Skoči na vsebino

Akumulator, akumulatorji


Gregs

Priporočene objave

Imaš srečo, ker se ti neizprazni popolnoma sicer bi sulfatiziral in ga sam nebi več napolnil.Po vsej verjetnosti imaš motor v garaži kajti,če ti prazen akumulator zmrzne poči med celicami ti tudi izdihne.Pa še tole imaš sigurno motor še z vergazerji,ko si boš kupil novejši motor z vbrizgom in računalnikom bo na tvoj način akumulator do spomladi sigurno izdahnil,neglede na starost po vsej verjetnosti že prvo zimo!

Ps:samo v vednost!! :hmm:

Meni je tako zdržal 7let in letos ga bom menjal, ker ko ga napolnem (z)drži še teden, ampak se mi ne da zafrkavat s tem.

Je že kdo naročeval preko motonet, tej ki zadnje čase oglašujejo tu MS, za Yuaso 51913 (19Ah) hočejo 62€ + 5€p tt.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh kolk je napisano o akumulatorjih.... nekateri prevec komplicirate. Jst pustim akumulator cez zimo v motorju, normalno priključen. Do spomladi se mi lepo sprazni po naravni poti ( kaj češ lepšega). Nimam pametnega polnilca, ampak imam cisto navaden polnilec s funkcijo izbire polnjenja 6 ali 12 voltov in pa možnost izbire hitrega ali počasnega polnjenja. Tako da akumulator priklopim enkrat letno za en dan na počasno polnjenje in to je to. Akumulator je v motorju že 12 let in ni nobenih problemov.

Tudi jaz pustim akumulator čez zimo priklopljen in zaenkrat je še motor zmeraj vžgal konec zime (motor letnik 2006) in ga ni bilo potrebno niti polniti. Vendar je motor v garaži kjer je sobna temperatura ;)

Mi je pa akumulator v 125ki uničilo prvo zimo, ko sem ga imel parkiranega v zunanji lopi, kjer so bile temperature pod 0°C. Če motorja ne prižgem 2 tedna, je akumulator popolnoma prazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kateri akumulator pa predlagate za mojga sršena 600 ccm...

letnik 2003

http://www.motomario...=47&artikel=299

Na tej strani je kr neki tega :hmm:

Nabavi takega, ki ima plus in minus na isti strani kot ta, ki ga imaš sedaj noter. Moč akumulatorja naj bo enaka. Nato pa samo še firmo in ceno gledaš, ter najdeš takega, ki ti bo odgovarjal.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem dobil naročeni akumulator (Yuasa Yumicron 51913), vendar je brez elektrolita. :angry:

Ima kdo izkušnje z Yuasami, kaj to pride zraven ali ne?

Kar sem gledal, še vsak najcenejši kitajec ga ima priloženega... :glare:

Ker drugače sploh ne vem kje to nabavit?!?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v avtoštarcun za male pare.

Zgleda, da tu na obali še niso slišali za to, ker mi "ponujajo" zgolj destilirano vodo... :?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem dobil naročeni akumulator (Yuasa Yumicron 51913), vendar je brez elektrolita. :angry:

Na eni strani, kjer prodajajo to baterijo, piše '• Takes 2 Acid Packs - Sold Separately'....

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem dobil naročeni akumulator (Yuasa Yumicron 51913), vendar je brez elektrolita. mad.gif

Ima kdo izkušnje z Yuasami, kaj to pride zraven ali ne?

Kar sem gledal, še vsak najcenejši kitajec ga ima priloženega... glare.gif

Ker drugače sploh ne vem kje to nabavit?!?

lp

Ko sem jaz nabavil Yuasa akumolator je bilo vse zraventrance_19_hmm.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda, da tu na obali še niso slišali za to, ker mi "ponujajo" zgolj destilirano vodo... :?

lp

Pojdi v kako akumulatorsko delavnico ali h kakemu avtoelaktričarju in ti napolni elektrolit to je 10%-tna žveplena kislina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem dobil naročeni akumulator (Yuasa Yumicron 51913), vendar je brez elektrolita. :angry:

Ima kdo izkušnje z Yuasami, kaj to pride zraven ali ne?

Kar sem gledal, še vsak najcenejši kitajec ga ima priloženega... :glare:

Ker drugače sploh ne vem kje to nabavit?!?

Nazadnje sem ga dobil v Merk*rju, 1L za cca. 4€.

Zadnji odgovor mogoče ni bil najbolj jasno podan, ampak elektrolit sem že dobil v prej omenjeni štacuni.

Vseeno hvala.

Kot drugo a ni koncentracija kisline H2SO4 v polni bateriji cca. 33.5%, jaz sem pustil "nerazredčenih" 35%.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Živjo!

Kje se najceneje dobi akumulator YTZ10S?

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kateri akumulator kupiti za FZ6 Fazer 2006 (orignial Yuasa je šla po gobe.....)

1. YUASA original 132€

2. UNIBAT T12B-BS 58,91€

3. MIGM akumulator GT12B-4 (AGM) 12V 10Ah 65€

Se splača dati enkrat več za original? Če ne, kateri drug akumulator kupiti? Bolje Unibat ali MIGM ali kaj drugega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri akumulator kupiti za FZ6 Fazer 2006 (orignial Yuasa je šla po gobe.....)

1. YUASA original 132€

2. UNIBAT T12B-BS 58,91€

3. MIGM akumulator GT12B-4 (AGM) 12V 10Ah 65€

Se splača dati enkrat več za original? Če ne, kateri drug akumulator kupiti? Bolje Unibat ali MIGM ali kaj drugega?

v dobrih 9 letih imam na futuri 2 acu original yuasa. torej povprečno slabih 5 let na acu (pa tale še ne kaže zadnjih vzdihljajev)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se splača dati enkrat več za original? Če ne, kateri drug akumulator kupiti? Bolje Unibat ali MIGM ali kaj drugega?

rajš unibat kot migm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

rajš unibat kot migm.

Tale predzadnji post je še iz poletja.

Pa nadaljujmo z žolčno debato.

Kmalu bo zima. In problemi z akuji. In s (pre)pocenimi in (pre)dragimi polnilci.

Lidla ali Hoferja še ni na obzorju. CTEK pa je še vedno (bolj).

V priponko bom dal spet enega (pre)dragega za vaše drage - konjičke.

V tem delu Evrope ga dobite Moja povezava

Čao

MXS4003_ProductSheet_EN_low.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!