Skoči na vsebino

Akumulator, akumulatorji


Gregs

Priporočene objave

Ne glede kaj vsi govorijo bom povedal mojo izkušnjo. Pred dvemi leti sem na morju spraznil akumulator .... vžagli smo ga preko kablov in avta ... isti akumulator imam še danes ... v soboto je po več kot enem mesecu in pol vžgal moped k šus ... ne dajem ga iz mopeda in ga ne polnim z raznimi pripomočki ... akumulator je od aprila 2006 v mopedu :P

sm pa mislu, de sm edin in mam sam srečo... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem jaz slišal, ne smeš "vžgati" motorja s pomočjo avta, ker je drugačen tok?

Drugačen tok???? Saj toka potegne glih tolk, kolikor ga breme rabi ( zaganjač...... ). Mojmu akumulatorju, pa tud še pri kermu drugmu ( recimo Maus ), ni še nikol škodoval, če sem ga mogu dat slučajn na kable pa na avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med zimo je tudi meni umru akumulator, zdej pa če kdo ve, kje bi se dalo dobit en poceni akumulator za mojo R6 1999? Ker se mi zdi kr mal huda cena (70E akumulator.si, top start, grajzar) za enga kitajca. Oznaka je pa GT 12B-4 , velikost cca 150mm x 130mm x 70 mm, + na levi strani. Hvala.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med zimo je tudi meni umru akumulator, zdej pa če kdo ve, kje bi se dalo dobit en poceni akumulator za mojo R6 1999? Ker se mi zdi kr mal huda cena (70E akumulator.si, top start, grajzar) za enga kitajca. Oznaka je pa GT 12B-4 , velikost cca 150mm x 130mm x 70 mm, + na levi strani. Hvala.

jaz mam enega MIGM 14.5x13x8.5, dam poceni, PM

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avto naj bo ugasnjen ko se vžiga motor na kable pa bo vse ok.

Meni je po tej metodi šla 30A glavna varovalka in če nimaš sreče je lahko škoda kar precejšnja !! (sam sem ga dal na 100 Ah)wallbash.gif

Eno je če se ti izprazni akumulator zaradi prižganih luči in čisto nekaj drugega zaradi dotrajanosti ali preverjene Kitajske kvalitete!!

Ko te zapusti ga dopolniš in če ti po enem tednu ponovno zataji veš kaj je najpametneje......(in najceneje)

Kupiš SOLIDEN akumulator pa imaš par let mir worship.gif Pa izogibajte se made in Chaina po 50 eur sta mi lani v pol leta na cbr-ki umrla dvatrance_39_thumbdown.gif !!

Prvega mi je dal sosed (zapakiran) ker je prodal motor,moja yuasa stara šest let brezhibna je šla z njim,drugi ponovno nov pa je zdržal pet mesecev!! Ker pa nisem našel računa sem si ga lahko vtaknil v tazadnjo !! Pri tem sranju si zelo odvisen od sreče whistle.gif

Levi 50eur,zdržal mesec dnitrance_21_laughing1.gif Desni 100eur umrl po šestih letih!! Naročil novo yuasotrance_40_thumbup.gif

Opisal sem samo svojo izkušnjo !!

post-20913-126814512841_thumb.jpgpost-20913-126814521547_thumb.jpg

LP

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello... o baterijah ne vem kaj dosti, videla sem neke baterije z vzdrzevanjem in brez vzdrzevanja (karkoli ze to pomeni), baterije za 30eur, baterije za 90eur... hm? :) Preprosto vprasanje, ki ga imam je - kaksno baterijo naj bi kupila za Hondo VTR 1000f? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha... =) hvala za informacijo =)

torej bo verjetno potrebna kar yuasa.... sem že mislil kako bom ceneje prišel prek, pa nič iz tega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha... =) hvala za informacijo =)

torej bo verjetno potrebna kar yuasa.... sem že mislil kako bom ceneje prišel prek, pa nič iz tega...

