno si tam kupila motor) ali pa v Kranju pri Šternu.....Za Aeroxa sicer nevem ampak za mojo TZR Replico so me original Rossi nalepke za ENO stran prišle 30.000sit.... :kva2:

Pomojem se bolj splača dat delat tiskarju :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OMG, 30k?? Pa ravno zadnjič je nekdo napisal, da so original nalepke čisto poceni... :blink: Hm hm, potem pa res ne vem, kaj bi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Am....Sej možno, da so za Aeroxa cenejš..Povprašaj .)

Evo še telefonska od serviserja Yamahe v Kranju (lahko, kar tu informatiovno uprašaš?

SERVIS ŠTERN KRANJ

SALON IN SERVIS tel:

04 / 201 35 10, 201 35 11

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!