A ni, konc koncev, yuasa tudi najcenejša? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni, konc koncev, yuasa tudi najcenejša? trance_44_wink5.gif

Jup, približno za 2 kitajca namesto ene yuase je cenejša grrr.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heheehhehe =)

rdeci_vragec niti ni yuasa najcenejši :P se bom kar strinjal z postom svobodneptice :)

pač vprašam, sigurno je kdo ki je že kaj probal... jaz sem samo vesel za dobre odgovore :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jup, približno za 2 kitajca namesto ene yuase je cenejša grrr.gif

heheehhehe =)

rdeci_vragec niti ni yuasa najcenejši :P se bom kar strinjal z postom svobodneptice :)

pač vprašam, sigurno je kdo ki je že kaj probal... jaz sem samo vesel za dobre odgovore :)

Moj post ni bil mišljen tako površno, zgolj na nakupno ceno...ampak dolgoročno gledano, če traja akumulator toliko dlje, pa ti daje občutek zanesljivosti, manj skrbi, manj šraufanja (če rabiš več kitajcev v istem cajtu kot eno yuaso), manj porabljenega svojega cajta za tovtrstne probleme, ki pa tudi veliko šteje...pol konc koncev se vsaj meni zdi "ceneje" kupit eno yuaso in maš mir, kot pa več kitajcev. Jasno, da imamo vsi svoje poglede na to, jst če grem kam dlje na pot (ne rabi niti tako daleč, dovolj so že kaki dolomiti), raje v štartu dam par evrov več v opremo, ker ne želim razmišljat o tem, ali mi bo akumulator crknil in ga bom moral iskati kje bogu za hrbtom, ker pol te asistenca košta za 3 yuase (ali več) Se pa strinjam, lahko ti tudi yuasa odpove pa si na istem. :P Drugače pa nimam kaj pametovat, ker mam še vedno bmw original baterijo notri. Bo pa naslednja, če bom moral menjat, yuasa, ker mi daje največ zaupanja. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo,

po 5-ih letih mi je crknil aku. Yuasa (prva vgradnja).

Iskal sem pri nas in so cene kar hude, za Yuaso, na zalogi jih nimajo...čakanje 1 teden ali več...model Yuasa YT12B-BS

(cene spodaj brez poštnine)

Motoraj - 104 eur

Motolegenda - 108 eur

RLS-Oiler - 103 eur

Ceneje se verjetno pri nas ne dobi?

Bom verjetno naročil preko neta iz UK - 72 eur s poštnino vred,5-7 dni, prodajalec potrjen in 100%,

suh aku., priložena kislina in navodila - napolnit bom dal avtoelektričarju - verjetno nima kej bit narobe? (nimam polnilca).

Lep pozdrav,

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, a je še kak kandidat, ki bi zraven naročil?

Cena je 45funtov + 20 poštnina (51eur + 23eur = 74eur). Za vsakega naslednjega je še 2 funta doplačila za poštnino...

Že če dva komada naročiš, pride cena za enega 64 eur...

Kak kandidat? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Spet jst :whistle:

Evo, Yuasa je prišla, kislino sem nalil po navodilih, a je potrebno še kakšno polnjenje al je to to?

(nimam merilca ali polnilca)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma ga je fajn še do konca nafilat z ene pol ampera, lahko ga pa tut z motorjem nafilaš. :D

Hvala, simonsi;

če bom zdržal do pon., ga bom nesu nafilat, če ne, ga bo pa res moped :grim

Lep pozdrav,

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Huh kolk je napisano o akumulatorjih.... nekateri prevec komplicirate. Jst pustim akumulator cez zimo v motorju, normalno priključen. Do spomladi se mi lepo sprazni po naravni poti ( kaj češ lepšega). Nimam pametnega polnilca, ampak imam cisto navaden polnilec s funkcijo izbire polnjenja 6 ali 12 voltov in pa možnost izbire hitrega ali počasnega polnjenja. Tako da akumulator priklopim enkrat letno za en dan na počasno polnjenje in to je to. Akumulator je v motorju že 12 let in ni nobenih problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh kolk je napisano o akumulatorjih.... nekateri prevec komplicirate. Jst pustim akumulator cez zimo v motorju, normalno priključen. Do spomladi se mi lepo sprazni po naravni poti ( kaj češ lepšega). Nimam pametnega polnilca, ampak imam cisto navaden polnilec s funkcijo izbire polnjenja 6 ali 12 voltov in pa možnost izbire hitrega ali počasnega polnjenja. Tako da akumulator priklopim enkrat letno za en dan na počasno polnjenje in to je to. Akumulator je v motorju že 12 let in ni nobenih problemov.

Imaš srečo, ker se ti neizprazni popolnoma sicer bi sulfatiziral in ga sam nebi več napolnil.Po vsej verjetnosti imaš motor v garaži kajti,če ti prazen akumulator zmrzne poči med celicami ti tudi izdihne.Pa še tole imaš sigurno motor še z vergazerji,ko si boš kupil novejši motor z vbrizgom in računalnikom bo na tvoj način akumulator do spomladi sigurno izdahnil,neglede na starost po vsej verjetnosti že prvo zimo!

Ps:samo v vednost!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!